Skocz do zawartości
pmp

Asus Maximus Ii Formula

Rekomendowane odpowiedzi

Co jest temat nie żyje? :)

 

Dwa teściki dla tych co się nie chce szukać:

http://overclock3d.net/reviews.php?/cpu_ma...5_motherboard/1

i bardzo pochlebny http://www.cpu3d.com/index.php?option=com_...=54&limit=1

 

Plyta wydaje się być bardzo wydajna w grach. Więc coś tam jednak pokazuje. A 500fsb nie jest złe. Nie kazdy potrzebuje wyższego a szczególnie ktoś kto kupuje drogą płyte kupi tez procek z wysokim mnoznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mianowicie czy chłodzenie w tytułowej płycie jest modularne? Gdzieś przeczytałem, że część chłodzenia można zdemontować, żeby np. zainstalować blok wodny. Pytam, bo rozważam zakup tej płytki i za jakiś czas zwodowanie jej (i CPU). I fajnie by było gdybym mógł odkręcić tylko "kawałek" tego radiatora nad NB. Jak widziałem na zdjęciach ten radiator nie jest jednym elementem i przy NB jest jakby ucięty, ale nie wiem czy można ten kawałek zdemontować. W Rampage Extreme jest chyba identyczne chłodzenie, ale właśnie nad NB zamisat radiatora zastosowano bloczek i o coś takiego mi chodzi.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Edit.

Widzę, że zainteresowanie tematem zerowe.

W każdym bądź razie gdyby kogoś ten temat interesował, odpowiedź znalazłem na stronie Swiftecha. A dokadniej na stronie ich nowego produktu którym jest MCW-NBMAX - Bloczek stworzony do współpracy z płytami Asusa:

Dołączona grafika

Edytowane przez Piterro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

może ktoś z Was mi podpowie odnośnie dual BIOSu tej płyty. Zworka na 1-2 i możesz wybrać z którego BIOSu bootujesz, zworka na 3-4 boot z BIOS1 a 5-6 z BIOS2. OK, fajnie ale czy mogę wrzucić upgrade BIOSu tylko na np BIOS1 a na BIOS2 zostawić istniejącą konfigurację? Pytanie o tyle ważne, że właśnie przesiadłem się z Commando (leży pod biurkiem) bo po upgrade BIOSu ryczy DRAM DET i zamiana pamięci, odpalanie na 1 kości, clear cmos i inne akcje jej nie pomogły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie gdyby kogoś ten temat interesował, odpowiedź znalazłem na stronie Swiftecha. A dokadniej na stronie ich nowego produktu którym jest MCW-NBMAX - Bloczek stworzony do współpracy z płytami Asusa:

wg mnie na 'oko' widac ze kazdy inny blok a przynajmniej nawet MCW30 tez bedzie pasil =] Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie na 'oko' widac ze kazdy inny blok a przynajmniej nawet MCW30 tez bedzie pasil =]

Wiem, nawet widziałem gdzieś zdjęcia z założonym MCW30, ale chciałem się upewnić czy można wogóle zdjąć tę część cłodzenia "bez poważnej ingerencji w chłodzenie". I to, że istnieje dedykowany blok tego dowodzi.

OK, fajnie ale czy mogę wrzucić upgrade BIOSu tylko na np BIOS1 a na BIOS2 zostawić istniejącą konfigurację?

Dobre pytanie, zna ktoś odpowiedź?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie za wiele jest w instrukcji, a tą nawet czytałem :) Mowa jest jedynie o bootowaniu z wybranego biosu ale jak wyjdzie coś po 1307 to spróbuję dać zworką na 3-4 i zrobić upgrade tylkon na BIOS1. Na razie mam dość zabaw z biosami Asusa. Można napisać do nich maila ale jeśli ma to wyglądać jak moja ostatnia z nimi korespondencja to nie ma sensu. Bardzo miło i bardzo nierzeczowo...

Edytowane przez zzachm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze się waham między tą płytką a P5Q Deluxe. No i czekam jak się rozwinie sprawa z X58 i Bloomfield'em. Ale na razie rewelacji nie ma tym bardziej, że ceny chyba będą niezbyt adekwatne do możliwości.

Tak czy owak skok wydajnościowy chyba będzie z mojego wysłużonego Athlona 2500+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skok w nadprzestrzeń ;)

Za maximusem chyba najbardziej przemawia wygląd bo oferuje mniej więcej to samo co deluxe. Pewnie bios tez jest bardziej rozbudowany no i jednak ma wyższą wydajnośc w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda porównianie tej płytki do Rampage Formula ??

Głównie chodzi mi o możliwości OC i prowadzenie pamięci.

Rampage uzyska niższy PL czyli lepsza obsługa pamięci.

Płyta ładnie wygląda. Nic konkretnego nie wnosi.

Wyższe FSB uzyska maximus. Rampage robi koło 600 SPI - przynajmniej moja tyle potrafi. 

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziś zamówiłem tego mobaska Asus Maximus II Formula, Core 2 Duo E8600 i na to zasmaszka w postaci Noctua NH-U12P :gitarzysta2:

Ciekaw jestem jak mi pójdzie z OC, ostatni intel to Pentium III i wtedy nie octowałem go :wink:

Następny w kolejce był AMD, aż do dziś :-D

Pytanko do posiadaczy, czy dosyć prosto się octuje na tym mobo, czy jednak trochę zabawy będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeglądałem manuala do tej płyty to ona ma zdecydowanie najwięcej wspólnego z serią PQ5 niż z Maximusem (w koncu ten sam P45) więc i OC będzie identyczne. Polecam przeczytać i sledzić tamten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanko, tą zaślepkę co na fotce ściągać i użyć zasilania 8-pin, czy zaślepkę zostawić i użyć 4-pin?

Co jest bardziej wymagane?

jak masz 8 pin to podłącz. Na 4 też powinno działać stabilnie.

Druga sprawa, że powinno to być napisane w instrukcji.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że odświeże, ale mam mały problem i zależy mi na czasie, nie wiem co wybrać :mur:

Mam tą płytkę Asus Maximus II Formuła, P45 i zastanawiam się gdzie najlepiej postawić raid0 w Silicon Image Sil5723 to czarne S-ATA, czy ICH10R niebieskie?

Gdzie będzie wydajniej?

post-8799-1221942555_thumb.jpg

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bede robil na 100% CF z dwoch 4850, wiec w takim przypadku co lepiej wybrac(Rampage formula czy Maximus II)??

 

W P45 najbardziej interesuje mnie nowy mostek ICH10, ale czy daje jakies wymierne korzysci w wydajnosci?

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Rampage Formula, będziesz miał CF 2x16, a w Maximusie 2x8

Szybka odpowiedz jak nie wiem co :wink:

Ale musze rozwinac swoje pytanie, bo zdaje sobie sprawe z przepustowosci, ale czy to rzeczywiscie cos daje??

W UT3 roznica 10fps na korzysc iXa, ale co z tego skoro fps'y dochodza do wart. 100 i wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka odpowiedz jak nie wiem co :wink:

Ale musze rozwinac swoje pytanie, bo zdaje sobie sprawe z przepustowosci, ale czy to rzeczywiscie cos daje??

W UT3 roznica 10fps na korzysc iXa, ale co z tego skoro fps'y dochodza do wart. 100 i wiecej...

 

Zalezy jakie karty masz zamiar wlozyc, jak chcesz 2x 4870X2 to ja bym bral na x38/48 jak cos slabszego to nie martw sie za bardzo tym

 

 

Wie ktos gdzie sa osiagalne NBMAX bloczki ? maja je w http://www.specialtech.co.uk/spshop/custom...at=0&page=2 ale OUT OF STOCK ;/ w coolingu sie pojawily w sklepie ale nie na magazynie...

 

 

Plyta jest fajna ale asus dal [gluteus maximus] z kolorami, mogl dac niklowane nakladki na mosfety, albo wszytkie niebieskie elementy mogl zrobic czerwone, a tak z [gluteus maximus] te czerwone blaszki i najlepiej je odkrecic.

Edytowane przez xisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że odświeże, ale mam mały problem i zależy mi na czasie, nie wiem co wybrać :mur:

Mam tą płytkę Asus Maximus II Formuła, P45 i zastanawiam się gdzie najlepiej postawić raid0 w Silicon Image Sil5723 to czarne S-ATA, czy ICH10R niebieskie?

Gdzie będzie wydajniej?

Przeczytaj co ci napisałem wyżej...

 

 

@xisio - musisz sam zadecydowac czy akceptujesz taka strate wydajności. Przy ilości 100fps nie ma to znaczenia ale może miec kiedy gra działa na granicy płynności.

 

Bloczki dopiero pojawiają się w USA więc w europie jest pewne opóźnienie. Osobiście jeszcze nie znalazłem ich na stanie w EU.

Też śledze ich dostepność bo w ten wekend prawdopodobnie zamówie pytke.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też śledze ich dostepność bo w ten wekend prawdopodobnie zamówie pytke.

daj znac jak bys gdzies je w europie zauwazyl, dla tej plyty zmieniam fusiona na GTZ (juz kupilem bloczek) i koniecznie chce zwodować NB jeszcze, mam nadzieje ze ta plyta bedzie lepiej dopracowana niz moj DFI x38 ktory poza wygladem niczym mnie nie przekonał

Edytowane przez xisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka dotarła. Na razie moge powiedzieć, że samo pudełko i jego otwieranie sprawia radość :D

 

Wykonanie i design "malina"...

Moja dojdzie jutro, razem z E8500. Z montarzem niestety będę się musiał wstrzymać bo pamięci i karty grficznej jeszcze nie będę miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka dotarła. Na razie moge powiedzieć, że samo pudełko i jego otwieranie sprawia radość :D

 

Wykonanie i design "malina"...

I co? udało ci się w końcu rozpakować tą płytę czy dalej się delektujesz? :)

 

 

Dawaj jakieś wyniki. Jak Cellshock (d9gkx - popraw sobie podpis) na niej hula?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...