Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Referencyjny gtx 480 z chłodzeniem AXP wchodzi do obudowy fractal design R3 i zostaje jeszcze jakieś 0,5-1 cm luzu. Sprawdziłem bo nie dawało mi to spokoju.

 

dzieki wielkie! B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tych 4-rech rdzeniach trzeba bedzie pomyslec ,ale majac tego E7200 to nawet na domyslnym 2535 mhz ,a pozniej podkreconym do 3500mhz nie widzialem roznicy w takim CRYSIS

Edytowane przez Marcio78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz mam core2duo E7200@3420 mhz ,4 giga KINGSTON DDR2 540MHZ , AMACROX WARRIOR 500WATT ,no i zamowilem 470 gtx wiec musi pojsc :)

 

Raczej nie bedziesz mial problemu bo na 450W chieftecu puszczalem 6 rdzeni i 470tke :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, że 500 W markowy zasilacz nie wystarcza do gtx470.

Mój Enermax 525 W [40A(480W) na linii 12V] zasila bez zająknięcia 2500k oc i gtx 470 oc, nawet się przy tym nie pocąc.

Ważne jaka ta 500-Watówka jest i ile ma max. na linii 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tych 4-rech rdzeniach trzeba bedzie pomyslec ,ale majac tego E7200 to nawet na domyslnym 2535 mhz ,a pozniej podkreconym do 3500mhz nie widzialem roznicy w takim CRYSIS

 

Troszkę późno,ale lepiej późno niż wcale :wink: Nie widziałeś różnicy, bo tak jak napisałem wcześniej to nie taktowanie jest problemem, a liczba rdzeni. Nawet 5GHz na tym procku by nie pomogło :D pzdr
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zwłaszcza że Crysis wykorzystuje tylko dwa wątki.

 

Nie do końca tak jest , ale w pełni efektywnie to tylko dwa jajca obciąża. Proszę was nie używajcie zamienię słów wątek/rdzeń. Bo każda aplikacja jest wielowątkowa nawet ta , która obciąża tylko jeden rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm kiedys na Elektro-Gieldzie byly testy procesorow w grach i tam jasno wynikalo,ze Crysis 1 najlepiej smiga na 2 rdzeniach(dokladnie core2duo E80...),wiec gra MUSI potrafic wykorzystac 4 rdzenie zeby bylo lepei niz na 2 rdzeniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm kiedys na Elektro-Gieldzie byly testy procesorow w grach i tam jasno wynikalo,ze Crysis 1 najlepiej smiga na 2 rdzeniach(dokladnie core2duo E80...),wiec gra MUSI potrafic wykorzystac 4 rdzenie zeby bylo lepei niz na 2 rdzeniach

 

focus (ten sam co pisał artykuł na EG) napisał w tym roku to:

 

2-rdzeniowy procesor i karta graficzna NVIDIA GeForce? Nigdy! : NVISION.pl

 

Jak widać crysis nie wykorzystuje 4 rdzeni, a jednak na 4-rdzeniowcu jest lepiej.

Edytowane przez c22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać crysis nie wykorzystuje 4 rdzeni, a jednak na 4-rdzeniowcu jest lepiej.

 

Przestań pitolić zapodaj xp i porównaj 2/4core , tak samo dostaniesz boosta ponieważ gra lekko korzysta z pozostałych rdzeni , ale nie w pełni efektywnie. Wiele jest taki gier , które lekko obciążają trzecie jajko i mamy boost.

 

Poza tym porównywanie 2core opartym na sb i 775/am2/am3 to nie porozumienie.Poza ilością jajek ważna jest sama architektura , poza tym nv ewidentnie optymalizuje stery pod 1155/56/1366.

 

Nie narzekajcie na 69xx jest jeszcze gorzej niż na nv , tylko o tym to wam nikt nie powiedział :lol2: .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekajcie na 69xx jest jeszcze gorzej niż na nv , tylko o tym to wam nikt nie powiedział :lol2: .

 

O, to ciekawe :D Jesteś w stanie zapodać jakimiś testami?

Na szczęście na moim PC #1 z siga mam WinXP i wszystko jest ok jak na moje raczej nieeksperckie oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to ciekawe :D Jesteś w stanie zapodać jakimiś testami?

Na szczęście na moim PC #1 z siga mam WinXP i wszystko jest ok jak na moje raczej nieeksperckie oko.

 

Sprawdziłem parę gierek , które mocno jadą po cpu pod win7 i wyszło jak wyszło. Mi to zwisa czy wierzysz w to czy nie , to samo było ze sterami nv o wysokim obciążeniu cpu nic się nie pisało , a ja to wałkowałem latami. Xp norma tego problemu nie ma , tylko na nv także.Stery pod xp od amd już zostały olane od dawna kiepska optymalizacja , w takim metro tracisz 30% względem win7 , dołóż do tego mega duże problemy z prawidłową pracą sterownika(błędy aplikacji , nie działające ccc , mega niska wydajność) w przypadku kiedy aktywujesz wpis by można było zaadresować 3gb na jeden proces. Nowe stery od 11.4 pogłębiły problem obciążenia cpu przez stery , ale wzrosła wydajność gpu - coś za coś :lol2: Z wyników to zostały mi tylko z cod-a black ops , ale nawet te wyniki naświetlą ci problem:

Test całkowicie zależny od cpu

 

6950@70

 

Avg: 56.831 - Min: 54 - Max: 60

 

480gtx

 

Avg: 67.583 - Min: 64 - Max: 72

 

Wynik na dużo słabszym 465gtx jest taki sam , tak wcześniej pisałem test zależny od cpu. W blurze i innych grach intensywnie obciążających cpu jest podobnie.

 

Ps. to minusowanie to sobie daruj.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to zwisa czy wierzysz w to czy nie

 

Ps. to minusowanie to sobie daruj.

 

Hej spokojnie; ja zagaiłem z czystej ciekawości, bom żądny wiedzy człek jest :)

Minusa nie ja dałem.

edit: A wręcz przeciwnie :wink:

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jednak jest i 500 W chyba nie starczy dla 470 gtx ,otoz grac w wiedzmina 2 tnie sie dzwiek i obraz (gra sie nie zawisza tylko wytepuja "freezy"]),w kazdym razie TAGAN 600W U33II juz zamowiony

 

wieśmin bardzo mocno zyłuje procka- moim zdaniem twój jest po prostu za wolny. Zamiast zasilacza zmień procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...