Jump to content
Sopel

Amd Athlon II X2 | X3 | X4 | DDR2/DDR3 | AM2+/AM3 | Propus | Rana | Regor

Recommended Posts

mozliwosc odblokowania L3 bedzie jedynie dostepna na 620 opartych na Denebach, ktorych jest stosunkowo malo i byly one sprzedawane jedynie na poczatku. Propus fizycznie nie ma wbudowanego L3, dlatego odblokowanie jest niemozliwe ;]

Dalem sie skusic na 550-tke i teraz mam z nia dylemat :|. Z marszu poszla na 3600 bez ruszania napiecia, 3750 przy 1.52V wg CPU-Z to stabilny maks (pod pojeciem stabilny rozumiem min. 12h pod Orthosem), natomiast 3800 wysypuje sie niezaleznie od napiecia. 3870 i ani kapke wyzej to maks na jakim w ogole byl w stanie zaladowac system.

W moim odczuciu to wszystko jest dziwne i trudne do wytlumaczenia :?. Temperatura przy stabilnym maksie w zaleznosci od FFT jakie katuje Orthos nie przekracza 42-44 st., wiec miesci sie w powszechnie przyjetych normach (a moge ja jeszcze obnizyc kosztem natezenia halasu), skalowalnosc osiaganych predkosci z napieciem praktycznie nie istnieje. Z zalozonymi 4 GHz w zasadzie sie juz pozegnalem. Co u licha lezy u podstaw takiego zachowania? Cos sknocilem?

A moze po prostu musze sie wybrac po inny egzemplarz? :roll:

Edited by spavatch

spavatch kręcisz chyba szyną, sądzę po częstotliwościach. Może dzielniki trzeba obniżyć: pamięci, HT.

Edit:

Dalem sie skusic na 550-tke

To chyba powinieneś w temacie o Phenomie pytać... Edited by Klaus

spavatch kręcisz chyba szyną, sądzę po częstotliwościach. Może dzielniki trzeba obniżyć: pamięci, HT.

Edit:

To chyba powinieneś w temacie o Phenomie pytać...

Bzdure napisalem, chodzi oczywiscie o 250-tke :P.

Dzielniki obnizylem, HT 2000, pamieci 500 (dla DDR2-1066) czyli wszystko w normie... :?

P.S. A Orthos sobie jedzie dalej, wlasnie przelecialo 12h 12m i 12s :roll:.

witam

właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem X4 620 i zanim go zainstaluje w nowej płytce wklepałem stepping CACYC tego procka w szukajke co zwróciło mi wynikiem w postaci postów że niby ten procek może mieć jądro Deneb i ma możliwość odblokowania L3 czy ktoś jest w stanie potwierdzić ze to może być prawda?

okazało się że to prawda i udało mi się odblokować L3 w moim X4 620 tylko nie mam za bardzo pojęcia czym sprawdzić czy jest w pełni sprawny, na razie zainstalowałem XPka i puściłem smarka06 który przeszedł bez problemu parę razy uruchamiałem tez orthosa ale wersja którą mam obciąża tylko 2 rdzenie , po południu zapodam jeszcze win7 RC i po robię parę testów :D

Z tego co się orientuję, to 1,3 V dla rdzeni (VIDmax = 1,35 V) i 1,2 V dla CPU-NB.

Miałem 2 sztuki 250 i 1 sztukę 240, 250 miały napięcie 1,35 a 240 1,425. Testowane na biostarze z syg.

Edited by bobson37