Skocz do zawartości
bekala

Tani Superkomuter

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czym tu sie ekscytowac, po prostu przekret. Nikt nie rozdaje pieniedzy za nic, a ten kto sie na to nabiera to przepraszam za wyrazenie, ale przyslowiowy frajer. Rozumiem, ze ceny w Europie sa wszedzie prawie takie same, w USA troche taniej, ale podziwiam wszystkich, ktorzy ekscytowali sie ta aukcja i planowali kupic. W sumie szkoda, ze nie kupili, mieliby nauczke na nastepnych nascie lat. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

File wyluzuj :)

Kupując na allegro podpisujesz tak jakby umowę. Kiedyś było nawet w TV jak koleś kupił jakiś samochód (jakaś super okazja)na jednej aukcji za bodajże dwadzieścia coś tysięcy. Okazało sie że sprzedający w ogóle nie ma tego samochodu (co lepsze kupujący jeszcze nie wpłacił pieniędzy) no i sądowo wyszło tak, że kupujący musiał sprowadzić samochód za dużo więcej i sprzedać temu za dwadzieścia coś tysięcy. Być może trochę pomieszałem ale ogólny sens taki.

 

Więc kupując na allegro mamy jakieś bezpieczeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

File wyluzuj

Kupując na allegro podpisujesz tak jakby umowę. Kiedyś było nawet w TV jak koleś kupił jakiś samochód (jakaś super okazja)na jednej aukcji za bodajże dwadzieścia coś tysięcy. Okazało sie że sprzedający w ogóle nie ma tego samochodu (co lepsze kupujący jeszcze nie wpłacił pieniędzy) no i sądowo wyszło tak, że kupujący musiał sprowadzić samochód za dużo więcej i sprzedać temu za dwadzieścia coś tysięcy. Być może trochę pomieszałem ale ogólny sens taki.

No trochę namieszałeś :P. Chyba chodziło Ci o to, że sprzedający miał sprowadzić samochód i sprzedać go kupującemu za "dwadzieścia coś tysięcy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich nadających tutaj na mój temat. Jeśli chodzi o czas realizacji zamówienia to czas jest taki długi ze względu na to że towar nie ściągam z polskich hurtowni, tak było na początku jak sprzedawałem te komputery w pierwszych aukcjach po 3.5 tyś. W związku z tym że ceny na te zestawy zaczęły spadać w dół, zacząłem szukać nowych dostawców. Logiczna sprawa ze połowa ludzi będzie pisać zaraz ze jestem albo oszustem albo je znalazłem na ulicy. Cena 2000 zł nie ukrywam nie jest dla mnie super satysfakcjonująca i naprawdę nie wiele na tym zarabiam, tylko robi się wtedy obrót. Towar pochodzi z zagranicznych hurtowni, jest nowy i nie jakieś używki, klienci odbierali ten towar ode mnie zarówno w częściach oryginalniez zapakowanych lub złożone zestawy. Zabawne jest to jak ktoś pisze ze wszystko można łatwo podrobić, czy zapłacić komuś żeby dał pozytywa. Ok, rozumie że można bo wszystko się da, ale jak sie ma konto od pięciu lat na allegro to chyba nie można mówić że ktoś sobie sam wystawia od 5 lat.

Jeśli chodzi o odbiór towaru to nie ma problemu, po otrzymaniu sprzętu można to zrobić na miejscu w Łodygowicach u mnie w domu sprawdzić komputer, specjalnie ich nie plombuje żeby ktoś nie mówił że ma pIV włożone. Lub na terenie bielska-białej. Wczoraj przywoziłem użytkownikowi Kizok z pszczyny komputer do domu, bo miałem po drodze, dzień wcześniej użytkownik buubuu (chyba tak sie nazywał) z Kęt odbierał towar na terenie bielska. Przed moim urlopem 5-12 czerwca, odbierał ode mnie osobiście kierownik policji z żywca.

 

Co do zawieszenia konta bo pewnie niektórych ucieszyło, nie było spowodowane żadnego rodzaju przekrętem. Dostałem maila od allegro dzisiaj maila takiej treści:

 

Konto o nazwie "wwajda100" zostało zablokowane, wszystkie wystawione przedmioty automatycznie usunięte, a aktualne oferty kupna na przedmioty innych Użytkowników anulowane.

 

Powodem jest korzystanie z wielu kont na Allegro niezgodnie z obowiązującymi zasadami.

 

Odwołanie na ten temat już napisałem, teraz czekam na pozytywne i szybkie rozpatrzenie mojego maila.

Allegro to duża instytucja która sobie nie radzi z najprostszymi rzeczami, częste blokady kont na allegro nie są zawsze spowodowane nie uczciwym działaniem allegrowicza, niejednokrotnie jest to pomyłka z ich strony.

 

Nie każdy jest oszustem, jeśli nadal nikt nie wierzy można sie ze mną skontaktować i osobiście porozmawiać nie ma tu żadnego problemu. Jestem otwarty na propozycje. Co do komentarzy które sam sobie podobno wystawiam :), proszę pytać osób które kupiły ode mnie, czekały czasami nawet ponad 4 tygodnie, ale w takich sytuacjach był dany gratis ode mnie, np dodatkowy dysk, napęd albo jakaś gra.

 

Pisze to wszystko bo zaprosił mnie do tematu jego autor.

Może po tym wszystkim ktoś zmieni pogląd na to wszystko.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahah HISZPANIA!!!!!

i wpiepszą niemcom!

 

a mam do Ciebie pytanie wwajda100:

czy można tak zrobić że kupie u ciebie na llegro komputej i zapłacę przy odbiorze? Bo każdy uczciwy sprzedawca, sklep ni firma jak siebie nazwałeś :D pozwala na takie uregulowanie rachunku. My jako uczciwi kontrahenci z allegro zawsze wpłacamy pieniądze i dotrzymujemy słowa ale teraz nie wiemy jak jest z Tobą? To jak istniałaby taka opcja jeśli jesteś tak uczciwy?

 

eee powiem Wam że dziwne, koleś nawet sie zalogował na naszym forum :D

jak oszust to niech spada szybciej niż sie pojawił :D

Edytowane przez marcin kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc kupując na allegro mamy jakieś bezpieczeństwo.

Teoretycznie, w praktyce inaczej to wyglada. To nie raz sie slyszalo, jak ktos wyslal zamiast 80 telefonow komorkowych jakies deski czy tym podobne sprawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest przemycenie dwóch procków na krzyż, wiec się nie uniknie cła, do tego koszty transportu. Ponadto posiadania dwóch kont nie jest zakazane na allegro, ale robienie między nimi transakcji juz tak, spotkalem sie z taka sytuacja. Nie lubię też kupowac towaru, którego sprzedawca nie posiada, ostatnio w ten sposób czekałem miesiac czasu (jednocześnie zamrażając pieniądze) na pamieci, ktorych sprzedawca nie posiadal i mial nadzieje sprowadzic.

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiesza mnie komentarze, oszust to niech spada ?? Oszukałem kogoś ?? Dowody, skany Fv ?? Dlaczego mam to robić, ja nie szukam na sile klientów i nie wciskam ludzia ani kitu ani zadnych desek jak ktos pisal wyzej. Jest rzesza klientow ktorzy kupili dostali to co wylicytowali, odczekali swoje a teraz sa zadowoleni. W polskich hurtowniach przy kilku sztukach mozna tego kompa kupic za 3 tys. i na tym zarabiaja a skad oni to biora ?? mamy jakies fabryki w polsce ?? Sciagal ktos moze kiedys towar z chin? Ja pracuje jednej firmie na slasku (dokladnie w bb) oraz prowadze dodatkowo sprzedaz podzespolow, od razu musze miec sklep ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcin_kowal Ty masz jakiś problem ze sobą? On preferuje taki sposób realizacji, więc uszanuj to.

 

Tak samo faktury itp, w sklepie jak coś jest po przecenie to domagacie się tego wszystkiego? Ludzie, dajcie luz. Boicie się kupić to nie kupujcie ale nie róbcie mu wiochy. Jeśli rzeczywiście wkręca to zawsze jest policja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba Ty masz jakiś problem jeśli nie można się zapytać kolesia czy jest taka opcja.

KAŻDY szanujący się sprzedawca udostępnia taką opcję odbioru towaru więc nie wyjeżdżaj z takimi tekstami.

A jeśli jest jeszcze podejrzanie niska cena i konto "przypadkiem" akurat dziś zostało zablokowane to raczej nie można do końca ufaj takiej osobie.

Jeśli niec nie mosz mądrego do powiedzenia to poprostu nie wtrącaj się do dyskusji. A policja tak działa że zanim odebrałbyś pieniądze to minie duuużo czasu i niepotrzebnie stracisz kupe nierwów.

 

dobra kończe bo i tak nie dojdziemy z tym jak to jest :D

Edytowane przez marcin kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie, jestem mozna powiedziec jedno osobowa firma, nie mam takiej kasy zeby tak robic. Nie prowadze sklepu zebym mial termin platnosci 21-28 dni i swietne ceny, chcesz moge tak zrobic dla ciebie po polskich cenach, i zaplacisz 3300zł

cena budzi watpliwosci i nie dziwie sie ze ludzie sie boja, ale komentarzy przeciez nie wystawilem sobie sam, wczesniejsza konfiguracja jaka sie dobrze sprzedawala to zestaw z Q6600, 4 gb, p5k, 8800gts na g92, 500 gb dysk chieftec 550W i obudowa z nagrywarka. Ten zestaw tez sie dobrze sprzedawal za kazdna jest opinia pozytywna na sprzet wystawiam fv z mojej firmy, gwarancja realizowana przezemnie. Teraz weszly nowe zestawy, ja nie musze pokazywac cen po ile kupuje, najlepszym dowodem jest kontakt z osobami ktore kupily i na komentarzach sie wypowiedzialy, prosze zadac pytanie im ile czekal i co dostaly.

 

 

zastanawiam sie tak naprawde czego ludzie chcecie, bez obrazy dla kogos, nie pisze tutaj zeby szukac klientow, jak napisalem zaprosil mnie atutor tekstu zeby sie mogl zastanowic i przedyskutowac temat. ja moge zaoferowac dobra cene za czas oczekiwania i tyle, znowu temat konta "akurat dzisiaj przypadkiem" ?? jak bym wciskal komus kit to dlaczego akurat dzisiaj mi zablokowali jak sprzedaje od dluzszego czasu (nie 3 dni) ale kilka miesiecy, sprzedawalem, aparaty, xboxy, komputery i laptopy i jakos kazdy dostal to co kupil i nie bylo problemu, a teraz nagle wielkie halo sie zrobilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kowal mnie też ta oferta na początku wydała się podejrzana ale jak popatrzyłem na ceny w zagranicznych sklepach np.USA to taka cena jest dość prawdopodna tylko zastanawia mnie jak wygląda sprawa z gwarancją

Gdzie popatrzyłeś?

Ja na neweggu zrobiłem taki konfig (bez Chiefteca, ale licząc zasiłkę ok $100 plus obudowa też coś koło tego) to nam razem daje 1060 + 200 za budę i zasiłkę, razem $1260 Liczmy że hurtem brane dostaje 15% zniżki to nam daje ok $1050 przy dzisiejszym kursie to nam daje 2268zł. No to musiałby urwać jeszcze $100 żeby wyjść na zero, a w to już ciężko uwierzyć że taki konfig kupuje za ok $900. A żeby mówić o zarobkach to musiałby kupować za jakieś $800-850 czyli $400 mniej niż zwykły śmiertelnik w sklepie uważanym za tani. co daje 33% wartości. Takie rzeczy to tylko w erze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na odległość jaka Nas dzieli to raczej mało realne, wolałbym załatwić to przez internet. Tylko jest sprawa tego, że jeżeli wpłacę Ci kasę to ona będzie przez jakiś czas w pewien sposób zamrożona i nie będę wiedział co się z nią dzieje. Jeżeli byłaby możliwość zakupu kiedy towar będziesz miał u siebie to OK. Lecz tak to po prostu inwestuje się w ciemno, a nóż nie kupisz towaru po takiej cenie i co wtedy? Dołożysz ze swoich pieniędzy? Wątpię. Jak pokażesz mi choć jeden dowód, że masz bezproblemowy dostęp do towaru w niskich cenach to w ślepo wpłacę Ci nawet 3000zł za bardzo dobry komputer.

 

A i czy jest możliwość kupna u Ciebie pojedynczych podzespołów po niskich cenach? Chodzi mi dokładnie o karty graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowie, mozna porozmawiac osobiscie, jest gg, telefon kom. mozna porozmawiac, ja nie siedze w piwnicy i tego nie produkuje, wystawialem tez podzespoly na allegro ale lepiej sie zestawy sprzedaja. nie oszukujmy sie mowice ze nie wiadomo ile na tym nie zarabiam, tak na dobra sprawe nie mam na tym duzo robie tylko obrot zarabiam sprzedajac na miejscu towar z polskich hurtowni dla znajomych badz klientow ktorzy chca komputer ze wszystkim (serwis, gwarancja na miejscu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jak na mój gust koleś mówi prawdę, nie jestem wykrywaczem kłamstw ale czy oszustowi chciałoby sie włazić na jakieś fora żeby dowodzić swojej prawdziwości i uczciwości? wątpię

coś w tym jest ale faktycznie ja na jego miejscu będąc oszustem omijałbym to forum szerokim łukiem a on wdaje się w otwartą rozmowę czyli odpowiedź jest jedna wwajda100 mówi prawdę. może i mam dziwne rozumowanie ale po co miał by kłamać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie, moze to i wszystko wyglada dziwnie, niskie ceny duzo aukcji a tu nagle buuum, konto zawieszone ... kazdy normalny czlowiek pomysli ale oszust narobil i zablokowali mu konto, takie sytuacje sie maja miejsce. sam jestem zaskoczony zawieszeniem i strasznie mnie to ruszylo, bo jutro sie zaczna telefony co pan zrobil, a dlaczego panu zablokowali,, itp. Wlasnie skonczylem rozsylac klienta monito o blokadzie i powodzie zawieszenia, oraz ze nie wplywa to na realizacje zamowien.

jesli nie moge sie wywiazac z terminu wracam w wyznaczonym treminie pieniadze przelewem, lub dodaje gratis za czas oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...