Skocz do zawartości
DrKleiner

Geforce GTX 285/295

Rekomendowane odpowiedzi

A no, kręcą się rewelacyjnie te karty - jak na kanapeczki.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

To jest oc używane na co dzień , bo karta może więcej i wynik wyższy by był ,ale przy 100% obrotów.

A powyższy wynik jest przy 60% Fan Speed. Wiec akceptowalne pod względem hałasu.

Edytowane przez ^mobo*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dzisiaj obserwuje kurs dolara jak idzie w gore to idzie sie za glowe zlapac te geforcy i ogolnie sprzet z wyzszego segmentu zaraz bedzie po astronimicznej cenie i kwoty za karty z segmentu high end beda znowu po 2 tys , mam tu na mysli glownie karty graficzne , dolar juz po 3.30 masaakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem z komputronika GTX260 55nm jednak potem zmieniłem zamówienie na GTX285 ASUSA dzisiaj karta do mnei dotarła.. z przesyłką za pobraniem i po rabacie 5% zapłaciłem 1450zł więc chyba nie tak tragicznie karta zamawiana w zeszłym tygodniu.

 

Wieczorem sprawdze czy działa i jak działa chociaż po przesiadce z 8800GTS 512 napewno odczuje różnice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaraz dostane zawalu...

Mialem dostac dzisiaj karte i po telefonie do sklepu kolo nawija, ze maja przeprowadzke i karte najwczesniej dostane w srode :angry:.

Kurdelebele....juz tydzien przedluzaja a ja siedze na karcie z 1mb pamieci sdr 32 bit :sad:.

W pasjansa juz mi sie nie chce grac :lol2:.

 

EDIT:

 

Marcin5611...ze tak spytam, po co Ci taka kobyla ?. Mowa o zasilce.

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdelebele....juz tydzien przedluzaja a ja siedze na karcie z 1mb pamieci sdr 32 bit :sad:.

W pasjansa juz mi sie nie chce grac :lol2:.

 

EDIT:

 

Marcin5611...ze tak spytam, po co Ci taka kobyla ?. Mowa o zasilce.

Ja chciałem korzystać z S3 2Mb ale niestety w WIN VISTA działa tylko w 16kolorów..

 

Co do zasilacza chce ''troche'' rozbudowac konfig a ceny są przystępne więc czemu by nie.... Mocny zasilacz przy srednim konfigu ma zaletę że sie specjalnie nie grzeje więc i nie jest głośny a to dla mnie istotna cecha...

 

Do do GTX 285 od asusa podkładka jest do bani więc nie polecam;) Jeszcze 2godzinki będę mógł sprawdzić jak się spisuje karta w full hd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Co do zasilacza chce ''troche'' rozbudowac konfig a ceny są przystępne więc czemu by nie.... Mocny zasilacz przy srednim konfigu ma zaletę że sie specjalnie nie grzeje więc i nie jest głośny a to dla mnie istotna cecha...

Nie do końca. Mocny zasilacz ma domyślnie dość agresywnie wysterowany kontroler obrotów i nawet przy małym obciążeniu potrafi hałasować :sad: Jak chcesz coś bardzo mocnego i bardzo cichego może warto poczekać na Seasonic'a M12D-850W. Z tego co piszą na spcr zasilator do 400W jest rewelacyjny :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem korzystać z S3 2Mb ale niestety w WIN VISTA działa tylko w 16kolorów..

 

Co do zasilacza chce ''troche'' rozbudowac konfig a ceny są przystępne więc czemu by nie.... Mocny zasilacz przy srednim konfigu ma zaletę że sie specjalnie nie grzeje więc i nie jest głośny a to dla mnie istotna cecha...

 

Do do GTX 285 od asusa podkładka jest do bani więc nie polecam;) Jeszcze 2godzinki będę mógł sprawdzić jak się spisuje karta w full hd...

 

Ta podkladka to chyba podstawka pod piwo ;]

KArta ladna, taka czarna

 

Chyba zarwe troszke nocy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem dzisiaj karcioche.

Miedzy czwartkiem a dniem dzisisejszyn 82zl roznicy :|

a wiec cisnienia nie wytrzymalem i zakupilem w gralu karte gainwarda gtx 295 promocja jest i kosztuje 1749 , jak przyjdzie zdam relacje jak dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie było mnie w domu i na dobrą sprawę posiedziałem z poł godziny przy kompie i coż... W Viscie X64 SP1 zmiana taktowań nie działa... Karta cały czas ma takty 650gpu 1242mem.. Poza tym niestety ale jest zdecydowanie za głośna o ile w standartowym pc będzie w sumie zagłuszana przez inne podzespoły o tyle u mnie to co słychać to własnie GTX :/

 

Kolejna sprawa mam 3napędy SATA a GTX zasłania 4 z 6 gniazd Sata i musze kupić inne przewody to jakos może uda mi się to podłączyć a jak nie to będe mieć motywacje żeby wymienic platforme znacznie szybciej...

 

 

Jak macie jakies pytania/prosby to walcie;) Jutro wroce z pracy to pokatuje karte... i napisze co i jak...

Edytowane przez Marcin5611

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin5611

Jak to mozliwe, zeby chlodzenie na gtx 285 bylo glosne, skoro pisza w reckach, ze wlasnie ta karta jest cichutka :unsure:.

Co do zmiany taktowan to uzyj nibitora i tak zmieniony bios wgraj do karty.

Chyba, ze nie ma jeszcze wersji nibitora pod karte gtx 285.

 

mysle ze bedzie ok 4.25 ghz powinno wystarczyc :)

Co 4.25 ghz ?.

Proc 4 rdzeniowy czy c2d ?.

Ja za bardzo nie widze sensu popychac karty gtx 295 procesorem dwurdzeniowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin5611

Jak to mozliwe, zeby chlodzenie na gtx 285 bylo glosne, skoro pisza w reckach, ze wlasnie ta karta jest cichutka :unsure:.

Co do zmiany taktowan to uzyj nibitora i tak zmieniony bios wgraj do karty.

Chyba, ze nie ma jeszcze wersji nibitora pod karte gtx 285.

Misquamaqus jak na takiego potwora to karta jest cicha ale dla sprostowania w obudowie mam 4wentylatory 120x120 na procu i w zasilaczu Noctue NF-P12 ~ 400-500obr i na tyle 2x AC również 400-500obr więc karta nawet na 25% jest wyraźnie słyszalna wczesniejszy 8800GTS działał z S1 najpierw z 2x120 5v a poźniej full pasive ale bude mam przewiewną więc problemu nie było:)

 

PS. Dla ciekawych W GTA4 nie ma zbyt dużej różnicy w FPS no ale to przez mojego proca tylko @3.6Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin5611...jak tam testy na tej karcie, bo juz sie nie moge doczekac swojego gtx-a ?.

Sprzet mamy podobny, wiec porownanie bedzie jak najbardziej na miejscu.

Przydalo by sie u Ciebie wykrecic tego 8400 na co najmniej 4.0 ghz.

Przy 3.6 ghz nawet gtx 260 sie dlawi, a co dopiero rozwiniety g200b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie bardzo widze sens pchać się teraz z procki 4 rdzeniowe bo jak na razie tylko 2 gry to wykorzystują - no chyba,że i7 ;)

No jak ktos decyduje sie na takiego potworka jak kanapka z gtx 260, to chyba warto miec na pokladzie dobrze wyocowanego 4 rdzeniowca.

Przy 2 rdzeniowym cpu, ta karta nie pokaze swoich mozliwosci, ale kazdy sobie rzepke skrobie :rolleyes:.

 

W kazdej grze , nie ? :lol2:

Co w kazdej grze ?....

Wystarczy uruchomic crysisa z amd 6400 -> gtx 260 i z 8400 @ 4.0 ghz -> gtx 260.

Mialem takie zestawy. Roznica spora w wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Co w kazdej grze ?....

Wystarczy uruchomic crysisa z amd 6400 -> gtx 260 i z 8400 @ 4.0 ghz -> gtx 260.

Mialem takie zestawy. Roznica spora w wydajnosci.

Wlasnie o tym pisalem... To , ze z drobnymi wyjatkami , jak Crysis , nawet niekrecony proc klasy C2D styka... Z gory zalozyles , ze kazdy bedzie w to grac? Do GOWa np. nie potrzeba lepszego proca od PDC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin5611...jak tam testy na tej karcie, bo juz sie nie moge doczekac swojego gtx-a ?.

Sprzet mamy podobny, wiec porownanie bedzie jak najbardziej na miejscu.

Przydalo by sie u Ciebie wykrecic tego 8400 na co najmniej 4.0 ghz.

Przy 3.6 ghz nawet gtx 260 sie dlawi, a co dopiero rozwiniety g200b.

Koło 18tej bede w domu więc zaczne się bawić chociaż nie wiem czy jeszcze nie postawie od nowa systemu.. I sprawdzę co i jak:)

Co do Procesora śmiga spokojnie na 4Ghz ale wtedy musze już troche podkręcić wentyle.. Do tej pory priorytetem była cisza więc dlatego tylko 3,6Ghz 1.18v.

 

Szczerze mówiąc gram głównie w CSS więc tak naprawde C2D 3.0Ghz i 8800gts bez problemu stykał... Zresztą tak naprawde zmobilizowałem się do wymiany grafy ze wzgledu na wymiane monitora z 17tki 1280x1024 na na samsunga 24'' 1920x1200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o tym pisalem... To , ze z drobnymi wyjatkami , jak Crysis , nawet niekrecony proc klasy C2D styka... Z gory zalozyles , ze kazdy bedzie w to grac? Do GOWa np. nie potrzeba lepszego proca od PDC...

Czyli wszystko w pozadku, ale...

Jak ktos sie decyduje na tak mocna karte to wiadomo, ze nie bedzie grac w serious sama z przed 7 lat, tylko wychaczy od razu cos wypasnego. Co do gowa to bez karty z minimum 512 mb pamieci nie podchodz. Gralem w ta gre z 8800 gts 320/320 w sli i ciela sie jak diabli. Wymienilem karty na jednego gtx 260 i problem zniknal. Proc byl wtedy amd 6400. Jak widac nie byl to byle jaki PDC.

Z crysisem nie przesadzaj, bo jak fizyka robi sie gesta to brakuje proca. Tu trza miec porzadna jednostke w pc-cie.

 

Poza tym nie chce sie klocic...chce w koncu dostac swoja karte !!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jak ktos sie decyduje na tak mocna karte to wiadomo, ze nie bedzie grac w serious sama z przed 7 lat, tylko wychaczy od razu cos wypasnego. Co do gowa to bez karty z minimum 512 mb pamieci nie podchodz. Gralem w ta gre z 8800 gts 320/320 w sli i ciela sie jak diabli.

Zawidzieczaj to zjawisku zwanemu "strutting w gowie" , ktore to jest powszechne. Do twojej informacji : przechodzilem GOWA miedzy innymi na 9600GSO 384MB - zero problemow.

Wymienilem karty na jednego gtx 260 i problem zniknal. Proc byl wtedy amd 6400. Jak widac nie byl to byle jaki PDC.

No patrz , ja w GOWa gralem jeszcze na PDC bez OC E2140 , a w takiego COD4 smigalem na maxa przy 1 jajowym SD3700...

Z crysisem nie przesadzaj, bo jak fizyka robi sie gesta to brakuje proca. Tu trza miec porzadna jednostke w pc-cie.

Soreks , ale co ja pisalem o Crysisie? Czytaj dokladniej. To jest jeden z wyjatkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich;)

 

Troche się pobawiłem GTX285 i coż mogę napisać nie wiem dlaczego ale już normlanie działa tryb 2d/3d. Jesli chodzi o temperature pracy nie jest zła szczegolnie że jak wcześniej wspomniałem wszelkie wentylatory(2x120 na tyle obudowy, 1x CPU, 1xZasilacz) chodzą u mnie na max 500obr i ogolnie temperatury wyglądają w ten sposób:

2D ~ 43stopni / wentylator 40% /

3D ~ w zalezności od gry/programu 75-82stopnie / turbinka na mojej karcie rozkręcila się narazie do max 57%

 

Dodam że w pokoju mam ~23stopnie więc jest dosyć ciepło

 

Jeśli chodzi o oc na szybko to narazie jest tak sobie ale nie miałem za dużo czasu się bawić przy wentylatorze na auto:

gpu 720mhz/ shader 1628mhz / pamięć 1380mhz(2760) chociaż mam nadzieje że będzie lepiej ale to dopiero w weekend jak znajde troche więcej czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blackwhite....nie przesadzaj. Przy gpu 720 mhz i shaderach 1628mhz, ktorych nie osiagniesz na 65 nm gtx 280, to i tak sa swietne temperatury. To jest takie samo chlodzenie jak w Twojej karcie.

 

 

Firekage...nie mam pytan :lol2:.

 

Witam Wszystkich;)

/.../

Jeśli chodzi o oc na szybko to narazie jest tak sobie ale nie miałem za dużo czasu się bawić przy wentylatorze na auto:

gpu 720mhz/ shader 1628mhz / pamięć 1380mhz(2760) chociaż mam nadzieje że będzie lepiej ale to dopiero w weekend jak znajde troche więcej czasu.

 

Tak sobie?. Bardzo przyzwoity wynik :).

Ciekawy jestem czy sprawdzales karte z tymi shaderami w dx 10 na np. lost planet ?.

Tam grafika dostaje szalu.

Crysis na plazy tez lubi wywalic arty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...