Skocz do zawartości
pyoda

Zestaw Za 5tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znajoma poprosiła mnie żebym złożył jej zestaw za 5000 zł chce żeby w tej cenie było wszystko łącznie z monitorem klawiaturą myszką , itd

 

 

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 1070 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : Asus P5B Premium - 245 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 1000MHZ PI - 255 zł

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4890 1GB - 969 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream 600W - 349 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

 

 

monitor philips 19- 460 zł

http://www.agito.pl/19/philips-19-lcd-190c...351.339960.html

 

urządzenie wielofunkcyjne Lexmark X4975VE 500zł

 

klawiatura Logitech Ultra Flat Keyboard 100zł

myszka Logitech LS1 Laser Mouse Pink

Logitech LS1 Laser Mouse Pink 80 zł

głosniki 150 zł

RAZEM : 4567

 

może macie jakieś inne pomysły proszę o pomoc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego wyrobu monitoropodobnego lepiej DELL 2209WA na matrycy IPS

 

Pamięci taniej wyjdą np. Kingston HyperX 4GB DDR2 1066 CL5 (2x2GB) za 215 lub HyperX Black za 225 PLN (proline)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor to zmien bo to az wstyd taka 19 do takiego sprzetu za 5k ;P

Ja poszedlbym w am3 lub i7 juz, a to dlatego ze watpie aby znajoma podkrecala sprzet i upgradowala. Mozna tez odliczyc chlodzenie, bo box wystarczy jezeli nie bedzie oc. Jeszcze ze sie tak zapytam, do czego ten sprzet ? Bo jezeli do profesjonalnego oprogramowania, projektowania itp to moze sie cos zmienic. A jak do sims3 tylko to bez sens wydawac taka kase, lepiej zaoszczedzic lub zainwestowac w monitor i reszte ciach!l, a sprzet za 2k tez sobie da rade bez problemu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor to zmien bo to az wstyd taka 19 do takiego sprzetu za 5k ;P

Ja poszedlbym w am3 lub i7 juz, a to dlatego ze watpie aby znajoma podkrecala sprzet i upgradowala. Mozna tez odliczyc chlodzenie, bo box wystarczy jezeli nie bedzie oc. Jeszcze ze sie tak zapytam, do czego ten sprzet ? Bo jezeli do profesjonalnego oprogramowania, projektowania itp to moze sie cos zmienic. A jak do sims3 tylko to bez sens wydawac taka kase, lepiej zaoszczedzic lub zainwestowac w monitor i reszte [ciach!]l, a sprzet za 2k tez sobie da rade bez problemu ;]

Zapytaj się znajomej do czego będzie używała komputera bo za 5000zł można bardzo różne konfiguracje dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie można już zainstalować system na dysku SSD co radykalnie przyspieszy uruchamianie systemu i aplikacji. Podejrzewam, że karta graficzna powinna być tania i przeciętna, ale nie tandetna. Dobrze aby była cicha bo choć kobieta tego może nie wiedzieć, to jednak będzie ją denerwować brzęczenie wentylatorów wieczorami.

Podsumowując tak jak pisali poprzednicy wiele możliwości masz składając za 5k więc sprawdź dokładnie do czego komputer ma służyć aby nie zrobić błędy typu karta za 1k a kobieta nie gra wcale.

Monitor wg mnie minimum 22".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując tak jak pisali poprzednicy wiele możliwości masz składając za 5k więc sprawdź dokładnie do czego komputer ma służyć aby nie zrobić błędy typu karta za 1k a kobieta nie gra wcale.

Monitor wg mnie minimum 22".

Dzięki że tak się wszyscy wypowiadają, z tego co mi wiadomo pani jest osobą niepełnosprawną i pieniążki na komp. dostała z ops. i musi podać specyfikację sprzętową do kwoty 5000 zł.

 

Rozmawiałem z nią i komputer służy jej do oglądania filmów, gromadzi muzykę, jej córa od czasu do czasu zagra w gierkę, coś w stylu half life albo sims, no tak powiedziała, córka jest nie dosłysząca a więc głośniczki mogły by być 5+1, monitor duży, i zależy jej na drukarce i skanerze osobno co by do specyfikacji wpisała to a kupiła później jakiegoś kombajnika.

Jeżeli możecie podajcie swoje propozycje ;] z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

córka jest nie dosłysząca a więc głośniczki mogły by być 5+1,

Trochę bez sensu ... i jeszcze ta graciarnia w pokoju (jeśli to 5.1 ma być dobrze rozstawione). Lepiej głośne i wyraziste 2.0 (Solo1 albo Genius 2000) które nie będą miały wyciętej średnicy jak w 2.1 i 5.1 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaproponuj laptopa (najlepiej ze stacją dokującą ) + do tego jakiś monitor i resztę gratów (drukarka , klawiatura , myszka itp. itd) , jak wieczorem się zmęczy siedzeniem przy biurku , to sobie weźmie lapka do łóżka czy na fotel

Proooszę cię... Lapek za 5k ma wydajność PC-ta ponaddwukrotnie tańszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...