Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Te wentylatorki 3x92mm łatwo ściągnąć?, może wydajniejszą opcją byłoby zastosowanie 2x120mm.

 

Tak jak w Gelidzie - banalnie...

Nie bedzie wydajniejsza opcja bo konstrukcja jest dopasowana do finow?

Do tego moze byc glosniej ;)

@zaodrze

To, ze radiator wystaje nad ten element to nie znaczy ze powietrze tam nie dotrze...

Po co w takim razie pytasz na forum jak wiesz lepiej? :)

Przy ilu MHz skonczyla Ci sie karta i przy jakim V?

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w Gelidzie - banalnie...

Nie bedzie wydajniejsza opcja bo konstrukcja jest dopasowana do finow?

Do tego moze byc glosniej ;)

 

Jeżeli dam jakieś Fandery czy inne 800-1000rpm to nie będzie głośniej a z mocowaniem nie widzę problemów, opaski zaciskowe i do przodu :D, na dwóch pozostałych grafach też mam Accelero S1 z zamocowaną 120mm na opaskach. Z AXP i tak będę musiał poczekać bo brak mocowania w sklepach, jak zakupię to sprawdzę która opcja jest wydajniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaodrze

To, ze radiator wystaje nad ten element to nie znaczy ze powietrze tam nie dotrze...

Po co w takim razie pytasz na forum jak wiesz lepiej? :)

Przy ilu MHz skonczyla Ci sie karta i przy jakim V?

 

nie pytałem o to tylko napisałem swoje spostrzeżenie i co i jak zamontowałem ;)

 

karta mi kończy na 850/2100 przy 1.138V, przy 860 się już wysypuje :/ ale i tak się ciesze z wyniku bo zauważalna różnica płynności jest w BC2 i gta4 - narazie tylko w to grałem :D

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dwutygodniowy GTX470 SOC sprawił mi dziś niezbyt miłą niespodziankę... otóż zaczął terkotać przy wyższych obrotach wiatraka. Wcześniej tego nie było, był tylko szum. Teraz przy około 70% obrotów i więcej słychać bardzo nieprzyjemny dźwięk.

Na początku pomyślałem, że wentylator pociera może o jakiś kabelek, ale jednak nie... Zdaje się, że to środkowy z wentylatorów zaczął tak hałasować... Co mogę zrobić?

Szczerze to nie mam zamiaru rozbierać karty i przy niej grzebać. Czy takie coś kwalifikuje kartę na gwarę?

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno stwierdzić czy głośna praca kwalifikuje sie do naprawy gwarancyjnej, w końcu hałas to znak firmowy fermi, sam bym raczej nie manipulował przy chłodzeniu z drugiej strony jak dasz na gwarancje to czasem możesz być bez karty ze 2 miesiące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno stwierdzić czy głośna praca kwalifikuje sie do naprawy gwarancyjnej, w końcu hałas to znak firmowy fermi, sam bym raczej nie manipulował przy chłodzeniu z drugiej strony jak dasz na gwarancje to czasem możesz być bez karty ze 2 miesiące

 

Hałas to ja rozumiem, ale wcześniej tego terkotu nie było przy obrotach nawet na maxa... Był tylko mocno głośny szum. Teraz jest szum + terkot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dwutygodniowy GTX470 SOC sprawił mi dziś niezbyt miłą niespodziankę... otóż zaczął terkotać przy wyższych obrotach wiatraka. Wcześniej tego nie było, był tylko szum. Teraz przy około 70% obrotów i więcej słychać bardzo nieprzyjemny dźwięk.

Na początku pomyślałem, że wentylator pociera może o jakiś kabelek, ale jednak nie... Zdaje się, że to środkowy z wentylatorów zaczął tak hałasować... Co mogę zrobić?

Szczerze to nie mam zamiaru rozbierać karty i przy niej grzebać. Czy takie coś kwalifikuje kartę na gwarę?

 

Miałem to samo przy zasilaczu Enermax 850 Revolution. Wkurzyłem się jak diabli,że w tej klasie sprzętu takie jaja, ale policzyłem do 10 (dni) i wentylator doszedł do siebie. Ponad pół roku od tego czasu i (odpukać) jest dobrze.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo przy zasilaczu Enermax 850 Revolution. Wkurzyłem się jak diabli,że w tej klasie sprzętu takie jaja, ale policzyłem do 10 (dni) i wentylator doszedł do siebie. Ponad pół roku od tego czasu i (odpukać) jest dobrze.

pzd

 

Wczoraj się trochę uspokoiło... Na razie zostawiam jak jest, może się wyterkocze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...