Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafikaNowy Samsung EVO 840 - 120GB, z włączoną funkcją Rapid Mode.
Przesiadłem się z 830 w wersji 64gb. Różnicy w prędkości nie odczułem, jednak mam więcej miejsca na jakieś gry Dołączona grafika.
830 to bardzo udana konstrukcja, przez dwa lata przerzuciłem przez nią zaledwie 2TB, więc mam nadzieję, że jeszcze długo długo posłuży u nowego właściciela.
Co zrobić z funkcją RAPID, przyznam się, że włączyłem tylko do odpalenia benchmarka, jednak wyniki bardzo kuszące i teraz nie bardzo wiem, czy zostawiać tak jak jest? Czy może wyłączyć ten sztuczny wspomagacz? 1GB ram'u rzeczywiście zniknął pożarty przez system, ale to mi akurat nie robi różnicy. Macie może jakieś doświadczenia z tą funkcją? Wpływa negatywnie na dysk w jakiś sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Albo lapa, bo w nich to nie problem :-) Ja się przyłączam do samego pytania, czy jest sens używać tego na co dzień. Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączcie sobie i po tygodniu będziecie sami mieli odpowiedź. Ja mam włączone od początku jak sie pojawiło dla pro...bo zapominam wyłączyć :)

Jak dla mnie bez różnicy czy jest włączone czy nie.

 

P.S. niby jak miałoby być negatywnie dla dysku skoro dane są po prostu buforowane w ramie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,Piszę tutaj ponieważ jak czytam, znacie się na tym co mnie gnębi.A chodzi o to, że kupiłem nie najnowszego lapka i chce do niego kupić ssd 120-128GB. Proste powiecie, wystarczy przyjrzeć faq na początku tematu.Tylko, że mój problem polega na tym, że nie chcę przepłacać za dysk, który nie rozwinie skrzydeł w tym laptopie. A mówię o Asusie U36SG z sata2 na i5 2450M.Moje pytania:Czy jest sens kupować dysk sata3 do tego komputera? Jeśli nie, to co sądzicie o dyskach starszego typu, zwłaszcza ich awaryjności - czy może właśnie z tego powodu lepiej wybrać dyski nowej generacji z sata3? Z tego co czytałem http://forum.purepc.pl/topic/353743-czy-jest-sens-brać-ssd-pod-sata-ii/?p=3821316'> http://forum.purepc.pl/topic/353743-czy-jest-sens-brać-ssd-pod-sata-ii/?p=3821316 sata2 ma tylko znacznie przy maksymalnych i ciągłych transferach.Tak więc co myślicie, jaki dysk byłby najlepszy biorąc pod uwagę jakość do ceny i to co pisałem wyżej.--Tapatalked from my Great Note The Second==WyTapatalk'owane z mojego Wielkiego Note'a Drugiego--==+==--Tomasz aka TomeG2kc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz nie jednokrotnie było pisane SATA2 w niczym nie przeszkadza, lapek nie jest najgorszy więc spokojnie będzie latać SSD, wiadomo że nie ma sensu kupować super wypasu tez skup się na tańszych dyskach i na wielkości a nie prędkości, kilka stron wcześniej było pisane, nie ma sensu sie rozwodzić, starsze dyski na starszych kontrolerach są tez opisane w faq na początku, co omijać a co nie, ponadto byl ranking dysków na stronie głównej

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie który z tych pięciu będzie najwydajniejszy?

 

SanDisk Ultra Plus G25 128GB 339zł

Samsung EVO MZ-7TE120BW 120GB 369zł

Dysk SSD PLEXTOR 128GB 349zł

Kingston SV300 120GB 309zł

KINGSTON 120GB 2,5'' HyperX 369zł (ale wolałym nie, bo to jednak 8GB mniej)

 

Dysk pod windowsa, jakieś programy ew. gra czasem.

Edytowane przez grzech1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej skłaniałbym się ku ultra plus lub plextorze. Z tego co widziałem, to plextor do wyższych modeli wypuścił nowe FW i przyspieszyły. Do tych niższych też ma być (podobno) co również polepszy osiągi ;]

 

Od plexotra będę miał 20zł zwrotu za zakup (wyjdzie mnie jakieś 330zł). W przypadku sandiska muszę kupić w sklepie, więc na to nawet nie mam co liczyć.

 

Po rabatach tak ceny się kształtują:

SanDisk Ultra Plus G25 128GB 339zł

Samsung EVO MZ-7TE120BW 120GB 350zł

Dysk SSD PLEXTOR 128GB 330zł

Kingston SV300 120GB 295zł

KINGSTON 120GB 2,5'' HyperX 350zł

Edytowane przez grzech1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci co i jak, reszta dysków się tu nie liczy.

 

Nie licz na żadne hokus pokus po nowym firmware. Czytałeś choć tą stronę?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym sandisk to nowa konstrukcja która nie jest sprawdzona? To totalna bzdura czy mam trochę racji? Bo w sumie między nimi cena nie gra roli.Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez grzech1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym sandisk to nowa konstrukcja która nie jest sprawdzona? To totalna bzdura czy mam trochę racji?..

To samo musiałbyś powiedzieć o Samsungu 840 EVO.

 

Zarówno Plextor jak i SanDisk to bardzo doświadczeni gracze. Właściwie SanDisk ma więcej doświadczenia z pamięciami flash - zwróć uwagę ile jest na rynku pendrive tej firmy i do tego są od samego początku. Produkują własne NAND a Plextor wszystko kupuje.

Kontroler to stary znajomy od premiery Cruciala m4.

 

Zakup Plextora jest jednak lepszym pomysłem z ww powodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam Plextora M5S. Który sterownik jest lepszy, od Intela czy od MS.

Na płycie od mobo(AsRock P67 B3) sterownik był w wersji 10.1.0.1008, czyli dosyć stary.

 

Dysk zapełniony w 50%. Kombinować czy zostawić jak jest:)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez bojakki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To "kiedyś" to czary mary cache systemowy Dołączona grafika W życiu 547MB/s ten dysk nie miałby prawa osiągnąć.

Jak dla mnie wszystko w porządku z dyskiem, jest w dobrej kondycji patrząc na te testy. Można co najwyżej zrobić jakieś zerowanie dla odświeżenia.

Chyba był po prostu "przypchany" - wczoraj ponownie uruchomiłem mój domowy serwer* na którym trzymam pliki i ulżyłem Crucialowi. Teraz ma 15GB wolnego, wcześniej niecałe 5GB. System wystartował znacznie szybciej, toteż zarzuciłem AS SSD i...

Dołączona grafika

*miał parudniową przerwę z racji na to, że kabel sieciowy na dworze przegryzł jamnik-morderca, a ja i tak miałem położyć nowy, tym razem wewnątrz domu Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Nowy Evo 120Gb, zapełniony w 60%, czy coś z nim jest nie tak?
Według testów chyba wszystko ok, no ale benchmarków oglądać nie będę. Chodzi o to, że na starej 830 64gb wszystko odpalało się odczuwalnie szybciej.
Przeglądarka i photoshop odpalały się 'od strzała', a tutaj jednak trzeba poczekać 2-3 sek tak jakby na reakcje dysku.

Czy to tylko głupie wrażenie, czy może dysk jeszcze do końca nie poukładał sobie plików?
Wiem, że we wcześniejszych wersjach trzeba było mu dać kilka godzin w idle i wtedy działał znacząco szybciej.
Czy tutaj również tak jest, jeśli tak to jak mu pomóc?
No i kwestia firmware, magician pokazuje, że jest dostępna wersja EXT0BB6Q (obecna wersja EXT0BB0Q), jest jakaś znacząca poprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kwestia firmware, magician pokazuje, że jest dostępna wersja EXT0BB6Q (obecna wersja EXT0BB0Q), jest jakaś znacząca poprawa?

 

Aktualizuj a nie pytaj, skoro producent wydaje aktualizacje to z jakiegoś powodu...

 

System stawiany od nowa czy klonowany?

Czasem tak jest po klonowaniu, czasem to wina jakiegoś sterownika (warto wypróbować obu sterowników AHCI od MS i Intela).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiany na nowo, wcześniej miałem sterowniki od Intela, teraz również.

Pytanie profilaktyczne, czy update firmware wywali dane czy system podniesie się bez bólu?
Wiem, że bywa różnie i jestem przygotowany na stawianie systemu na nowo, ale może akurat uda się bez formata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bywa wcale różnie bo już od dawna dość producenci robią firmware bez inwazyjne. Zmienia się wyłącznie firmware kontrolera a zawartość NAND jest bez zmian.

Musiałby to być wyjątkowy pech i zbieg jakichś okoliczności.

 

Na Twoim screenie wyraźnie widać że masz sterowniki Microsoftu a nie Intela ;)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups...
Pomożecie? Jak teraz przerzucić się na Intela? Czy wystarczy wgrać Intel Rapid Storage ze strony Intela? Czy ręcznie wskazywać pliki z menadżera urządzeń dla dysku SSD?

Edit:
Dołączona grafika
Już poszło, ale wyniki nieco spadły :/ teraz nie wiem, czy to przez sterowniki, czy po prostu za dużo benchowałem dysk...
 

Edytowane przez yoshi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...