Skocz do zawartości
cwirek91

Płyta Główna 775 Do Oc

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że musi być dobra, a nie za 150 zł... Temu nikt nie zaprzecza.

 

Może ustosunkuj się do mojego posta, bo mam wrażenie, że go nie przeczytałeś...

 

Przede wszystkim:

 

przeczytaj temat od poczatku i bedziesz wiedzial o co mi chodzi.

Ta osoba chce kupic plyte glowna za 200-250 zł do oc na p31 o low-endowych parametrach.

zestaw ktory testowalem mial podobna konfiguracje do sprzetu ktory byl nadmieniony przez forumowicza i zmiana taktowania wplynie podobnie na wynik w 3d.

 

Przyczyna dlaczego nie testowalem w grach jest prosta, nie chcialem pisac wypracowania na temat rozultatow krecenia procesora, tylko pokazac w łopatologiczny sposob jak wyglada oc u szarego uzytkownika.

 

Fakt ze gdy zamontuje mocniejsza karta graficzna wynik bedzie wyzszy nie podlega dyskusji.przyrost wydajnosci jest procentowy, do czego takze chyba nikt nie ma zastrzezen.

Gierek powiedz mi jedno, czy przy tej konfiguracji ktora ma ta osoba i tylko przy tej konfiguracji, efekt podkrecenia bedzie widoczny w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium Dual Core E5200

Seagate Barracuda 250GB SATA2 ST3250410AS

Sapphire Radeon HD4830 512MB DDR3 /256bit/

A-Data 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Extreme Edition

MODECOM MC-350 ATX 2.0 PFC 350W

Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum

Gdy podkręci proca zauważy wzrost wydajności w grach. Ma o wiele lepsza kartę niż testowałeś i słabszy procesor, który ją ogranicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łopatologicznie:

 

Punkty w smarkach nie przekładają się na wyniki w grach

Taki HD4850 ma gorszy wynik niż 9800GT. Czy to oznacza, że jest gorszy w grach?

 

im silniejszy procesor, tym większy min. FPS, więc mniej ścinek w trakcie grania.

Więc tak, podkręcenie sprawi, że będzie lepiej w grach.

 

Do OC na poziomie 3GHz takie P31 wystarczy, bez puchnięcia kondensatorów.

 

Takie OC to żadne OC, to tak, jakbyś stwierdził, że E8400 z P31 sprawi, że kondensatory spuchną na płycie...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy podkręci proca zauważy wzrost wydajności w grach. Ma o wiele lepsza kartę niż testowałeś i słabszy procesor, który ją ogranicza.

4830 to nieco przyciete 4850, wiec karta sama w sobie nie jest zadna rewelacja na obecne czasy.

zrobie jeszcze test mocnego zestawu i zobaczymy jak wyglada przyrost mocy na wyzszej konfiguracji.

wrzuce wam scr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4830 to nieco przyciete 4850, wiec karta sama w sobie nie jest zadna rewelacja na obecne czasy.

zrobie jeszcze test mocnego zestawu i zobaczymy jak wyglada przyrost mocy na wyzszej konfiguracji.

wrzuce wam scr.

HD4830 po OC~HD4850 na def taktach. więc w efekcie dostaje bardzo dobrą karte jak na obecne czasy. Mówie tu o dobrym stosunku cena/jakość. Przecież spokojnie pogra w dzisiejsze gry na niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD4830 po OC~HD4850 na def taktach. więc w efekcie dostaje bardzo dobrą karte jak na obecne czasy. Mówie tu o dobrym stosunku cena/jakość. Przecież spokojnie pogra w dzisiejsze gry na niej.

Nie do końca. HD4850 ma 800 procesorów strumieniowych, a HD4830 640 procesorów strumieniowych. Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu naprawdę przestań się spierać. Jak masz kasę to kupuj sobie najdroższe części. Swoje testy to wiesz gdzie sobie możesz wsadzić. Czyli twierdzisz, że na wszystkich forach na świecie z dziedziny IT tak sobie bełkoczą i podkręcają dla zabawy żeby uzyskać 0,0000001% większą wydajność? Żałosne.

Widać od razu, że jesteś sprzedawcą. Masz pojęcie o komputerach jak mój kolega, który reklamował firmę samsung (dzień wcześniej dostał 300str do wykucia parametrów mimo, że na tym się g***** znał - pozdro Remik :D )

Jesteś jak Pan z Arestu który do 8600GT polecał mi 500W Feel (tłumaczyłem mu, że mam MC-350, a on uparcie twierdził, że nie starczy).

Człowieku podkręcałem już wiele proców i widać różnicę gołym okiem w każdej aplikacji... (2GHz@3GHz E2180 bez zmiany napięcia).

Gadasz takie bzdury, że aż naprawdę głowa boli. Typowy marketingowiec. Wolałbyś zapewne 9800GT niż 8800GT który przecież jest stary... (w końcu cyferka wyżej).

 

Sorry, ale przychodzi gościu na forum, które funkcjonuje od X lat na którym każdy podkręca i przechodzi Kopernik, który zaburza cały bieg historii twierdząc, że to co każdy tu robi i odczuwa efekty jest nic nie warte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4830 to nieco przyciete 4850, wiec karta sama w sobie nie jest zadna rewelacja na obecne czasy.

Skoro mówisz, że na obecne czasy 4830 i 4850 to żadna rewelacja to śmiem twierdzić żeś niedouczony. Sam mam mocno wykręconego 4850 i WSZYSTKO działa mi na max detalach w rozdzielczości 1800x1440. Co prawda AA włączam tylko w niektórych grach, ale karta jest potwornie wydajna. Crysis też działa na max bez AA w 1600x1200 i idzie grać komfortowo, warunkiem jest OC proca do 4GHz żeby gierka nie muliła jak dużo się dzieje na ekranie. OC daje sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze sam procesor ma wiecej punktow nie podlega dyskusji, jest wykrecony o 500mhz, na wiecej nie pozwolilismy sobie, gdyz plyta glowna to zadna rewelacja i procesor sypal bledami.

chodzilo o szybki test bez pieszczenia magistrali.

e7400 OC 500mhz bo plyta to zadna rewelacja ? :lol2: Ten procesor ma taki mnoznik ze ta plyta nawet sie nie wysili. Nie pozwoliliscie sobie na wiecej bo skilla brak.

 

Moge Ci dac SS jak p31 robi 510FSB a procek na niej 4ghz wiec przestan juz sie wyzywac na tanich plytach ^_^

Edytowane przez hapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa. Kolego robi długo w branży IT. A ja jestem Zosia, mam 5 lat i już skończyłam studia. Człowieku pomyśl przynajmniej przez chwile. Informatyk, ba zakładam że nim jesteś, umiał by napisać ą i ę. No, ale to rzucam na bok. Kto wsadza 9600Gt do E7400? Ja nie jestem jakimś specjalnie obeznanym informatycznym bogiem czy jakimś innym bożkiem, ale nawet ja bym tego tak nie wsadził. Mówisz że OC nie ma sensu. Ono ma sens jak się wie co trzeba robić. Gi3r3k i Miguel już wszystko wytłumaczyli. A co do kary. Ban był by najlepszym wyjściem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe mam e5200 i 9600gt i płytę za 140 zł :) Zrobię porównanie ewerest, 3dmark06, GTA IV i może farcry i ew. Mirrors Edge - zwykły i po oc, na boxie :).

 

O i ram kijowy mam... A no i zasilacz za 80 zł. Kurcze zapomniałbym, że obudowa z zasilaczem w zestawie kosztowała 50 zł :).

Edytowane przez Hubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...