Skocz do zawartości
ABI-FOX

Call Of Juarez: Więzy Krwi

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, czy nie dać naciągnietej ósemki, ale jednak preferuję zasłużone oceny. ;)

Aaa... I muszę pochwalić oprawę dźwiękową. Niektóre utwory znakomicie wprowadzały w klimat.

Dla mnie tak... 1 pkt. odjąłbym za samą długość gry. Za brak urozmaicenia rozgrywki -0,5 pkt. 1 pkt. za ciągłe strzelanie do wrogów ukrytych za skrzyniami. :D Kurczę... Podjęli się ciężkiego zadania z odtworzeniem klimatu Dzikiego Zachodu, udało im się, ale ciężką sprawą było tu wsadzenie ducha we wrogów. Takowy campił za beczką, ja za drugą i mogłem iść zrobić sobie coś do jedzenia/picia i nawet nie wychodzić do Menu. :)

Gdyby ta gra była dłuższa, a reszta byłaby taka sama, wcale nie podniósłbym oceny, bo po prostu zanudziłoby mnie to. Dlatego też stosunek długość/ciekawość jest idealny. Jakby powstała trzecia część, dobrze jeśli Techland by poprawił te minusy, tchnął w grę więcej życia oraz wydłużył rozgrywkę.

Przyczepić się mogę jeszcze jazdy konno. :P Jak będziecie sobie lekko chcieli zepsuć zabawę, to spójrzcie na własny cień podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No było by naprawdę supr by było AA,nie rozmywał się drugi plan i nie pojawiały się obiekty 5m przed tobą,ale coś za coś jak FPS to 100+ w 1920x1200.Ah te konsole.

Rozrywka jest dobra dawno mnie nic tak nie wciągneło choć graficznie mogli dopieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat taki problem że podczas odpalenia Trybu fabularnego gra zaczyna się ładować i po kilku sekundach wyskakuje błąd Dołączona grafika Poradził sobie ktoś z czymś takim:I? Windows 7 64bit i komp z sygnaturki.

Edytowane przez duzii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, czy nie dać naciągnietej ósemki, ale jednak preferuję zasłużone oceny. ;)

Aaa... I muszę pochwalić oprawę dźwiękową. Niektóre utwory znakomicie wprowadzały w klimat.

Dla mnie tak... 1 pkt. odjąłbym za samą długość gry. Za brak urozmaicenia rozgrywki -0,5 pkt. 1 pkt. za ciągłe strzelanie do wrogów ukrytych za skrzyniami. :D Kurczę... Podjęli się ciężkiego zadania z odtworzeniem klimatu Dzikiego Zachodu, udało im się, ale ciężką sprawą było tu wsadzenie ducha we wrogów. Takowy campił za beczką, ja za drugą i mogłem iść zrobić sobie coś do jedzenia/picia i nawet nie wychodzić do Menu. :)

Gdyby ta gra była dłuższa, a reszta byłaby taka sama, wcale nie podniósłbym oceny, bo po prostu zanudziłoby mnie to. Dlatego też stosunek długość/ciekawość jest idealny. Jakby powstała trzecia część, dobrze jeśli Techland by poprawił te minusy, tchnął w grę więcej życia oraz wydłużył rozgrywkę.

Przyczepić się mogę jeszcze jazdy konno. :P Jak będziecie sobie lekko chcieli zepsuć zabawę, to spójrzcie na własny cień podczas jazdy.

możesz rozwinąć tą myśl? Ja z tego co pamiętam na mnogość akcji nie mogłem narzekać, cały czas się coś działo, wiele ciekawych misji. Jeżeli oczekiwałeś "urozmaiceń" w stylu jazdy czołgiem, zrzucaniem bomb z samolotu, czy walki na miecze świetlne to chyba nie w tej grze ;) Do CoJ można się przyczepić do kilku elementów ale do zróżnicowania rozgrywki już raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra mnie wgniotła w fotel, to takie westernowe call of duty. jeszcze tak widowiskowej gry nie widziałem, call of juarez cierpi na nadmiar akcji, na razie zauważyłem tylko kilka momentów gdzie można stanac i odsapnąć. bardzo poddobają mi się moenty w których zaczyna się kooperacja między braćmi zwłaszcza jak stoją przy drzwaj i rozwalają je z buta. audio jest na super poziomie, a video to najwyższa światowa liga jedynym rywalem graficznym dla tej gry jest chyba tylko crysis, bumbmapowane cienie widziałem chyba tylko w stalkerze a takich wybuchów nawet crysis nie ma nie wspominając o jakości otocznia i olbrzymiej ilości detali (np whisky jabols na filmiku po uratowaniu tej latynoski). gra ma super optymalizacje nawet jak nie ma tych 60fps to i tak jest całkowicie płynna gra .generalnie wkurza mnie tylko auto celowanie przy rewolwerach i dziwaczne tryby koncetracji zamiast tego jednego super trybu z jedynki.

 

plusy:

-klimat

-grywalność

-troszku kiczowata fabuła

-audio

-knock out graficzny, reszta gier leży i kwiczy

-optymalizacja

-dobre bo polskie(co prawda z wrocławia ale przeboleje to)

minusy:

-auto celowanie

-konsolowe uproszczenia rozgrywki

-dziwne tryby koncentracji

-brak paska zdrowia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie nie przesadzaj z tą grafiką :lol: Jest co najwyżej ładna. Ale tekstury IMO bardzo średnie. Do Crysisa to im daleko. Modele postaci owszem ładne ale reszta otoczenia już tak nie zachwyca.

Podobnie z muzyką,moim zdaniem w porównaniu do jedynki jest kiepska i czasem nijak pasuje do tego klimatu,tego strzelania to jak dla mnie jest zbyt dużo,brakuje mi skradania się jak w jedynce Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie nie przesadzaj z tą grafiką :lol: Jest co najwyżej ładna. Ale tekstury IMO bardzo średnie. Do Crysisa to im daleko. Modele postaci owszem ładne ale reszta otoczenia już tak nie zachwyca.

na mnie ta grafika zrobiła większe wrażenie niż to co jest w crysisie, tam jest wszystko takie sterylne, tutaj gra wygląda jakby można by się było naprawde pobrudzić.

koniec z estetyką, pora zacząć o stronie technicznej. świetne efekty hdr, bumpowane cienie(coś takiego tylko w stalkerze widziałem), świetne modele postaci, genialne wybuchy, bardzo dobre efekty głebi ostrości, realnie pływająca wado, efekty deszczu(wszystko się w tedy tak bardzo mokre robi)niewiele gier ma coś takiego, odwzorowanie broni, jakość otoczenia i drobnych detali. no tekstury faktycznie mogły by być ciut lepsze ale za to trzeba winić braki mocy w konsolach(gorsze tekstury mają jeden plus gra ma niewygórowne wymagania jak na dzisiejsze standarty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mnie ta grafika zrobiła większe wrażenie niż to co jest w crysisie, tam jest wszystko takie sterylne, tutaj gra wygląda jakby można by się było naprawde pobrudzić.

Gratuluję, nie podzielam(entuzjazmu). Tu wygląda jakby, tam się można w zasadzie pobrudzić(przysypać deskami, palmami etc.) :wink: . W CoJ to nieźle wygląda, acz jest jak lizanie przez szybkę...czegokolwiek :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, nie podzielam(entuzjazmu). Tu wygląda jakby, tam się można w zasadzie pobrudzić(przysypać deskami, palmami etc.) :wink: . W CoJ to nieźle wygląda, acz jest jak lizanie przez szybkę...czegokolwiek :wink:

w pierwszym zdaniu chdziło mi estetykykę. ale fak faktem fizyka troszku uboga ale trakcie rozgrywki se tego nie zauważa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? ;< Ktos mi mowil ze jest , i ze fajnie sie wspolpracuje bracmi....zostalem zrobiony w kakao widze;p

W kazdym razie sens instalacji na moim kompie jest?

Nie do końca jest pseudo-cooperative w single player gdzie wybierasz sobie przed misją (nie każdą) którym z braci chcesz grać, a drugim steruje komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale grafikę obcięli.

 

 

Do pierwszej części nawet dx10 kopsnęli z ostrymi teksturami a tu takie "moczary".

 

:D

 

Zgadza się. A tą super-optymalizację o której tyle trąbą można włożyć między bajki. Gra wcale nie jest super zoptymalizowana tylko ma mocno obciętą grafikę względem jedynki. Qqrydza to pokazał idealnie. Zwłaszcza tekstury były niezłe w DX10, które tak naprawdę dało by się uzyskać w DX9. Ale to już rozmowa na inny temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już o tym pisałem wcześniej , ale chyba nie w tym temacie. Poza tym efekty w precyzji 16bitowej - przebarwienia :lol2: , nie ma terenu w oddali tylko bitmapa - super to wygląda, brak hdr. Jedynie co poprawili to bump mapping , a raczej zapodali parallax mapping z trybu dx10 z coj-a 1. Radze obejrzeć filmik , który prezentuje chrome engine 4 - troche mniej skroili :wink: . Także wynika z tego , że gierke skroili w sam raz pod konsole.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodać jeszcze trzeba, że obiekty wyskakują kilka metrów przed nami... bajer. Po prostu bajer. W miarę fajnie się w to gra. Nowe pojedynki, wychylanie się zza skrzyń czy innych osłon... ale od pierwszej części to "dwójka" jest daleko w tyle. Dorzucę jeszcze beznadziejną jazdę konno(sterowanie) i ten rozmazany obraz podczas niej... makabra. Głębia pola nawet się nie umywa do tego efektu z pierwszej części. Tak jak pisałeś sideband... wyblakłe kolorki, obcięte efekty, nawet szyby w CoJ były ładniejsze. Obraz był soczysty i klimat wypełniał cały ekran a teraz... miernie. Bardzo miernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz nie ma łąk to skąd do cho,ery na pustyni miały by się wziąć drzewa i chaszcze? Grafika imho jest na prawdę dobra zresztą jak sama gra.

Jest po prostu szaro buro. Wszystko w jednej tonacji. Cofnąłem się na 6 stronę tego tematu... tam Devil zapodał kilka screen'ów. Gdzie nie spojrzysz jest buro :wink: czy woda czy niebo, ziemia czy skały. W ten sam deseń. Zauważ, że w grze są prerie ale są i lasy, wodospady i pola(qqrydzy) i łąki(chyba też :rolleyes:) .

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ostatni screen zapożyczony z tematu o CoJ zrobiony przez LCC :D

 

Dołączona grafika

 

Jak do tej pory nie widziałem takich obrazków w więzach krwi. Rozumiem, że to zamierzone posunięcie ale w moim mniemaniu nie wygląda to za ciekawie tym bardziej, że narobili smaku pierwszą częścią. Piję w tej chwili tylko do strony wizualnej.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Screeny absolutnie ochydne, obrzydliwość depth of field bije stukrotnie to co jest w konsolowej wersji GTA IV, a do tej pory ta gra królowała pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty gadasz Harry. Może na screenach DoF tak ładnie nie wygląda ale w grze rewelacja. QQ ma rację, pierwsza część miała lepszą grafę (dalej moja opinia) ale za to słabszą grywalność. Obecna odwrotnie, słabsza grafa lepszy gameplay. A tak na marginesie pozdrowienia QQ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde...przemiodna gra, ale dziwnie niedopracowana ... pare rzeczy na szybko

- noze i luk na co to komu? zadnej misji ktora tego wymaga...

- przeszedlem pierw Thomasem na hardzie...i bylo pare scenek w ktorych ewidentnie sugerowano ze to Ray je wykonuje...gram teraz Ray'em na v.hardzie i co? w mexyku...nie ma pojedynku na poczatku aktu, po prostu mowia "Zabili kogostam.." i walka w barze WTF. Zreszta wyglada na to ze tak bedzie wszedzie, bo staje znow po lewej stronie drzwi przy ich wykopywaniu, czyli tam gdzie Thomas...cos czuje ze gra nie zaleznie od tego kim sie gra jest taka sama :( (inny przyklad, dylizans, i Thomas i Ray jechali w srodku..bez sensu)

- bledy logiczne jak brak snajperek przy zabitych wrogach na poczatku 1 aktu (ciekawe czym strzelali) czy np. uciekajaca 3 braci w dylizansie z 2 konmi..Ray mowi to zostawmy ten wozek i bierzmy konie...koni bylo 2, za chwile scena jak w 3 kazdy na swoim siedzi...usmialem sie troche :)

- pojedynki - na poczatku fajnie, ale potem nuda. Nawet niewiem czy jakas roznica w szybkosciach wyciagania broni byla, caly czas walczylem praktycznie z tym zeby samemu zdazyc wyciagnac i jak mi sie udawalo nikt nie mial szans...

 

ale...jak ktos wczesniej wspomnial, dawno nie gralem w tak miodnego FPSa i slicznego fabularnie (mimo niedociagniec), a do tego z ciekawa grafika (mimo pixelozy w dystansie, to jednak jak sie na te pixele nie patrzy tylko gra, to efekt jest niesamowity szczerze to mi sie bardziej niz w Crysisie podobalo otoczenie)

 

Dołączona grafika

 

gra Rayem jest duzo prostsza jak widze na v.hard, ide szybciej niz Thomasem na hardzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra ma klimat i dosc wysoka grywalnosc, ale poziom trudnosci jest strasznie nierownomierny... jedne 'misje' przechodzi sie z palcem w tylku a inne trzeba wczytywac po 20 razy... ja sam nie potrafilem przejsc misji "uciekanie w powozie", musialem ratowac sie zapisem gry sciagnietym z internetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...