Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

ad 1. U gory z prawej jest rozszezenie limitu taktowan:

 

http://download.orbmu2k.de/download.php?id=51

 

ad 2. Sciagnij nibitor 5.8 i sobie wyedytuj bios.

Rozszez wartosc napiecia do 1.2 volta i wgraj bios do karty.

 

Jak chcesz, to moge Ci to zrobic, tylko daj bios :smile2:

 

 

Jak możesz pomóc to będę wdzięczny :-)

przeklej.pl - palit470 .rom. Wrzucaj i ściągaj filmy, muzykę, obrazki i inne pliki z przeklej.pl

 

Przy okazji - chciałem zmodować 465 na 470. Próbowałem BIOSUEXP470 o stąd, ale wywalił Update error

Czy próbować edytowac bios od 465 czy szukać gotowego do Twintech 470 (może ktoś ma pod ręką?)

 

Karta to totalny referent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty nie zmoduje, bo jej nie mam.

Jedynie moge pozmieniac w biosie taktowania i napiecia.

Ale zanim to bede mogl zrobic, Ty musisz zmodowac karte i wgrac bios od gtx 470.

Poszukaj w stecz a najlepiej od poczatku tematu jak i z czym sie to je.

Moze karta nie jest podatna na odblokowanie do wersji 470.

 

Teścik chłodzenia Thermalright Shaman

LINK DO ART

 

Znaczy, ze takie wielkie chlodzenie zbilo temperature tylko o 10 st C ?

Chyba jakies kpiny :blink:

Niestety nie doczytalem jakiej uzyli pasty thermo :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty nie zmoduje, bo jej nie mam.

Jedynie moge pozmieniac w biosie taktowania i napiecia.

Ale zanim to bede mogl zrobic, Ty musisz zmodowac karte i wgrac bios od gtx 470.

Poszukaj w stecz a najlepiej od poczatku tematu jak i z czym sie to je.

Moze karta nie jest podatna na odblokowanie do wersji 470.

 

 

 

Znaczy, ze takie wielkie chlodzenie zbilo temperature tylko o 10 st C ?

Chyba jakies kpiny :blink:

Niestety nie doczytalem jakiej uzyli pasty thermo :lol2: :lol2:

 

 

Bardzo słabo wypadło to chłodzenie wg mnie, nie warte swojej ceny

 

chyba nie zdajecie sobie sprawy że GTX480 to jest bardzo trudny do schłodzenie, nawet te 10C w furmarku przy zachowaniu ciszy do bardzo dobry wynik, w grach nie przekroczy 65C-70C.

Zadajcie sobie pytanie ile na rynku jest chłodzeń po trafiających schłodzić tą kartę w tym programie, zmieścicie się w jednej ręce

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie zdajecie sobie sprawy że GTX480 to jest bardzo trudny do schłodzenie, nawet te 10C w furmarku przy zachowaniu ciszy do bardzo dobry wynik, w grach nie przekroczy 65C-70C.

Zadajcie sobie pytanie ile na rynku jest chłodzeń po trafiających schłodzić tą kartę w tym programie, zmieścicie się w jednej ręce

 

Z tym się zgodzę. Znajomy na WC osiąga 70 stopni, także takie tempy @ air są bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym się zgodzę. Znajomy na WC osiąga 70 stopni, także takie tempy @ air są bardzo dobre.

 

Sporo troche jak na wode, nawet jak na takeigo potworka.No chyba ,z e jedzie na jednym loopie i ma CPU plus plyte do jednego radiatora podpieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie zdajecie sobie sprawy że GTX480 to jest bardzo trudny do schłodzenie, nawet te 10C w furmarku przy zachowaniu ciszy do bardzo dobry wynik, w grach nie przekroczy 65C-70C.

Zadajcie sobie pytanie ile na rynku jest chłodzeń po trafiających schłodzić tą kartę w tym programie, zmieścicie się w jednej ręce

 

Fakt, ze furmark potrafi zagotowac gpu, ale bez przesady.

Na stockowym chlodzeniu, karta w tym tescie rozgrzewa sie o 10 st C wiecej niz na tym olbrzymim radiatorze :lol2:

To nic innego jak nieumiejetny montaz chlodzenia lub uzycie byle jakiej pasty thermo.

Mialem takie same/podobne relacje z accelero extreme na gtx 285.

W pierwszej chwili pomyslalem, ze wywalilem kupe kasy w bloto az zmienilem paste na CLP i wszystko nabralo sensu.

 

U Blacka furmark rozgrzal karte gtx 480 do 57 st C i chlop sie zalamal, ze tak duzo :lol2:

Za to Sideband zbil 20 st C na gtx 470 nanoszac CLP.

 

Jakis malosprytny mechanik zakladal tego shamana do testu.

 

Zobaczymy jak wyjda inne testy.

Moze bedzie podana pasta thermoprzewodzaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz sie.

Wyszlo accelero extreme plus na przyszle gtx 580 i terazniejsze gtx 460 + odpowiednie mocowania.

To jest 189 + 19 = 218 zlotych za komplet.

Bardzo ciekawa sytuacja, poniewaz karty 580 jeszcze nie ma a chlodzenie juz jest :)

Teraz jest pewnosc, ze 580 bedzie pelnowartosciowym chipem gf100 z takimi samymi mocowaniami jak terazniejszy 480.

 

To bedzie/jest najwydajniejsze chlodzenie AC do gtx fermii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko panowie nalozcie CLP.

Porzadnie wetrzyjcie paste w gpu i stopke radiatora a bedzie pieknie przenosic cieplo na chlodzenie.

Przy 60 st C rurki accelro beda Was parzyc.

Aha... accelero, to niemilosiernie duze chlodzenie, wiec od razu zrobcie sobie miejsce :lol2:

Dyski w inne keszenie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to jest chyba do wersji Accelero extreme a ja mam tę pierwsza rewizje więc chyba te mocowania mi nie pomogą.

 

Jaka masz karte ?

Sprawdz rozstaw srubek montazowych w nowym accelero extreme plus i Twojej karcie.

Jak beda sie zgadzac, to powinno wszystko pasowac.

Chlodzenie jest krotkie od strony sledzia i wysokie, wiec nie powinno nic sie chaczyc/zawadzac, jedynie rozstaw srub montazowych moze byc niewlasciwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam maly problem.

Dotyczy on zwlaszcza starszych gier, Crysis, COD4 MW i Fear - mam mikroprzyciecia, raz na jakis czas przytnie na chwile obraz.Probowalem sterow 260.89;99 i bety 261 - to samo.

Nie wiecie comoze byc powodem, czy cos nei teges z karta, czy stery skopane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black... uruchom msi afterburner i wlacz monitoring obciazenia gpu oraz wykorzystanie pamieci vga.

Uruchom np. crysisa i sobie pykaj.

Jak zobaczysz te przyciecia, to wyjdz z gry i zrob zrzut z monitoringu.

Daj na forum, to sie zobaczy jak w czasie przycinki zachowuje sie pamiec karty i gpu.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leń !! :lol2: ....

Chodzilo mi o sprawdzenie wykresu obciazenia gpu w czasie rzeczywistym, gdy grasz i masz przycinki.

Jezeli gpu zostaje w jakis sposob mniej obciazone, to wlasnie chce ten powod znalesc, a wykres bedzie dowodem, ze ta teza ma szanse na rozwiazanie problemu.

 

Wrzuc jeszcze karte 5850 i sprawdz czy tez tnie w grach.

Moze gtx 480 jest uszkodzony (wczesniej miales jakies walki z karta).

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry jak mniemam masz na HDD, może to on przycina czasami?

 

To dlaczego Metro 2033, BBC2 i inne chodza plynnie.Poza tym system mam na ssd a gry na hdd.

Leń !! :lol2: ....

Chodzilo mi o sprawdzenie wykresu obciazenia gpu w czasie rzeczywistym, gdy grasz i masz przycinki.

Jezeli gpu zostaje w jakis sposob mniej obciazone, to wlasnie chce ten powod znalesc, a wykres bedzie dowodem, ze ta teza ma szanse na rozwiazanie problemu.

 

Wrzuc jeszcze karte 5850 i sprawdz czy tez tnie w grach.

Moze gtx 480 jest uszkodzony (wczesniej miales jakies walki z karta).

 

ATI poszlo w swiat, nie mam juz.

Gdzie ten log znajde w afterburnerze?

 

EDIT:

Prosze: Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 


EDIT:
Prosze: Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us
Czyli w momencie klatkowania jest zmniejszone uzucie GPU.
ja mam ten sam problem fakt ze ja mam 9800GT, ale mam rowniez kilkusekundowe spadki wykorzystania GPU a co za tym idzie miekroprzyciecia.
Wykres przedstawia Dirt2, dzie własnie mam spadki fps
Dołączona grafikatłumienie szumów czy wzmocnienie kontrastu, również je należy wyłączyć. Dotyczy to nie tylko telewizorów, ale także wszystkich źródeł obrazu, z których korzystamy, oczywiście jeżeli oferują takie funkcje. Przyszła pora, żeby uruchomić w odtwarzaczu przygotowane wcześniej DVD z testami. Zobaczymy pięć lub dziewięć ( w zależności od wersji programu który ściągnęliśmy ) różnych obrazów, jeden po drugim, wyświetlanych w określonej, stałej kolejności. Najpierw jasność, potem kontrast i tak dalej. To istotne, ponieważ jeśli nie zachowamy tej kolejności ustawiania parametrów, efekt końcowy może okazać się nie całkiem zgodny z naszymi oczekiwaniami. W przypadku jasności i kontrastu należy najpierw ustawić regulator w położeniu o najmniejszej wartości. Następnie trzeba zwiększać stopniowo wartość danego parametru, aż do uzyskania optymalnej wierności obrazu. W przypadku koloru należy ustawić regulator w położeniu środkowym i od niego rozpocząć korektę ustawień. Zwykle świeżo zakupione urządzenia mają ustawioną zbyt wysoką wartość nasycenia koloru, tak aby ich obraz przyciągał uwagę klientów w sklepie. Ostrość w telewizorach jest zazwyczaj od początku poprawnie ustawiona. Później można ją nieznacznie skorygować, jeżeli czwarty obraz testowy jest zdecydowanie zbyt ostry albo trochę rozmyty. Ostatni krok to ostateczny test: patrząc na wyświetlany w tym momencie obraz, przekonamy się, czy wszystkie dotychczasowe ustawienia dały oczekiwany efekt. Ponadto można sprawdzić kanały dostępnego systemu 5.1 Dolby Surround poprzez wskazanie symbolu głośnika testowanego kanału. Po pierwsze, prototypy wykorzystujące 4K UHDTV tak naprawdę zaprezentowano jeszcze w 2003 roku, ale 4K miało długą i skomplikowaną drogę od fazy projektu, aż po komercyjne telewizory. Te ostatnie tak naprawdę pierwszy raz zaprezentowano na targach w Berlinie, zatem można uznać ten fakt za ich debiut. Wcześniej w technologii 4K transmitowano niektóre wydarzenia sportowe w Japonii, a także fragmenty olimpiady w Londynie. Na rynku jeszcze w tym roku ( 2012 ) zadebiutuje telewizor LG, następne w kolejce będą Sony oraz Samsung. Firmy nie chcą podawać cen telewizorów 4K, ale mówi się o sumach zaczynających się od 20 tys. euro. Zatem, biorąc pod uwagę konkurencje ze strony OLED-ów, wspomniane ceny oraz brak materiałów 4K UHDTV - przed tym rozwiązaniem jeszcze długa droga z hal targowych do domowego salonu. Z drugiej strony, jeśli przypomnieć sobie ceny pierwszych telewizorów plazmowych ta droga wcale nie wydaje się taka długa. Czytając różne fora internetowe gdzie rozbrzmiewają pytania typu - a na co nam to ? -  odpowiedź jest banalnie prosta ... po prostu coraz większe ekrany musimy wypełnić coraz większą ilością szczegółów. Na dzisiaj matryca rzędu 46° jest już standartem ... a pomyślmy jak będzie wyglądał tzw. obraz FullHD na matrycy 80
Rowniez mikroprzyciecia miałem w GTAIV, Mass Effect 2.
W BBC2 tak jak u ciebie wszystko działało elegancko. Edytowane przez kamaz222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black zmienil system i to samo.

Sprawdzil wszystkie sterowniki serii 260.xxx i 261 i dalej kuleje.

Teraz ocnal proca i karte i zobaczymy.

Moze starsze sterowniki 190.xxx cos dadza ?

Ale to tez takie cofanie sie w starocie...

Gre tez przeinstalowal i nic sie nie poprawilo.

 

Dla czego taki crysis chaczy a np. metro nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...