Skocz do zawartości
david11

Monitor Dla Gracza Do 550-700zł..

Rekomendowane odpowiedzi

Edit: Dla sprawdzenia uruchomiłem u siebie na CRT rozdziałke 1680x1050 :E, normalnie dało by się pracować gdyby nie odświeżanie 60hz (czyt. najbardziej oczoje**y tryb dla CRT). Więc 1680 x 1050 dla 20'' to będzie luz :) .

Jak przechodzilem z 17'' crt na lcd to wyliczylem sobie jakim rozdzielczosciom w poziomie na moim crt (samsung 797df) odpowiadaja poszczegolne rozmiary pikseli w lcd (tutaj dla uproszczenie daje od razy rozmiar lcd), moze to bedzie pomocne przy wyborze rozmiaru monitora:

 

 

19'' - 1129

20'' - 1262

21'' - 1192

22'' - 1141

22'' full HD - 1315

 

Tak wiec lcd 20 cali mialby rozmiar czcionek bardzo zblizony do tego na 17'' crt przy rozdzialce 1280x960 - jak ci odpowiada czcionki w tej rozdzialce to bierz 20'' lcd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie wiesz na temat monitorów Gateway to tu możesz sobie poczytać http://www.gateway.com/

jest to ceniona firma na zachodzie, w polsce żeczywiście może mało znana, ale osobiście uwazam ja za dobra markę,

tak jak wspomniałem wcześniej jestem posiadaczem monitora Gateway i jestem z niego zadowolony.

W sklepie o którym wspominałeś na początku pojawiają się monitory tej firmy http://www.bitcomputer.pl/producer.php?cat...mp;producer=102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie elementy graficzne po powiększegniu wyglądają prawidłowo (chociaby zdjęcia).

Ale już mniejsza z tym, wszystko jest kwestią gustu :)

Co do zdjęć to się zgadzam ... tu nie ma co gadać o guście bo jest faktycznie gorzej po zoomie. Ale znalazłem rozwiązanie ;) - zdjęcia muszą być w wyższej rozdzielczości .... czyli przy normalnej wielkości 100% strony zdjęcie o rozdzielczości 400x400 powinno być wielkości np. 200x200 ... kiedy wszytko zaczniemy powiększać to aż do 200% zdjęcie nie zacznie tracić ostrości. Wiem ze to nie za ekonomiczne ale na tym poniekąd polega postęp ... gdyby liczyła się tylko i wyłącznie oszczędność a nie ergonomia to dalej mielibyśmy bardzo oszczędny zasobowo tryb tekstowy w systemie a nie graficzny ;).

 

Eizo właśnie wypuszcza 22" z 1920x1200, 0.247 piksel, jeden z najmniejszych w LCD. Akurat coś dla Ciebie. :wink:

No tak ... gdybym kupował dziś monitor to pewnie byłby to ten model.

 

Ale teraz przesiadać się z udanego S2231W ? (zero przebić overdrive , super kontrast ) ... gdyby dodali jeszcze coś do 2242 ( np. 120 HZ ) to bym zmieniał ... a tak to trochę szkoda.

 

Nie wiadomo też jaki lag ma ten 2242 (bardzo możliwe że większy niż 2231W) ... gdyby było 120 Hz to na pewno byłby mniejszy (ograniczona ilość obrazów "buforowanych" w elektronice sprawiłaby że przy 2xczęściej wyrzucanych obrazach opóźnienie musiało by spaść dwukrotnie)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Gateway jest producentem zza oceanu. Generalnie robi i dobre monitory - tylko że te droższe i sh.it czyli wszystkie dostępne na allegro.

 

Do 500zł to wiadomo - W1952TQ, do ~600zł W2052TQ lub L207WT (nie pamiętam pełnej nazwy), do ~700 W2252TQ

 

22" to gigant dopóki nie popracujesz na nim 3-4 dni. Potem zaczynasz myśleć - fajnie byłoby mieć 24".

 

Jednak uważam że przy Twoim budżecie lepiej kupić mocniejsze 20"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć to się zgadzam ... tu nie ma co gadać o guście bo jest faktycznie gorzej po zoomie. Ale znalazłem rozwiązanie ;) - zdjęcia muszą być w wyższej rozdzielczości .... czyli przy normalnej wielkości 100% strony zdjęcie o rozdzielczości 400x400 powinno być wielkości np. 200x200 ... kiedy wszytko zaczniemy powiększać to aż do 200% zdjęcie nie zacznie tracić ostrości. Wiem ze to nie za ekonomiczne ale na tym poniekąd polega postęp ... gdyby liczyła się tylko i wyłącznie oszczędność a nie ergonomia to dalej mielibyśmy bardzo oszczędny zasobowo tryb tekstowy w systemie a nie graficzny ;).

I to byłby niezły pomysł, zawsze mnie wkurza przy powiększaniu słaba ostrość zdjęć i innych elementów graficznych.

 

No tak ... gdybym kupował dziś monitor to pewnie byłby to ten model.

 

Ale teraz przesiadać się z udanego S2231W ? (zero przebić overdrive , super kontrast ) ... gdyby dodali jeszcze coś do 2242 ( np. 120 HZ ) to bym zmieniał ... a tak to trochę szkoda.

 

Nie wiadomo też jaki lag ma ten 2242 (bardzo możliwe że większy niż 2231W) ... gdyby było 120 Hz to na pewno byłby mniejszy (ograniczona ilość obrazów "buforowanych" w elektronice sprawiłaby że przy 2xczęściej wyrzucanych obrazach opóźnienie musiało by spaść dwukrotnie)

W takiej sytuacji, to zamiana nie ma sensu. S2231W to jeden z najbardziej udanych monitorów, którego zalety już wypisałeś, więc nie będę powtarzał. :razz:

 

A swoją drogą, to zastanawia mnie, dlaczego Eizo tak bardzo obchodzi dookoła matryce IPS. Co prawda mają kilka egzemplarzy, ale jakby to weszło na szerszą skalę, to i ceny by trochę zjechały. Bo te obecne to "trochę" wysokie. No i 120 Hz też byłoby świetnym dodatkiem.

 

Boże, ale te lcd zacofane. :wink:

 

Z tego co wiem to Gateway jest producentem zza oceanu. Generalnie robi i dobre monitory - tylko że te droższe i sh.it czyli wszystkie dostępne na allegro.

 

Do 500zł to wiadomo - W1952TQ, do ~600zł W2052TQ lub L207WT (nie pamiętam pełnej nazwy), do ~700 W2252TQ

 

22" to gigant dopóki nie popracujesz na nim 3-4 dni. Potem zaczynasz myśleć - fajnie byłoby mieć 24".

 

Jednak uważam że przy Twoim budżecie lepiej kupić mocniejsze 20"...

Dokładnie tak, lepiej wziąć mniejszy monitor ale lepszej jakości, niż większy gorszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Gateway jest producentem zza oceanu. Generalnie robi i dobre monitory - tylko że te droższe i sh.it czyli wszystkie dostępne na allegro.

 

Do 500zł to wiadomo - W1952TQ, do ~600zł W2052TQ lub L207WT (nie pamiętam pełnej nazwy), do ~700 W2252TQ

 

22" to gigant dopóki nie popracujesz na nim 3-4 dni. Potem zaczynasz myśleć - fajnie byłoby mieć 24".

 

Jednak uważam że przy Twoim budżecie lepiej kupić mocniejsze 20"...

W2052TQ za 600zł? Gdzie? W tym sklepie co chce kupić jest za jak dobrze pamiętam 700zł, w Agito jest za 660+25przesyłka i mamy 685zł .. Gdyby był za 600zł to bym się nie zastanawiał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

david11,

 

22" to nie jest gigant - wiem bo miałem 17" CRT a teraz mam to co w sigu. Monitor wydaje się mały po kilku dniach :)

 

Ale, jak już wcześniej zostało powiedziane - lepiej kupić dobry monitor 20" niż najtańszy 22", tym bardziej że przesiadasz się z dość dobrego monitora CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)F700P to chyba jeden z wyższych modeli CRT 17 cali, więc wymiana na LCd'ka za 600zł, to tak jak wymiana Lexusa na "skarpetę".(...)

F700P to NIE był jeden z wyższych modeli CRT 17". był niezły. był bdb jak na LG. ale nad nim była cała masa EIZO, NEC, Mitsubishi, Iiyama, ELSA i Sony. a i ze 2 samsungi były podobnej "wysokości" co owy LG.

ten txt to tak celem nie fałszowania historii i nie wyciągania na zafałszowanej później jakiś wniosków mających mieć odniesienie do lcd...

 

(...)Gateway jest to ceniona firma na zachodzie, w polsce żeczywiście może mało znana, ale osobiście uwazam ja za dobra markę,(...)

Gateway to NIE jest dobra marka. nigdy nie była i nigdy nie będzie. to nie jest ich target. to po prostu masowy producent amerykański. stojący klasę niżej od HP i Dell.

bodaj jedyny monitor jaki im się udał to 22" CRT VX1130 produkowany w Japonii na Diamondtronie z doskonałymi parametrami i niezłą geometrią.

 

(...)Jeden cal raczej nie stanowi wielkie różnicy która była by bardzo widoczna, więc jak brać coś większego to już 22 :D

1" stanowi różnicę. a 2-3" stanowią różnicę jeszcze większą.

 

/teraz takie BTW: jakiś zalew tu ostatnio nowymi topicami o super hiper wymaganiach w monitorach za 500-sto-dziewińcet się zrobił. i każdy niby jakiś wyjątkowy ma być. a wszystkie to jeden ten sam "low-end-sort".

to tak jak pójść do spożywczaka i chcieć prawdziwą szynke za 9.89zł/kg. na co Pani:"jest tylko taka z psa" X:"paani ja nie chce z psa, ma być piękna świńska d* w relacji 2kg mięsa na 1kg szynki"

//koledzy. nie ma zmiłuj.

Edytowane przez sorest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem przedwczoraj i wczoraj na 2 osobowym lan-party i wykorzystałem okazję by porównać mojego CRT do http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actTy...p;model=NOTHING i obraz jest trochę gorszy od mojego CRT.. Przedewszystkim czerń jest gorsza.. Za to ostrość jest sporo lepsza na korzyść lcd :D.

 

Teraz tylko czekam na oficjalny budżet bo już wiem co kupić za daną kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak BenQ e2200hda? Miałem okazję trochę na nim pracować/grać i byłem pod wrażeniem, że monitor za ok. 600zł może mieć tak fajny obraz. 21,5", plamka 0,248mm, full HD. Jedyna wada (niezbyt poważna moim zdaniem) to brak DVI/HDMI. Niestety muszę dodać, że fabryczny kabel przenosił troszkę zakłóceń z komputera, ale po zmianie kabelka na trochę grubszy obraz = żyleta. Naprawdę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja propozycja BenQ e2200hda wydaję się bardzo sensowna, nie dawno widziałem w teście PC Format ten monitorek na drugim miejscu wśród 22 calówek.

tuż za nim był LG M228WD tylko że jego cena jest znacznie większa i umieszczenie go w tym teście było moim zdaniem błędem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale na chwile obecną 1680*1050 będzie problemem ze względu na moją kartę :D. Nie wspominając już o full HD.

Zdecydowałem się na W2252, gdyż czasem jest nawet TAŃSZY od W2052.. Jeżeli jednak braknie kasy to będę brał W2052 bądź zapytam na forum :D.

 

P.S

Full hd bez DVI to chyba głupota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, jeszcze niedawno nie było DVI i nikt nie narzekał. Różnica między D-Sub a DVI przy dobrej jakości kablu jest niezauważalna gołym okiem...

Niedawno to znaczy kiedy ? 10 lat temu ? - dla mnie to b. dawno temu.

 

Na analogu zawsze jest jakiś rozjazd/uciążliwość w mniejszym lub większym stopniu ... nawet jak masz najlepszej jakości kabel to i tak jakość wyjść kart graficznych jest coraz gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno w moim rozumieniu w tym przypadku oznacza około 2-3 lata temu. Nie chodzi mi o to, że DVI nie istniało, tylko że było mało dostępnych monitorów z DVI.

 

Można wykorzystać wyjście DVI karty graficznej - coraz więcej kart które ma wyłącznie DVI, można wykorzystać kabel DVI-D-Sub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno w moim rozumieniu w tym przypadku oznacza około 2-3 lata temu. Nie chodzi mi o to, że DVI nie istniało, tylko że było mało dostępnych monitorów z DVI.

Monitorów było sporo (każdy dobry miał DVI) ... na najgorsze nawet nie spoglądałem a chyba jedynie w najniższym segmencie większość była bez DVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temnat, szukam monitora dla syna - głównie gry i net, właściwie tylko gry i net. Mam ok. 600 i chciałem coś 22 cale. Może ktoś wypowie się na temat monitorów innych firm niż ogółnie polecane, np. Gateway, Acer, Asus.

np. coś takiego http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GATEWAY+2201+A

Do sklepu ICO dzwoniłem i w tej chwili nie mają nic z badpixelem, może za dwa tygodnie a może nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie - 600-650 pln możesz dostać Xeroxa XM7-22W.

Elegancki - naprawdę - wygląd oraz pancerna szyba X-Shield (można dziubać po matrycy ;) Matryca zwykły TN jakich wiele w tej klasie, trzyma dobry standard są gdzieś wyniki testów. Mam taki od 2mc i jestem b.zadowolony. Menu tragiczne ale nie używa się go za często.

 

tutaj test: http://www.prad.de/new/monitore/test/2007/...-22w-teil2.html

 

a to jak wygląda:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 600 zł można dostać Samsunga 2233BW, całkiem spoko monitor, właśnie na nim siedzę. Wygląd niczego sobie, DVI.

 

http://www.ceneo.pl/1840687

 

(na allegro taniej niż w tych sklepach)

Edytowane przez pasztecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temnat, szukam monitora dla syna - głównie gry i net, właściwie tylko gry i net. Mam ok. 600 i chciałem coś 22 cale. Może ktoś wypowie się na temat monitorów innych firm niż ogółnie polecane, np. Gateway, Acer, Asus.

np. coś takiego http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GATEWAY+2201+A

Do sklepu ICO dzwoniłem i w tej chwili nie mają nic z badpixelem, może za dwa tygodnie a może nie.

Nie bierz Geteway'ów... Dołóż do LG W2252 i nie będziesz żałował, ogólnie do gier najważniejsze by matryca miała poniżej 5ms.

 

 

Niestety ale zrezygnowałem z kupna monitora.. Wujkowi który miał mi dołożyć jakieś 50%-70% ceny monitora za kilka miechów urodzi się dzieciak, więc trzeba kasę odkładać :rolleyes: . Za to co miałem kupiłem Samsunga YP-P2 i nie mam już kasy (i tak za 300zł nic bym nie kupił więc zrezygnowałem).

 

Już widzę że temat się przyda innym, więc proszę go nie zamykać :).

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 600 zł można dostać Samsunga 2233BW, całkiem spoko monitor, właśnie na nim siedzę. Wygląd niczego sobie, DVI.

 

http://www.ceneo.pl/1840687

 

(na allegro taniej niż w tych sklepach)

Przecież pisałem że ma być dla graczy.. Przecież monitory z 5ms się do gier nie nadają.. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...