Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam szczerze, mnie też wydawał się zbyt szybki przyrost GB, skoro nie robiłem ostatnio nic innego jak przeglądanie neta. 

Zainspirowany troską kolegów o nabijane GB, przyobserwuję jak u mnie ma się sytuacja. Fakt, nie miałem wyłączonego odzyskiwania systemu co mogło swoje robić.

 

Swoją drogą, przyrost nawet 10GB dziennie jest zupełnie lajtowy i nie ma się czego obawiać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam włączone odzyskiwanie i nie ma to zbyt wiele wspólnego z dużym zapisem, wystarczy zmniejszyć ilośc zajmowanego miejsca przez program w odpowiedniej zakładce, ponadto zmniejszyłem cache przeglądarki, wyłączyłem hibernację, itp. to w szystko jest w poradniku o optymalizacji SSD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, używam Linuxa, mam ~10GB/dzien zapis (programowanie, kompilacja, etc.) i zastanawiam się jaki SSD do 120GB będzie odpowiedni? Przyznam, że nie znam się na tych dyskach więc nie wiem czym się kierować.

Wstępnie wybrałem Samsung EVO MZ-7TE120BW (2.5", 120GB, SATA/600). Możecie coś polecić?

 

Poza tym, ktoś wie jak sprawa z SSD pod Linuksem?

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W moim home made serwerze pada dysk WD Raptor 73gb. Mam zainstalowany Windows 2003. Czy mogę zastąpić dysk talerzowy dyskiem SSD? np Crucial m4 (C400) 128GB ? Komputer ma zainstalowanych kilka dysków (serwer plików) i bazę danych. Korzysta z niego ok 6-8 userów.

Czy system obsłuży ten dysk? Czy muszę coś dodać przed przeniesieniem systemu ?

Czym najlepiej przenieść system na nowy dysk SSD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ostatnia wątpliwość: zgodnie z poradą przyjrzałem się Crucialowi M4 i już byłem zdecydowany na zakup, ale natrafiłem na artykuł, który porównuje Cruciala M4 D1 z D2 i wynika z niego, że ten D1 ma o wiele niższe osiągi niż ten drugi. A jedyny jaki aktualnie można dostać w sieci to niestety Crucial M4 D1. Z tego względu odpadł Kingston V300 (spowalnianie pracy przy zapełnieniu) i Cruciale. Rozważam dwa modele: Plextor M5S i SanDisk Ultra Plus. Który z tych dwóch sami byście wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ostatnia wątpliwość: zgodnie z poradą przyjrzałem się Crucialowi M4 i już byłem zdecydowany na zakup, ale natrafiłem na artykuł, który porównuje Cruciala M4 D1 z D2 i wynika z niego, że ten D1 ma o wiele niższe osiągi niż ten drugi. A jedyny jaki aktualnie można dostać w sieci to niestety Crucial M4 D1. Z tego względu odpadł Kingston V300 (spowalnianie pracy przy zapełnieniu) i Cruciale. Rozważam dwa modele: Plextor M5S i SanDisk Ultra Plus. Który z tych dwóch sami byście wybrali?

Z tych dwóch TYLKO Plextor.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko bo SanDisk jest też dobrym dyskiem i też na Marvelu. Do tego jest odpowiednio tańszy do możliwości. Oczywiście M5S lepszy ale i droższy.

 

Ten test porównujący D1 i D2 jest o kant d... moim zdaniem i niewiarygodny. Producent podaje dokładnie te same parametry dla obu jako że jest to dokładnie ten sam dysk w różnych obudowach. Znalazłem w sieci screen z testu tego "wolniejszego", wrzucony przez jednego z użytkowników i wyniki były dokładnie identyczne do tej rzekomo szybszej wersji.

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi pomóc odnośnie Windows 2003 serwer i dysku SSD?

Jaki dysk będzie najlepiej się spisywał bo czytałem że system nie obsługuje TRIM ;-(

Potrzebuje dysk nie większy niż 128 GB Co będzie najlepszym wyborem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moll47u myślę że w dyskach obecnej generacji nie będzie z tym problemu, przecież prócz Trim jest funkcja Garbage Collection, oraz overprovisioning, dodatkowo w oprogramowaniu do dysków np. samsunga jest zakładka ręcznej optymalizacji wydajności dla systemów bez Trim, tak więc jeśli przygarniesz Samsunga 840 EVO 120GB to będziesz ją posiadał, ale myślę że każdy dysk z pierwszej strony wątku będzie dawał radę bez problemu :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...w oprogramowaniu do dysków np. samsunga jest zakładka ręcznej optymalizacji wydajności dla systemów bez Trim, tak więc jeśli przygarniesz Samsunga 840 EVO 120GB to będziesz ją posiadał...

Niestety ta funkcja działa tylko na systemie który posiada Trim. Wymusza jedynie na systemie wysłanie komendy wyzerowania wszystkich wolnych komórek. 

Ale z resztą oczywiście to fakt że dysk i tak powinien sobie dać rade bez Trim. No chyba że będzie pod jakimś morderczym obciążeniem...

 

 

EDIT

Już tak nie jest, jest tak jak napisałeś TSRules i ma działać pod np XP.

 

"This feature sends TRIM commands to the SSD to help improve its performance. It is useful for users of older Windows operating systems (Windows XP or Windows Vista)."

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ostatnia wątpliwość: zgodnie z poradą przyjrzałem się Crucialowi M4 i już byłem zdecydowany na zakup, ale natrafiłem na artykuł, który porównuje Cruciala M4 D1 z D2 i wynika z niego, że ten D1 ma o wiele niższe osiągi niż ten drugi...

 

...

Ten test porównujący D1 i D2 jest o kant d... moim zdaniem i niewiarygodny. Producent podaje dokładnie te same parametry dla obu jako że jest to dokładnie ten sam dysk w różnych obudowach. Znalazłem w sieci screen z testu tego "wolniejszego", wrzucony przez jednego z użytkowników i wyniki były dokładnie identyczne do tej rzekomo szybszej wersji.

Oto kolejny, świeży (dzisiejszy) dowód na skrzywioną teorię portalu pccentre odnośnie tych dysków.

Jak widać ct128m4ssd1 zupełnie niczego nie brakuje do ct128m4ssd2 poza 2mm grubości Dołączona grafika

post-12477-0-59452500-1384892992_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem wczoraj dysk Plextora 256GB mSATA i po zasintalwoaniu systemu i odpaleniu CrystalDiskInfo okazało się że dysk był uruchamiany ok 650 razy, przepracował 0h i odczytał 9 na 4 GB. Co jest? Czy można wykasować z dysku dane smart?. Dysk działa poprawnie. Data produkcji to sierpień 2013r.

Skąd te 650 uruchomień?

 

Mój dysk w komputerze stacjonarnym ma 79 uruchomień !

Edytowane przez moll47u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens kupować SSD gdy ma się jeszcze płytę z tylko SATA II ?

Planuję wymienić kompa ale jeszcze nie teraz.

Sens jest i to duży. SATA 3 w moim przypadku dała tylko szybszy czas startu Windowsa i tyle. Odpalanie programów itd jest tak samo szybkie jak n SATA 2 (to oczywiście subiektywna opinia).

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonathan nie ma raczyj, chyba że chcesz szpanować szybkimi transferami to tak :)

 

andrew777 dysk SSD na przechowywanie ? hmn jak dane mają leżeć bezczynnie to jak dla mnie szkoda kasy, nie prościej jakiś zwykły cichutki 2,5 laptopowy ? oczywiście jak masz zbędne 400 to kupuj ...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jeszcze można to zrobić dla fanu, nie wszystko w życiu musi być racjonalne. Jonathan jak masz ochotę to dawaj :D

Czy szkoda kasy to już oceni ten co ma wydawać pieniądze. Dla mnie pomysł bardzo dobry.

 

Warto brać coś takiego? Jedynie na przechowywanie 100-200GB danych. System byłby na dysku z sygnatury,

Przecież Crucial m4 "od zawsze" jest dobrym wyborem i jednym z najbardziej sprawdzonych i trwałych SSD na rynku. Oczywiście że oczywiście Dołączona grafika

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...