Skocz do zawartości
LuKe

Czy Trace Na Jakosci?

Rekomendowane odpowiedzi

ELO

 

mam godzinne sety mp3 i chcialem z nich co nieco "powycinac" za pomoca cool edit pro 2

 

i teraz laduje seta mp3 do coola ale bezposrednio bez kompresji potem zapis "po wycieciu" znow do mp3... pytanie brzmi czy trace na jakosci ??

 

bo jesli bym z mp3 zrobil wav zaladowal wava do coola potem po wycieciu zapisal i zrobil znow mp3 to wtedy rzecza wiadoma jest ze trace na jakosci robiac ponownie mp3

 

ale ja robie to zapomoca samej mptrojki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELO

 

mam godzinne sety mp3 i chcialem z nich co nieco "powycinac" za pomoca cool edit pro 2

 

i teraz laduje seta mp3 do coola ale bezposrednio bez kompresji potem zapis "po wycieciu" znow do mp3... pytanie brzmi czy trace na jakosci ??

 

bo jesli bym z mp3 zrobil wav zaladowal wava do coola potem po wycieciu zapisal i zrobil znow mp3 to wtedy rzecza wiadoma jest ze trace na jakosci robiac ponownie mp3

 

ale ja robie to zapomoca samej mptrojki...

wczytujesz z mp3 i zapisujesz do mp3, nakłada się kompresja i masz znów straty (wątpię by cool edit trakował to tylko jako wycinankę), spróbuj czymś co bezstratnie wycina, do jpgów są, więc do mp3 pewnie też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczytujesz z mp3 i zapisujesz do mp3, nakłada się kompresja i masz znów straty (wątpię by cool edit trakował to tylko jako wycinankę), spróbuj czymś co bezstratnie wycina, do jpgów są, więc do mp3 pewnie też

 

cool edit pro to jeden z najlepszych programow, coz moze byc lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bo kazdy edytor audio najpierw wrzuca sobie jako float do pamieci a potem ponownie kompresuje do mp3

 

ps.cooledit to byl dobry 10 lat temu...teraz to padaka i jest pare duzo lepszych - m.in. soundforge

 

 

zainteresuj sie programem mp3DirectCut

 

link: http://www.afterdawn.com/software/audio_so...p3directcut.cfm

 

 

tnie i laczy bez rekompresji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede cytowal bo pisze do wszystkich.... wczytuje z mp3 i zapisuje jako osobny plik mp3, nie wiem czy to ma znaczenie ale nie nakladam pliku na plik

 

 

cool edit pro 2 to jest, a nie cool edit ktory korzystalo sie 10 lat temu...

 

kazdy lubi to co lubi nie koniecznie soundforge jest lepszy dla innych cool jest lepszy, dla mnie liczy sie tylko czy sie traci na jakosci

 

co to programiku mp3DirectCut to przecie on nawet 1mega niezajmuje w czym on ma byc lepszy od coola w bezstratnosci? ktos to sprawdzi?

 

jezeli juz jest jakas strata to pewnie na kazdym programie jest taka sama strata, albo nieodczuwalna dla niekotrych a tym bardziej dla mnie...

 

w mp3DirectCut jak dla mnie beznadziejnie sie wycina wole o niebo coola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede cytowal bo pisze do wszystkich.... wczytuje z mp3 i zapisuje jako osobny plik mp3, nie wiem czy to ma znaczenie ale nie nakladam pliku na plik

 

 

cool edit pro 2 to jest, a nie cool edit ktory korzystalo sie 10 lat temu...

 

kazdy lubi to co lubi nie koniecznie soundforge jest lepszy dla innych cool jest lepszy, dla mnie liczy sie tylko czy sie traci na jakosci

 

co to programiku mp3DirectCut to przecie on nawet 1mega niezajmuje w czym on ma byc lepszy od coola w bezstratnosci? ktos to sprawdzi?

 

jezeli juz jest jakas strata to pewnie na kazdym programie jest taka sama strata, albo nieodczuwalna dla niekotrych a tym bardziej dla mnie...

 

w mp3DirectCut jak dla mnie beznadziejnie sie wycina wole o niebo coola

słuchaj no nie musisz nikogo słuchać jak nie wierzysz to twój problem, tylko nie rozumiem czemu oceniasz że cool jest lepszy do wycinania, ja i zzzZZzzz daliśmy ci już odpowiedz i ją uzasadniliśmy dlaczego 1MB jest lepszy od kilkuset.

jak złapać mysz nie stosujesz od razu bomby jądrowej która jest zapewne "lepsza" od pułapki na mysz, tylko co prawda po bombie myszy nie będzie ale i dom będziesz musiał odbudować, tak samo jest tutaj

Edytowane przez piter1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj no nie musisz nikogo słuchać jak nie wierzysz to twój problem, tylko nie rozumiem czemu oceniasz że cool jest lepszy do wycinania, ja i zzzZZzzz daliśmy ci już odpowiedz i ją uzasadniliśmy dlaczego 1MB jest lepszy od kilkuset.

jak złapać mysz nie stosujesz od razu bomby jądrowej która jest zapewne "lepsza" od pułapki na mysz, tylko co prawda po bombie myszy nie będzie ale i dom będziesz musiał odbudować, tak samo jest tutaj

 

gadacie duzo a pewnie nikt z was nie odczuje w ogule jakiejs roznicy miedzy coolem a tym smisznym programikiem, jezeli w ogule jest jakas strata...

 

na opiniach sie niesugeruje tylko na faktach, podajcie mi przyklady czy w ogule jest jakas strata bo ja zadnej nie slysze

 

pewnie mowicie tu o tak niskich stratach ze to nie da sie uslyszec w warunkach domowych...

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadacie duzo a pewnie nikt z was nie odczuje w ogule jakiejs roznicy miedzy coolem a tym smisznym programikiem, jezeli w ogule jest jakas strata...

na opiniach sie niesugeruje tylko na faktach, podajcie mi przyklady czy w ogule jest jakas strata bo ja zadnej nie slysze

nie wierzysz ? nie musisz! zrób test obejrzyj widmo, albo jak nie słyszysz różnicy to stosuj który ci wygodniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyzwoitym sprzęcie słychać.

 

temat dyskusyjny, ja roznicy nie slysze na swoich jbl e30, podobnie jak miedzy mp3 192 a 320kbps

 

 

kto slyszy to slyszy a kto nie slyszy to moze i lepiej dla niego... nie musi miec samych mp3 w 320kbps lub plyt cd

 

 

ja robilem dla wlasnego doswiadczenia proby o tym co pytalem w temacie i naprawde wysilalem uszy jak nie wiem co i roznicy nie slysze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat dyskusyjny, ja roznicy nie slysze na swoich jbl e30, podobnie jak miedzy mp3 192 a 320kbps

 

 

kto slyszy to slyszy a kto nie slyszy to moze i lepiej dla niego... nie musi miec samych mp3 w 320kbps lub plyt cd

 

 

ja robilem dla wlasnego doswiadczenia proby o tym co pytalem w temacie i naprawde wysilalem uszy jak nie wiem co i roznicy nie slysze....

nie każdy musi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luke ale masz problem.......

 

sprawdzalem sobie na edytorkach jak to jest - kazdy ponowny zapis mp3 = ponowna kompresja

 

ten programik tnie i nie robi ponownej kompresji - jakosc pozostaje niezmieniona

 

rozumiesz w czym problem?

 

co do cooldita to 2 tez bylo z 10 lat temu

 

juz od dawna jest audition 3 (bo tak to sie teraz nazywa) - wykupil to z dobre 5 lat temu adobe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luke ale masz problem.......

 

sprawdzalem sobie na edytorkach jak to jest - kazdy ponowny zapis mp3 = ponowna kompresja

 

ten programik tnie i nie robi ponownej kompresji - jakosc pozostaje niezmieniona

 

rozumiesz w czym problem?

 

co do cooldita to 2 tez bylo z 10 lat temu

 

juz od dawna jest audition 3 (bo tak to sie teraz nazywa) - wykupil to z dobre 5 lat temu adobe

 

...moze i tak ale na tym programie nie potrafie nic wycinac, dziwnie to wyglada... za maly mam obszar widzenia danego momentu setu... minimum dla mnie musze miec 10min na ekranie widzenie setu bez przewijania

 

roznicy po wycieciu nie slysze miedzy tymi dwoma programami wiec wole to robic w coolo, chyba ze jest cos bezstratnego tyle zeby wygladalo jak cool

 

...tak w ogule to do takiej minimalnej straty jakosci to ja mam i tak za slaby sprzet zeby byla jakas w ogule slyszalna roznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co wogole zakładałeś ten wątek? Jak nie słyszysz różnicy to sobie używaj czego tam chcesz. Najpierw chcesz ciąć bezstratnie, a jak ktoś ci proponuje odpowiednie narzędzie to wyjezdzasz z tekstami, że i tak większąść z nas róznicy nie słyszy. Bądź konsekwentny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co wogole zakładałeś ten wątek? Jak nie słyszysz różnicy to sobie używaj czego tam chcesz. Najpierw chcesz ciąć bezstratnie, a jak ktoś ci proponuje odpowiednie narzędzie to wyjezdzasz z tekstami, że i tak większąść z nas róznicy nie słyszy. Bądź konsekwentny.

 

chcialem sie dowiedziec czy trace na jakosci...dowiedzialem sie...

 

to "odpowiednie narzędzie" mi niepasuje, dlaczego ? juz napisalem...

 

a co do tego ze duzo osob roznicy nie slyszy to prawda jest taka ze tak jest, wiec o co ci chodzi?

 

 

zrobilem test: z mp3 machlem wav potem wsadzilem do coola wyciolem cos tam, zapisalem jako wav, zrobilem mp3 roznice w niekotrych momentach zauwazylem od orginalu

 

ale wracajac do tematu roznicy nadal nie slysze wiec dla mnie to i dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem test: z mp3 machlem wav potem wsadzilem do coola wyciolem cos tam, zapisalem jako wav, zrobilem mp3 roznice w niekotrych momentach zauwazylem od orginalu

 

ale wracajac do tematu roznicy nadal nie slysze wiec dla mnie to i dobrze...

właśnie zaprzeczyłeś sam sobie w jednej tylko wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby w jakiej?

 

tematem nie bylo robienie mp3 na wav.....

Ale kiedy przycinasz w cooledit to tak się dzieje ... mp3 jest dekompresowane do wav ... następnie przycinane ... i kompresowane do mp3 (w tym miejscu następuje degradacja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedy przycinasz w cooledit to tak się dzieje ... mp3 jest dekompresowane do wav ... następnie przycinane ... i kompresowane do mp3 (w tym miejscu następuje degradacja).

a po co dekompresja do .wav-e [jeśli tyko przycinanie utworu] na nawet pociąganie mp.3

 

tak bo kazdy edytor audio najpierw wrzuca sobie jako float do pamieci a potem ponownie kompresuje do mp3

ps.cooledit to byl dobry 10 lat temu...teraz to padaka i jest pare duzo lepszych - m.in. soundforge

Pan który stworzył Cooledit-a pracuje teraz dla Adobe a program nazywa się Adobe Audition

Edytowane przez mensir67pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co dekompresja do .wav-e [jeśli tyko przycinanie utworu]

Niepotrzebna ... a jednak na wielu programach zachodzi. Wiesz ile szukałem edytora Video który by przycinał bez rekompresji ?? Tak samo jest z dźwiękiem ... są wielkie kombajny pokroju cooledit które ... do niczego się nie nadają.

 

ps. znasz może program który bez rekompresji zmieni kontener z mkv na avi ???

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedy przycinasz w cooledit to tak się dzieje ... mp3 jest dekompresowane do wav ... następnie przycinane ... i kompresowane do mp3 (w tym miejscu następuje degradacja).

 

ale jakosc w tym przypadku nieobniza sie tak bardzo...

 

przynajmniej ja slysze wyrazna roznice w obnizeniu jakosci jesli zrobie za pomoca jakiegos programu z mp3, wav potem wsadze go do coola powycinam, zapisze i zrobie z tego mp3,

wiec to dwie rozne rzeczy niz w przypadku zaladowania do coola mp3 i zapis do mp3 - tu obnizenia jakosci JA nie slysze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakosc w tym przypadku nieobniza sie tak bardzo...

 

przynajmniej ja slysze wyrazna roznice w obnizeniu jakosci jesli zrobie za pomoca jakiegos programu z mp3, wav potem wsadze go do coola powycinam, zapisze i zrobie z tego mp3,

wiec to dwie rozne rzeczy niz w przypadku zaladowania do coola mp3 i zapis do mp3 - tu obnizenia jakosci JA nie slysze

Jakość w tym przypadku obniża się w identycznym stopniu jak przy użyciu "jakiegoś programu" rekompresujesz mp3 !!!! Jak masz jakąś różnicę wzgl. tego antycznego cooledit to wynikać to może z użycia innego kompresora (i innych ustawień ... bitrate to nie wszsytko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość w tym przypadku obniża się w identycznym stopniu jak przy użyciu "jakiegoś programu" rekompresujesz mp3 !!!! Jak masz jakąś różnicę wzgl. tego antycznego cooledit to wynikać to może z użycia innego kompresora (i innych ustawień ... bitrate to nie wszsytko).

to jednak cool nie jest taki zly jak tu co poniektorzy na niego najezdzaja...

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jednak cool nie jest taki zly jak tu co poniektorzy na niego najezdzaja...

ja się poddaję i wychodzę z dyskusji :blink:

 

cool edit czy obecny adobe audition jest narzędziem które do działania potrzebuje pełny przebieg aby można było się pobawić więcej dźwiękiem, nałożyć efekty itp itd więc dekoduje mp3 do wava, obrabiasz (w tym wypadku tylko wycinasz), następnie zapisujesz spowrotem tego wava do mp3

 

ten mp3 cuter robi tak: zagląda do pliku oooo :rolleyes: tu jest nagłówek to go zostawilimy, ooo tu będzie 1:34,45 wszystko przed wywalamy <_< , dobra to zostaje, ooo 5:23,45 to wywalamy już do końca.... :damage_wall: o nie jeszcze id3 tagi zostawiamy z końca :oops: , jeszcze tylko nagłówek zmienię bo ma utwór 3:49,00 a nie 10:45,32... :blink: dziękuję do widzenia

Edytowane przez piter1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się poddaję i wychodzę z dyskusji :blink:

 

ten mp3 cuter robi tak: zagląda do pliku oooo :rolleyes: tu jest nagłówek to go zostawilimy, ooo tu będzie 1:34,45 wszystko przed wywalamy <_< , dobra to zostaje, ooo 5:23,45 to wywalamy już do końca.... :damage_wall: o nie jeszcze id3 tagi zostawiamy z końca :oops: , jeszcze tylko nagłówek zmienię bo ma utwór 3:49,00 a nie 10:45,32... :blink: dziękuję do widzenia

 

piles juz cos przed sylwestrem? :rolleyes:

 

 

tak czy siak, ja roznicy nie odczowam jak w przypadku robienia innymi programami z mp3 --- wav.... itd

 

w coolu mi sie to bardzo fajnie robi wiec zostane przy nim niz przy mp3DirectCut

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piles juz cos przed sylwestrem? :rolleyes:

nie, ale już bardziej łopatologicznie nie potrafię

 

tak czy siak, ja roznicy nie odczowam jak w przypadku robienia innymi programami z mp3 --- wav.... itd

 

w coolu mi sie to bardzo fajnie robi wiec zostane przy nim niz przy mp3DirectCut

no problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...