Skocz do zawartości
Bombay

Niekompetentny Użytkownik Na Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak. Kilka dni temu kupiłem od uzytkownika Gavik płytę główną

Gigabyte K8N51GMF socket 754. W momencie odbioru paczki wyczułem, że płytka

trochę "lata" w paczce, ale po wyjęciu wszystko wyglądało OK. Zabrałem się za

składanie kompa i... ZONK! Płyta nie wstaje - miałem w domu Sempa 3000+ i kilka

kości RAMu. Resety biosu, odpalanie na zewnętrznej grafie (płyta ma integrę),

tasowanie kościami - nic nie pomogło Totalna zima. Myślę sobie - może z moim procem coś nie tak?

Nastepnego dnia pobiegłem do kumpla, który również ma 754 i włożyłem jego

Sempa 2500+, cała zabawa od początku i NIC.Nastepnego dnia wysyłam PW do

Gavika i opisuję sytuację, dostałem tylko jedną odpowiedź - Gavik zapytał czy

speaker się odzywa. Odpisałem, że nie i że wyślę do niego płytkę z powrotem i

zapytałem na jaki adres mam nadać paczkę (czy ten sam na jaki wpłacałem

pieniądze). Od tego czasu żadnej odpowiedzi od Gavika. Nawet nie logował sie na

forum.Zrezygnowany, nastepnego dnia postanowiłem obejrzeć jeszcze raz

MoBo - jest winowajca! Jeden z kondziołków był oderwany! Złapałem za lutownicę i

naprawiłem. Uruchamiam i DZIAŁA!!!Może ktoś zapytać - po co ten

temat? Jeśli płyta byłaby naprawdę uszkodzona - nie miałbym szans odzyskać

pieniędzy A sprzedający

powinien odpowiadać za to, że źle zabezpieczył przesyłkę! I uważam, że za takie

pieniądze (60 zł) naprawdę nie warto szargać sobie reputacji. Radzę uważać na

interesy z Gavikiem.

Edytowane przez Bombay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie - była źle zabezpieczona... Ale jeszcze bardziej wkurzyło mnie to, że jak Gavik dowiedział się, że coś jest nie teges z płytą, to urwał kontakt. 50 zł... ŻAL!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, dobrze że taki temat powstał :)

Ja mam 2 perełki, tzn. dwóch &*&^%&^ na których brak słów.

 

Pierwszy to user Cyber=).

"Zakupiłem" od niego pompkę Laing DDC. Kasa wysłana 5.06.2008, po wysłaniu kasy szanowny pan zaginął. Po usilnych poszukiwaniach udało mi się znaleźć jego kolejne GG. Najpierw mnie olewał, raz napisał że paczke wysłał i znów zaginął na miesiąc. Teraz na GG się pojawia ale odpisać raczej nie ma zamiaru. Sprawa idzie na Policje.

 

Kolejny "waszmość" to pewnie wielu znanym Wodnik czy jak kto woli Scythe, czy też wodnikpl.

Wodniś przechodzi już ludzkie pojęcie głupoty i debilizmu. Ok. 15.05.2008 wysłałem mu mobo które wcześniej od niego zakupiłem w celu odniesienia jej na gwarancje. Sklep oddał mobo nowe, Wodniś je odebrał i teraz raczej nie ma zamiaru go odesłać do mnie. Twierdzi że nie ma czasu, kasy i w ogóle (nie wspominając o tym że kase na wysyłkę do mnie też mu wysłałem żeby nie było) a tu się okazuje że wozi się z laską po kinach, wczasy itp. itd. Na GG też olewa wszystkich. Jak się okazało nie tylko ja czekam na wysyłkę. Pewien user zakupił od niego SQD i po 2 miesiącach nadal go nie otrzymał. Sprawa również idzie na policje bo nie mam zamiaru bawić się z "dorosłym" człowiekiem który ma rozum 5'cio latka.

To chyba na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa topicu troszke nie teges

Moze powinno byc "Niekompetentny" zamiast "Nieuczciwy"

 

Wodnik znowu BAN

Zglaszajcie mi wszystkie jego konta

Nie mam zamiaru jebac sie z tym debilem, sam zablokowalem juz chyba z 6 kont.

Dziw mnie bierze ze ktokolwiek daje sie nabierac jeszcze na jego sztuczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziw mnie bierze ze ktokolwiek daje sie nabierac jeszcze na jego sztuczki

Ja musiałem bo mobo kupiłem wcześniej a gwara przez niego realizowana. Teraz bardziej mi się opłaca samemu do Zabrza pojechać niż jemu wysyłać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny "waszmość" to pewnie wielu znanym Wodnik czy jak kto woli Scythe, czy też wodnikpl.

Z niejakim wodnikiem również miałem niestety do czynienia.

Już jakiś czas temu (bardzo dawno, z rok temu, nawet nie pamiętam) "kupiłem" od niego blok wodny X2L. Kwota nieduża, bo 50zł, ale z drugiej strony nawet te 50zł piechota nie chodzi. Oczywiście szybki przelew, szybka miała być też wysyłka. Ale czekam... czekam... i jeszcze czekam... i nic. Oczywiście zostałem zapewniany, że bloczek wysłany. Z początku myślałem, że poczta daje ciała. Ale po kolejnej olewającej wymówce zmieniłem zdanie. M.in. też dlatego, że mimo wielu próśb o podesłanie skanu dowodu wysłania, takowego nie otrzymałem. O dziwo, po jakimś czasie wodnik gotów był oddac kasę za zapłacony przeze mnie przedmiot. Ale oczywiście zawsze akurat nie miał kasy. Uzgodniliśmy, że niech w ratach oddaje (myśle sobie, lepiej tak niż wcale). Wpłacił raz 10zł, co tez było dla mnie niespodzianką. Reszty niestety nie otrzymałem, i najpewniej nie otrzymam. Bo zawsze to będzie jakaś wymówka, najczęstsza to coś typu... "a idą świeta/urodziny/imieniny, to mama/tata/ciociaa dadza kasę i Ci oddam". Widocznie rodzina go nie kocha, i niczego na wspomniane okazje od nich nie dostawał... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japieprze - wodnik okręcił już kilka osób, a i tak nikt z tym nic nie zrobi bo się "nie opłaca"?

A potem narzekanie, że w Polsce takie złodziejstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie typa powinno się zglosić na Policję jeśli więcej osób okręcił. Można chyba jakoś namierzyć IP ( o ile nie ma neoszitu) i dać namiary na niego. Tępić takich... :| Ja osobiście staram się przesyłkę zabezpieczyć jak tylko się da. Paru z tego forum już się o tym przekonało co kupili coś ode mnie. Każdy wie jak nasza poczta traktuje przesyłki, więc trzeba się z tym liczyć. Niektóry jak widać starają się o tym nie myśleć. :/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie typa powinno się zglosić na Policję jeśli więcej osób okręcił. Można chyba jakoś namierzyć IP ( o ile nie ma neoszitu) i dać namiary na niego. Tępić takich... :| Ja osobiście staram się przesyłkę zabezpieczyć jak tylko się da. Paru z tego forum już się o tym przekonało co kupili coś ode mnie. Każdy wie jak nasza poczta traktuje przesyłki, więc trzeba się z tym liczyć. Niektóry jak widać starają się o tym nie myśleć. :/

Z jakimś adresem nie powinno byc problemu. Przeciez podaje jakies dane do przelewów. Edytowane przez Ur6aN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adres mam... chyba po przeczytaniu tego topicu napisał do mnie że w tym tyg. wyśle :lol:

Ale arch GG już na płytce nagrane, potwierdzenie przelewu oraz nadania paczki uszykowane już jest. Nie dostane mobo = idę na Policje i nie będe się bawił. Innym oszukanym przez niego też radzę, może wreszcie się czegoś nauczy jak przyjdzie kilka wezwań to prokuratury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z userem binek

kupilem przycisk do obudowy lian-li (był mi potrzebny na "wczoraj")

mineły 3-4 miechy i nic, kase miał oddac na PW na forum ani na naszej klasie nie odpowiada, z przyjaciół oczywiscie nikt nie ma do niego komorki O_o

niby dwie dychy ale zawsze cos :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgloscie go w koncu na policje, zgadajcie sie w kilka osob i juz

Moze lamusek jak zazna innego typu milosci to przejdzie mu ochota na robienie ludzi w wala

Razem lepiej takiej sprawy nie zgłaszać, tylko każdy z osobna. Byłem kiedyś na policji w podobnej sprawie i też było kilku, czy nawet kilkunastu poszkodowanych. Na moją sugestię, żeby połączyć te wszystkie sprawy w jedną, policjant powiedział, że nie ma sensu. Bo w jednej sprawie - jak mi powiedział - delikwent dostanie wyrok w zawiasach a w kolejnej sprawie zostanie już uznany za recydywistę i sąd mu zawiasy odwiesi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z userem binek

kupilem przycisk do obudowy lian-li (był mi potrzebny na "wczoraj")

mineły 3-4 miechy i nic, kase miał oddac na PW na forum ani na naszej klasie nie odpowiada, z przyjaciół oczywiscie nikt nie ma do niego komorki O_o

niby dwie dychy ale zawsze cos :[

Kurcze, niestety znowu napisze coś w tym temacie.

Również miałem problem z użytkownikiem binek. Dawno, bo to już pewnie z 1.5-2 lata będzie. Transakcja co prawda była przeprowadzona na allegro (bez jakiegoś umawiania sie, po prostu wygrałem licytacje), ale na forum też się ogłaszał (stąd wiedziałem, że on to on). Kupiłem u niego nagrzewnicę samochodowa do WC (jakiś Fiat), której oczywiście nie dostałem. Za każdym razem "poczta gubiła paczke", a potwierdzenia nigdy nie widziałem, bo "paczke wysyłała babcia" (czy tam inny członek rodziny). Koszt niewysoki, bo to chyba ok 20zł wyszło, ale jednak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złotówka do złotówki i na nowe mobo i procek już ma. Nie ma co bagatelizować sprawy jeśli nawet chodzi o nieduże sumy. Pisze tu ponieważ sam zostałem oszukany i to na większą sumę kupując pamięci ram. Tyle , że to było ogłoszenie w gazecie i to były jeszcze pamięci SDR za które dałem ponad 200 zł. Sprawa skończyła się na Policji i na tym się skończyło. Swojego czasu pisałem kiedyś o tym na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojedźcie sukinsyna. Mnie też kiedyś "forumowicz" wydymał na abicie nf-7 (w paczce był jakiś uwalony epox). z pomocą forumowiczów wszystko poszło gładziutko i 1. cała kasa została odzyskana. 2. typek dostał zawiasy i kuratora. Niech te kłamliwe pały nie mają poczucia bezkarności, bo to jest najgorsze w tym wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Ja nie odpuszcze nawet 1zl. Kiedys zostalem wydymany na ramie za 240zl. Dlugo walczylem, ale wywalczylem. Tu nie chodzi o kase, ale o zasade. Ja poprostu nie zdzierze mysli, ze jakis frajer mnie wydymal i sie teraz smieje. Oszustow trzeba tepic i nigdy nie mozna mowic, ze szkoda zachodu. Nie, nie szkoda, na zalatwienie jednego złamasa wiecej nigdy nie szkoda zachodu. Ja podchodze do ludzi najuczciwiej jak potrafie i tego samego oczekuje od innych wobec mnie, a jesli jakis frajer kombinuje, to ma u mnie pozamiatane.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z FireGL, kupiłem kartę http://forum.purepc.pl/Sprzedam-f19/Radeon...r3-t291559.html

i ponad tydzień czasu wysłać jej nie może. Na PW odpowiada, że wysłał. Tylko ciekawe gdzie, bo z Wawy do Łodzi przesyłka to max. dwa dni. Chyba, że wysłał ją do Burkina Faso.

Zdjęcia dowodu nadania oczywiście zrobić nie może...

A wydawać by się mogło, że user z takim stażem nie będzie kręcił, no cóż.

FireGL możesz być pewien, że sprawa zostanie zgłoszona odpowiednim organom, bo jest to zwykłe oszustwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie dobra wola, skoro człowiek twierdzi, że ją wysłał, to jaki problem to zrobić? To nie dobra wola, tylko dobre obyczaje i takt, a to zasadnicza różnica.

takt i dobre obyczaje to nie bekanie przy stole ;] jezeli w umowie nie bylo nic o dowodzie nadania to siedz cierpliwie i czekaj na paczke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne i może jeszcze raz mu wpłacę kasę?!

Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to...

IMO puki co siedź na... jeszcze parę dni. Sam czasem tak mam że koloruje o 2 dni bo naprawdę nie mam kiedy, bo srerum dupererum coś wyskoczy. Poczta ekonomik... kiedyś czekałem 3 tygodnie, dowód wysyłki dostałem 19 dni wcześniej...

 

 

Co do swoich paczek, zawsze za duży karton i styropianu nawale + sprzęt w worek... w razie konieczności gazety...

 

 

Co do osób z forum co mogą mnie zje** to misiu 15go na pewno ( miałem brać zapinkę... ale jakoś zawsze jest na coś okazja, coś potrzeba nagle i tych zafajdanych 15+10 przesyłka niema ) na marginesie dodam że ma ich full, i nie jest to jego towar sprzedam akcyjnie. Co nie zmienia faktu że w końcu na jego koncie pojawi się kwota wyznaczona, bo zapinka jest ładna :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze mi podac dane oso^^^^ binka i wodnika na priva, wiecie o co chodzi ^^

 

Sam poszukuje pewnego typa co mnie zrobil w wała na SP-97 ale sprawa i tak trafila juz na policje po 3 czy 4 latach :P W kazdym razie jestem ciekaw czy to ten sam osobnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...