Skocz do zawartości
Michaelius

Q7500

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.purepc.pl/sprzet_pc/procesory/c..._za_150_dolarow

 

Piekny news nam sie na stronie glownej pojawil.

 

Wyglada na odpowiedz na AMDkowskiego propusa am3 a przy fsb 200 i cenie <500 pln powinien byc swietnym wyborem dla ludzi ze slabszymi plytami w odroznieniu od potworkow pokroju q8200 z mnoznikiem x7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność tego cudaka to pewnie 2xe1200 :lol2:

Pewnie gamonie mają za dużo q8xxx z popsutym cache i zwietrzyli nowy geszeft :wink: , czyli jak zarobić nic nie robiąc.

Ja osobiście bardzo liczę że plotka która jest w którymś z topiców o prockach 35W okaże się prawdą i intel wypuści takie quady :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory z kolei ma mnoznik x7 wiec przekroczenie na nim 3.2 to dobry wynik. Licze , ze ten bedzie robil 3.6 z latwoscia, a i moze 4.0 padnie na dobrych egzemplarzach.

Dokładnie, proc mimo wszystko ciekawy ze względu na niskie FSB=wysoki mnożnik. Seria Q8XXX to dla mnie porażka (patrząc w kategoriach OC), niski mnożnik i na dokładkę mała ilość cache... Tak w ogóle, skoro Q7500 ma mieć FSB 800MHz, to Q8XXX powinny mieć 1066...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory z kolei ma mnoznik x7 wiec przekroczenie na nim 3.2 to dobry wynik. Licze , ze ten bedzie robil 3.6 z latwoscia, a i moze 4.0 padnie na dobrych egzemplarzach.

Zobacz jak się kręcą e5200...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie bardzo ciekawie, jak z wydajnością zobaczymy w testach. Wysoki mnoznik oraz taka szyna, jeszcze tylko niech cena bedzie odpowiednia, a być moze bedzie to zastepca mojego E2160 za jakis czas :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo jestem ciekaw jak taka mini ilość Cache wpłynie na wydajność... ale jakoś mi się nie widzi by był to procesor wydajny.. przypuszczam ze bedzie to wydajność porównywalna z E4500 nizli prawdziwym quadem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak się kręcą e5200...

No właśnie. :lol2:

 

Jeśli chodzi o tego Q7500 to co z tego że cztero-rdzeniowy jak cachu mu zabraknie. 2MB to wychodzi po 512kb na rdzeń. Widzę że Intel bawi się w AMD :damage_wall:

 

Nie wiedziałem że ten kryzys tak bardzo ich przycisnął że nawet chłodzenia robią o połowę mniejsze.

post-156111-1232469507_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie jak e21XX dla dual core :) wiec nie najgorzej fakt mało ale nie tak strasznie, tak jak było z E2xxx przed OC konkurencja wolniejszych X2 po OC :D poczekamy zobaczymy wole nie wróżyć ale najgorzej nie będzie ale znowu różnica w cenie między nim a q8200 powinna być większa choć u nas jak dojdzie Vat to będzie większa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michaelius

 

Ja nie wiem czym tu się podniecać. Przecież ten procek będzie słabiutki, taka sklejka z dwóch celerenów. Już Q8200 ma za mało cache a co dopiero ten cpu. Dla 4 rdzeni rozsądne minimum to 6MB cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czym tu się podniecać. Przecież ten procek będzie słabiutki, taka sklejka z dwóch celerenów.

No to wyjdzie pierwszy cztero-rdzeniowy celeron :)

Panowie, żaden Celeron, tylko Pentium.

 

Celerony serii E1XXX mają 512KB cache L2, czyli po 256KB na rdzeń.

Pentiumy serii E2XXX mają 1MB cache L2, czyli po 512KB na rdzeń.

 

A 2/4=0,5, nieprawdaż? Czyli 4-rdzeniowe Pentiumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Panowie, żaden Celeron, tylko Pentium.

 

Celerony serii E1XXX mają 512KB cache L2, czyli po 256KB na rdzeń.

Pentiumy serii E2XXX mają 1MB cache L2, czyli po 512KB na rdzeń.

 

A 2/4=0,5, nieprawdaż? Czyli 4-rdzeniowe Pentiumy.

Jesli mnie pamiec nie myli to C2D maja pamiec wspoldzielona. W przypadku E2xxx bylo to 1MB na rdzenie , a nie 2x512.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mnie pamiec nie myli to C2D maja pamiec wspoldzielona. W przypadku E2xxx bylo to 1MB na rdzenie , a nie 2x512.

Nie myli cię pamięć. Nie twierdzę, że pamięć nie jest współdzielona, ale próbuję w ten sposób zobrazować wydajność Q7500. Porównywanie tego proca z małą ilością cache do celerona jest trochę krzywdzące...

 

Jak będzie tani (400zł?), to może być ciekawą alternatywą dla propozycji AMD, czyli Propusa (Phenoma bez cache L3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... no to od początku...

 

 

/

Zobacz jak się kręcą e5200...

Z tego co wiem (a miewam w rękach wiele takich procków to...)

 

Zazwyczaj nie ma większego problemu z osiągnięciem 3,6Ghz na codzien na słabych/średnich sztukach... te najlepsze dają radę spokojnie 4,0Ghz na codzień śmigać.

 

 

bardzo jestem ciekaw jak taka mini ilość Cache wpłynie na wydajność... ale jakoś mi się nie widzi by był to procesor wydajny.. przypuszczam ze bedzie to wydajność porównywalna z E4500 nizli prawdziwym quadem

Źle przypuszczasz ponieważ ten procesor składa sie de facto z dwóch sklejonych procesorów czyli tak jakby nie ma pełnego 2MB cache tylko 2x po 1Mb cache a to się równa serii E2xxx

 

 

No właśnie. :lol2:

 

Jeśli chodzi o tego Q7500 to co z tego że cztero-rdzeniowy jak cachu mu zabraknie. 2MB to wychodzi po 512kb na rdzeń. Widzę że Intel bawi się w AMD :damage_wall:

Tak sobie to tłumacz... przeczytaj raz jeszcze specyfikację c2d/c2q i sobie wytłumacz ile wkoncu ma tej pamięci każdy rdzeń.

 

będzie jak e21XX dla dual core :) wiec nie najgorzej fakt mało ale nie tak strasznie, tak jak było z E2xxx przed OC konkurencja wolniejszych X2 po OC :D poczekamy zobaczymy wole nie wróżyć ale najgorzej nie będzie ale znowu różnica w cenie między nim a q8200 powinna być większa choć u nas jak dojdzie Vat to będzie większa ;)

AVE !!!

 

W końcu ktoś kompetentny.

 

@Michaelius

 

Ja nie wiem czym tu się podniecać. Przecież ten procek będzie słabiutki, taka sklejka z dwóch celerenów. Już Q8200 ma za mało cache a co dopiero ten cpu. Dla 4 rdzeni rozsądne minimum to 6MB cache.

A do czego Tobie tak ten chache... do tego zeby w superpi 1m miec lepszy czas??? wrzucisz sobie 200Mhz więcej na procka i już zrekompensujesz sobie brak cache... a wysoki mniżniek jest bardziej przydatny.

 

Panowie, żaden Celeron, tylko Pentium.

 

Celerony serii E1XXX mają 512KB cache L2, czyli po 256KB na rdzeń.

Pentiumy serii E2XXX mają 1MB cache L2, czyli po 512KB na rdzeń.

 

A 2/4=0,5, nieprawdaż? Czyli 4-rdzeniowe Pentiumy.

NO i tyle w temacie...

Q7xxx to 4 rdzeniowe E2xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A do czego Tobie tak ten chache... do tego zeby w superpi 1m miec lepszy czas??? wrzucisz sobie 200Mhz więcej na procka i już zrekompensujesz sobie brak cache... a wysoki mniżniek jest bardziej przydatny.

Do gier jak Crysis. Taktami nie nadrobisz braku cache. Pamietasz jeszcze test E5200 2mb wzgledem E8200 6mb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier jak Crysis. Taktami nie nadrobisz braku cache. Pamietasz jeszcze test E5200 2mb wzgledem E8200 6mb?

Wiadomo , ze do Q9550 to on startu miec nie bedzie. Ale IMHO moze byc o wiele lepszym wyborem od serii Q8200

 

W mysl prostego rozumowania:

 

jeden e21x0 na 3.0 w zupelnosci starcza, wiec dwa sklejone razem taktowane na 3.6 (miejmy nadzieje) tez beda ok :)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wiadomo , ze do Q9550 to on startu miec nie bedzie. Ale IMHO moze byc o wiele lepszym wyborem od serii Q8200

 

W mysl prostego rozumowania:

 

jeden e21x0 na 3.0 w zupelnosci starcza, wiec dwa sklejone razem taktowane na 3.6 (miejmy nadzieje) tez beda ok :)

Tylko ,ze wyzej bylo cos o +200MHz na cepa i nadrobisz cache. Ciekaw jestem w czym , super pi? Bo w grach za ch..nic z tego nie wyjdzie. Test na Egieldzie nadal aktualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 13$ więcej jest q8200 z 2x większą ilością cache...

Plotka o Q7500 to prawdopodobnie element marketingu-sondowania rynku czyli

szukanie odpowiedzi na pytanie "ile się sprzeda i za ile jeśli wyprodukujemy"

Na razie realny jest E8700 czyli obniżka cen E8600 i.t.p. dzięki wchodzącej konkurencji 45 nm od AMD:

http://www.tcmagazine.com/comments.php?sho...211&catid=2

co wcześniej można było przewidzieć:

http://forum.purepc.pl/-f/-t269355.html&am...t&p=3039563

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO plotka ma sens w kontekscie Quadow od amd pozbawionych cache L3, cos takiego bedzie mialo rdzen wielkosci ok 60% phenoma pelnego , wiec mozliwa bedzie bardzo agresywna polityka cenowa - czyli OEMy pokochaja amd dostarczajace super tanie 4 rdzeniowce do ich hipermarketowych zestawow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wątpię w sensowność wypuszczenie czegoś takiego jak Q7500 z 2 MB L2 w cenie 150$

W lutym będą przecież X4 zaczynające się od 805 z 2MB L2 i 4MB L3 i ceną wyraźnie

mniejszą od obecnych X4 920 za 195 $ (możliwe że poniżej 150$)

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherb...?ProductID=3010

Jeśli już to wyjdzie odpowiednia parka CPU czyli Celeron E3xxx w 45 nm z 1 MB L2 poniżej 50$ i sklejka

z takich w postaci Q7X00 poniżej 100$

Jednak wcześniej muszą dokładnie oszacować popyt na takie CPU bo koszt uruchomienia produkcji

jest wysoki i przy małej sprzedaży i marży jest nieopłacalne. Gdyby Intel uruchomił produkcję 3 miesiące temu

to 150$ za Q7500 miało by większy sens i zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...