Skocz do zawartości
Pitur

Knoppix - Linux na dobry poczatek..

Rekomendowane odpowiedzi

mam pewian problem. jestem zupełny laikiem jesli chodzi o [brzydkie określenie na linuksa]. oststnio wpadł mi w ręce knoppix 3.2. wygląda ciekawie. chciałbym go uzywać alternatywnie do korzystania z netu jak mi winda siądzie:). Niestety mam poważne problemy ze skonfigurowaniem połączenia z internetem. mieszkam w akademiku więc nie łączę się przez modem czy isdn z netem. byłbym wdzięczny za jakąś radę lub link, żeby rozwiazać ten problem:(. będe bardzo wdzięczny za wszelkie rady. pozdrawiam - adam16v:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bigfan: nie bój, nie bój, i tak ci wyłączą ;]]]]

 

Z dniem 24.09.2003 na serwerach dns.tpsa.pl ( IP 194.204.159.1) i dns2.tpsa.pl ( IP 194.204.152.34) została wyłączona możliwość korzystania z zapytań rekursywnych dla Klientów posiadających adresy IP nie należące do klas adresowych obsługiwanych przez Telekomunikacje Polską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam problem przy samej instalacji. Uruchamiam konsole wpisuje knoppix-installer i zamiast opcji wymienionych na tej stronie, moim oczom ukazuje się:

1. Partycjonowanie

2. Quit

:? co mam zrobić :?:

 

Partycje tworzyłem już X razy (ale może nie taką jaką mam :roll: ) po wyjściu z cfdisk nic sie nie dzieje, a po ponownym wpisaniu knoppix-installer nic sie nie zmienia ... i kółko się zamyka :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowilem odswiezyc ten tema :)

przyszedl mi taki pomysl do glowy aby skonczyc jakos z M$

widze ze ludzie polcaja knoppixai mysle go postawic, mam kilka pytan co do niego.

jedyne co wiem to ze linux jest alternatywa do M$ i nie mam pojecia jak to dziala. Przy instalce np win2k wprost domyslnie instaluje sie siec, instalka ma jakies nawet znosne stery do grafiki, dzwieku.

jak to jest z linuxem?

Czy linux posiada tez wbudowana przegladarke internetowa jakas dobra? czy cos polecicie specjalnego?

Co z dzialaniem takich programow jak GG, winamp,mirc czy FlashFXP, nero. sa jakies zastepcze wersje do tego? jakis konkretny download polecacie?

 

mam dwa dyski jak widac z opisu i na tym mniejszym chcialbym postawic wlasnie [brzydkie określenie na linuksa]a.

czy sa problemy z oddczytem danych zapisanych wczesniej na prtycji windowsowskiej. biore pod uwage fakt i czasem przychodzic beda do mnie znajomi z dyskami pracyjacymi na windowsie i czy jakies problemy z wymiana danych bede mial?

jakis lamerski opis instalki ktorego z nich ktos podsunie ?

 

PS: przydalby sie przyklejony topick z opisem kazdego znanego linuxa wtedy kazdy wiedzialby ktory jest dla niego odpowiedni. Wpisanie w wyszukiwarke forum frazy:" ktory zainstalowac" wywala naprawde spora ilosc tematow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co wiem to ze linux jest alternatywa do M$ i nie mam pojecia jak to dziala. Przy instalce np win2k wprost domyslnie instaluje sie siec, instalka ma jakies nawet znosne stery do grafiki, dzwieku.

jak to jest z linuxem?

zalezy co wybierzesz. Jezeli wezmiesz Mandrake'a czy RedHata, to masz tam ladny graficzny instalator ktory wiekszosc rzeczy powinien ci zainstalowac. Jezeli wybierzesz Debiana, to tutaj bez dobrej znajomosci linuxa trudno bedzie ci doprowadzic komputer do stanu takiego jakiego masz pod windosem.

 

Czy linux posiada tez wbudowana przegladarke internetowa jakas dobra? czy cos polecicie specjalnego?

pamietaj ze sam linux to tekstowa konsola :) z tekstowa przegladarka internetowa :) Ale sa tworzone graficzne nakladki, ktore pozwalaja ci pracowac w linuxie normalnie z okienkami (KDE, Gnome, WindowsMaker). Przegladarki sa rowniez bardzo dobre. Wiadomo ze IE nie dostaniesz, ale masz Netscape'a, Moziile, Opere.

Co z dzialaniem takich programow jak GG, winamp,mirc czy FlashFXP, nero. sa jakies zastepcze wersje do tego? jakis konkretny download polecacie?

W przypadku GG (Kadu, Gnu Gadu, GAIM), Winampa (XMMS) i mIRCa (KsIRC, XChat) nie ma problemu.

 

 

czy sa problemy z oddczytem danych zapisanych wczesniej na prtycji windowsowskiej. biore pod uwage fakt i czasem przychodzic beda do mnie znajomi z dyskami pracyjacymi na windowsie i czy jakies problemy z wymiana danych bede mial?

Absolutnie nie ma zadnego problemu

jakis lamerski opis instalki ktorego z nich ktos podsunie ?

Ja polecam tylko debiana. Na poczatke najlespzy chybe bedzie Mandrake. Pewnie ktos ci pomoze chetnie z nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy sa problemy z oddczytem danych zapisanych wczesniej na prtycji windowsowskiej. biore pod uwage fakt i czasem przychodzic beda do mnie znajomi z dyskami pracyjacymi na windowsie i czy jakies problemy z wymiana danych bede mial?

-

Absolutnie nie ma zadnego problemu

<G3D> niby jest zapis ale jest ale bardzo ryzykowny na razie

<G3D> wiec nie warto probowac

<widmo> tzn jak to ryzykowany?

<G3D> tzn ze moze sie nie udac i zj**ac albo to co piszesz albo caly dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie gadalem z kumplem i twierdzi ze jesli ja bede mial wszystkie partycje linuxoskie a ktos wepnie mi dysk z FATem to nie ma problemu, problem zaczyna sie jak ktos zrobi partycje NTFS pod WIN2k czy XP

 

Twierdzi ze najlepiej gdybym mial partycje jakas mala na FAT na nia przegrywal to co chce wrzucic komus co ma NTFS.

 

a co do linuxa to jeszce ponoc mozna na systemie pod WINem zainstalowac cos co czytac bedzie moje partycje linuxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...