Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem, zebys dotknal radiatora karty podczas tych 100 st C na gpu, zeby sie dowiedziec, czy radiator poprawnie odbiera cieplo z gpu.

 

 

Wrzuce dzisiaj screen'a z furmarka, ale mogę powiedzieć już cos więcej. Ogólnie po paru dniach doprowadziłem kompa do używalnosci (zmienialem procka i grafike). Furmark dalej nie dziala, ale pogralem w metro 2033 - czyli dosyc wymagajaca gra i parę innych tytulow. Wczesniej podciagnalem rdzen do 750 i troche pamieci, zwiekszylem odrobinę napiecie na rdzen. W grach nie mam zadnych problemow, moge grac i nawet nie slysze zeby wentylator zwiekszal obroty, po wyjsciu z gry widze w gigabytowym pokazywaczu temperatury ze jest tak mniej wiecej 85-90. Natomiast furmark - 1 minuta i karta ugotowana, interesujący program :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej screen. Przyznam szczerze, że teraz temperatura jakoś rosła wolniej, co nie zmienia faktu że miała tendencje wzrostową, zatrzymałem przy 101 stopniach. Z tym że obecnie karta jest podkrecona (przy niepodkręconej objaw był dokladnie ten sam), ale w grach nie mam zadnego problemu, tak jak pisze, nie przekraczam razej 90 stopni. Natomiast furmark zabija ta karte po minucie :)

 

Dodam że w idlu karta obniża taktowanie i trzyma temperature ok 50 stopni. Generlanie nie mam do niej pretensji :-) bo w grach wszystko jest ok, mimo podkręcenia, jest cicho. Jestem ciekaw tylko że wszedzie czytam ze ludzie testuja furmarkiem, a ja nie jestem w stanie bo mi sie karta gotuje :).

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie taki GTX480 straszny...

 

Jestem wlasnie po przesiadce z GTX470 i jest fajnie nawet bardzo.

Balem sie o chalas i zuzycie pradu a tu jest nie wiele wiecej niz GTX 470 :)

 

Zobaczymy po dalszych testach...

Edytowane przez iKingPin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważalny wzrost wydajności?

 

Mhh raczej zmiana dla zmiany ale zawsze wiecej pamieci jest :)

 

Max jakies 20 % bez krecenia gtx470 do gtx480 :P

 

PS. Mam do sprzedania karte z podpisu 6 miesieczna w dobrej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tez jak z halasem i poborem ;)

 

Swoja droga mi sie udalo wyciszyc wiatrak GTX470 o dobre 5-6% zmieniajac obudowe.

 

Wywalilem stare Tsunami , gdzie na GTX wiala od przodu jedna 120 i musialem miec ciagle otwarty bok by sie wszystko nie ugotowalo i wrzucilem calosc w Ravena 2:

 

Dołączona grafika

 

 

I teraz podczas grania/liczenia BOINC wiatrak nie przekracza 60% a zazwyczaj jest na 56.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się kręcą wasze GTX480?Ja dla "sportu' próbuje wykrzesać coś więcej,ale nie idzie za bardzo.Mam 850/1700/2050,ale na napięciu 1.138v,czyli maks z afterburner.Jest stabilnie..co ciekawe na stock coolerku,temperatury w najbardziej wymagających tytułach(uzycie 99% gpu cały czas) wynosi maks zanotowane 84c.Nie najgorzej.

...ale jak biorę 860/1720 to dostaje reset podczas testów.Nie jestem teraz pewien czy to koniec karty,co chyba powinno sie objawiać zamrożeniem ekranu,ewentulnie artefakty/wywalenie sterownika..lub jest to problem z zasilaniem,stąd resety.Jak wiadomo,po zmianie napiec gtx480 to istny smok energetyczny :?

 

Zasilam go chieftec'iem 700W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja mam puszczona na 800mhz i i 1.025v bardziej zależy mi na ciszy jak na mhz, temperatura max w furmark gpu 71c pcb 46c, w ide 32c i 27c, wszystko na spitfire i wentylu puszczonym na 900rmp, buda coolermaster haf 922 duze wentyle skręcone na 600rmp bo na 800 hałasowały ;), testowo karta pracuje stabilnie na 850 i 1.135v, więcej mi się nie chce bawić bo bo musiałbym bios odblokować a do wszystkich gier ta wydajność mi wystarcza

 

kad2 resety to objaw który idzie wyeliminowac przez flashowanie układu sterujacego napieciem (nie biosu karty), resety to efekt zabezpiecznia przeciwprzeciażeniowego, które po oc obajwia sie rwaniem obrazu i resetami

tu masz to opisane http://forums.techpowerup.com/archive/index.php/t-122937.html

i tu http://www.overclockers.com/forums/showthread.php?t=645617

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GTX480 na wodzie robi co następuje:

 

- 830 na rdzeniu da radę osiągnąć na def napięciu 1.025v.

- 850 mam teraz ustawione na stałe przy napięciu 1.050v czyli z deka podniesione, ale nie za bardzo jeszcze - najoptymalniejsze ustawienie - do ilu by te 1.050v wystarczyło, nie wiem, ale zapewne nie wiele więcej. Temperatury nie przekraczają 60 stopni.

- 900 nie zrobi nawet na 1.150v, ale 890 już tak - to jest max na niezwiększanym w biosie zakresie napięć.

- zapewne jakbym dał 1.175v - 1.2v to by zrobił te 900, ale to mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kad2 resety to objaw który idzie wyeliminowac przez flashowanie układu sterujacego napieciem (nie biosu karty), resety to efekt zabezpiecznia przeciwprzeciażeniowego, które po oc obajwia sie rwaniem obrazu i resetami

tu masz to opisane nVIDIA reference GeForce GTX 480 Mods [Archive] - techPowerUp! Forums

i tu nVIDIA reference GeForce GTX 480 Mods - Overclockers Forums

 

Dzięki.

 

Dość inwazyjna metoda.Chyba takie zabezpieczenie nie wymyślili nie bez potrzeby.Może się coś spalić,nadpalić bez tej blokady?

Robił to ktoś,pomaga w czymś?-Oczywiście w takim nie ekstremalnym o/c,tylko maks właśnie te 1.135v.

No i czy można powocić do blokady.

 

Ładnie wam się kręcą te karty,mam deczko gorszy egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na 800 lub 820 przy def napięciu i właściwie nic więcej nie potrzeba na co dzień ;) Po prostu widać na padakę większą trafiłeś, ale moja karta jak patrzę, to wcale tez nie jest jakaś rewelacyjna - ot średniak taki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile max na powietrzu do grania na codzien proponujecie dac napiecia na rdzen?

rozumiem, ze wszysykie referenty pozwalaja na podbicie napiecia w afterburnerze?

chodzi mi o gf470

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dobre chłodzenie i niskie tempy to mógłbyś nawet dawać 1.2v :wink:

 

Wszystkie referenty i nawet autorskie mają możliwość zmiany napięcia na gpu.

 

Na stockowym chłodzeniu to za dużo nie ukręcisz , tempy ci na to nie pozwolą.

 

Widziałem , że chcesz kupić mk-13 jeżeli nie chcesz wtopić kasy odradzam ci kupno tego chłodzenia , nie pytaj dlaczego :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kad2 przecież nikt nie każe ci usuwać elementów z pcb wystarczy flash na początek, sam zrobiłem choć nie wiem po co bo extremalnie nie kręcę a przy dobry chłodzeniu nic się nie spal, generalnie jestem z mojej karciochy zadowolony, miała być zmiana na radka 6970 lub nowego gtx ale odpuściłem bo żadnych innowacji nie wnoszą, przeczekam na 480 do następnej 32-28nm generacji

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnych OVP OCP nie trzeba wgrywac czy rzezbic w PCB by karte na AC dobrze wykrecic - wystarczy dobra sztuka na pomaranczowym PCB

Ale ptys dobrze mowisz... takie zabiegi dla Kowalskiego na co dzien nie zdaja egzaminu wiec nie ma co sobie glowy zawracac

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ten rok pewnie ze nie, wstrzymuje sie z wymiana na keplera oraz ivy bridge, udala mi sie sztuka GTX jestem bardzo zadowolony z zakupu i wydajności karty której osiągi pokrywają sie mniej więcej z 580 stock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flash zrobiony-efektów brak.

No padaka jednak.Ja patrze na wasze wyniki,widziałem też 900/1800 na około 1.1v.

Mój zrobi może 800/1600 na def.

Vid mam 1.050v

Chciałem pocisnąć troche tego gtx480,bo przechodziłem z gtx295 o/c który pod wzgledem avg FPS spisywał się lepiej.

Zmiana chłodzenia niewiele by tu dała.Na próbe dałem wentyl 100% ale i tak wywaliło przy 75c po podbicu taktów.

 

KUBA TM@

Jakie pomarańczowe PCB i dlaczego jest lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile max na powietrzu do grania na codzien proponujecie dac napiecia na rdzen?

rozumiem, ze wszysykie referenty pozwalaja na podbicie napiecia w afterburnerze?

chodzi mi o gf470

 

Na tym procu z podpisu to chyba nie ma najmniejszego sensu wychodzi poza def.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUBA TM@

Jakie pomarańczowe PCB i dlaczego jest lepsze?

 

Patrzac z boku na karte widzisz czy PCB jest zielone czy pomaranczowe...

Karty na pomaranczowym kreca sie lepiej i tyle ;) Co tu duzo mowic

 

TU PRZYKLAD POMARANCZOWEGO

 

a

TU PRZYKLAD ZIELONEGO

 

Jak nie widzisz roznicy to niestety juz Ci nie pomoge ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...