Skocz do zawartości
Gość delavego

NVIDIA GeForce GTX 400 / GTX 500 / GTS 400 (Fermi) - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chaos`theory

http://www.chiphell.com/thread-147577-1-1.html

 

GF 114

384 SP

TDP 180 W

875 MHz Core

 

premiera: 20 stycznia

 

Co myślicie? Będzie nowy mainstream?

 

No właśnie... mainstream... Biorąc pod uwagę, że NVIDIA zastępując 480 zrobiła 580, ale wrzuciła ją oczko wyżej cenowo (1400 vs 1800 zł) i to samo zrobiła z 470 oraz 570 (1000 vs 1400 zł), mam obawy, że analogiczna sytuacja wystąpi tutaj, tj. 600 zł za GTX 460 i ~900-1000 zł za 560-tke.

 

Co by jednak nie zanudzać - 875 MHz na rdzeniu w stocku to bardzo dużo. GTX 470 ma 607 MHz i 448 SP.

 

GTX 560 vs GTX 470:

384 vs 448 sp - ~16,5% różnicy na korzyść 470

875 vs 607 MHz - ~44% na korzyść 560, więc co by się nie działo - ta karta musi być lepsza :P

 

Myślę, że zobaczymy wiele sztuk tej karty pracujących z rdzeniem 1 GHz na tym forum - gratka szczególnie dla użytkowników LC.

 

Czy szykuje się kolejny hit? Jeśli zieloni nie przesadzą z ceną to wydaje mi się, że jak najbardziej tak.

 

Co myślicie? Kto czeka? Kto już nie może się doczekać? :D

Edytowane przez chaos`theory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie jaka roznica cenowa bedzie pomiedzy 560 a 570 - jelsi nie wielka to nie wiem czy bedzie sens ja kupowac.

Z drugiej strony ta karta moze okazac sie hitem jak bylo to w przypadku 460tki.

Trzeba poczekac na testy bo z fusow nie ma co wrozyc.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta by była hitem jak by była o 100 zł droższa niz taki teraz gtx 460 a raczej to będzie przedział na dzień dzisiejszy zerkając na kurs $ właśnie jak pisałeś 900-1000 zł a teraz cena gtx 470 jest właśnie 900 zł

Co do karty będzie szybsza od gtx 470 to taka sama historia jak sie nie mylę o 2% gtx480 jest wolniejszy od gtx 570 .Jak ma miec 875 MHz Core na starcie to fakt duzo nadrobi porównując z gtx 470 ale 1ghz nie pęknie dla mas na powietrzu nie licząc ze temperatura otoczenia -30 i dobre chłodzenie i na powietrzu :)na wodzie itp to tak wiec dajmy takie gdybanie ile 950 na powietrzu to by było oki teraz pytanie ile tak mniej więcej można podkręcić gtx470 do 720 mhz -740 mhz na powietrzu czyli ponad 100 mhz to na bank trochę stare gtx nadrobi ale nie duzo wyjdzie i tak na + dla gtx 560 nadrobi strate i tak na taktowaniu majac tylko 384 sp mniej niz gtx 470 ps jak te wszystkie parametry co podałeś sa prawdziwe :)

Gtx 560

Zalety:

+ bardzo dobra wydajność szybsza od GTX470

+ ciche chłodzenie

+ obsługa DirectX 11

+ obsługa CUDA, PhysX, 3D Vision, Raytracing

+ mniejszy pobór prądu niż gtx470 i będzie chłodniejsza

 

Wady:

- słabe możliwości podkręcania

- wysoka cena

hit to był 8800 gt nie miał konkurencji zobaczymy czy jutrzejsza premiera coś zmieni i jak sie ceny po nowym roku rozwiną ( czy spadną )teraz jest najdrożej święta ,koniec roki i $ zobaczymy co z tego mego gdybania wyjdzie ile sie sprawdzi :P

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by jednak nie zanudzać - 875 MHz na rdzeniu w stocku to bardzo dużo. GTX 470 ma 607 MHz i 448 SP.

 

GTX 560 vs GTX 470:

384 vs 448 sp - ~16,5% różnicy na korzyść 470

875 vs 607 MHz - ~44% na korzyść 560, więc co by się nie działo - ta karta musi być lepsza :P

 

Nie bardzo chce mi sie wierzyć w 875 Mhz zegara. 570-580 mialy zdecydowanie mniejszy skok taktowan.

 

A do tego takie zegary zabilyby sprzedaz 570tki. 460tka przy 800 Mhz rdzenia i 336 sp doganiala 470, majac kolejne 10% wiecej zegara i 36 sp wiecej bylaby o jakies 10% wolniejsza od 570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO GTX560 będzie celował w HD6870, który jest na równi z GTX470. Cenowo zatem musi wypadać w przedziale do 250$. Jak Bóg da to będzie sroga walka cenowa. Już chciałem zamawiać 6870 niereferenta od Sapphire w cenie 885zł, ale te 2 miesiące wytrzymam. Zanosi się na świetną wydajność w segmencie 800-900zł ze strony dwóch obozów.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w styczniu komputronik jak i inne sklepy znów mają zamiar robić dobre wyprzedaże ( a było tak rok temu) to może to być dobry okres do kupna karty graficznej ;)

 

Jedyne co martwi to plotki o tym, że GTX560 ma mieć 1GB pamięci, przydałoby się więcej. Cenowo pewnie w okolicach HD6950 bo to ma być główny konkurent tej karty. O cenach poniżej 800zł raczej można zapomnieć, to półka zostawiona dla GTS'a 550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla biadolących na ceny to ile kosztował gtx 470 i gtx 480 w dniu premiery?

 

Fakt gty 470 i 480 stanaiły ale teraz, ceny kart trzeba porównywać do starych ale tez w dniu ich premiery ;)

 

 

 

Co do gtx 560 to jakoś tak nei jestem przekonany,że odblokowany gtx 460 godnie zastapi gtx 470 ;)

 

Mówcie co chcecie ale to jednak nadal jest obcięty dość ostro rdzeń ;)

 

Jedyne co martwi to plotki o tym, że GTX560 ma mieć 1GB pamięci, przydałoby się więcej.

 

Może jeszcze mają mieć więcej pamięci niż topowa seria gtx 570 i 580.

Mazwa może podobna, ale jednak gtx 560 to trochę inna bajka i inny segment ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro magistrala ma mieć 256Bit to istnieje szansa, że wyjdą też wersje z 2GB, GTX 460 z 2GB kosztuje tylko niecałe 100zł więcej od wersji 1GB. Nvidia dużo poprawiła w kwestii zużycia prądu i temperatur w GTX 580 i 570 oby tu było podobnie. Wszystko zależy jak zawsze od ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, GTX 460 z 2GB kosztuje tylko niecałe 100zł więcej od wersji 1GB

 

To jeszcze podaj mi gdzie to 2 gb przydaje się w tej karcie.

Chyba w opisie kompa z marketu.

Tylko tam to gtx 460 nie wsadzają ;)

 

Wsadzić dodatkową pamięć ,żeby się marnowała to nie sztuka.

No ale to przyciąga jelenie do wodopoju :wink:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze podaj mi gdzie to 2 gb przydaje się w tej karcie.

Chyba w opisie kompa z marketu.

Tylko tam to gtx 460 nie wsadzają ;)

 

Wsadzić dodatkową pamięć ,żeby się marnowała to nie sztuka.

No ale to przyciąga jelenie do wodopoju :wink:

 

Arma II i GTA IV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Było pytanie to jest odpowidź. ;)

 

GTA owszem napisane źle, ale też bez przesady. Mafia II w Full HD zajmuje ponad 700 MiB na karcie, a różnica w draw distance i ilości obiektów jest ogromna. GTA i tak woli systemowy RAM. 4 GiB to za mało (a na ostatnich patchach to już zupełnie, bo tekstury wczytywane są też właśnie do pamięci systemowej).

 

 

 

560-tki w SLI będą wymiatać, a wersje z 2 GiB sprawdzą się w 1600p.

 

Własnie na tych układach powinni zrobić kartę z dwoma GPU.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 GB ramu do rozwiązań wielomonitorowych jak najbardziej przydatne.

Ale skoro magistrala ma mieć 256Bit to istnieje szansa, że wyjdą też wersje z 2GB, GTX 460 z 2GB kosztuje tylko niecałe 100zł więcej od wersji 1GB. Nvidia dużo poprawiła w kwestii zużycia prądu i temperatur w GTX 580 i 570 oby tu było podobnie. Wszystko zależy jak zawsze od ceny.

 

Nie ma co liczyć na poprawę jak w 570/580. Orginalna 460 juz byla mocno poprawiona w stosunku do gf100 , wiec tutaj zysk raczej bedzie mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, poszlo 820 na def.v męczyłem wszystkim benchami oraz kombustorem i furmarkiem na teście stabilności i jest ok

 

 

wychodzi na to ze trafił mi sie dobry model na def.v (1,038) stabilnie chodzi na 850/1700/2020 testowalem ostro

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DMark 11 - Wynik: P3494 3DMarks

 

 

 

A tak z innego... Shaman już się u nas pojawił :D Cena nawet nie jest taka zła :wink: Na Allegro kosztuje praktycznie tyle, co MK-13. Może po nowym roku... :twisted: choć rozsądek mówi stanowcze "NIE!" :wink: Zobaczymy... : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo. Dołączyłem do klubu z palitem 768MB, specjalnie kupiłem ze względu na 53mm rozstaw otworów, musashi będzie jak znalazł. Jeszcze się nie bawiłem porządnie, ale wygląda, że 850/2000 robi na stockowym chłodzeniu, tyle że mój UPS 620VA ma overload przy tych ustawieniach i procu na 3.6GHz ;]

 

http://3dmark.com/3dm11/201486

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Mi w gtx580 brakuje tylko obsługi trzech monitorów. Czy to aż takie trudne dla nvidi żeby jedna karta je obsługiwała? radki jakoś radzą sobie z dużo większą liczną monitorów niż 3:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DMark 11 - Wynik: P3494 3DMarks

 

 

 

A tak z innego... Shaman już się u nas pojawił :D Cena nawet nie jest taka zła :wink: Na Allegro kosztuje praktycznie tyle, co MK-13. Może po nowym roku... :twisted: choć rozsądek mówi stanowcze "NIE!" :wink: Zobaczymy... : )

 

 

No przynajmniej w 11 przegrywasz, ze mną ;) A tak na poważnie to zauważ, że do tego Shamana nie ma żadnych dodatkowych radiatorków. Także dla mnie raczej odpada na chwilę obecną. Jak będzie w okolicach 200 zł to się zastanowię. Najbardziej mnie przeraża wielkość. X-Fi musiałbym dać na sam dół obudowy do ostatniego slota PCI. I to też nie jest pewne, że będzie odpowiednia przestrzeń dla wydmuchiwania ciepłego powietrza przesz wentyl. Będę musiał się nad tym zastanowić i poczekać na jakieś pierwsze recenzje. Zapowiada się na bardzo wydajne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z domyślnym monitorem podczas bootowania - otóż mam dwa, główny podłączony pod DVI, i pomocniczy przez D-SUB. Jeżeli podłączone są oba, przy włączaniu kompa obraz wysyłany jest tylko na D-SUB, dopiero po załadowaniu windowsa (wyświetleniu ekranu logowania) jest przełączany na DVI, który jest głównym monitorem w windows. Niby nic poważnego, ale monitora na D-SUB używam rzadko i praktycznie zawsze jest wyłączony. Jeżeli coś nietypowego będzie działo się podczas bootowania, to pewnie tego nie zauważę... Jeżeli odłączę monitor na D-SUB jest ok, wszystko od początku idzie na DVI.

 

PS. Palit zdaje się mieć potencjał - 900/1800/2000 już jest, i to pomimo tego, że max napięcie, jakie mogę ustawić to 1,087. Temp dobija do 80*C. Dalej będę próbował chyba po zmianie chłodzenia. Ale za 529zł dobry zakup ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przynajmniej w 11 przegrywasz, ze mną ;)

 

+50Mhz robi swoje :cool:

 

 

A tak na poważnie to zauważ, że do tego Shamana nie ma żadnych dodatkowych radiatorków.

 

Jak to nie ma, jak są, np. -

:)

 

W opisie Shaman'a na Cooling.pl nie ma o nich słowa, ale to pewnie 'błąd', bo chyba nie będą wyciągać ich z pudełek? [ ; ew. "1x akcesoria montażowe" - może to pod tym określeniem się one kryją :wink:

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na cooling.pl sprawdzałem. Na jedynej aukcji z Allegro jaka jest z tym Shamanem to samo. Brak wzmianki o radiatorkach. Tak patrzę na ten filmik i ten Shaman nie jest taki szeroki jeśli chodzi o ilość slotów. Także chyba się na niego zdecyduje, ale dopiero w przyszłym roku. Ma nadzieję, że do lutego ceny nieco spadną.

 

Edit: obejrzałem do końca i gość dodał komentarz z poprawką, że jednak zajmuje 4 sloty. Hmm nie wiem co o tym myśleć. Musiałbym zajrzeć do obudowy i zastanowić się jak to będzie wyglądać i ile zostanie miejsca pomiędzy kartą dźwiękową, a wentylatorem na tym Shamanie. Ew. zamontuje jakiegoś slima 140 mm jak się znajdzie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...