Skocz do zawartości
YoSHi

CELERON 2GHz + jaka dziwna plyta i zalosna wydajnosc.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moj Kupel dostal od starszych kompa (nie konsultowali sie z nikim przy kupnie :) ). Konfig to: CEL 2GHz BOX, jakas plyta ktora jest na www.p4via.com na chipsecie VIA P4X266E SDR+DDR, 256 MB DDR PC333 (to juz moja interwencja w ten komp :), bylo 128 MB PC133 ), GF2 MX400 64MB, WD400, Nagrywarka 40x, Zoltrix Scorpius i karta sieciowa. Monitor z kineskopem sferycznym i mysz bez scrolla, ale to pomine milczeniem (ale sie sprzedawcy ucieszyli :P). Procek bez problemu kreci sie na 2,2GHz i jest stable. W czym jest rzecz? W WYDAJNOSCI - wiem ze to nie jest rakieta ale mimo wszystko to 2,2GHz - wyniki - 3DMark2000 3100pkt (Vsync off of coz)!!! Pakiet SETI ok 14h. I teraz najlpsze - 3DMark to przeciez test glownie grafy - wiec zalozylem mojego GF2ti 64MB DDR na ustawieniu 280/460 Vsync off - i ile wyszlo (u mnie jest ok 11000) - nie zgadniecie - 4050 - co wy na to??? Ja nie wiem co o tym myslec - dlatego napisalem tego posta - napiszcie co jest przyczyna - mi sie wydaje, ze to plyta glowna - czy pomoze cos jej wymiana na np. GB i845PE??? Czy Celeron to procesor nadajacy sie na smietnik i nalezaloby to sprzedac (plyte i proca) i kupic Athlona XP??? Wolalbym to pierwsze rozwiazanie bo ciezko bedzie opchanac celka w miare dobrej cenie. Prosze o komentarze. OVER :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za roznica czy 2000 czy 2001 - przy takiej grafie to wsio rawno :) no tak - moze celek nadaje sie na smietnik ale mysle ze az tak zle nie powinno byc - obojetnie jaka architektra ale to 2,2GHz - a 14h to ja liczylem pakiet jak mialem K6-2 450 - pamietam - dokladnie 14 i pol godz. Czy to nic dziwnego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaruj tego Celka mojemu kumplowi, któy jest wstanie dać łęb za to, że Celeron jest lepszy od Athlona :D

Ja mu tylko mówie - zróbmy porównanie poprzez PC Mark'a i wkońcu przestanie gadać<span style="color:red;">[ciach!]</span>ły, że Celek jest da best

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, celek nadaje sie na smietnik ;)  

... no moze do biura ...

Ostatnio informatyk na lekcji powiedzial nam ze Celeronow w stanach uzywa sie tylko do kas fiskalnych... :D:D:D bo ludzie takiego szitu w domowych kompach nie chca... :D moze to tylko jego wymysl..... ale w sumie ja celerona W ZYCIU nie kupie !!!!!!

 

A co do tematu...

moj kumpel tez ma wlasnie celka 2,0 na tej samej plycie glownej... i komp ma 2x gorsza wydajnosc (mierzylem) niz moj komp (na starym konfigu => to samo co teraz w sygnaturce tyle ze z Ath850)...

wiec wniosek prosty..... nie kupowac CELERONOW !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta nie jest zla,tylko specjalnie pod celera

jak ma fsb133 to powinien chodzic na 2.66GHz stabilnie

ale wydajnosc to bedzie kiepucha i tak

jak by co to nie puszczaj 3d2000 tylko 3d 2001 i Q3,jakis

UT lub UT2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz, jak bedzie mial kiedys siano to albo niech zmieni grafe albo procesor na p4, albo oba.

 

starzy maja prawo sie nie znac na kompach (celeron), albo nie miec kasy (grafa).

 

PS zainstalowales via 4in1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko dobrze poustawiales w biosie ?

te wyniki ( mysle o wynikach GF2TI bo ten mx400 to bankowo ma 64bit. szyne) sa delikatnie mowiac smieszne

jesli sprzet byl kupiony w sklepie niedawno to wybierz sie tam i kombinuj za drobna :D oplata do kieszeni powinni Ci wymienic mobo proca i grafe na cos co bedzie Ci pasowalo

Ja tak juz pare razy robilem odbywalo sie to na zasadzie "na flaszke" dla przedawcy + roznica w cenie sprzetu i bylo bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze wgralem 4 in 1 - co do biosu to timing pamieci najagresywniejszy z mozliwych. Magistrala 110MHz bo na 115MHz byl restart w czasie ladowania windy. Wynika z tego ze to nie wina plyty (ale pewnie tez troche bo jak moze dzialac taka hybryda SDR + DDR) tylko po prostu celeron to wielki gowno. Ale przeciez te stare celerony w miare chodzily - u mnie teraz (chwilo mam durona 600@900 bo kombinuje wymiane proca :) wszystko chodzi duzo lepiej niz tam. Co dopiero jak mialem XP :) A jak w poniedzialek sobie kupie 1700+ JIUHB to bedzie "AMD jest gorsze bo oni oklamuja ludzi z tymi megahercami :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel + VIA = totalna pomyłka...

Do tego celka najlepiej wziąć coś na i845E lub i845PE (osobiście preferuję MSI) i kręcić go ile się da, bez problemów powinien śmigać conajmniej na FSB=133MHz (2,66GHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel + VIA = totalna pomyłka...

Do tego celka najlepiej wziąć coś na i845E lub i845PE (osobiście preferuję MSI) i kręcić go ile się da, bez problemów powinien śmigać conajmniej na FSB=133MHz (2,66GHz).

tak sie sklada ,ze via p4x400 byl najszybszym chipsetem do p4 w swoim czasie,czyli nie tak dawno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ale czy to da to ze z moim gf2ti bedzie mial chociaz 10000 z 4000??? bo ja u siebie mialem 11000 a procek wedlug P rating to 1900+ - bo jak to nie da az tak duzo to lepiej to sprzedac i kupic amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem że kt 266A=kt 333 = kt400 z drobnymi różnicami w obsługiwanych pamięciach. no i kt400 ma agp 8x.

 

a co do tematu to jak najbardziej Athlon jakikolwiek XP i płytka na VIA lub SIS. na 10000% będzie szybszy od pani celinki.

 

zawsze znajdzie się debil co kupi intela, a jeszcze wiećej takich co kupią balerona. może i dibrze się kręcą ale z wydajnością mają "małe" problemy. taniej i lepiej wstawić pana antka a panią celinkę opchnąj jakiemuś debilowi co uważa że intel to "super firma".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska co mi bedziecie mowic, ze to normalne wyniki !!!

Przeciez takie wyniki sa na celkach 800mhz coperach.

Po drugie tego celka spokojnie idzie podkrecic do 3Ghz.

Albo to wina polaczenia celka z VIA albo nie wgrane 4in1. Bo nie wierze, ze sa wgrane i nadal tak kiepsko z wydajnoscia.

Na tym gf2ti powinny byc wyniki w granicach 10k 3dmark2000 i jakies 4500 w 3dmarku 2001 (bez podkrecania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!).

Po podkreceniu do 3Ghz i jezeli jest wszystko tak jak trzeba to 3 2000 powinno wyskoczyc 11k spokojnie i z 6k w 2001.

Mojemu kumplowi celek 1.8 @ 2.1 z gf4mx440 robi 6k w 2001.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze znajdzie się debil co kupi intela, a jeszcze wiećej takich co kupią balerona. może i dibrze się kręcą ale z wydajnością mają "małe" problemy.

Np. w zastosowaniach takich jak kompresja audio/video celerony sprawują się bardzo dobrze. Wielkość pamięci cache ma w tym przypadku drugorzędne znaczenie, ważniejsza jest przepustowość pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Gr8-2N - ja uważam że Intel to super firma. I wcale nie mam zamiaru AMDciarzy wyzywać od nierobów i biedaków, bo ich nie stać na porządne P4. Łapiesz o co mi chodzi? Swoim wąskim tokiem rozumowania i klapkami na oczach wprowadzasz tylko zamęt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak gosciu wlasnie widze jaka super firma po wydajnosci - najgorsze zestawienie amd jest lepsze - ja u siebie na duronie 600@900 (6x150) wyciagam 6150 a thunderbirdzie 6,5x150 wyciagam 8200 - a on ma 4050 i co mi tu bedziesz kity walil - a kazde PIV jest ciete przez bartona wiec po co mi "porzadne" - czyli drozsze i wolniejsze PIV? I co lyso ci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze znajdzie się debil co kupi intela, a jeszcze wiećej takich co kupią balerona. może i dibrze się kręcą ale z wydajnością mają "małe" problemy. taniej i lepiej wstawić pana antka a panią celinkę opchnąj jakiemuś debilowi co uważa że intel to "super firma".

Odzywaj sie...(Uwielbiam takich masterow

 

Aha no i akurat chyba Bartony to juz zadna rewelacja nie jest...drogie to

i napewno nie rozwala juz kazdego P4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Listopadzie 2002 Celka 1,8Ghz. Straszne kłopoty mi sprawiał, a jego wydajność była tak niska, że po sprawdzeniu wyników mój brat na byłm duronie 800 miał niewiele mniej :( Wydałem na płyte +procka ok 650zł i później musiałem sprzedać ten chłam za 375zł :( prawie 3 baniaki w [gluteus maximus] za przeproszeniem. Teraz mam AMD'ka i jest baardzo zadowolony z niego.

 

Panowie - celek był dobry dopóki nie przekroczył bariery 1 Ghz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mi głupio z tym wyskakiwać, ale prawdź jakimś softem, czy wszystkie instrukcje typu SSE, 3DNow! i co tam jeszcze mają (nie mają???) celerony są aktywne, cache procesora :lol:, bo coś tu jest ostro p0<span style="color:red;">[ciach!]</span>e- niewiele niższe wyniki miałem na celinie 800@1064 i 128 sdram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, YoSHI, a widziałeś kiedyś serwer na AMD? na przykład u Della? Jeśli to twoje AMD jest takie extra, to kto broni ładować te procesory do serwerów??. A swoją drogą, za 999 Barton? Śmiech na sali - wolę za to mieć pewne P4 2533 - i nawet nie spojrzę na na cośtam XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno, przetłomacz sobie...bo widzę że Intela nie znasz w ogóle:

The Intel Celeron processor includes two separate 16 KB level 1 (L1) caches, one for instruction and one for data. The L1 cache provides fast access to the recently used data, increasing the overall performance of the system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pe - są Athlony, które są przystosowane do pracy jako server :D

 

A za 650zł masz zwykłęgo Athlonka 2500+ - he i teraz Ci łyso? :D

 

ok Peace and Respect bo jeszcze z tego tematu wyjdzie jakaś wojna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...