Skocz do zawartości
lupus89

Ograniczenie Lub Brak łączności

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wyjechalem do rodziny i postanowilem podlaczyc sobie laptopa do netu przez ethernet. Skonfigurowalem polaczenie identycznie jak na komputerze stacjonarnym (automatyczne pobieranie ip, dns itd.), odlaczylem kabel od stacjonarnego, podlaczylem do laptopa (liczba komputerow w sieci sie nie zmienila). Laptop przez 2-3 minuty pobiera ip po czym nawiazuje polaczenie ale wyskakuje komunikat "ograniczenie lub brak łącznosci"...

Jak wejde w szczegoly polaczenia pokazuje, ze IP jest pobrane (ale zupelnie z innej puli, powinno być 212, a jest 169), nie wyswietla DNS oraz okienka "dzierżawa uzyskana" "dzierżawa wygasa".

 

Co dziwniejsze, czasami przy 50tym odlaczeniu-podlaczeniu kabla laptop... łaczy sie prawidlowo, wszystko dziala!

 

Probowalem:

1. zmiany MACa w laptopie na ten ze stacjonarnego (tylko jeden dzialal w sieci)

2. import-eksport ustawien polaczen ze stacjonarnego na laptopa

 

Z góry dzieki za pomoc!

Edytowane przez lupus89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli na sztywno ustawisz wlasciwosci tcp/ip ?

Łączy się normalnie, ale komputer nie laczy sie z www/poczta/gg tzn. internet nie dziala. Byc moze to dlatego, ze w "szczegolach" nie ma informacji o dzierżawie łącza. :mur:

Edytowane przez lupus89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z DNS. Uzyskiwane są one w komputerze z routera/serwera czy może jednak wpisywane ręcznie?

 

Podłącz komp, spisz wszystkie ustawienia (IP, bramka, DNS) i potem ustaw na sztywno tak samo w laptopie.

 

Może jakieś proxy jest? Sprawdź w ustawieniach przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% sa one przydzielane przez serwer (stacjonarnego konfigurowal technik od dostawcy netu). Jak sie ustawi je na sztywno to oni w laptopie ani stacjonarnym internet nie dziala.

O proxy nic nie znalazlem. Jak uda mi sie juz polaczyc, to utorrent dziala bez problemu, bez ustawienia proxy...

Edytowane przez lupus89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że odkopuje wątek, ale nie będę zakładał kolejnego tematu z identycznym problemem.

 

Kwestia wygląda tak. Był sobie komputerek na płycie Abit AN8 32X, sieciówka z płyty. Wszystko hulało, aż któregoś dnia wyskakuje "Ograniczenie....". Absolutnie nic się nie zmieniło w ustawieniach kompa który rozdziela net ani na kompie na którym występuje ów problem. Po prostu przestało działać. Laptop podłączany przez kabelek od sieci od razu łapie neta bez zająknięcia, więc ewidentnie kwestia tej płyty.

 

Teraz tak. Był robiony format, nowy system XP z SP3, najnowsze stery ze strony producenta. I NIC. :blink:

Zakupiłem sieciówkę na PCI, zamontowałem i NIC. :blink:

 

Nie pinguje nawet do kompów w sieci, nic. :blink:

 

Normalnie jakby była jakaś kwestia sprzętowa, która blokuje sieć. Nie wiem jak to możliwe, cuda normalnie.

 

Przytachałem kompa do siebie, zapodałem nowy system XP i oczywiście dalej nic. Stawiam teraz Win 7, ale jeśli jest to kwestia sprzętowa to nic nie zdziałam.

 

Jakieś rady?

 

----------

 

Na 7 też nie chodzi.

 

Wgrałem najnowszy bios jaki był do płyty i też nie działa, chyba definitywnie płyta uwalona.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie namieszam coś.

Chipset nForce4 posiada wbudowany jakiś sprzętowy Firewall. Sprawdź w biosie, czy nie ma opcji jego wyłączenia.

obiło mi się o uszy, że ktoś zawsze musi to w biosie wyłączyć aby sieć działała. Sprawdź czy masz jakieś opcje w biosie odpowiedzialne za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i druga sprawa. Podczas instalacji sterowników NV, instalator próbuje nam wcisnąć NVIDIA FIREWALL. Programik ten lubi stwarzać różne problemy w dostępie do sieci w połączeniu z niektórymi firewallami lub pakietami zabezpieczeń (KIS, NIS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie namieszam coś.

Chipset nForce4 posiada wbudowany jakiś sprzętowy Firewall. Sprawdź w biosie, czy nie ma opcji jego wyłączenia.

obiło mi się o uszy, że ktoś zawsze musi to w biosie wyłączyć aby sieć działała. Sprawdź czy masz jakieś opcje w biosie odpowiedzialne za to.

Przejrzałem BIOS i nie mam takiej opcji która by pod to podchodziła.

 

No i druga sprawa. Podczas instalacji sterowników NV, instalator próbuje nam wcisnąć NVIDIA FIREWALL. Programik ten lubi stwarzać różne problemy w dostępie do sieci w połączeniu z niektórymi firewallami lub pakietami zabezpieczeń (KIS, NIS).

NF nie instalowałem w ogóle. Tylko same stery do płyty ( jak i najnowsze które były dostępne na stronie ).

 

Najbardziej ciekawe jest to, że sieć chodziła i nagle ciach i nie ma.

 

Brak mi pomysłów co dalej, szkoda, myślałem że ją postawię na nogi. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na wewnętrzne uszkodzenie linii pci. Chyba że inne urządzenia działają?

Bardzo możliwe, bo włożenie karty sieciowej na PCI też nie daje efektu.

 

----------

 

PS. No to w takim razie, czy istnieje jakaś możliwość, aby komp na tej płycie miał dostęp do netu?

Czy sieciówka na usb dałaby radę albo jakaś inna alternatywa?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...