Skocz do zawartości
mechl!n

A Jednak- Mnożnik Powyżej X12.5...

Rekomendowane odpowiedzi

znalazlem cpufsb 2.2.9 ale problem w tym ze nie wykrywa tam mobo ktorej uzywam:/ z tego co sie orientuje to najnowsza wersja tego programu, istnieja jakies nakladki na to zeby wykrylo moja plytke? a moze wystarczy jedynie wbrac odpowiedni PLL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gokai_hayaku

wybierz odpowidni PLL ,albo poszukaj innego programu -problem ze to nowa plyta i trzeba nowy program

 

acid_toXin_from_home

masz ECS ,a jak wiadomo na ecs wszystko sie moze zdazyc ,ten model potrafi sie wieszac bez powodow

daj se spokuj z drutmodem napiecia i zrob vmoda

jedyna zaleta tej plyty to powszechnosc wszelkich modow i biosow

mozesz zrobic moda na vcore,pamieci a nawet zmiane mnoznika -wszystko jest w sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,chciałbym pobrać TbredCPU w wersji ostatecznej ale strona darka i mechlina jest akurat w przebudowie, a w wyszukiwarkach jest sama wersja beta.Dajcie szybko jakiegoś linka albo wyślijcie mi na e-maila.Plizz! Będe na forum do 15.00 bo neta to mam tylko w c@fe

Z góry wielkie THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK teraz ja mam pytanko i prosbe :D szukam drut moda na mnoznik x15.5 na thortona ! i niemoge znaleźć na ocinside mam info ze ten mnoznik jest RESERVED - ??? no i nie wiem czemu zarezerwowany i po co , potrzebuje tego mnoznika zeby dac proca 15.5 x 143MHz a nie 16 x138MHz , hehe zawsze to jakis wzrost przepustowosci pamieci :D tak wiec poszukuje moda na mnoznik x15.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja naprawde nie wiem jak to zrobiłem ale mam odblokowany mnożnik i tylko Soltek mnie powstrzymuje przed prawdziwym overlockiem ale jeszcze tylko mies i sie pobawie z Gigabyte

Gigabyte i prawdziwe podkrecanie :). Chyba sobie zartujesz. Te plyty sa robione po to aby byly stabilne. W biosie czesto nie mozna zmieniac napiecia. Tylko jakies +5% ub +10% i to wszystko. Brak zworki Clear CMOS, jakies Dipy do zmian mnoznika itd. Poprostu koszmar overclockera :).

Jak chcesz podkrecac to kup Abita lub Epoxa. Te plyty zostaly stworzone dla prawdziwych overclockerow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam AXDA1700 JIUHB ustawionym na 11x*133 =1,4 Ghz, na płycie mogę zmienić mnożnik do jak to jest tam (dip switch) napisane ">=12.5" wtedy mam 12,5 * 133 = 1,6 Ghz, prosił bym o informacje "Krok po Kroku" co zrobić zeby mieć mnożnik np. 14 albo 16? P.S umiem ciąć i łączyć mostki.

Thx

Pozdrawiam Pasiek :D

 

UPDATE

udało mi sie, zrobiłem to wkładając druciki (www.ocinsiede.de) w slota na procesor :] ustawiłem sobie na razie na 14 bo mam kiczowate chłodzenie, 14*133, a FSB nie podnosze bo "patrz podpis".

Pozdrawiam Pasiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez jakis czas miałem wyciągniety drucik na sockecie i teraz jak założyłem go to nie moge ustawić możnika powyżej 12,5.

Drut poprawiałem już chyba z 10 razy i nic a jak robie 1 sposobem czyli 2 druty to mam mnożnik tylko x5. Co może być grane? Czyżby zablokowały mi sie monożniki high-end-owe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za radą @mechl!ka

postanowiłem powtórzyć tu swoje pytanie:

 

thorton przerobiony na bartona 1.625V

 

posługując się tym

http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...amd_pinmod.html

chciałem dać 1.675V

 

a wyszło mi 1.83V !!!!

 

gdzie popełniłem błąd ?

 

PS całe szczęście ze nic nie zjarałem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka może byc przyczyna że komputer nie wystartował włożyłem drucik w socket tak jak jest podane na stronie Webpage , nie zmieniłem napiećia tylko fsb przez druta zmieniłem na 166 i lipa nie poszedł . Po wyciągnięciu drucika komputer normalnie wystartował. Czy jest jakaś możliwość żeby poszedł na 166. Procesor to Duron 1600 seria MIXJB0424 na płycie głównej Ga -7vt600p-RZ oraz pamięć SpecTek 256 MB , 2700. Prosze pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam athlona 1700 XP na rdzeniu thoroughbred. Procesor da sie maksymalnie podkrecic do 1666 MHz i wtedy bios wykrywa mi go jako athlona 2000 XP, ale jak probuje podkrecic go wiecej to bios wykrywa mi go jako athlona 1100 MHz, dlaczego? Jest to wina zablokowanego mnoznika? Jezeli jest to wina zablokowanego mnoznika to czytalem juz opis jak go odblokowac, chce tylko sie upewnic czy po przepalneniu wybranych mostkow proc bedzie wykrywany powyzej 2000 XP. Pozdrawiam...

Edytowane przez MAKLER3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...