Skocz do zawartości
White_Lies

Gigabyte Hd4850 Vs Gf Gtx 2xx ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym sie dowiedziec czy warto zamienic tego radka na np gtx275 AMP! edition. Mam Radeona i szczegolnie na niego nie narzekam ale mnie juz drazni troche jego glosnosc pracy i sie czasem gry tną. jak myslicie, warto?

Edytowane przez wojownik112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że gry tną to nie koniecznie wina Radeona i nawet zmiana na GTX 285 nie wiele da. Jaki procesor i czy podkręcony, ile ramu, to też bardzo istotne czynniki.

 

Edit: W tej rozdzielczości Radek powinien sobie radzić bez problemu, podkręć procesor i dokup Ramu, bo 2 GB to teraz minimum, a jeżeli masz Vistę to 3 trzeba mieć co najmniej.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NeoMagNeT

GTX275 AMP! Edition

Mam XP Home Edition SP3

 

@andrew777

Nie, nie ta karta. Ona ma na sobie czerwoną obudowę w kształcie płomieni.

Chciałem go podrasować, ale nie mogę znaleźć opcji żeby odblokować FSB.

Edytowane przez wojownik112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wykręciłem proca z 2,53GHz na 3,13Ghz więc myślę ze jest to dobry wynik;)

 

W sumie może i inne chłodzenie byłoby dobrym rozwiązaniem, ale pozostało mi jeszcze 14 miesięcy gwarancji na tego radka...

 

A zmieniając na GTX275 AMP! Edition, mogę ją wykręcic i uzyskam minimalnie gorsze osiągi porównując do GTX280/285. a Ta 275 jest o ile tańsza od tych 280/285

Edytowane przez wojownik112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 19" i rozdzielczości 1280x1024 już 4850 jest ponad stan , więc nie widzę sensu pakować tam nic mocniejszego.

 

Odnośnie 105* na rdzeniu , to tak , radek może pracować w takiej temperaturze, ale jednak jest to trochę dziwne , rzadko kiedy spotyka się tak wysokie temperatury. Byłoby to możliwe jakbyś miał kartę z pasywnym chłodzeniem , ale z opisu jaki udzieliłeś wynika że to referent. Chyba że nie masz żadnej cyrkulacji powietrza w budzie to tez wyjaśniałoby że się grzeje , bardzo możliwe że osiąga próg zwalniający rdzenia i stad to rwanie.

Może najpierw ustaw w ccc wyższe obroty wiatraczka i zobacz co się stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość D3s3rttt

Wojownik112 napisał:

A tak troche odbiegając od tematu, to czy możliwe jest żeby HD4850 nagrzewał się do temperatury 105stopni??

 

kręć go dalej.

lol to mnie zwaliło z krzesła

 

Przeczyść dokładnie kartę, 105 stopni jest sporadycznym wynikiem u mnie na kilka miesięcy bo strasznie pod pozorami się kurzy. Jeśli nie pomoże, zmień sterowniki na jakieś stabilne, poczytaj temat 4850/4870 ;)

Myślę że jest zakurzony ile to już ja czytałem o " 105 stopni Radeon 4850 "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość D3s3rttt

Wiem ale to tak ładnie się złożyło :P

 

Doczepię się do tematu, mam chęci i chce podkręcić Q9400, chłodzenie karakorum, tylko jak do chole*** :)

Nie chce nic zwalić, jedyny komp. Sygnaturka to sprzęt. Nie patrzyć na proca bo kupiłem właśnie i mam q9400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie ściany niekoniecznie da niższe temperatury, chyba że obieg powietrza w budzie to totalne dno. U mnie po zdjęciu ściany temperatury skaczą o 2-3 stopnie, do tego bardziej się kurzy. To zależy też od ułożenia kabli itd. w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jakiś wentylator na tył budy żeby wyciągał nagrzane powietrze i jeden na przód, żeby podawał chłodne, zamknij budę i zobaczysz jak temperatury polecą w dół. Kartę też dobrze przeczyść.

 

PS. jak dobrze pamiętam to na referentach nie ma żadnych plomb, więc zmiana chłodzenia nie wiąże się z utratą gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale proc będzie za słaby i nie odczujesz dużego wzrostu wydajności.

Masz pojęcie :lol: , ta karta potrzebuje słabszego proca niż 4850/4870 , bo sterowniki znacznie słabiej obciążają cpu. Trzeba nie wiele mocniejszego jak do karty pokroju 88gt/gts , w większości przypadków E21xx@3ghz wystarczające. Chyba , że ktoś kupuje taką karte do rozdziałki 1024*768 to trzeba core7 kupić i mega kręcić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...