Skocz do zawartości
duzii

Zestaw Za 2,5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Od września planuje zmiane komputera...Plan był by kupić w styczniu ale ceny poszły do góry i się nie opłacało... i tak czekam i czekam i czekam i czekam bo ciągle niby się nie opłaca że już po prostu mam dość tego czekania i postanowiłem w końcu go kupić.Kilka podzespołów już mam a dokładnie : zasilacz - chieftec 450 w,2 dyski , cd rom , i jakieś tam jeszcze śmieci typu karta dźwiękowa.Cześci wybrałem z zestawu na kwiecień za cene 3400 zł.

Czyli brał bym:

AMD Phenom II X4 920

ASRock AOD790GX

G.Skill 2x2GB 800 MHz CL4 PK

Sapphire Radeon HD4890 1GB

Pentagram HP-120 ALCu Karakorum

Zalman ZM-STG1

Wychodzi coś ponad 2,5k.Do tego jeszcze obudowa:CoolerMaster CM 690 Black i to by było na tyle.

Jak myślicie ? zestaw chyba ok nie ?Zasilacz da rade ? I czy w niedalekiej przyszłości nie wychodzi coś lepszego ? Jakieś karty graficzne ? Cokolwiek ? A może warto poczekać jeszcze z tydzien albo dłużej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie:

Po zakupie chciał bym na nim zainstalować windows xp( bo takowy tylko posiadam) na razie na vistę pieniędzy nie mam.XP będzie widział tylko 3gb ramu tak ? Czy poza tym nie będzie żadnych problemów ? Warto szybko się zbierać na przesiadkę na vistę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie:

Po zakupie chciał bym na nim zainstalować windows xp( bo takowy tylko posiadam) na razie na vistę pieniędzy nie mam.XP będzie widział tylko 3gb ramu tak ? Czy poza tym nie będzie żadnych problemów ? Warto szybko się zbierać na przesiadkę na vistę?

Phenomy II się dużo gorzej spisują na xp 32 bity.

 

Przykład to testy na egieldzie gdzie wyszło że są nie opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na testy egiełdy.

Testy były dobre, ale słabe wyniki z powodu systemu bo wszystkie serwisy testowały na viscie x64, a egielda na xp x32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepska wydajność Phenomów na egiełdzie nie wynika z użycia różnych systemów...

 

Jeśli chodzi o różnicę 32-bity vs. 64-bity, to był kiedyś test na e-giełdzie:

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4094-8

 

... i jak widać stare PH wypadły podobnie jak C2Q. Testy na XP co prawda, ale na Viście różnice byłyby bardzo podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli za wszelką cenę kupić vistę tak ? No ok to tak zrobię, jaką wersję polecacie ?

W najbliższej przyszłości nie ma być jakiś większych zmian w kartach graficznych/procesorach na które warto poczekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby w kwietniu ma wyjść Phenom II 925 (to samo, co 920, ale z kontrolerem ddr2 i ddr3), ale nic konkretnie nie wiadomo. Zapewne jak wyjdzie, to z wyższą ceną na początku...

 

Nie czekaj już i kupuj. Czekać można do usr*nej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie sam to zauważyłem :I można czekać i czekać i non stop zawsze coś będzie nowego wychodziło ... a więc wszystko jasne , zestaw wybrany.Jak by jeszcze ktoś miał jakieś propozycje czy coś to pisać:) Przez kilak dni będę jeszcze tu zaglądało.W każdym razie dzięki za pomoc ! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP będzie widział 3.25gb ram...

XP 32bit w tym wypadku zobaczy mniej niż 3GB (bo karta ma 1GB + jeszcze cache innych podzespołów). XP 64bit zobaczy wszystko do 4TB

 

NA XP nie pograsz w DX10.

Pograsz, tylko wystarczy dobrze poszukać. Odpali wszystkie gry DX10 które nie wymagają DX10.1.

 

Ja bym na twoim miejscu wziął Windows 7 beta (darmowy download) a do tego czasu "uzbierał" na Viste Home Premium albo załatwił ją w inny sposób (nic nie sugeruję ofc).

 

Jak nie chcesz się zamykać w DDR2 z prockiem DDR2-only, to weź Phenoma x4 810 albo x3 710/720 i licz na szczęście że da się odblokować je na pełnego x4 915/925 na tej płycie (akurat sama płyta potrafi, tylko procek też musi być pokorny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@D3NV3R

 

dobry pomysł.

 

Nie pamiętasz może do kiedy można ją (Bete Win 7-emki) ściągnąć, do kiedy używać?

 

 

btw. ktoś wie czy może potwierdzili, że viste kupioną po lipcu/sierpniu (chyba od premium) będzie można zupgrade'ować do 7 ?

Edytowane przez halo?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie ma wybranej pamięci, w zamian proponuje OCZ Titanium (2x2gb)

800Mhz cl 4 w tej samej cenie

Hmm :I co wy na to ? Nie ma moich G.Skill 2x2GB 800 MHz CL4 PK...

 

Jak byście mogli szybko odpisać było by super:) zalezy mi na czasie... :P

 

ESC.pl nie ma G.Skill 2x2GB 800 MHz CL4 PK i proponują OCZ Titanium (2x2gb). Zgodzić się na coś takiego czy co robić?

Edytowane przez duzii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te oczy nie polecą jak tamte g.skill, nie opłaca się tyle za nie dać. Lepiej kup coś 1066 jezeli nie ma tamtych g.skill.

Twój zestawik z góry wg mnie OK. Choć ja bym zamienił płytę główną na biostara ta790gx :) ale to już w innym sklepie bo w esc nie mają.

Wyjdą owszem nowe karty już niebawem, ale tak to zawsze możesz czekać, wyjdą tez nowe procki i niedługo płyty AM3 i pamięci ddr3 będą się opłacać. Na razie się nie opłacają.

Oszczędzisz trochę kupując te części w agito, ale tam jest mniej przyjazna obsługa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ESC.pl wszystko napisze żeby sprzedać

Nadal nie wiem co zrobić napisałem im że wolał bym G.Skilla pamiątki ale nie chce też czekać 2 tygodnie aż dojda ( bo napisali że nie wiedzą kiedy dojdą.......) to oni mi odpisali "OCZ są firmą która od kilku tak produkuje pamięci dla wymagających

użytkowników, proponowane przez nas dobrze sie sprawdzają przy OC " i już nie wiem co robić ; p Śmieszne jest że nawet nie wiedzą kiedy dostawy mają.

Co proponujecie ?

Edytowane przez duzii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ocz aktualnie dobrze kręcą się jedynie reapery , reszta to dobre pamięci do normalnego użytkowania ale marne do oc. Można poszukać tych g.skilli w innym sklepie i dokupić (a zamontować ramy to już naprawdę nie jest żadna filozofia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ESC.pl wszystko napisze żeby sprzedać

Nadal nie wiem co zrobić napisałem im że wolał bym G.Skilla pamiątki ale nie chce też czekać 2 tygodnie aż dojda ( bo napisali że nie wiedzą kiedy dojdą.......) to oni mi odpisali "OCZ są firmą która od kilku tak produkuje pamięci dla wymagających

użytkowników, proponowane przez nas dobrze sie sprawdzają przy OC " i już nie wiem co robić ; p Śmieszne jest że nawet nie wiedzą kiedy dostawy mają.

Co proponujecie ?

Jak nie mają ramu to w bachcomp.pl jest tani a lepszy G.Skill 2*2 1066 cl5. I płyty główne mają jeszcze lepsze Biostar TA790GX 389zł. Za wiele u nich nie zamawiaj bo wydłużają wtedy czas zanim zbiorą części do paczki. Ale płytę i ram możesz spoko brać.

 

 

Ale ja ten zestaw nie chce by mi składali :D sam go będę składal :P Nie wiem może tak też zrobię; p chyba innego wyjścia nie mam.

Albo to samo z płytą AsRock 790GMH/128M i pamięciami G.Skill 800cl4 w agito.pl tez wyjdzie taniej.

 

Albo allegro Biostar TA790GXB (tańsza wersja) i pamięci do wyboru.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w esc.pl nie będę ich zamawiał a kupię=> tutaj<=

Cena nawet niższa a sklep mam pod domem więc i za wysyłkę nie będę płacił:)

 

Hmm zauważyłem że te pamiątki proponowane przez was mają na końcu w nazwie jakieś PK; p Ramy proponowane przez was i te co podałem w linku to te same ramy ?

Edytowane przez duzii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale icomp ogólnie sporo droższy:P kiedyś był to dobry tani sklep , teraz trochę się popsuli. I tak już jest za późno bo esc już mi komputer wyslali :P teraz piszę do icompa czy mają te pamiątki.Mam nadzieje że po serwisach latać nie będę musiał :I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...