Skocz do zawartości
DrKleiner

Geforce GTX 285/295

Rekomendowane odpowiedzi

@atomel

Dzięki za info.

 

A czy EVGA jest w jakiś sposób "lepsza"? Chyba karty jako tako się nie różnią między sobą poza bajerami w pudlach ( może się mylę, nie wem :wink: )?

Chciałbym coś fabrycznie OC, no i żeby mnie nie zabiło hałasem. H2O odpada. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@atomel

Dzięki za info.

 

A czy EVGA jest w jakiś sposób "lepsza"? Chyba karty jako tako się nie różnią między sobą poza bajerami w pudlach ( może się mylę, nie wem :wink: )?

Chciałbym coś fabrycznie OC, no i żeby mnie nie zabiło hałasem. H2O odpada. :razz:

moze palit? taki z dwoma wentylami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz ale EVGA dawała wieczystą gwarancję. Słowem b. dobra jakość.

Innych kart nie znam, ale chyba we wszystkich referencyjne chłodzenie jest głośne i to jest chyba największy problem GTX285. Zatem niereferencyjne chłodzenie trzeba zobaczyć tak jak radzi Blue. Ewentualnie zmienić je na niefabryczne.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na trzech :wink:

:razz:

 

Hmm, no pięknie, ale znalazłem wąskie gardło w Twoim konfigu, jest nim.... monit. :lol2:

Aż się prosi o 30". :wink:

 

----------

 

Ok, koledzy, męczę po raz ostatni. Przeglądałem różne testy, gdzieniegdzie było GT4 i nawet w wysokich rozdzielczościach 285 GTX radził sobie dosyć dobrze ( wersja 1 GB ). @atomel pisałeś że przydałoby się 2 GB do tej gierki. Mógłbyś coś więcej napisać? :razz:

Opcje mam takie, albo biorę normalną wersję 2 GB ( które chyba w tej chwili wielkiej różnicy nie robią, a jak już będą robić, to karta i tak będzie już za stara ) albo wersję 1 GB ale OC'kniętą lekko. :wink:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evga od BFG różnią się naklejką i pudełkiem :razz: To i tak są wszystko referenty, ewentualnie coś tam poselekcjonują co lepsze sztuki i tyle pewnie. Natomiast wieczysta gwarancja... i tak się wcześniej kartę zmieni, 3 lata wystarczą tak naprawdę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, koledzy, męczę po raz ostatni. Przeglądałem różne testy, gdzieniegdzie było GT4 i nawet w wysokich rozdzielczościach 285 GTX radził sobie dosyć dobrze ( wersja 1 GB ). @atomel pisałeś że przydałoby się 2 GB do tej gierki. Mógłbyś coś więcej napisać? :razz:

Opcje mam takie, albo biorę normalną wersję 2 GB ( które chyba w tej chwili wielkiej różnicy nie robią, a jak już będą robić, to karta i tak będzie już za stara ) albo wersję 1 GB ale OC'kniętą lekko. :wink:

 

Po prostu GTA korzysta z całej dostępnej pamięci karty, a 1 GB limituje ją. Jeżeli przy ustawisz horyzont detali większy niż np 50 m dostajesz komunikat o braku pamięci GPU.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@atomel , dopiero na sli gta chodzi na maxa dobrze....

podaj maila to podesle Ci plik i sobie go wrzucisz do katalogu gta i bedziesz mogl ustawic na maxa...gra pokazuje ze bierze 1.6-1.7gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pokazane użycie pamięci w grze to głupoty , sprawdz sobie rivą :wink: . Utwórz sobie plik txt o nazwie commandline i wpis w nim

 

-norestrictions

-nomemrestrict

-novblank

 

Pliczek wklej do katalogu z grą , wtedy będziesz mógł ustawić wszystko na maxa. Wtedy bedziesz mógł sobie porównać realne użycie pamięci i to co pokazuje gra. Gra ok 900mb - real ok 700mb , gra ok 1600mb - real - 750mb :wink: . View Distance wogóle praktycznie nie zwiększa użycia pamięci , a jedynie dociąża grafiki i cpu.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@atomel mógłbyś sprawdzić tak jak pisze @sideband? Bardzo jestem ciekawy. :razz:

 

@sideband a Ty na jakim "View Distance" grasz? Możesz ustawić bez ograniczeń i nie ma żadnych problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toms ,tak jak koledzy piszą w większości są to refery ,nie kupuj oc szkoda kasy ,sciągasz tak prosty programik jak evga precision i jedziesz z tematem. Co do głośności ja mam gtx 295 i jakoś mi on nie przeszkadza ,nie jest jakoś strasznie głośny tak jak 9800GX2. A nie myślałeś nad gtx 295?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad 295, nawet był to mój pierwszy kierunek. Troszkę się przestraszyłem tym micrustutteringiem a no i nie zawsze te 2 rdzenie działają. Nowe gry śmigają całkiem nieźle, ale co ze starszymi? Wtedy wydajność rdzeń w rdzeń będzie gorsza niż 285 bo tam są wyższe taktowania. Podobno lepiej brać sli 285 niż 295. Niestety mało wiem na tematy SLI i kanapek, bo nigdy jeszcze takiego zestawu nie miałem. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

sideband czekam na odpowiedź na moje pytanie - czy masz kartę z 1792 MiB pamięci?

 

U mnie już na żółtym poziomie zajmowanych zasobów pojawiają się częste doczytki tekstur, na czerwonym poziomie tekstury non stop się doczytują, gdy obracam kamerą w miejscu to cały czas pojawiają się obiekty dopiero po chwili.

 

Tak jak ludzie pisali że na max detalach im gra lepiej chodzi - właśnie dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pliki podane wyżej uruchamiają pełne opcje

 

Dołączona grafika

 

ale nie wiem jak sprawdzić rivą rzeczywiste zużycie pamięci? Potrzebny jest jakiś plugin?

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband czekam na odpowiedź na moje pytanie - czy masz kartę z 1792 MiB pamięci?

 

U mnie już na żółtym poziomie zajmowanych zasobów pojawiają się częste doczytki tekstur, na czerwonym poziomie tekstury non stop się doczytują, gdy obracam kamerą w miejscu to cały czas pojawiają się obiekty dopiero po chwili.

 

Tak jak ludzie pisali że na max detalach im gra lepiej chodzi - właśnie dlatego.

Miałem 896mb zero doczytek , jedynie spadek wydajności - cienie dość mocno obciążają na ustawieniach na maxa. Sprawdzanie użycia pamięci poprzez rive działa jedynie pod xpekiem , plugin jest już w rivie trzeba go jedynie aktywować. Tylko ja używałem swoich sterów , które działają lepiej z gta4 :wink: Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie użycia pamięci poprzez rive działa jedynie pod xpekiem , plugin jest już w rivie trzeba go jedynie aktywować. Tylko ja używałem swoich sterów , które działają lepiej z gta4 :wink:

Niestety mam vista64.

Komenarz do plugin VidMem.dll:

"Videomemory usage monitoring is not available under Vista due to Vista videomemory virtualization".

Więc muszę Ci uwierzyć na słowo. Gra chodzi z max ustawieniami więc to chyba chwyt marketingowy - zapotrzebowanie pamięci pokazywane w grze by napędzić sprzedaż kart >1GB.

Update:

Właśnie miałem migające na biało tekstury (most i panorama miasta) i komunikat fatal error.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ,ja na gtx 295 nie zauważyłem micro przycięć ,dopiero po oc tej karty w crysisie były ścinki ,nie próbowałem na różnych ustawieniach oc (raz były i wróciłem do standardowych taktów). To prawda że nie każda gra wykorzystuje dwa rdzenie ,lecz druga sprawa która ze starszych gier ci nie pójdzie na gtx260 ? Ciekawym wyborem jest gtx 285 2gb ,jak dla mnie gtx 295 jest spoko ,to moja druga kanapka i jestem zadowolony. Na allegro możesz po dobrej cenie wyrwać gtx 295 ,sam ostatnio myślałem czy by nie sprzedać i nie kupić 2x gtx 285 w sli ,czy może dorzucić drugiego 295 ale to już lekka przesada. Czego nie wybierzesz powinno być dobrze. A co do gta to sie nie wypowiem bo żenada jest z tą grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko.

Czy nadal stery do gtx295 o nr 182,5... są jednymi z lepszych ??

Kurcze są mikro przycięcia w cod4 :( ...na nowych także z 2-07-2009 (najgorsze ,że nie ma tam klonowania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko też zależy od rozdziałki na jakiej będziesz pracował ,ja teraz jednak będę stawiał na sli a nie kanapki ,trudno dostać teraz drugiego gtx295 (pojawił się jeden na allegro) ,a gtx 285 jest od groma ,nie każdy też chce kupić kanapkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy więc. :razz:

 

----------

 

Pytanie na razie bardziej teoretyczne. Czy moja zasiłka pociągnie SLI z GTX 285? Niby są 4 linie po 20A każda.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jimmy1 a co z asusami gtx 285 robisz? opłaca ci się zmiana na gt 295 na jednym pcb ,ponoć 4 kwartał mają być nowe ,jak juz bedziesz mial to pochwal sie 3dmarkiem. Ciekawe jak sie sprawują.

 

Widzieliście ten nowy wybryk natury ? http://www.komputronik.pl/index.php/catego...x_GTX_285).html

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...