Skocz do zawartości
durczyn

Telewizor Sie Psuje, Co Może Być Nie Tak ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam telewizor LCD 32" SAMSUNG, 3 letni... gwarancja sie skończyła.

 

Mam z nim taki problem, że jak go uruchomię to działa jakiś czas a następnie na jakiś czas wygasza sie matryca świecąc na czarno-niebiesko i nie ma obrazu ale jest dzwięk. Po jakimś czasie znowu działą poprawnie. Takie gubienie obrazu jest raz na jakiś czas, nagle matryca wygasza obraz tak ze zanikają barwy az ich niema i tylko sie swieci "na czarno" (w sensie ze działą)

 

Co to może być ? Sprawdzałem ze to nie problem anteny... Da sie samemu sprawdzić co to ? naprawić ? ile to moze kosztować ?

 

PS: Zrobilem 2 filmiki, jeden co sie dzieje jak nie ma obrazu i jeden jak jest dobrze.

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie świetlówki od podświetlenia padają, nie wiem czy poradzisz sobie nie mówiąc o tym że ja nie wiem jakiej mogą być wielkości, może to być wina inwertera np. wyschnięte lub spuchnięte kondensatory, szanse że sam to zrobisz jeśli nie jesteś elektronikiem są małe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki może być koszt naprawy i jej czas? bo jak mam oddać tv na miesiąc i zabulić 1000zł to wole nowy kupić

 

filmiki: pierwszy jak nie ma obrazu co sie dzieje (co jakiś czas)

 

http://www.durczyn.neostrada.pl/1.avi

 

a drugi jak działa normalnie

 

http://www.durczyn.neostrada.pl/2.avi

 

i tak mam na zmiane co jakiś czas

 

PS: jak sie juz zgubi obraz... to po wyłączeniu trzeba odczekać troche jakis czas i znowu działa

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłoby super ale z Warszawy do Lublina... wracając w transporcie jeszcze mu sie coś stanie....

 

rozkręciłem go z tyłu... a tam prawie zero części O_o...myślałem ze da sie coś zobaczyć a tam praktycznie nie ma co sie zepsuć O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

... a tam prawie zero części ... praktycznie nie ma co sie zepsuć O_o

:lol:

Na bank przerywa zasilanie świetlówek - na 90% popękane luty - powinieneś zmieścic się znacznie poniżej 100PLN (50-80). podziękuj ROHS :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłoby super ale z Warszawy do Lublina... wracając w transporcie jeszcze mu sie coś stanie....

 

rozkręciłem go z tyłu... a tam prawie zero części O_o...myślałem ze da sie coś zobaczyć a tam praktycznie nie ma co sie zepsuć O_o

zawssze jest co sie zepsuć :) zarówno stary sprzęt jak i nowy jest robiony tak by po paru latach padło to najsłabsze ogniwo a wtedy wiekszosc ludzi (spoza Polski) pojdzie kupic nowy :D

 

Dobrze zabezpieczymy i nic się nie stanie :)

 

P.S w tych telewizorach nie ma co "robić" zimne luty, nie ma trafopowielaczy które drgały i powodowały przerwy na połączeniach i pękanie cyny po przegrzaniu jej.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj sprzedałem 21 letni telewizor który działa w 100% : ) Sony Trinitron, taki wypukły...

 

za chwilę jade na kierbedzia 23 w Warszawie do serwisu co robi samsunga, moze i być drożej, wypytam sie ale max na serwis z gwarancją i na ten tv przeznaczam 200zł na naprawe jak wyzej to nad nowym pomyśle. Jak im zawiozę to powiem co stwierdzili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestescie w błedzie....

 

To nie jest podswietlenie .. bo ekran byłby całkowicie czarny .. (a tu widac ze swietlówki chodza tylko brak siatki obrazowej )

 

Przy braku podswietlenia kierujac oswietlenie na matryce widac obraz czarno biały.

 

Do autora postu :

Czy miałes efekty migania ekranu lub ze srodek ekranu był ciemniejszy nic boki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora postu :

Czy miałes efekty migania ekranu lub ze srodek ekranu był ciemniejszy nic boki ?

nie, nigdy. jest tak jak na filmikach

 

 

Telewizor jest w serwisie w centrum samsunga. zbadanie tv 60zł . Potem dzwonia i spytaja sie czy go naprawiac. Wstepnie facet powiedzial ze nie swietlówki bo jak niema obrazu to i tak matryca sie podswietla wiec albo kabelki albo płyta główna ewentualnie jej wymiana 600zł.Maja sie upewnic i dzwonic. Cyba wole wymienic za 600 ewentualnie niz nowy tv za 2500 brac : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nigdy. jest tak jak na filmikach

 

 

Telewizor jest w serwisie w centrum samsunga. zbadanie tv 60zł . Potem dzwonia i spytaja sie czy go naprawiac. Wstepnie facet powiedzial ze nie swietlówki bo jak niema obrazu to i tak matryca sie podswietla wiec albo kabelki albo płyta główna ewentualnie jej wymiana 600zł.Maja sie upewnic i dzwonic. Cyba wole wymienic za 600 ewentualnie niz nowy tv za 2500 brac : )

fajne ceny fajne :lol2:

 

Płyta głowna.... czyli nic nie naprawią a wstawią nowy telewizor do środka oprócz matrycy, no to nieźli elektronicy !!!!!!!! debile.

 

Jeżeli części są do ściągnięcia to naprawa powinna Cię wynieść u zwykłego elektronika, max 200zł !!! i to jak z Ciebie zedrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta głowna.... czyli nic nie naprawią a wstawią nowy telewizor do środka oprócz matrycy, no to nieźli elektronicy !!!!!!!! debile.

Też miałem do czynienia z takimi specjalistami ... wymieniają całe moduły metodą prób i błędów :blink: ... tak to sam bym sobie naprawił tylko niech dadzą części. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez bym sam sobie wstawił ale części nie wyczaruje....

 

dzwoniłem do zwykłego elektronika od tv z ogłoszenia... za samą ekspertyzę chce 100zł O_O plus robocizna za naprawe plus za wymieniany element.... wychodzi drożej jak w serwisie... jak ja kocham Warszawe, tu za wszystko przepłacam od urodzenia : )

 

Zaletą serwisu jest to ze mam nową część, przedłużony żywot TV i gwarancje na naprawe choć mam nadzieje ze to tylko kabelek nie kontaktuje : )

Jak zadzwonią i powiedzą co padło to poszukam czy sam czesci nie znajde takiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydasz 600zł i po roku znowu padnie, wiec czy warto??

Lepiej kup nowy TV, lepszej jakosci niz samsung, z dluzsza gwarancja i nie bedzie problemu.

 

Co ciekawe coraz wiecej firm daje gwarancje dluzsze niz 2 lata.

Ostatnio Sharp dorownal Sony i daje 5 lat, a do tego 'made in Japan'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2500zł piechotą nie chodzi a ja co, kupie nowy i padnie to ta sama sytuacja... jeszcze mi nie uznają gwarancji jak zwykle... gdzie sie podziały te tv co chodziły po 10-20 lat..... bez usterkowo...

nigdy już takich TV nie będzie, wszystko jest projektowane tak aby zepsuło się po gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boshe nie moge z tą Wawą.... Mój wujek zajmuje się naprawą RTV od 20 lat i za ekspertyze bierze 0zł.

 

Oglada TV, mowi co padło i ile koszt naprawy a klijent sie decyduje na naprawę, ja robię taksamo. Tylko sie tam u Was zastrzelić.

U nas wszyscy tak robia...

 

Co ciekawe coraz wiecej firm daje gwarancje dluzsze niz 2 lata.

Ostatnio Sharp dorownal Sony i daje 5 lat, a do tego 'made in Japan'.

Sony ma 2 letnią gwarancje. 5 lat daje tylko w specjalnych akcjach przeprowadzanych co jakis czas. Do tego czesc sharpów nie jest "made in Japan"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś możłiwość weryfikacji usterki ? Bo może być tak ze to tylko kabelek a serwis mnie naciągnie na płytke....

Tak zanieść TV do normalnego czlowieka. Płytka, srytka, na płytce jest może 100 elementów a uszkodził się 1, max 2 !! a oni chcą wymieniać wszystko :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem, takie zaniesienie to kolejne 100zł w plecy plus w korkach w lewo i prawo z tym tv to benzyna xD..... naprawa u gościa i reszta jak juz pisałem z ogłoszenia.... a Wy chłopaki do Warszawy sie nie wybieracie przypadkiem ? : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem, takie zaniesienie to kolejne 100zł w plecy plus w korkach w lewo i prawo z tym tv to benzyna xD..... naprawa u gościa i reszta jak juz pisałem z ogłoszenia.... a Wy chłopaki do Warszawy sie nie wybieracie przypadkiem ? : )

 

weź mi go kur.. wyślij, najwyzej stracisz 40zł (2x20zł) za poczte w obie strony jak sie nei zdecydujesz naprawiac!!! A jak bedziesz chcial naprawiac to napewno taniej jak 600zl wyniesie Cię to. To już jak chcesz !

 

Ja Ci mogę załatwić darmową wycenę, później zdecydujesz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony ma 2 letnią gwarancje. 5 lat daje tylko w specjalnych akcjach przeprowadzanych co jakis czas.

Tylko, ze te akcje praktycznie trwaja ciagle, czasem tylko maja przerwe choc bardzo krociutka.

W koncu walka o klienta trwa caly czas.

Poza tym w stalej ofercie Sony jest mozliwosc przedluzenia gwarancji do 5 lat za niecale 300zł.

Imo oplaca sie bardzo...

Do tego czesc sharpów nie jest "made in Japan"...

smutne...

EOT

 

@wirion

Za przesylke wiecej niz 30zl nie zaplacisz jesli zmiescisz sie w 15kg.

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w kropce ale są inne opcje:

 

1) sprzedać ten telewizor chętnemu co sobie naprawi za kilka zł usterke

 

2) Wsiąść w weekend w auto i ruszyć z tv do lublina na wycieczke, taniej wyjdzie jeden bak + naprawa niz w serwisie... jeżeli dałoby się to wymienić w jeden dzień.

 

PS: co o tym sądzicie? Generalnie juz jestem 60zł w plecy za ekspertyze w samsungu którą mam usłyszeć do piątku. Zadzwonią, powiem Wam co powiedzieli, jakie koszta etc... Ojciec mi mówi "kup sobie nowy telewizor" ale mam inne wydatki.... więc albo naprawa w serwisie albo wycieczka albo pod młotek a szkoda bo tv ma super jakosć obrazu , wszystkie potrzebne wejścia/wyjścia no i ładny jest : ( .

 

PPS: boje sie wysyłki pocztą żeby nie doszedł w gorszym stanie..

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na ekspertyzę, tylko niech Ci nie powiedzą: Panie padła płyta główna, bo jak tak powiedzą to od razu możesz śmiać się im w twarz za taką ekspertyzę i nie płacić bo to że usterka jest na płycie to wiemy!!!!!

 

Niech powiedzą co konkretnie padło!

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...