Skocz do zawartości
mAsHER

Ddr2 > Mushkin Vs Ocz Vs Patriot < Jaki Ram Do Gier ?

Który RAM lepszy do gierek ?  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który Lepszy ?

    • MUSHKIN DDR2 4096 PC1000 DUAL CL5 XP RedLine
      13
    • OCZ DDR2 4096MB PC800 DUAL 2 x 2048MB CL4 REAPER
      2
    • Patriot DDR2 Dual Chanel 4GB 1066 5-5-5-12
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki ram polecacie do gier ? ktory lepszy , bardziej wydajniejszy ? Prosze o komentarze.

 

1. MUSHKIN DDR2 4096 PC1000 DUAL CL5 XP RedLine

2. OCZ DDR2 4096MB PC800 DUAL 2 x 2048MB CL4 REAPER

3. Patriot DDR2 Dual Chanel 4GB 1066 5-5-5-12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem właśnie takie Muszki...W zasadzie o OC to nie można w ich przypadku mówić obecnie.Ludzie miewają kłopoty z pracą ich na nominale(i nie chodzi o złe ustawienie słynnej "52ki").Moje się ledwo dotknąć dają powyżej 1000.Zagłębiłem się w temat i...nie moje jedyne.Raz -DDR2 dostają krzem w spadku po DDR3 obecnie , dwa to w końcu 2x2 i nominał robią, a trzy to kup bez wejść pamięci Mushkina nie po selekcji :rolleyes: .Kolesie typu "pan Jarek" i inni siedzą godzinami i przebierają kostki.Potem spychają selekty po znajomości/lepszej cenie.Lub błyszczą umiejętnościami OC na kościach wybranych z 40 kompletów dajmy na to :wink: .Nie winię ich rzecz jasna(sam jakbym miał okazję i czas...) ale tak sprawy z grubsza wyglądają.Trzeba mieć sporo szczęścia lub kasy na naprawdę solidne moduły. Mushkin bardzo dokładnie selekcjonuje RAM jak uważam.Mają robić 1000?To zrobią ale jak chcesz pewne 1066 to...kup inne Mushkiny.Bo te mogą okoniem stanąć.Na napięcie moje są w zasadzie niewrażliwe(a dawałem i 2.5V -im tam pikuś.Jakby miały cały czas def).Płyta daje radę więcej z 2x2(nie omieszkałem sprawdzić kilku kompletów na niej*).Z wybranych jednak tez bym je brał.Reappery mają fajne chłodzenie ale Muszki zadowalają się swoim ,a ile mniej miejsca zajmuje hehe.Patki w sumie 1066 więc tyle pewnie zrobią :wink: .Ale firma IMO to już cień dawnego bonza.Czuję do niej obecnie niechęć.Mając nieco więcej kasy wziąłbym coś od G.Skilla.Ale nie miałem....Ogólnie jak lekko kręcisz to szukaj RAMu ,który CPU nie będzie ograniczał.

* kolegi Vitesty 2x2 800ki poszły nieco lepiej(sam mu zamawiałem za 229 PLN :sad: ) ,a innego Patrioty LLK 2x2 tak samo(a nawet z lekkim na nie wskazaniem) co uważam za szczególnie przykre.Bo te LLK to nie jakieś tam "stare dobre" ale nowe niemal....W sumie mogłem trafić na słabe sztuki(albo je dla mnie utrafiono :wink: ) lecz okazuje się ,że jak się wczytać to im nowsze tym gorsze.Mnie to nie dziwi.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* kolegi Vitesty 2x2 800ki poszły nieco lepiej(sam mu zamawiałem za 229 PLN :sad: ) ,a innego Patrioty LLK 2x2 tak samo(a nawet z lekkim na nie wskazaniem) co uważam za szczególnie przykre.Bo te LLK to nie jakieś tam "stare dobre" ale nowe niemal....W sumie mogłem trafić na słabe sztuki(albo je dla mnie utrafiono :wink: ) lecz okazuje się ,że jak się wczytać to im nowsze tym gorsze.Mnie to nie dziwi.

hmm.. swego czasu miałem wybór pomiędzy LLK BlackDragonami i Muszkami XPSP2. muszki wypadły najlepiej przy czym moduły XPSP2 miały tendencje do sypania błędami na napięciach 2+ (potwierdziło się to w kilku przypadkach tutaj na forum o ile dobrze pamiętam).

u mnie pracują już ~10 m-cy i zero problemów.

Redline nie znam ale ponoć jeszcze lepsze niż XPSP2 :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż -moje nie są "miałem kiedyś" -kupiłem niedawno i nieco to potwierdza moje zdanie.Im nowsze tym gorsze.Może wyjątkowo nie trafione ale jak pisałem poczytałem nieco....Nie zmuszane do spełnienia pokładanych nadziei chodzą spoko i są chłodne.Napięć poniżej def też próbowałem :wink: .Ogólnie mimo porad jednego z kolegów(miłośnik tematyki RAM) to fakt -napięcia powyżej 2.1 tylko pogarszają sprawę.I to baaaardzo.Ale jakoś mi to już dynda -kupuję i kręcę do grania(kromie mojej frajdy z OC) no ,a w grach OC RAMu...sami wiecie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż -moje nie są "miałem kiedyś" -kupiłem niedawno i nieco to potwierdza moje zdanie.Im nowsze tym gorsze.Może wyjątkowo nie trafione ale jak pisałem poczytałem nieco....Nie zmuszane do spełnienia pokładanych nadziei chodzą spoko i są chłodne.Napięć poniżej def też próbowałem :wink: .Ogólnie mimo porad jednego z kolegów(miłośnik tematyki RAM) to fakt -napięcia powyżej 2.1 tylko pogarszają sprawę.I to baaaardzo.Ale jakoś mi to już dynda -kupuję i kręcę do grania(kromie mojej frajdy z OC) no ,a w grach OC RAMu...sami wiecie :wink:

Trochę więcej optymizmu ;], ale fakt wczesne serie są ok, potem późniejsze gorsze ale na to nie ma reguły chyba, moje 8 giga miało spory rozrzut niecały rok a i tak były ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PATRIOOOOT TO SZROT NAD SZROTY !! Sprzedałem dużo kompletów patriota 1066 i może na 20, 15 to zwroty bo nie chodzą 1066, weź muszki to na bank Ci pójdą 1066 jak nie wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę....co osoba to opinia.Muszkom też się zdarza ,że nie zrobią def!Wystarczy poszukać wytrwale w sieci(niestety nie tylko po naszemu) aby się przekonać.Mimo walki z timmingami.A ,że każde zrobią stabilne 1066 to już przesada lekka...Tym bardziej ,że nie każda płyta....itp.itd.Co do Patków to nie znam sprawy ale te z którymi miałem do czynienia(poza może dwoma parami z tych nowszych, bo te dawne inna bajka) przedstawiły mi jedno -dziękuję ci PDP i do niezobaczenia :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...