Skocz do zawartości
Gość delavego

Geforce GTX 470/480

Rekomendowane odpowiedzi

Ok ja mam niby bios odblokowany do 1.21 czy coś, ale i tak niby zabezpieczenie powyżej 1.12v się załącza ;)

 

 

Tak swoją drogą dochodzę do wniosku, że optymalne są takty w okolicy 750mhz.

Wydajność dobra a można dać jeszcze niskie napięcie.

 

No to nie masz odblokowanego biosu, bo bez blokady mozna smialo dac 1.212V. Blokade znosisz przez np. FBE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw odpowiednie napiecie w 3d (setting 3) dla min i max takie same i zapisz.

Wgraj do karty i sprawdz w gpu-z jak sie karta zachowuje pod obciazeniem i bez obciazenia.

Jak napiecie gpu pod obciazeniem bedzie brane z setting 2, to w nim tez trzeba bedzie ustawic napiecia z setting 3.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.

Nie rozumiem tylko czemu na fabrycznym biosie (GTX 465) standardowe napięcie w 3D wynosiło 0,950v a po wgraniu tego od GTX 470 spadło do 0,935v mimo, że przedział napięć dla trybu 3D jest taki sam? Kwestia biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zalezy od Vid.

Tak czy siak, ustal sobie stabilne najnizsze napiecie w profilu 3d dla odpowiednich taktowan gpu i pamieci i zapisz to w biosie.

 

EDIT:

 

Wie ktos co z losami karty galaxy gtx 480 + gt 240 ?

Wyszla taka hybryda, ale jej nie widze w uzytku.

 

http://www.in4.pl/komentarze_Galaxy_GeForce_GTX_480_z_PhysX_GPU,21121.htm

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawe ja dzisiaj jeszcze raz probowalem wgrywac bios ze zmienionym na szytwno napieciem w obydwu komorkach dla odpowiednio setting 2 i 3 i tak czy siak karta dalej ma tyle ile miala czyli 1.025v.

 

Dla trybu 2d edycja w ten sposob dziala bez pudla.

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz uruchom gpu-z i przygladaj sie jak reaguje zakladka z napiecia gpu wzgledem przechodzenia z 3d na 2d.

 

Karta pięknie przechodzi z trybu do trybu i przechodzi w zadane napięcia, nawet miernikiem sprawdziłem :)

 

Napięcie w Settings 2 i 3 w pozycjach "1" pozostawiłem na standardowym poziomie, zmieniłem tylko w kolumnie "0".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leven

Właśnie w taki sposób wklepywałem, GTX480 wykorzystuje tylko Setting 0 i Setting 2, Setting 3 jest taki sam jak 2, natomiast Setting 1 jest pusty i nie można go edytować, także jesy inaczej niż w 460, co też na własnej skórze sprawdziłem, bo przecież 460 miałem.

 

Spróbuję później ustawić to tak jak Witto napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam maly problem. wlasnie mi przyszla karta gtx 480 i po zainstalowaniu w kompie pisze mi error installed new cpu. prosze o pomoc! moj sprzet: i7 920, asus rampage 2 extreme, g.skill 3x2gb trident 1600mhz, gtx 480 i windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam maly problem. wlasnie mi przyszla karta gtx 480 i po zainstalowaniu w kompie pisze mi error installed new cpu. prosze o pomoc! moj sprzet: i7 920, asus rampage 2 extreme, g.skill 3x2gb trident 1600mhz, gtx 480 i windows 7.

 

W biosie czy systemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie poczytać - karty latają na w miarę dorobionych sterach :)

 

Wyważone podsumowanie... zgodne z prawdą... właściwie mając obecnie HD5870 nie czuję presji na przesiadkę na GTX480. Ale gdyby karty wyszły jednocześnie to kto wie...(pomijając kwestię kultury pracy)...

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zabralem sie za OC - chyba pierwszy raz za ostro pojechalem bo co zobaczylem to gwiazdki, kreski i restet :P

Po ustawieniu 800/2000 kartamiala chyba za malo papu i dlatego.Rdzen pieknie dziala na 800 i daje sporego kopa.

Czy podniesienie napiecia cos pomoze jesli chce podbic pamieci do 2000 MHz?I czy w ogole windowanie pamieci ma sens, z tego co wiem to chyba rdzen daje najwiekszy przyrost fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...