Skocz do zawartości
MAttX

Zacinanie się gierek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to temat do sprzętu ale dotyczy go więc myśle że jednak --- mam problem mianowicie taki że gry Unreal 2 i Sprinter Cell 3dmark03wcinają się na 10 sekund ( jeden wielki screenshot ) potem działa gierka normalnie a potem po 30 sek. znowu screenshot . FPS są na dobrym poziomi 80-100FPS więc to nie wydajność , pamięci mam na tyle bo 512 Kingstona , zwiększyłem plik wymiany do 1,5GB i dalejto samo buforowanie dysku włączone. Mam dentki 42.82 ale na 43.45 to samo więc co jest grane???Na tournamencie 2003 czy NFS , czy C&C:Generals nic się nie dzieje.Co z tym zrobić

 

 

 

.::2400+//GA-7VA//FSB182//512DDR//G4Ti4400 VIVO//Huntkey 300W//ISDN//WinXP//MaXtor40GB::.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAJ W KLUBIE!!!

Tak właśnie działa PC. Borykam się z podobnym problemem od paru lat. No może nie dosłownie.

U mnie gierki przycinają się na chwilę jak komp doczytuje z HDD.

Miałem to na Celeronie 950 z Abitem BX6, a teraz na MSI KT3V z Athlonem XP1700+. Miałem różne karty graficzne, dyski. Próbowałem różnych sterowników, patchy, service packów, ustawień w BIOSie, ustawień DMA itp. Wyciągałem i zmieniałem poszczególne komponenty kompa.

Nic z tego. Jak gra jest zrobiona tak by nic nie doczytywała z dysku to spoko. Ale np. w takim GTA3 lub Mafii, gdzie podczas jazdy samochodem plansza doczytuje się co 0,5s jest rzeźnia. Nie da się grać.

Ja już z tym nie walczę. Następny mój zakup, to nie będzie super karta graficzna czy nowy proc z płytą, tylko konsola do gier. Wtedy będę mógł się wreszcie delektować super płynną grafiką.

Pamiętaj, że PC nadaje się do grania jak traktor do jeżdżenia po mieście w godzinach szczytu. Niby się da, ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda.

RAM tu nic nie pomoże. Sprawdzałem na kilku grach.

Najpierw na 256MB, a potem dorzuciłem drugie tyle.

Gry przy 512MB RAMu doczytywały z HDD dokładnie w tych samych momentach co przy 256MB.

Myślałem że gierki spożytkują tą dodatkową pamięć, ale nic z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berdej moze krazy nad toba fatum, masz pecha do sprzetu komp. :) Gralem w GTA3 na 3 roznych configach, i w Mafie na jednym. Nie zauwazylem zeby kiedykolwiek przycielo :D A jestem nad wyraz czujny co do przycinania, cokolwiek nie krylo by sie pod tym slowem. Chyba ze mialbym doliczyc dwa milisekundowe doczyty w GTA3 na godzine jezdzenia po miescie(przy nowych rejonach, gdzie bylem po raz pierwszy).

Takie przerwania w plynnosci gier moga miec podstawy w poinstalowanych programach jak chocby firewall'e/skanery/indeksowanie. Proponuje przesunac "przyspieszenie sprzetowe" o jednak kreske w tyl i zobaczyc czy nie ma poprawy(zacinki). Dodatkowy RAM w twoim kompie nic nie pomaga, ale w normalnie dzialajacych kompach czyni cuda..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to temat do sprzętu ale dotyczy go więc myśle że jednak --- mam problem mianowicie taki że gry Unreal 2 i Sprinter Cell  3dmark03wcinają się na 10 sekund ( jeden wielki screenshot ) potem działa gierka normalnie a potem po 30 sek. znowu screenshot . FPS są na dobrym poziomi 80-100FPS więc to nie wydajność , pamięci mam na tyle bo 512 Kingstona , zwiększyłem plik wymiany do 1,5GB i dalejto samo buforowanie dysku włączone. Mam dentki 42.82 ale na 43.45 to samo więc co jest grane???Na tournamencie 2003 czy NFS , czy C&C:Generals nic się nie dzieje.Co z tym zrobić

 

 

 

.::2400+//GA-7VA//FSB182//512DDR//G4Ti4400 VIVO//Huntkey 300W//ISDN//WinXP//MaXtor40GB::.

co do 3 dmarka 2k3 to newiewiem ale co do unreal2 to moze byc ustawienie gry (ta gra ma ddduuuzo opcji ukrytych bodajjze preferences w konsoli trza wpisac - tak jak w ut i ut2k3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda.

RAM tu nic nie pomoże. Sprawdzałem na kilku grach.

Najpierw na 256MB, a potem dorzuciłem drugie tyle.

Gry przy 512MB RAMu doczytywały z HDD dokładnie w tych samych momentach co przy 256MB.

Myślałem że gierki spożytkują tą dodatkową pamięć, ale nic z tego.

Bardzo dziwne bo ja gram w GTA3 na 256 ramu i nigdy nie było czegostakiego.Po wgraniu LOad'u jeszcze nigy mi nie przycieło czy zatrzymało na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz moze gobacka zainstalowanego. ja jak go mialem to doslownie wszystko skakalo chociarz teoretycznie nie powinno. Odinstalowalem go i waszystko zaczelo pop*alac.Jesli nie masz gobacka to moze masz jakis inny program intensywnie zapisujacy (odczytujacy) jakies dane z dysku.

napisz czy to to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czy jak grasz w te gry to ci kontrolka od dysku mruga :

a) zawsze

B) czesto

c) sporadycznie

d) wogole

Mam na mysli te momenty w ktorych gra dziala plynnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berdej moze krazy nad toba fatum, masz pecha do sprzetu komp. :) Gralem w GTA3 na 3 roznych configach, i w Mafie na jednym. Nie zauwazylem zeby kiedykolwiek przycielo :D A jestem nad wyraz czujny co do przycinania, cokolwiek nie krylo by sie pod tym slowem. Chyba ze mialbym doliczyc dwa milisekundowe doczyty w GTA3 na godzine jezdzenia po miescie(przy nowych rejonach, gdzie bylem po raz pierwszy).

Takie przerwania w plynnosci gier moga miec podstawy w poinstalowanych programach jak chocby firewall'e/skanery/indeksowanie. Proponuje przesunac "przyspieszenie sprzetowe" o jednak kreske w tyl i zobaczyc czy nie ma poprawy(zacinki). Dodatkowy RAM w twoim kompie nic nie pomaga, ale w normalnie dzialajacych kompach czyni cuda..

ja napieralem w Mafie jak mialem 192 ramcu i tez chodzilo git praktycznie zero doczytywania a tak apropo berdej to moze masz DMA dysku w windowsie wylaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Daethar_Rumarth

Całkiem możliwe, że to jakieś fatum;)

Sprawdzałem wszystko, ale z tym przyśpieszaniem sprzętowym muszę przyznać, że się nie bawiłem. Jak pojadę do domu na święta to sprawdzę. Ale nie sądzę by to było to. Przycina mi się w Win98 i w WinXP. A w Win XP przecież nie ma tego suwaka (chodzi Ci o przyśpieszanie sprzętowe dla karty graficznej. Tak?)

 

Do Enerricco

Co to ten GOBACK.

W GTA3 jak jadę samochodem, to kontrolka od HDD miga co ułamek sekundy, bo doczytuje z dysku. Ale ta gra przecież jest tak napisana, że nie buforuje całej planszy w pamięci, tylko dynamicznie doczytuje ją w trakcie przemieszczania się.

W innych grach które nie doczytują z dysku grafika jest płynna.

System jest dziewiczo czysty. Win98 mam tylko do gier. Mam tam zainstalowane minimum użytków i sterowników, bo pracuję na WinXP. Absolutnie nic nie chodzi w tle poza kilkoma systemowymi procesami. Jak dam Ctrl+Alt+Del to jedynym procesem jest Explorer - powłoka. Nic nie ma w Autostarcie, a w Autorunie w rejestrze wyrzuciłem nawet "Harmonogram zadań", ikonkę do zmiany języka, zarządzanie profilami mocy itd.

Jednym słowem totalna czystka, tak więc to nie jest wina programów pracujących w tle.

 

Do daFojtek

Pierwszym co sprawdzałem to było włączanie i wyłączanie DMA w Windowsie. Sprawdzałem też wszystkie ustawienia DMA i tryby PIO w BIOSie oraz HDD IDE mode i takie tam.

Instalowałem też różne sterowniki Intela do chipsetu, a na Athlonie mam Hyperiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Daethar_Rumarth Przycina mi się w Win98 i w WinXP. A w Win XP przecież nie ma tego suwaka (chodzi Ci o przyśpieszanie sprzętowe dla karty graficznej. Tak?)

Tak, przyspieszenie sprzetowe grafiki. W win XP tez to jest.

 

Mowiles ze sprawdzales na roznych dyskach, czy to byly tez nowe(szybkie) dyski? Tzn. np. Barracuda 4,5,7? Czy starsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buuuu, niewiem co z ciebie za gosc, ja na PIII 600 w GTA3 gralem i przyciecia zdawaly sie sporadycznie. Teraz mam P4 2.2 i przyciecia zniknely, a sprzetu tez niemam niewiadomo jak kosmicznego, 256 ram i poczciwy GF2Pro.

 

A co przyczyn, to czy czasem nie jest tak ze ustawiasz zyby wysrubowane rozdzielczosci X 32-bit / zbyt wysoka jakosc tekstur przy wysokich rozdzieloczosciach, na karcie z mala iloscia ramu. Najlepiej jak jeszcze gra dziala z tripple buffering wtedy np dla rozdzielczosci 1280 sam bufor klatki zabiera 15 mega pamieci, a gdzie dane z-bufora, dane chwilowe, tekstury. Chodziby niewiem ile ramu bylo na karcie zawsze sie da go zarzeznic rozdzielczoscia i teksturami. Klucz do nieprzycinania to dobrac ustawienia do swojego sprzetu.

 

Aha i niep***** mi tu o konsolach, bo to najwiekszy syf w wszechswiecie. Sam widzialem jak gry gubily klatki na konsolach,a gdy zapuszczany byl tryb kilku graczy, to zaczytal sie pokaz slajdow (dla mnie to <20 fps)

I co wtedy zrobic z konsola ? Do smieci ? Bp nowego procka nie kupisz, podkrecic nie podkrecisz, nic nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)MAfia na high detalach i na medium sie lekko tnie na low chodzi plynie ale nie poto mam taki config jak w opisie zeby grac na low detalach.

2)screen shooty miałem ale wymienilem zasilacz z jakiegos noname 235W na Codegena 250W i luzik. tylko teraz z mafią jakies jaja mi sie dzieją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy którzy wykryli że słabym ogniwem jest karta to zgadli --- w czoraj siedziałem do 12 w nocy i testowałem co to tak nie gra . Włączałem i wyłączałem o/c timing'i , i wpadłem na trop . Wszedłem przez przypadek na konto "gościa" odpaliłem gierkę ( splinter Cell - świetna gra ) i pyka ku mojemu zdziwieniu bez problemu . Mam MSI GeForce'a 4 Ti 4400 z taktowaniem 275/550 DDR i postanowiłem ją wkręcić odrazu po zakupie ( któryś czerwiec 2002 ) na 310/650 no i chodziło bez błędnie przez prawie rok. Wszystkie gry działały bez artyfaktów itp. więc dlatego nie podejrzewałem karty , prawdopodobnie jest to wina tego że to stepping A2 podobno A1 lepiej się kręcą no i kiepskiego chłodzenia na karcie ( wkońcu nawet nie miedziane ) W każdym razie zmniejszyłem rdzeń na 300Mhz tak ja 4600 i chodzi wszystko super a spadek wydajności jest nie załważalny więc trudno to nazwać spadkiem .Wszystkie girki chodzą mi spoksik na 3dmark'u 2k1 mam ponad 13tyś , a 03' mam ok. 2 tyś. no ale jestem zadowolony . Dzięki wszytkim z wypowiedż :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i niep***** mi tu o konsolach, bo to najwiekszy syf w wszechswiecie.

Twoj wyczerpujacy opis swiadczy, ze tak naprawde G** wiesz o next-genach.

Jestes uprzedzony, nie wiesz co tracisz, nie masz pojecia ile fajnych gier wychodzi na te maszynki(i wcale nie traca klatek) ..przycinanie? gdzie? w jakiej grze? Uwazam ze konsola jest dla singla i multi przez siec, ale nie na podzielonym ekranie w kazdym razie no(bo gralem, i bylo dziwnie/ble).

Ale PS2/Xbox jest bardzo dobrym zakupem! Jest idealnym uzupelnieniem PCta(i odwrotnie). Wielu swietnych gier nie ma tu, lub nie ma tam. Najlepiej miec je wszystkie! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do AVENGER

Nie są przyczyną zbyt wyśrubowane ustawienia, bo jak wyjdę z samochodu i sobię chodzę, to gra chodzi bardzo płynnie (bo wtedy nie doczytuje z HDD)

Powtarzam. Tylko w momentache doczytania z HDD, jak mrugnie dioda następuje chwilowe szarpnięcie. Ale przy szybkiej jeździe samochodem, efekt jest taki, że nie mogę precyzyjnie sterować samochodem, więc gra jest dla mnie nie grywalna.

A tak w ogóle, to sprawdzałem nawet w 640*480*16bit, ze wszystkimi detalami na minimum. Tak samo się tnie.

 

Do hardwin

Nie jest przyczyną też przegrzewanie karty. Ten sam efekt był na trzech różnych kartach graficznych. Sprawdzałem nawet na niedotaktowanej karcie graficznej.

 

I odnośnie konsol. Granie w multiplayera, na podzielonym ekranie jest bez sensu. Ja czegoś takiego nie uznaję, więc to żaden argument, że wtedy konsola gubi klatki. Tylko single player na fullscreenie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Daethar_Rumarth

Taśma 80żył, Dysk jako jedynu na kanale. Odłączyłem nawet CD-RW i DVD z drugiego kanału, tak by dysk był jako jedyny na IDE.

 

Do daFojtek

Oczywiście, że trilasy mam wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem może być związany z windąxpprof(nie wiem możę te okna są jakoś dziwnie wrażliwe na konfigurację całego PC),miałem problemy po przesiadce z 98-podczas grania co jakis czas zacinało sie na dłuższą chwile i znowu grało(istny slideshow),nie próbowałem SP-ków ,jednak przesiadka na win2000prof zmieniła wszystko i teraz gra tak jak powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...