Skocz do zawartości
ath

Gothic 3: Forsaken Gods

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

scr - http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=108639

 

Gothic 3: Forsaken Gods to pierwszy oficjalny dodatek do trzeciej części niezwykle udanej serii komputerowych gier fabularnych. W zamyśle twórców projekt ma opierać się przede wszystkim na rozwinięciu merytorycznym pierwowzoru i stanowić atrakcyjny pomost dla miłośników serii przed premierą innowacyjnej, czwartej odsłony cyklu, przygotowywanej już przez niemieckie studio developerskie Spellbound (na koncie m. in. serie Desperados i Airline Tycoon).

 

Fabuła programu umożliwia graczom ponowne wcielenie się w Bezimiennego Bohatera, znanego z poprzednich aktów Gothica. Nasze przygody w Forsaken Gods rzucają nowe światło na wydarzenia znane z podstawowej wersji gry i odpowiadają na wiele pytań po dziś dzień nurtujących fanów serii. Na swej drodze nasz heros spotyka więc wielu przyjaciół i wrogów znanych ze scenariusza podstawki, warto jednak zauważyć, iż nie wszystkie przyjaźnie i znajomości oparły się próbie czasu, zachowując się w niezmienionej postaci do dnia dzisiejszego. Powinniśmy więc ostrożnie podchodzić do relacji z bohaterami niezależnymi i czujnie przyglądać się zachowaniom postaci drugoplanowych, by nie zostać nieprzyjemnie zaskoczonym w najmniej oczekiwanym momencie.

 

Firma JoWooD dopilnowała tym razem, by program w możliwie największym stopniu spełniał oczekiwania graczy i postawiła na bliską interakcję ze społecznością fanowską. W efekcie omawiany tytuł zawiera wiele poprawek i ulepszeń, które najczęściej postulowali użytkownicy trzeciej części popularnego Gothica.

Forsaken Gods samodzielnym dodatkiem do Gothica 3

 

Mimo tego, że po rozstaniu z JoWoodem studio Piranha Bytes nie stworzy już czwartej odsłony Gothika, autorzy popularnej w Niemczech i Polsce serii gier cRPG zamierzają godnie pożegnać się z fanami swojego cyklu. W ostatnim kwartale bieżącego roku firma zakończy pracę nad projektem Forsaken Gods, będącym dodatkiem do Gothika 3.

 

Jak się właśnie okazało, nadchodzący tytuł będzie w pełni samodzielną produkcją i by go uruchomić, nie będziemy potrzebowali podstawowej wersji gry. Zapowiedziana w kwietniu pozycja ma dostarczyć nam od 15 do 20 godzin zabawy, ulepszoną grafikę i interfejs oraz multum nowych przeciwników i rodzajów broni. Światło dzienne ujrzała już nawet wstępna okładka Forsaken Gods, którą prezentujemy poniżej.

http://www.gry-online.pl/.%5CGaleria%5CHtm...C1115650781.jpg

 

Przy okazji JoWood ujawnił, że Gothic 3 sprzedał się na całym świecie w nakładzie 900 tys. egzemplarzy. Dodatek do ostatniej odsłony znanej sagi ma więc pomóc w przekroczeniu bariery magicznego miliona. W Polsce Forsaken Gods zostanie wydane przez firmę CD Projekt. Data premiery gry nie została jeszcze ustalona.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge sie powstrzymac i musze to napisac "łał". Dodatek do najgorszego cRpg w 2007 roku, pod koniec 2008 ... Jezeli zmienili calosc to owszem, moze i sie nadac, ale jezeli jest wiekszosc z tego co bylo - mamy kolejnego gniota :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się Caleb. Pomimo, że jestem ogromnym fanem serii Gothic, to 3 część po prostu mnie odrzucała. System walki juz w Diablo jest lepszy;p A technicznie gra do tej pory nie moze stanac na nogi. Niech lepiej nie daja tego dodatku jak ma byc tak dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie

 

3 czesc byla rownie b.dobra

chodz faktem jest to ze trzeba bylo posiedziec nieco nad konfiguracja samej gry.

 

ale pozniej gralo sie juz b.przyjemnie

 

 

poza tym pisza o poprawionym dodatku w stosunku do gothic3-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, czy skoro ma być poprawiony i niezależny, to czy chłopaki namieszały coś w engine gry. Może tym razem nie będzie już trzeba siedzieć godzinę i ustawiać plik konfiguracyjny, albo i będzie trzeba posiedzieć 2 :/. Swoja drogą nie mam najlepszego zdania o dodatkach. Noc kruka kompletnie mi się nie podobała. Może dlatego, że cała 2 część wg. mnie nie umywała się do G1 ;) Miejmy nadzieję, że w 4 powrócą stare dobre klimaty G1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolo sie zamyka. Klimacik byl, ale zabijaly go babole, poza tym jako cRpg G3 tez slabo wypadal - marna mozliwosc wyboru, glownie lazilo sie i lalo po ryjach etc. Bardziej jak troche rozbudowane H&S :D <leca kamienie>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) pozycja ma dostarczyć nam od 15 do 20 godzin zabawy (...)

Mam nadzieje, ze to pomyłka lub jakiś żart nie mam zamiaru skończyć Gothica w dwa dni nawet jeśli to dodatek... Chyba, ze to samodzielny patch z dodatkowymi misjami :lol:

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam główny wątek może w 20h da rady przejść choć nie wiem, nie grałem w G3 bo mi na to sprzęt nie pozwala, ale pozostają jeszcze misje poboczne i zwiedzanie okolicy czyli dodatkowe kilkadziesiat h. Jakby poprawili engine i bugi, a do tego przywrócili stary system walki to byłbym wniebowzięty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sieman :wink: no wczoraj juz 2 raz przeszedlem G3 innym zakonczeniem (zostalo jeszcze 2) o dziwo zmienily sie tylko obrazki ze 3 w zakonczeniu wiec marne ,nie to co w G2 <_< Ta gra jest naprawde dla wybranych i to nie chodzi o wymagania sprzetowe tylko o problemy ile musialem sie z nimi naszarpac zeby ukonczyc gre :angry: zapis byl co pare minut ale sie udalo :rolleyes: mam nadzieje ze w G3 FG bedzie to poprawione no i wyjasnia sie pewne tajemnice chodzby odbic statek ktorym brzybyl bezimmieny w G3 i wiele innych :wink: napisze tylko jedno te gre popsuly liczne bledy, takto udana gra by byla ze hej :rolleyes: moze G4 nie bedzie trzymal klimatu jak poprzednie bo inna firma sie nim zajela jednak mysle ze piranya bytes wypusci kolejnego hita :razz: chodz pod inna nazwa bo oni wkladaja duzo w swoje gry i oby klimat byl jak w poprzednich Gothicach chodz juz wogole inna gra :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

sieman :wink: no wczoraj juz 2 raz przeszedlem G3 innym zakonczeniem (zostalo jeszcze 2) o dziwo zmienily sie tylko obrazki ze 3 w zakonczeniu wiec marne ,nie to co w G2 <_< Ta gra jest naprawde dla wybranych i to nie chodzi o wymagania sprzetowe tylko o problemy ile musialem sie z nimi naszarpac zeby ukonczyc gre :angry: zapis byl co pare minut ale sie udalo :rolleyes: mam nadzieje ze w G3 FG bedzie to poprawione no i wyjasnia sie pewne tajemnice chodzby odbic statek ktorym brzybyl bezimmieny w G3 i wiele innych :wink: napisze tylko jedno te gre popsuly liczne bledy, takto udana gra by byla ze hej :rolleyes: moze G4 nie bedzie trzymal klimatu jak poprzednie bo inna firma sie nim zajela jednak mysle ze piranya bytes wypusci kolejnego hita :razz: chodz pod inna nazwa bo oni wkladaja duzo w swoje gry i oby klimat byl jak w poprzednich Gothicach chodz juz wogole inna gra :wink:

mozesz to teraz przetlumaczyc na Polski???

 

 

Czy G3 wyjdzie kiedys w Packu z dodatkiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wybacz ale dragonlore ma racje, bo nie bardzo zakumałem to zdanie.

no wczoraj juz 2 raz przeszedlem G3 innym zakonczeniem (zostalo jeszcze 2) o dziwo zmienily sie tylko obrazki ze 3 w zakonczeniu wiec marne

A co do gry to mam nadzieje, że nie będzie zbyt krutka.

Edytowane przez demon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wybacz ale dragonlore ma racje, bo nie bardzo zakumałem to zdanie.

 

 

A co do gry to mam nadzieje, że nie będzie zbyt krutka.

Co do czepiania.... :blink:

 

Wogole mysle ze watpliwe jest naprawic te wszystkie bugi z 3 w tym dodatku ale jest nadzieja: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups... bylem pewien"," ze ok wszytsko :lol2: ehhh pospiech ;] dobra EOT :)

Nie mówiąc już o składni... ;]

 

dragonlore - pewnie wyjdzie, ale dopiero za jakiś czas jak w większości przypadków np. d2 + lod, w3 + tft itp. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Nie mówiąc już o składni... ;]

 

dragonlore - pewnie wyjdzie, ale dopiero za jakiś czas jak w większości przypadków np. d2 + lod, w3 + tft itp. ;]

koncze Wiedzmina,wiec przydalo by sie zajac G3,jednak wolalbym kupic odrazu w packu z dodatkiem niz sie rozdrabniac ;)

 

a tak apropos Wiedzmina,ta gra jest boska i miejscami mam wrazenie ze sporo akcentow zostalo zapozyczonych z Gotica wlasnie, co zaliczam na plus oczywiscie ;)

 

ps.Jak G3 i dodatek poradza sobie na moim sprzecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dragonlore ....czepiasz sie ,a poza tym juz kilka razy mi tak dogadujesz...lazisz za mna na forum czy co?..to jakas twoja fobia?

Radzę sie nie przejmować, "chłop żywemu nie przespuści" :wink: W sąsiednim topicu miałem podobnie.

 

Co do dodatku do G3...Dobrze byłoby gdyby twórcom udało sie wydobyć na wierzch potencjał jaki jest w G 3. A ten jest bardzo duży. Od strony skali i rozmachu G 3 nie ma sobie równych; niestety całość została zepsuta przez masę rozmaitych niedociągnięć; w G 3 na każdym kroku widać różne usterki (moim subiektywnym najgorsze, poza sprawami technicznymi, są chyba: pewne spłaszczenie fabularne (brak tego dopracowania co w poprzednich częściach) i związana z tym ogólna schematyczność jak i uproszczenia (np. powielanie patentu z wyzwalaniem miast, który ponadto jest raczej nie spuentowany; "epicki rozmach" ma tu rys pewnej sztuczności), tragiczny system walki (gorszego trudno byłoby szukać) oraz całkowite niewyważenie przeciwników (tym bardziej dokuczliwe, że walki w grze jest sporo), bardzo złe AI, nuda w zakresie eksploracji (świat jest ogromny ale w zasadzie niemal wszędzie można znaleźć mało ciekawe [ciach!]ły; są oczywiście w tej materii wyjątki; ostatecznie jednak dużej motywacji do "wypraw w głąb" nie ma, a chciałoby się żeby jak na Morrowindzie... :wink: ) i do tego cała masa pomniejszych wad (o roślinach bagiennych na pustyni, blokowaniu się towarzyszy czy innym pływaniu z płonącym mieczem nie warto nawet wspominać - podobnych "uchyłek" jest tak wiele, że nikt nie przeliczy :wink: ) . Niezależnie od tego sugestywny i rozbudowany świat gry chwyta za serce :wink: ; w tym wszystkim jest czar Gothica, który należałoby uzdatnić do normalnej zabawy.

 

Konkludując, uważam, że dodatek powinien być przede wszystkim obliczony na usunięcie najpoważniejszych ustrek G 3. W przeciwnym razie życzę dobrej zabawy ale beze mnie :wink: ....tym bardziej, że niedługo wychodzi ulepszona wersja Wiedźmina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do G3 to mogli bo zrobić rozszerzoną wersje, w której jedynym rozszerzeniem było by usunięcie wszelkich bugów i mogli by to sprzedawać nawet i za 100zł. Mam nadzieje, że w G3 FG usuną przynajmniej 50% błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc już o składni... ;]

Ehhh co ja zaczAlem :lol2: ...co do skladni to nie kumam? Lubie czasem pogadac jak yoda xD ale bez przesady;p

 

Co do dodatku ...wiadomo cos o nowych gildiach i profesjach?

 

ps pamietam czasy jak cykalem w 1go Gothica , od kompa odejsc nie moglem ;p pozniej i nowsza czesc tym gorsza , PRZYnajmniej dla mnie:)

 

EDIT: costi:)

 

pps racja http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=6119 , az zajrzalem bo przyznam ze faktycznie uzywalem tych dwoch slow zamiennie:)

Edytowane przez _Ran'dall_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem :P

 

pps pamietam czasy jak cykalem w 1go Gothica , od kompa odejsc nie moglem ;p pozniej i nowsza czesc tym gorsza , bynajmniej dla mnie:)

Zgadzam sie - jedynka byla IMHO najlepsza, bo miala niebanalna fabule i pomysl na swiat. Potem seria zaczela dazyc coraz bardziej w kierunku sztampowego high fantasy.

 

Aha: "bynajmniej" i "przynajmniej" to sa dwa kompletnie odmienne slowa, nie mozna ich uzywac zamiennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe scr - http://www.worldofgothic.de/gothic3/index....hic3addon_fotos

 

W sieci pojawiło się kilkanaście nowych screenów, przedstawiających w akcji Gothic 3: Forsaken Gods. Pochodzą one z targów w Lipsku i pokazują grywalną wersję gry, bez żadnych upiększeń i retuszów. Widzimy też cały interfejs.

 

Pierwszy oficjalny dodatek do trzeciej części bardzo popularnej w naszym kraju serii gier cRPG jest opracowywany przez studio Trine Game.

 

Rozszerzenie to miła niespodzianka dla fanów sagi. Ma ono za zadanie wypełnić im czas pozostały do premiery czwartej odsłony, zatytułowanej Arcania: A Gothic Tale. Po raz kolejny przyjdzie nam pokierować poczynaniami Bezimiennego. Gra pozwoli spojrzeć z nieco innej perspektywy na wydarzenia znane z Gothic 3 i umożliwi odnalezienie odpowiedzi na szereg pytań, które zrodziła fabuła podstawki. Dlatego też podczas przygody napotkamy wiele znanych nam postaci – zarówno przyjaznych, jak i tych, których z chęcią pozbawilibyśmy głowy przy pierwszej lepszej okazji. Gothic 3: Forsaken Gods to także ukłon w stronę społeczności, jaka utworzyła się wokół serii. Przedstawiciele JoWood i Piranha Bytes przekonują, że pilnie śledzili fora na temat gry i w nadciągającym rozszerzeniu postarają się poprawić jak najwięcej błędów, na które najczęściej narzekali fani.

 

Premiera Gothic 3: Forsaken Gods jest planowana na listopad bieżącego roku. Polskim wydawcą produkcji jest firma CD Projekt, która na razie nie podała żadnych szczegółów na temat polskiej edycji gry. Poniżej kilka wybranych screenów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu sie kolega Sysak myli - dodatek do g3 ma byc samodzielna produkcja, niewymagajaca g3 a co sugeruje dalej - w zaden sposob nie latajacym niedorobek g3. do g3 jest w produkcji ostatni community patch 1.7, ale co w nim bedzie, czy bedzie w jakikolwiek sposob poprawial engine gry nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...