Skocz do zawartości
1.pepe

Dwa Takie Same Dyski I Różnica W Wydajności

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dwa identyczne dyski WD5000AAKS, na jednym czas dostępu wynosi 12ms. a na drugim około 19ms.

Jaka może być tego przyczyna i czy można to jakoś naprawić?

 

Dołączona grafika, Dołączona grafika

Edytowane przez 1.pepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Mogą się różnić wersją firmware'u,albo jest włączony tryb cichy i przez to wolniejszy.

Sprawdź w zakładce INFO jaki tryb masz aktywny-ja miałem tak samo aktywny był tryb 5.

Edytowane przez Miodnyj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą się różnić wersją firmware'u,albo jest włączony tryb cichy i przez to wolniejszy.

Sprawdź w zakładce INFO jaki tryb masz aktywny-ja miałem tak samo aktywny był tryb 5.

Stare AAKS miały 3 talerze nowe mają 2. Może w sklepie dali ci starego i nowego. Firmware nie wpływa aż tak znacząco na prędkość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Stare AAKS miały 3 talerze nowe mają 2. Może w sklepie dali ci starego i nowego. Firmware nie wpływa aż tak znacząco na prędkość

Ale włączony tryb DMA ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to na 100% pewne że wszystkie nowe dyski WD5000AAKS mają 2 talerze, czy są to jakieś konkretne serie?

Według mnie seria 00A7B jest pewna, ale czy są jeszcze jakieś serie które na pewno mają 2 talerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...