Skocz do zawartości
Miguel707

Radeony Hd4850 Niereferencyjne.

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić sobie nową kartę graficzną. Zastanawiam się pomiędzy :

 

Powercolor HD4850 Zerotherm

Gainward HD4850 GoldenSample

Sapphire HD4850 Toxic

 

ew. Asus HD4850 Glaciator

 

 

Wszystkie, prócz Asus Glaciator (569 zł) kosztują 539 zł.

 

Chodzi mi głównie o ciszę (OC to raczej mają podobne - Asus ma jedynie niższe takty troszkę).

 

Wybór pomiędzy nimi trafi również do FAQ.

 

Zamierzam wziąć również do tej karty zasilacz - OCZ StealthXStream 600W za 239 zł - powinno być ok, czyż nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym OCZ nie brał, podobno głośne strasznie są.

 

A co do grafy to ciężko stwierdzić, nie było chyba jeszcze konkretnych testów niereferencyjnych kart. W sumie to bym obstawiał albo Palita albo sapphire (bardziej na sapphire). Gainward mimo iż należy do Palita i kiedyś robili świetne karty to jakoś do mnie nie przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiasz na kartę z tylko zmienionym chłodzeniem (jak Glaciator) czy z innym rozmieszczeniem elementów na PCB (a co za tym idzie, skrócenie go)?

 

Ja brałbym Palita [taką wersję: http://www.allegro.pl/item432097805_palit_...lep_zabrze.html], choć, jak napisał NeoMagNeT - nie było testów niereferentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Powercolor'a. Zerotherm to klon Zalmana (ta sama technologia ale ulepszone wzory itp.), jednak bardzo wydajny klon. Poza tym Powercolor robi karty ATI od 7-miu generacji i jakoś nigdy nie było cyrków z tą marką. Alternatywnie HIS z chłodzeniem ICEQ, jednak może kosztować sporo ponad 600 zł.

 

Gainward do mnie nie przemawia wogóle, jako że kojarzy mi się tylko z dobrymi GeForce'ami (zwłaszcza seria "Goes Like Hell"). Sapphire ponoć zaczyna hałasować po kilku miesiącach (zalman), więc trzeba liczyć na recenzje.

 

Co do zasiłki - może dobry i sprawdzony Corsair HXEU-520 + fanswap? Kupujesz zasiłkę, fandera i preparat do rozpuszczania kleju. Potem przyklejasz z powrotem plombę i jest cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc z tego co widzę, to doradzacie mi Powercolor/HIS jeżeli chodzi o nie-referenty. Zamierzam kupować pod koniec miesiąca (imieniny), więc możliwe, że HIS w ESC się pojawi (tam będę robił zakupy).

 

Stawiam na kartę ze zmienionym chłodzeniem, podbitym napięciem oraz lepszymi pamięciami.

 

Co do zasilacza : http://www.esc.pl/index.php?cPath=142&sort=2a&page=2 - czy w cenie w okolicach tego OCZ jest coś lepszego ?

 

Czekam na dalsze sugestie.

 

PS. Przeczytałem, że ten Zalman na Toxicu nie musi być cichy - czytałem, jak ktoś chce obniżać jego obroty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem.... Zarówno pentagram jak ocz świetnie trzymają napięcia, są to porządne zasilacz które nie padną po dodaniu jednej kostki ramu. Ale różni je głośność, Pentagram jest jednym z najcichszych zasilaczy. Zresztą co ja będę pisał, na necie są recki (tylko nie czytajcie tej na techworks bo jest nieaktualna, mieli starszy model)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy Powercolor ma podbite napięcie. Wiem że HIS ma na pewno, ale jak wcześniej pisałem - nie jest jeszcze dostępny i może być sporo droższy. Jak na necie znajdziesz zmodowany BIOS do tego Powercolora (bo wątpię żeby RaBiT go wykrywał), to samemu podbijesz napięcie.

 

Zasilacz to mi lotto, bo oba są świetne, ale spośród Pentagrama i OCZ wybrałbym... Corsaira HXEU-520 :P Dostajesz odpinane kable...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to Sapphire ma podbite napięcie, lecz chłodzenie to.... Wygląda na ciche, lecz może takie nie jest.

 

Co do zasilacza - ten Corsair, co tak go polecasz, to 299 zł kosztuje, a OCZ i Pentagram po 230....

 

Dla mnie najważniejsze tutaj są cisza i moc, a nie odpinane kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ vs Pentagram...moc, trzymanie napięć mniej więcej tak samo bardzo dobre ale Pentagram wychodzi od Sirteca i bardziej temu był zaufał, w dodatku będzie cichszy chociaż to tez zależy kto jakie ma ucho ale pentagram uchodzi za baardzo cichą zasiłke. Masz jeszcze Chiefteca CFT 500 też od Sirteca i gdzieś mi się chyba obiło o uszy że to niemal to samo co CAV 500. Szafirek w wersji Toxic wygląda przyjemnie ale musiałbyś doczytać jak z ciszą tego chłodzenia, zawsze możesz kiedyś dokupić Accelero za 50zł ;] Ewentualnie czekaj na HIS-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to analogia podobna co wcześniej...porównywalny do Pentaka CAV 500/Chiefteca CFT 500W, OCZ ma niezłą linię 12+ więc mocy Ci nie zabraknie, sprawność może być deczko lepsza w pentagramie, kwestia ciszy napewno na podobnym poziomie choć gdzieś obiło mi się o uczy że OCZ deczko głośniejszy może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiór najlepszych kwiatków:

 

"Ja bym OCZ nie brał, podobno głośne strasznie są."

Jeżeli piszesz, że podobno są głośne, to znaczy, że napewno w reku nie miałeś, więc w najlepszym wypadku możesz zgadnąć, w najgorszym wprowadzasz w błąd.

 

"A musi być koniecznie ESC?? Bo w tej cenie to jest jeszcze Pentagram CAV-620, bardzo cichy. Dostępny m.in. na Agito.pl"

Mozliwosci są 3

- był wyłączony

- był włączony, polecam wizytę u laryngologa

- nie masz o tym zielonego pojęcia, bo nie widziałeś i nie słyszaleś

 

i dyrdymałami wprowadziłeś autora w błąd

"Skoro tak mówisz, to możliwe, że wezmę Pentagrama... Jest przecież w tej samej cenie, co OCZ."

 

"Zasilacz to mi lotto, bo oba są świetne, ale spośród Pentagrama i OCZ wybrałbym... Corsaira HXEU-520 Dostajesz odpinane kable..."

OCZ jest dobry, Pentagram to porażka i poza tym jest na świecie pare naprawde swietnych zasiłek - ale nie nadużywaj tego słowa, a Corsair ma swoje lata

 

"OCZ vs Pentagram...moc, trzymanie napięć mniej więcej tak samo bardzo dobre ale Pentagram wychodzi od Sirteca i bardziej temu był zaufał, w dodatku będzie cichszy chociaż to tez zależy kto jakie ma ucho ale pentagram uchodzi za baardzo cichą zasiłke. Masz jeszcze Chiefteca CFT 500 też od Sirteca i gdzieś mi się chyba obiło o uszy że to niemal to samo co CAV 500."

Sirtec też jest w stanie zrobić złą zasiłkę i CWT i Seasonic, dltago radzę oceniać konkretny model, a nie rzucic hasełkiem Sirtec! Poza tym nie słyszałeś nie widziałeś i może juz skończmy

 

"Jak dla mnie wentyl 80mm go wyklucza:

- gorsza wentylacja

- różnie z ciszą"

Zwykłą mitologie prowadzisz, znam ciche zasilacze z 80mm wentylem, które są chłodne, a do wewntylacji obudowy służą wentylatory, a nie zasilacz

 

"No to analogia podobna co wcześniej...porównywalny do Pentaka CAV 500/Chiefteca CFT 500W, OCZ ma niezłą linię 12+ więc mocy Ci nie zabraknie, sprawność może być deczko lepsza w pentagramie, kwestia ciszy napewno na podobnym poziomie choć gdzieś obiło mi się o uczy że OCZ deczko głośniejszy może być."

A czym obciążałeś te zasilacze, siłą myśli? Twoje deczko jest chyba bardzo grube

 

Ja rozumiem, że jak sie ma ogólne pojęcie o wszystkim to sie udziela na co kupić, bo autorzy tematów zazwyczaj nie są obyci i można sie kreować na guru.

Powiem krotko, mialem i Pentaka i OCZ i pare innych zasiłek w reku i moge z czystym sumieniem stwierdzić, że nie macie zielonego pojęcia o czym piszecie.

Pentagram CAV kompletna porażka i dno - gorący jak piec i głośny jak Chieftec GPS pod obciążeniem, termoregulacja i sprawność tylko na opakowaniu

OCZ SXS chłodny, cichszy od Pentagrama, ale nie bardzo cichy, praktycznie każdy lekko cyka, ale bez brutalnych pisków, ogólnie do zaakceptowania jak sie nie jest super cichofilem, odnośnie obciażenia Quad na 3,8GHz i 9800GX2 ciągnie bez problemu

 

Do hd4850 nie trzeba 500 czy 600W tak w ogóle

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czekam na pojawienie się HIS HD4850 ICEQ4, a zasilacz będę wybierać OCZ StealthXStream 500W lub Tagan U33 500W. Wiem, że jeden za 165, a drugi za 270, no ale jeśli drugi nie będzie Rev. 2, to biorę po prostu tańszy...

 

Pod zastanowienie biorę też Gainwarda GoldenSample HD4850.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@svende, bardzo się mylisz, miałem do czynienia z tym Pentagramem CAV-620, a słuch mam bardzo dobry więc się od niego odwal. Z ręką na sercu mogę przysiąc że ten Pentagram jest bardzo cichy, bo go sam montowałem u kumpla i specjalnie sprawdzałem jak z jego głośnością, czytałem prędzej recka na pclabie i jakoś nie chciało mi się wierzyć że w tej cenia mamy taką zasiłkę i do tego cichą. POTWIERDZAM TO!!!!

 

Może tobie trafił się jakiś felerny model tego Pentagrama, ale gdziekolwiek widziałem opinie o nim to były pozytywne.

 

http://www.pimpmycomp.net/index.php?id=art55

http://pclab.pl/art32326.html

 

Trochę dziwne że 2 portale potwierdzają że te zasilacze są dobre i ciche skoro ty twierdzisz że to "kompletna porażka i dno".....

 

A co do mojej wypowiedzi o OCZ, jak sam podkreśliłeś napisałem podobno, a nie że miałem je w rękach, testowałem i wiem na 100% to co napisałem.

 

 

Tyle ode mnie.

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@svende nie musisz się tak bulwersować i wcale nie uważam się za guru, staram się sukcesywnie poszerzać swą wiedze a to że miałeś zasilacz w ręku? spoko, przydała się napewno twoja opinia lecz nieco mnie zdziwiła bo poprostu opieram się na opiniach ludzi, sam czytam artykuły na różnych stronach i jakoś nikt nic przeciwko temu PSU nie miał i dlatego polecam tego Pentagrama pozatym polowe forum w co kupić chyba mylić się nie może ale widze do czasu aż nagle ty stwierdziłeś że Pentagram jest szmelcem, no cóż...może tak jak Neomagnet wspomniał miałeś jakąś felerną sztuke gdyż on miał inne odczucia co do tych zasilaczy, oczywiście bardziej pozytywne.

EOT.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalne recki zasilaczy to jeno Zenfist robi, reszta to prawie jak recenzje, a to robi różnicę.

Z moich informacji wiem, że inne sztuki były tak samo ciche jak ta "moja". Termowentylacja działała, bo przez pierwsza minute był cichy, potem jak Chief GPS (jak sie rozpedzi to juz nie zwolni) (a są ludzie co również je uznają za ciche). Do tego skubany sie grzał (obudowa) jak i powietrze za zasilaczem mimo, że był obok komputera i nie pobierał ciepła znad np. proca. Zestaw to e7200 i gf9600gso.

Problem w tym, że za dużo opieracie sie na opiniach ludzi/artykułach i w ten sposób informacje stają sie trudno weryfikowalne.

Przykładowa opinia o jakiejś płycie głownej (szmelcu), podczas odwiedzin w sklepie:

Bo ja tylko patrzę co jest dostępne, ja jestem ze swojej płyty bardzo zadowolony, tylko nie wiem dlaczego mam bluescreeny i restarty, miał jakiegoś odpustowego ECSa i zasilacz Deer, jeżeli to wystarczy do komfortu to spoko. Tylko, ze taki bencwał uświadomi kilku swoich kolegów, którzy będą podobnie zadowoleni.

Prawda jest taka że 80% osób które polecaja pentagrama go nie widziała i nie słyszała na żywo, zaś osoby, które go mają, zazwyczaj nie mają porównania z innym sprzętem, sam tak miałem gdy miałem kiedyś wyłącznie Chiefteca GPS400W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że nawet w gotowych zestawach jest ,,błąd,, polecających tego Pentagrama, dziwi mnie tylko fakt że jest część osób zadowolonych z tego zasilacza a panowie może i niezbyt wiarygodni z PClaba przecież chyba nie mogli mieć aż tak drewnianych uszu i braku czucia w rękach i sądze że prędzej czy później te wady czyli głośność oraz grzanie się zostały by powszechnie wykryte, widze że jednak sprawa z tym zasilaczem prosta nie jest, alternatywą pozostaje więc OCZ, Antec EarthWatts (?), Fortron Epsilon/BeQuiet StraightPower albo droższy DarkPower P7 Pro, Corsairy mimo że lubią cykać uchodzą za ciche, przynajmniej względnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@svende, dziwi mnie to co mówisz, bo trudno na necie znaleźć negatywną opinię o tym zasilaczu....

 

A i napisz mi kiedy miałeś tą zasiłkę.... Bo może nie wiesz że wyszła nowa rev, która jest znacznie lepsza. Stara była dostępna jakieś 2 lata temu. W Pentagramie kumpla wszystko chodzi idealnie, nie grzeje się i chodzi bardzo cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ta pieniądze OCZ jest jak najbardziej ok. A jak ktoś chce cisze, to nie te zasialcze i nie za tą kasę.

 

Z tymi 4850 to z czasem, jak już będzie wiadomo, to napisać, dać linki z testami, które modele się najlepiej kręcą, bo uważam, iż to jest najwazniejsze. Chłodzenie można lepsze ( wydajniejsze i cichsze ) za 60 kupić, a i tak dużo osób ma jeszcze jakieś lepsze systemy z WC włącznie. Po prostu radiatory można zmienić, potencjał OC nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...