Skocz do zawartości
Dawid afg

Jak Najtańsza Płyta Główna Pod Am2/am2+ Z Cf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Moja obecna płyta główna zaczyna coraz bardziej "psocić” (np: bateria wytrzymuje 2 miechy, nie wykrywa mi procesora, a na domiar złego nie mogę wgrać nowszego biosu), a poza tym kończy mi się na nią gwarancja a chcę ją odesłać do naprawy. Jednak nim płyta wróci może minąć sporo czasu, więc chcę kupić jej następcę, a ponieważ teraz cienko stoję z gotówką i szukam możliwie najtańszej płyty pod AM2/AM2+ i najlepiej z CF.

 

 

Płyta musiała by:

Pozwalać nieźle podkręcić procka (obecny model który posiadam ma potencjał, ale nie moge go wykorzystać na tym mobo przez stary bios)

Wspierać Radeony i najlepiej mieć CF ( za rok, może 2 planuje zrobić CF z HD4850)

Nie obraził bym się jakby umożliwiała wstawienie pamięci szybszych niż DDR2 800Mhz :wink:

 

 

Po przejrzeniu ofert kilku sklepów w mieście zastanawiam się nad płytą ECS KA3 MVP (ma pełne CF - 2x 16Pcie, niezłe wyposażenie, podobno dobre możliwości OC, a znalazłem w promocji za 200zł)

Co myślicie o tej płycie? Czy byłby to dobry zakup? Przesiadkę planuje za 1-2lata, gdy wejdzie dopracowane AM3.

Czy mój procesor pasował by na tą płytę,czy raczej bez update biosu się nie obejdzie ( a może i to nic nie da? )?

Udźwignie w przyszłości 2x HD4850? :s

 

Obecny config w podpisie.

 

Mile widziane wszelkie porady i opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie z ECS`em do OC....

 

Te 200zł to max?? Czy możesz wydać więcej? Jak tak to ile dokładnie.

 

Ja proponuję:

MSI K9A2 CF-F

 

Płyta trochę droższa ale zapenia dobre OC i obsługuje CF.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie z ECS`em do OC....

 

Te 200zł to max?? Czy możesz wydać więcej? Jak tak to ile dokładnie.

 

Ja proponuję:

MSI K9A2 CF-F

 

Płyta trochę droższa ale zapenia dobre OC i obsługuje CF.

Już wiem co masz na myśli, brak możliwości regulacji napięcia :angry:

Max to 300zł, ale w planach był dodatkowo accelero na grafikę (obecny zalman doprowadza mnie do szału :mur: )

 

Płyta super, ale cena ciut wysoka ;/ Z kolei modele z 7900FX za drogie :sad:

Kopiąc jeszcze głębiej doszukałem się kilku innych płyt :

Gigabyte GA-MA-790X-DS4

ASROCK A770CrossFire AMD 770 Socket AM2+ ( wiem że asrock, ale bywały też dobre modele, jak sprawa wygląda z tym? Poza tym cena w internecie ~230zł)

Abit AX78 ( Tu nie mogę pojąć czy ma 2x PCIE 16 czy 1x16 i 1x 4 )

 

Lepiej brać tego MSI czy może zwrócić uwagę na model z wyżej wymienionych? ( albo jeszcze inny)

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASrock a770 zdecydowanie ;]

 

 

masz o niej temat w dziale mobo 939/AM2/AM3

 

 

jednak nie wiem czy jest sens CF na AMD - i to jeszcze takich mocnych kart ;/ proc nie da rady ...

 

z reszta bardziej sie oplaca wymienic 4650 na 4670 zamiast 2giego do cf ;]

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi ile osób ma tego asrocka?? Bo jak ostatnio czytałem ten topic to wypowiadoło się tam 3 posiadaczy z czego 2 negatywnie.

 

Asrock to asrock, inaczej mówiąc shit. Sam kupiłem raz mobo asrocka pod AM2, zachwalane jakie to świetne i dobre do OC, nawet na tym forum. Co się okazało? Chyba nie trudno się domyślić, htt max 290 i malało z czasem, dziwne, ale tak było, jak spadło do 220 to uwaliłem mobo i oddałem na gwarancję.

 

Asrocka nie polecam. MSI dużo pewniejsza firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, kto się niby wypowiadał negatywnie o tym ASRocku, bo nie pamiętam? Prędzej o "jednorazowym" K9A2 CF-F, w którym zdarza się paść sekcji zasilającej, a chłodzenie w niektórych egzemplarzach było niewystarczające nawet do pracy na ustawieniach fabrycznych.

A userów mało, bo po pierwsze mało kto kupuje teraz AMD, a po drugie - większość ludzi woli brać nie to co dobre, ale to co "markowe"... stąd ciągle mają wzięcie kosztujące po 400-500zł dziadki od ASUSa i GB z SB600.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to staraj się poszukać Sapphire Pure CrossFireX770. Wiem że jest na AMD 770, który nie obsługuje CF, ale płyta posiada osobny mostek...

 

Poza tym ten MSI co mam w podpisie - świetna rzecz, najlepsza od MSI jaką miałem od czasów K7N2Delta i nForce 2 Ultra. Nadaje się do wszystkiego w IMHO wcale nie jest taka droga, zważywszy na to co oferuje. Możesz pociągnąć na niej niezłego undervolta (na xtremesystems koleś postawił Brisbane na 0,89V). Pamiętaj o najnowszym biosie, bo inaczej Athlony e4XXX NO-GO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to staraj się poszukać Sapphire Pure CrossFireX770. Wiem że jest na AMD 770, który nie obsługuje CF, ale płyta posiada osobny mostek...

 

Mówisz o 3139550[/snapback]

Możesz pociągnąć na niej niezłego undervolta (na xtremesystems koleś postawił Brisbane na 0,89V).

 

Raczej będę szedł w drugą strojne- w planach mam zrobienie 3.3-3.4Ghz :wink:

 

Pamiętaj o najnowszym biosie, bo inaczej Athlony e4XXX NO-GO.

 

I właśnie na tym się nadziałem :F Plan był prosty: Kupić możliwie najbardziej energooszczędnego procka z możliwie wysokim taktowaniem, aby nie żyłować zasilacza, podkręcić, do tego kupić możliwie mocną grafe i siedzieć, aż nie pokaże się AM3, a jeśli znowu okaże się wielkim zawodem to zmiana frontu - Intel. Ale płyta nie chce akceptować żadnego biosu niż obecny F4 i za ch**** nie wiem czemu :mur: Na dodatek pomimo że proc łącznie ciągnie według kalkulatorów do 60W piszczą cewki pod obciążeniem mimo że poczciwy A3000+ po podkręceniu pobierał niby do 100W Do tego cyrki z podkręcaniem nowego procka, gdy zmieni się mnożnik htt na mniejszy :mad:

 

Obecnie waham się miedzy tym MSI, a Asrockiem.

 

Grzebiąc w Internecie doszukałem się, że przy wyższym OC radiator MSI robi się potwornie gorący, a przykręcić do niego małego 4x4 wentylatorka raczej nie będzie zbyt łatwo ze względu na jego kształt + plotki o padającej sekcji zasilania : / Cena taka sobie bo około 280-300zł.

 

Z kolei Asrock przez te lata wyrobił sobie już niezłą opinie ( bynajmniej nie pozytywną ) przez co waham się. Kilku znajomych miało do czynienia z płytami tej firmy i raczej nie mówili o nich w superlatywach. Poza tym brak kilku kondensatorów ( pomijając fakt, że są podobno mniejszej pojemności niż być powinny) i "cudowne" ulokowanie złącz zasilania. Ale cena jest jednak równie ciekawa co jej możliwości 230-250zł (u mnie).

 

A userów mało, bo po pierwsze mało kto kupuje teraz AMD, a po drugie - większość ludzi woli brać nie to co dobre, ale to co "markowe"... stąd ciągle mają wzięcie kosztujące po 400-500zł dziadki od ASUSa i GB z SB600.

 

W sumie ja też podchodzę nie ufnie do tej firmy, ale nigdy nie kupiłem markowego badziewia. Jeśli już to niezłe markowe części z dobrą ceną ;p Jeśli ceny nie spadną/ nie pokaże się inna płyta która swoimi możliwościami i ceną nie rzuci mnie na kolana to chyba zaryzykuję i kupię tego Asrocka. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak daleką drogę przeszedł ASRock od modeli pod AM2 wprowadzonych rok temu, a tych, które weszły do sprzedaży w ciągu kilku miesięcy. To inna klasa sprzętu.

 

Grzebiąc w Internecie doszukałem się, że przy wyższym OC radiator MSI robi się potwornie gorący, a przykręcić do niego małego 4x4 wentylatorka raczej nie będzie zbyt łatwo ze względu na jego kształt + plotki o padającej sekcji zasilania : / Cena taka sobie bo około 280-300zł.

To nie tylko plotki... MSI jako pierwsze wymiękło i oficjalnie podało, że płyta nie wspiera proców z TDP 125W. Dorzuć do tego stare SB600 - czyli problemy z wydajnością USB.

 

Mówisz o TEJ PŁYCIE? Jeśli dobrze pamiętam to DFI pod marką Sapphire? :P

Jetway, a nie DFI. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire częściej zmienia dostawców podzespołów, niż OCZ producentów swoich zasiłek... Aktualnie to najprawdopodobnie Jetway, chociaż wcześniejsze modele były produkowane przez DFI i Foxconn'a. Co do BIOS'u w MSI, to jeśli kupisz model wyprodukowany po (nie jestem pewien) 22 tygodniu 2008 roku, to raczej będziesz miał nowy bios (może inaczej: z obecnie sprzedawanych egzemplarzy, niecałe 5% ma stary BIOS). Płyta się grzeje to fakt. U siebie mam na niej posadzonego Brisbane 65nm (65W). Budę mam Antec P182 z 3-ma wiatrakami 120mm (2 stockowe i Noiseblocker XL1) i Ninja'ą na procku (z Noiseblockerem) oraz OFC wiatrakiem w PSU. Cyfrowym termometrem, jeszcze podczas kręcenia, na NB nie zobaczyłem powyżej 70*C a na Mosfetach 65*C. Jednak ja, kiedy już doszedłem do rozsądnych wartości OC (wszak AMD i extreme oc = niestety nie da się) to undervoltowałem gdzie się da. Na procku nie pamiętam ile mam, ale chyba 0,05V powyżej default'a. NB zeszło o 0,1V a ramy na 1,8V działają (wychodzi na razie ok. 890mhz przy 4-3-3-9). Ogólnie płyta stabilna i warta zakupu, pod warunkiem że masz dobry przewiew w obudowie.

 

W sumie na AsRocku nie powinieneś się zawieźć, ale jeśli zależy ci na CrossFire, to polecam brać co najmniej 790X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...