Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

To nie przykrecaj tak mocno bloku do pcb karty jak sie wygina.

Poza tym obniz pamieci do 1900 a gpu zostaw na 800 mhz.

Teraz zobacz czy sa arty.

Jak sa, to nie wina pamieci tylko gpu.

W afterburnerze mozesz sobie podniesc voltaz na gpu i zobaczyc czy arty znikaja przy 800 mhz gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak testowalem, nawet lepiej bo rdzen zostawilem na default - nie bylo moze artow, ale przebarwienia obrazu.

Definitywnie blok nie dolega dobrze do pamieci na przedzie karty, a mneij bloku sie nie da dokrecic, jest w sam raz.

Nic zostawie pamieci w spokoju, moze na defaulcie sie nei usmaza :P

BTW jest jakis program , ktorym moge sprawdzic temperature pamieci na karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gpu-z nie pokazuje, to nie ma.

Chyba, ze wyszedl jakis nowy, o ktorym jeszcze nie wiem :rolleyes:

 

Black... sciagnij blok bez upuszczania wody i naloz nieco wiecej gestej pasty na pamieci, ktore wedlug Ciebie nie dolegaja do bloku.

Ewentualnie naloz bardzo cienkie thermopady, ale tak, zeby nie spowodowaly uniesienia bloku i zlego docisku do gpu.

To juz trzeba sobie dobrac odpowiednio.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leven tam sa thermopady, nie ma pasty na pamieciach, a sciagniecie bloku bez spuszczania wody - to se ne da ;)

Ok niewazne, okazuje sie,z e jednak backplate wlezie na mojegoGTX'a - juz zamowiona i jutro pewnie zaloze - to rozwiaze problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leven tam sa thermopady, nie ma pasty na pamieciach, a sciagniecie bloku bez spuszczania wody - to se ne da ;)

Ok niewazne, okazuje sie,z e jednak backplate wlezie na mojegoGTX'a - juz zamowiona i jutro pewnie zaloze - to rozwiaze problem.

 

A dales dobra grubosc thermalpadow na pamieci ?

 

Z innej beczki... pobawilem sie dzisiaj swoimi 470 i tak wynik mi wyszedl:

 

Dołączona grafika

 

To jeszcze nie koniec, sadze ze 42k peknie spokojnie.

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik nie da sie dac innych bo dalem te co byly w zestawie od EK.Karta jest w tym miejscu za bardzo odksztalcona i blok ledwo co dotyka do pamieci.

 

Swoja droga - wynik nieczego sobie ;)

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik nie da sie dac innych bo dalem te co byly w zestawie od EK.Karta jest w tym miejscu za bardzo odksztalcona i blok ledwo co dotyka do pamieci.

 

Swoja droga - wynik nieczego sobie ;)

 

Hmm to bardzo dziwna sprawa z tym blokiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9800GT bylo wyciagniete w trakcie benchow. Zauwazylem ciekawa rzecz ... mianowicie 470 SLI bylo niestabilne juz przy 830mhz na rdzeniu, kiedy byla wsadzona 9800GT, jak ja wyciagnalem - grafy poszly jak z procy.

 

PS.

 

Pojawilo sie w koncu chlodzenie zalmana: http://www.cooling.pl/zalman-vf3000f-vga-cooler-nvidia-480-gtx,produkt,552800.html

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no przy SLI chyba pozbedziesz sie 9800 ?

 

Chlodzenie zalmana wyglada na wydajne, tylko straszna zarowa :lol2:

 

9800GT bedzie ze mna do konca ;) To taka rescue gpu :)

 

Ogolnie sprawdzam teraz jak sie zachowuja gry obslugujace physx z 470 sli / 470 sli + 9800GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, o takie porownanie mi chodzilo. Roznica jak widac znaczna, powiedziec by mozna, ze wrecz przepasc.

 

W sumie bylo to oczywiste. Wlaczenie physx w vanatage zawsze dawalo takiego kopa. Temu ludzie ktorzy maja 980x maja taki przyrost pkt.

 

Mam pytanko, czy ktos sie bawil w ustawianie najnizszego napiecia w trybie 2D dla 470 ? Osobiscie udalo mi sie zejsc na 0.75V, ale na XS znalazlem ciekawa wypowiedz ze realnie nie da sie zejsc ponizej 0.825V ?!?!? Nie wiem, czy autor tej wypowiedzi nie dal rady czy co. Stad moje pytanie jak tam Wasza batalia o tryb ECO :)

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputronik.pl/index.php/product/107810/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/GeForce_with_CUDA_GTX_470_MSI_1280MB_HDMI_2xDVI_PCI_E_.html

 

 

komputronik zaszalał z ceną ;)

 

Ciekawe czy czyszczą magazyny, czy to już nowy cennik nv wchodzi w życie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widział ktoś w jakimś naszym sklepie GELID ICY VISION??? zalman vf300f pojawił się w cooling.pl ale gelid prezentuje się lepiej...

 

pozostaje chyba tylko ebay.de... wysyłka już od 10 ojro :D

 

Narazie lipa z tym. Z tego co wiem Cooling walczy zeby miec cooler od gelid'a i zalmana ( do 480 juz jest ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z mk-13 ?

Za nie cale 200 zlotych mozna go kupic i cieszyc sie cisza i calkiem pozytywnymi temperaturami.

Trzeba tylko zastosowac CLP + dwa wentylatorki 100 mm serii Scythe 100mm / 92mm Kaze Jyu SLIM SY1012SL12M 2000RPM lub dodac trzeci pod spod jako push-pull.

Ten dolny wentylatorek bedzie idealnie owiewac radiator w czesci zasilajacej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leven - witay w klubie :) MOja karta dokonala zywota dzisiaj :P

Jak wyzej, jednak panmieci dostaly po tylku przez to, ze nie bylo styku z blokiem, arty na stocku w vantage, i restet sterownika - szkoda, bo nie zdazylem porzednie jej potestowac :P

 

EDIT:

Co dziwnego to co myslalem,ze wyglada jak arty na ATI mam to samo, nie zmienia to faktu,ze monitor sie wylaczal i w vantage, crysis czy tez OCCT - takz ekarta walnieta.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...