Skocz do zawartości
MAttX

Rekordy KT400 o/C

Rekomendowane odpowiedzi

-6C przy vcore 2.125V

jest to temp. parownika czy rdzenia procesora ?

 

 

I jak na razie BERKUT ze swoim super FC jest parę kroków w tyle

Powiem krotko: daj mi lepszego thoroughbreda... Jakbym mial tbred'a chociazby slg'a ktory na 2.6ghz biega majac 60C to by moglobyc ciekawiej... narazie 2750mhz to jego max...

A jak u Ciebie z temperaturką (i jak z napięciami - masz już lepszy zasilacz, bo ostatnio coś pisałeś to spadało na procu pod obciążeniem)??

Schodzisz do tych -40 (czy ile to tam było w założeniach?) ???

Ile twój proc na powietrznym robił ????

To 2,75GHz przy jakim napięciu ??????

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u Ciebie z temperaturką

-26C idled, -25C full load (parownik), procek ma do 7C (<span style="color:red;">[ciach!]</span>owy kontakt z paronwikiem i pasta <span style="color:red;">[ciach!]</span>owa)

 

(i jak z napięciami - masz już lepszy zasilacz, bo ostatnio coś pisałeś to spadało na procu pod obciążeniem)??

To nie byla wina zasilacza calego komputera a zasilacza na mobo- na KR7A jest za slaby zasilacz do takich zabaw... Na NF7S napiecia byly jak najbardziej w porzadku...

 

 

Schodzisz do tych -40 (czy ile to tam było w założeniach?) ???

Zalozenia minely sie z praktyka ze wzgledu na to ze TZR nie domyka dyszy jak nalezy

 

Ile twój proc na powietrznym robił ????

Max co z niego na V7+ wycisnolem to 2.3ghz (ale juz na AS3 a nie HTSP)

 

To 2,75GHz przy jakim napięciu ??????

2V... NIE DA sie wyzej napiecia dac, gdybym tylko mogl to dalbym, po prostu komputer nie uruchamia sie dalej niz bios niezaleznie od temp. i czestotliwosci taktowania... Nie sprawdzalem o ile lepiej sie procesor na -25C kreci na parowniku (@ 2.75ghz chodzi @ -19C) wiec ci nie powiem wiele wiecej bo mam wszystko zdjete ze wzgledu na planowana zmiane obudowy... np. do niedawna chlodzilem skraplacz 4x 120mm sunonami a teraz 1 takim sunonem badz tez 3x 92mm @ 5-7V... Moze dojdzie subcooler, zobacze... Bedzie lepiej ;]

]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. teraz mam -34C na parowniku...

To może już 2,8 GHz ??

Ile (tak +/-) kosztowało Cię aktualne FC (4 tys.) ??

Pozdro

to juz nie o cene chodzi tylko o ta dzika satysfakcje ;]

pod 2k podchodzi nie wliczajac eksperymentow... z eksperymentami to + ~500zl

 

ALe jak mowi moj przedmowca- jest ta dzika satysfakcja :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. teraz mam -34C na parowniku...

Używasz AS3 :?:

próbowałeś innych wynalazków :?: (pasty)

Pozdrawiam,

Nie nie, nie zrozumiales mnie :D

 

Na AS3 mam na oko o 10C lepsze temp. na thoroughbredzie niz na HTSP :o (na volcano &, na fc bedzie gigantyczna :o )

 

Nie to ze htsp jest tak zle, jest lepsze od wszystkich titanow i innych takich wynalazkow ale na rdzeniu tak malym jak thoroughbred nie ma NAJMNIEJSZYCH szans z AS3

 

W oryginale uzywalem te paste na moich peltierach 120W- za 10cm^3 takiej pasty placi sie 50zl a z peltami nie ustepuje AS3... teraz uzywalem na prockach bo nie mielm niczego innego ;]

 

W te ferie przerobie moj agregat od nowa :D Moze uda mi sie przebic bez problemow te wasze prometeie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, nie zrozumiales mnie :D

 

Na AS3 mam na oko o 10C lepsze temp. na thoroughbredzie niz na HTSP :o (na volcano &, na fc bedzie gigantyczna :o )

 

Nie to ze htsp jest tak zle, jest lepsze od wszystkich titanow i innych takich wynalazkow ale na rdzeniu tak malym jak thoroughbred nie ma NAJMNIEJSZYCH szans z AS3

 

W oryginale uzywalem te paste na moich peltierach 120W- za 10cm^3 takiej pasty placi sie 50zl a z peltami nie ustepuje AS3... teraz uzywalem na prockach bo nie mielm niczego innego ;]

 

W te ferie przerobie moj agregat od nowa :D Moze uda mi sie przebic bez problemow te wasze prometeie ;]

Nie chodziło mi o HTSP.

Myślałem o czymś w rodzaju ShinEtsu G751, albo Cooler Master Premium (oparta na ShinEtsu).

Albo jeszcze jakieś inne.

Używałeś np. ASII? Interesuje mnie jej porównanie do AS3 i wspomnianej ShinEtsu.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe jak mowi moj przedmowca- jest ta dzika satysfakcja :mrgreen:

To się wie - zresztą byłeś przez jakiś czas szczęśliwcem który miał najbardziej wykręconego XP1600 o ile dobrze pamiętam ;) (to tak na podbudowanie nastrojów - prace nad Super FC idą z problemikami)

Jesteś prekursorem (nie znam innego) jeżeli chodzi o home made FC ... może też się kiedy zbiorę (koszt home made FC jest porównywalny z wyższej klasy WC ...)

Pozdro i niech pech Cię opuści ...

I niech się kręci 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KT266A to starszy brat KT400 ,wiec tez sie dopisze

fsb 200 bo sie licznik skonczyl :-D

Przeca ludki grubo ponad 200MHz FSB na tej płycie robili ...

Może dalej Soft Fsb ??

Albo inszy bios ??

zrobic to sie da,ale po co?

moj dysk jest mi bliski :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Abicie KD7 qmpel robił 230 8O

nie ma sie co dziwic , w koncu to najlepsza plyta do podkrecania na KT imo nie odbiega duzo nf2 Epoxowi to juz napewno moze Abit jest lepszy :*

chipset jest malo wazny,najwazniejsza jest sama plyta

ABIT RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się wszyscy chwalą a nikt nawet screenów nie dał :?

To może ja zacznę:

Dołączona grafika

Więcej już rnie dawałem bo nie mogę stracić danych (cała magisterką już prawie gotowa).

Grafa na pci była bo powyżej 201 agp nei wyrabia :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...