Skocz do zawartości
Gość Game_Plan

Samsung Kupi Sandiska?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Game_Plan

Samsung Electronics ogłosił, iż być może kupi SanDiska, który to został oszacowany na 3,2 miliarda dolarów. Taką informację udzielił rzecznik Samsunga - James Chung w odpowiedzi dla Reuters'a - z zaznaczeniem, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Opcja ta nie jest poparta tyle co potrzebą zwiększenia produkcji, a obniżeniem kosztów produkcji pamięci flash, gdyż obecnie Samsung musi płacić około $353 milionów dolarów US każdego roku za licencje. Warto wspomnieć, że nie dawno Seagate był zainteresowany Sandiskiem... Jeśli dojdzie do przejęcia, spore problemy może mieć także Toshiba - powiedział Yoshihisa Toyosaki, badacz rynku IT z firmy J-Star Inc.

 

Opracował: Bolesław Harla / CDRLab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie to, Samsung niech się nauczy najpierw robić telefony...

Tylko, że Samsung jest jedyną firmą, która zdoła zagrozić Nokii i jej symbianowcom, myślę, że to kwestia czasu. SE pod tym względem jest daleko z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze, bo jakoś samsung niewiele rzeczy robi dobrze i na pewno nie robi dobrych dysków twardych, tv i odtwarzaczy dvd, w tych przypadkach przekonałem się na własnej skórze, a co mp3 sandiska mam staruszka półtora roku i trzyma się chłopak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze, bo jakoś samsung niewiele rzeczy robi dobrze i na pewno nie robi dobrych dysków twardych, tv i odtwarzaczy dvd, w tych przypadkach przekonałem się na własnej skórze, a co mp3 sandiska mam staruszka półtora roku i trzyma się chłopak ;)

:lol2: :lol2: :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dyski samsunga były słabe, awaryjne, wolne i w ogóle się trzeba było od nich trzymać z daleka.

 

Jednak teraz są jednymi z najszybszych i najcichszych dostępnych napędów (głównie te na talerzach 333GB). Awaryjność tez jest znikoma... Tak więc nie wiem o czym mówisz :)

 

Monitory też są niczego sobie :] Ładnie świecą, do tego nie są przesadnie drogie :) Na temat reszty się nie wypowiadam bo nie posiadałem / nie bawiłem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na własnej skórze przekonałem się że samsung nie robi dobrych dysków. Poszły mi dwa dyski, jeden 80 GB przestał działać, na drugim 250GB na zachwalanym niegdyś modelu Samsung SP2504C SATA, pojawiły się z pupska bady. Dysk nigdy nie ruszany, żadnych wstrząsów czy upadków ;D

 

Teraz mam dwa dyski seagate i nie mogę złego słowa powiedzieć :).A byłem wiernym fanem samsunga, nakręcony wieloma testami ;P. Samsung w pozycji dyskowej na rynku to dla mnie SZAJSUNG

 

Może odkurzacze i mikrofalówki robi dobre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysponujecie danymi ktore mowia jaki procent dyskow samsunga uległo awarii w porownaniu np z seagate wd etc? To samo z innymi produktami tego producenta... No ale coz samsung dostal przylepe.. i teraz ludzie powtarzają..

Rownie dobrze moge powiedziec ze segate czy corsair to [ciach!]o (mimo iz wiekszosc chwali) bo wypuscil wadliwą partie produktów.

No ale c**j z tym jest tanio i gwarancja trwa 5 lat. Samsung to kicha no nie...?

EOT

 

Nie zebym byl jakims fanboyem. Ale drazni mnie powtarzanie bzdur przez niektorych.

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na własnej skórze przekonałem się że samsung nie robi dobrych dysków. Poszły mi dwa dyski, jeden 80 GB przestał działać, na drugim 250GB na zachwalanym niegdyś modelu Samsung SP2504C SATA, pojawiły się z pupska bady. Dysk nigdy nie ruszany, żadnych wstrząsów czy upadków ;D

Mam zarówno SP2004C jak i SP2504C. Oba działają. Dodatkowo ten 200GB ma przeszczep elementów z calkiem innego dysku po tym jak sie spalił od wadliwego zasilacza. Oba nie mają badów. Jak iz tego wniosek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na własnej skórze przekonałem się że samsung nie robi dobrych dysków. Poszły mi dwa dyski, jeden 80 GB przestał działać, na drugim 250GB na zachwalanym niegdyś modelu Samsung SP2504C SATA, pojawiły się z pupska bady. Dysk nigdy nie ruszany, żadnych wstrząsów czy upadków ;D

Ano widzisz, 3 dyski samsunga miałem, nigdy żadnych problemów...

 

...Teraz mam dwa dyski seagate i nie mogę złego słowa powiedzieć :)

...lecz postanowiłem sobie seagate'a kupić, po 2 miesiącach używania ni stąd ni z owąd wyskoczył bad, ponadto po odciąciu zasilania na okres dłuższy niż 5 minut ma problemy z rozpędzaniem się, musi sobie najpierw minutę poświszczeć zanim się namyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zarówno SP2004C jak i SP2504C. Oba działają. Dodatkowo ten 200GB ma przeszczep elementów z calkiem innego dysku po tym jak sie spalił od wadliwego zasilacza. Oba nie mają badów. Jak iz tego wniosek?

Że dobry z Ciebie transplantolog :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do monitorow, telewizorow, pamieci i ostatnio dyskow to nie mam zastrzezen do Samsunga.

 

Ale jesli chodzi o napedy optycznie to bylo gowno nie z tej ziemi. Dwa razy przejechalem sie tym shicie i zawsze bylo to kilkanascie dni po uplynieciu gwarancji. W latach 1997-1999 naped CD to bym naprawde spory wydatek nawet rzedu 400 zl. Ja stracilem w sumie 800 zl.

 

Mariaz Samsunga z Toshiba czyli TSST nie wyszedl na zdrowie Toshibie, ktora slynela ze swietnych napedow optycznych.

 

Na moj gust Samsung powinien zostawic Sandiska w spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zarówno SP2004C jak i SP2504C. Oba działają. Dodatkowo ten 200GB ma przeszczep elementów z calkiem innego dysku po tym jak sie spalił od wadliwego zasilacza. Oba nie mają badów. Jak iz tego wniosek?

Wniosek taki że albo ja miałem pecha, albo ty szczęście.

Dzisiaj w ramach reklamacji mojego cudnego dysku SP2504C dostałem nówkę dysk HD252HJ. Wyszedłem na plus, bo cache podskoczył z 8 na 16 mb :-).

Po testuję i dam znać jak z nim.

 

Co do samego psioczenia na samsunga. Każdy sobie sam wyrabia opinię na temat danego sprzętu, może jedynie się nieco sugerować opiniami innych.

Mi wszyscy polecali SP2504C, w testach figurował wysoko. Skoro się popsuł to dalej mam głosić iż jest Elo PRO super dobry?!

Po prostu mam już zatracone zaufanie..

Jednak Samsung sam sobie dał szansę dzisiaj, podsyłając mi HD252HJ . Może moje zdanie na temat producenta tych dysków się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...