Skocz do zawartości
CyriC

Ocena Zestawu Komputerowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Bardzo zalezy mi na opinii na temat ponizszego zestawu komputerowego, plus ewentualnych sugestiach, propozycjach zmian.

 

Zamieszczone ceny sa podane w euro. Komputer ma sluzyc do "wszystkiego" + jakas gierka od czasu do czasu.

 

 

GPU:

http://www.pixmania.ie/ie/uk/2487730/art/m...html#tech-specs

MSI GeForce N260GTX-T2D896 - 896 MB DDR3 - 216 core - PCI-Express 2.0

 

221e

 

CPU:

http://www.pixmania.ie/ie/uk/1877663/art/i...00-desktop.html

INTEL Core 2 Duo E7400 Desktop Processor - 2.8 GHz, 3 MB L2 Cache, 775 Socket

 

129e

 

MOBO:

http://www.pixmania.ie/ie/uk/1284077/art/a...html#tech-specs

ASUS P5Q Pro - LGA775 Socket for Intel - P45 Chipset - ATX

 

122e

 

PAMIECI:

http://www.pixmania.ie/ie/uk/2317503/art/o...html#tech-specs

OCZ Gold Edition Dual Channel 2 x 2 GB DDR2-1066 PC2-8500 CL5 PC Memory Units

 

47.90e

 

HDD:

http://www.pixmania.ie/ie/uk/666541/art/sa...sktop-clas.html

SAMSUNG SpinPoint F1 Desktop Class HD103UJ - hard drive - 1 TB - SATA-300

 

90e

 

PSU:

http://www.pixmania.ie/ie/uk/1121578/art/e...power-unit.html

ENERMAX PRO82+ 525W PC Power Unit

 

99e

 

DVD-RW:

http://www.pixmania.ie/ie/uk/1270940/art/s...html#tech-specs

SAMSUNG Super-WriteMaster SH-S223F DVD±RW (±R DL)/DVD-RAM 22x Writer

 

19e

 

W sumie 727,90e

 

Do wydania jest ok. 800e, ale jeszcze do kupienia została jakaś obudowa.

 

Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję :

 

AMD Phenom II X4 940 BE - 225€

DFI LanParty DK 790FX - 139€

Sapphire Radeon HD4870 1GB - 203€

Crucial Ballistix Tracer 2x2GB 1066MHZ - 58€

Pioneer DVR-216 - 24€

Fortron Epsilon 500W - 60€

Antec 300 - 53€

WD 640GB AAKS - 69€

 

RAZEM : 831€

 

Przez to, że masz procesor AMD, chipset 790 oraz HD4870 powstaje platforma AMD Dragon, która umożliwi uruchomienie AMD Fusion.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, przemyślę podaną wyżej konfigurację.

Jednak zawsze miałem większy sentyment do Intela

 

Po zamianie paru rzeczy wyszło mi coś takiego:

 

Intel Core™ 2 Duo E8400 3.0GHz, Socket - 160e

DFI LanParty DK X48-T2RS, ATX, X48 - 148e

Asus GeForce GTX 260 896MB PhysX CUDA - 232e

Crucial DDR2 BallistiX TRACER PC6400 - 58e

Fortron/Source Epsilon 500, 80 PLUS, - 60e

Western Digital Caviar SE16 640GB - 69e

Pioneer DVD±RW brander, DVR-216, - 24e

Antec Three Hundred Black - 53e

 

Razem: 804e

 

Może coś w ten deseń ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bierz PII, mam zestaw podobny do tego który podał Miquel, po zakupie zacząłem się zastanawiać czemu wcześniej go nie kupiłem, naprawde świetna wydajność i jakość w dobrej cenie.

ps. o ile nie musisz mieć kompa na "teraz" i nie przerażają Ciebie problemy z gwarancją to sprawdz Ebay, można troszkę przyoszczędzić , chociaż i tak Komplett ma w miarę dobre ceny.

ps2. Pixmanie lepiej omijaj szerokim łukiem, ceny mają tylko dobre na promocjach a obsługa klienta zatrważa o pomstę do niebia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za porady.

Tak tez zrobie ze wezme zestaw z amd.

Jakby ktos mial jeszcze jakies komentarze, opinie to bardzo prosze, gdyz zamawial bede prawdopodobnie w przyszlym tygodniu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komentarz, też AMD PII. Można oszczędzić kupując płytę Biostar TA 790GX i Phenoma II 720 i odblokować 4 rdzeń, ale odblokowanie nie zawsze się udaje. Za to oszczędność duża, bo w złotówkach wychodzi po OC 250pln.

Co do Pixmani, we Francji słyszałem dobre komentarze o niej. Tylko polski oddział jest taki kiepski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komentarze z opineo o polskiej pixmani:

nie respektują gwarancji, nie dostarczają na czas, po zmianie ceny rezygnują z dostawy pomimo wcześniejszego przyjęcia zamówienia. Ogólnie są aroganccy chamscy, a do tego jest bardzo utrudniony kontakt z nimi.

Jeżeli to są dobre opnie to jesteś wyrozumiały ;)

Ja zamierzam podzielić zakupy na dwa sklepy bo tak wyjdzie taniej i będę miał to co chcę a nie to co jest.

bachcomp.pl i agito.pl

Nadal przekonuje do płyty głównej biostar TA790GX dostępnej w bachcomp.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu jest ten problem ze towar musze miec dostarczony do Irlandii, z komplett.ie bede mial wszystko w ciagu 24h, a niestety oprocz pixmanii, komplett i dabs nie ma tu zbyt duzego wyboru. To taka mala technologiczna dziura :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komentarz, też AMD PII. Można oszczędzić kupując płytę Biostar TA 790GX i Phenoma II 720 i odblokować 4 rdzeń, ale odblokowanie nie zawsze się udaje. Za to oszczędność duża, bo w złotówkach wychodzi po OC 250pln.

Co do Pixmani, we Francji słyszałem dobre komentarze o niej. Tylko polski oddział jest taki kiepski.

Z pixmanią nie miałem nigdy problemów.

Jednak nie maja w ofercie plyt DFI, plus zamowiony towar wysylany jest z Francji.

Na przelicznik nie ma co patrzec, mialo by to sens jak by kupowal kompa w PL, a tak trzeba brac pi razy oko przelicznik 1:1.

Moim zdaniem, PII 920 bedzie lepszym rozwiazaniem od PII 720, fakt faktem 720'tka to juz am3 i moglby w przyszlosci wymieniajac plyte przesiasc sie na nowsza podstawke nie wymieniajac procesora odrazu, ale cztery rdzenie to jednak wiecej niz trzy. Poprostu musisz sobie sprecyzowac czy Tobie to wystarczy czy bedziesz potrzebowal zapasu mocy, ja potrzebowalem i wybralem PII 940 i nie zaluje.

Oftop

W stwierdzeniu o trzymaniu sie z dala od Pixmani chodzilo mi o oddzial irlandzki,fakt faktem kupilem tam pare rzeczy za grosze na promocjachi nie mialem zandnych problemow ale inne zakupy "normalne" to istne pieklo, uzywany dysk SATA jako nowka, trzy padniete laptopy,o pomylonych zamowieniach nie bede wspominal, dalo by sie moze to przezyc gdy by nie fatalna obsluga klienta,brak nr telefonicznego co by mozna bylo kogos z****ac, z tego wszystkiego to najlepsze i tak jest ,ze kiedy sie pomyla np w towarze lub trzeba odeslac oczywiscie czlowiek powinien zrobic to na swoj koszt ><

 

Tylko tu jest ten problem ze towar musze miec dostarczony do Irlandii, z komplett.ie bede mial wszystko w ciagu 24h, a niestety oprocz pixmanii, komplett i dabs nie ma tu zbyt duzego wyboru. To taka mala technologiczna dziura :)

Hehe wlasnie tak samo mialem trzy tygodnie temu,dziura jak nic. Sprawdz jeszcze Overclockers, sklep o tyle dziwny ,ze czasem cenowo przebijaja polski Komputronik a czasem rzeczy sa tanie jak barszcz. Plus Ebay, sporo sklepow masz z UK, ktore oferuja nizsze ceny od Kompletta, np Ebay AMD PII 940. Edytowane przez yoshik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...