Skocz do zawartości
prz

Martwy Piksel OŻyŁ ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz się z potykam z takim zjawiskiem i jestem ciekaw czy komuś już się to przydarzyło. W nocy wyskoczył mi jeden bad-piksel, świecący, zielony w rogu. Musiałem iść spać więc nie przyjrzałem mu się dokładnie. Widoczny był jednak z ok 2 metrów i przeszkadzał. Wstałem rano, bo LG daje gwarancje do miesiąca, a właśnie dzisiaj mija 30 dni jak kupiłem tego lcd'ka.

Oczywiście rano piksel był martwy, więc powoli zacząłem szukać stronki na której można zamówić kuriera, zrobiłem pare fotek z różnym tłem (Dead Pixel Tester), po chwili dało się zauważyć że piksel jakby mniej przeszkadza, pobladł. Uruchomiłem jakąś ciemną scenę w filmie - jednak nie, przeszkadza dalej. Uruchomiłem dpt drugi raz, zacząłem przyglądać się pikselowi, zaczął przez chwile energicznie drżeć/mrugać, "dotknąłem" palcem matrycę, zmieniłem kilka razy tło i piksel OŻYŁ :D

 

Jak patrzę na fotki zrobione przed i po śmierci klinicznej mojego piksela, to widzę, że w agonii był, wliczając wczoraj, około 30minut. Pytanie czy jest to możliwe? Czy powinienem się martwić o to, że jednak zdechnie w najbliżej przyszłości? Posiadam jeszcze jednego bad'a poniżej, który może być widoczny również na fotkach "żywych", ale nie przeszkadza mi i nie zamierzałem go reklamować.

 

Ta czerwona kropka to jakiś kurz na obiektywie aparatu albo błąd matrycy aparatu - nie wiem.

 

Martwy:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Chwilę później :lol2: :

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno takze u mnie jeden pixel zrobil sie niebieski, jednak po moich "namowach" (pare niekulturalnych wiązanek w strone monitora :D ) powrocil do normalnego stanu w ciagu 2-3dniach ;)

 

Jak widac moj glos leczy piksele xD

OT

 

To wpadnij do mnie, parę browarków obalimy i pikselki załatamy. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...