Skocz do zawartości
goldimir

Jaki System Postawić Na Nowym Sprzęcie Do Grania?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zmieniłem sobie sprzęt i na taki:

- AMD Phenom II X3 720 Black Edition 2,8GHz

- Gigabyte GA-MA770-UD3 w rewizji 2.0

- HIS Radeon HD4850 IceQ4 TurboX 512MB

- 4x1GB RAM Kingston CL5 800MHz

- Seagate 250GB + Samsung 300GB

- Chieftec GPS 550W

 

Planuję postawić na nim jeden z dwóch systemów, które posiadam: XP HE 32bit lub Vista HP 32bit. System ma mi służyć głównie do grania w nowe, wymagające gry. Ma także w pełni wykorzystać możliwości mojego sprzętu, a w szczególności procesora. Kiedyśłyszałe, że Phenom II X3 720 BE cienko sprawuje się pod XP. Chcę, żeby system i gry chodził jak najszybciej i bezawaryjnie. Co instalować?

 

P.S. Niedawno odkryłem mały problem, otóż wszystkie wersje moich systemów to OEM, XP kupiłem z komputerem, a Vistę oddzielnie w sklepie Saturn. Co teraz?

Zależy mi także na odpowiedzi, czy to prawda, że Phenom II X3 720 nie zostanie w pełni wykorzystany pod Win. XP?

Proszę o odpowiedzi i pozdrawiam! :)

Edytowane przez CPUman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak Vistę. XP poza tym, że może być kłopot z licencja, to nie obsłuży całego RAMu. HE pewno będzie widział jakieś 3, może 3 z kawałkiem... niby wielkiej róznicy nie ma, ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dzwonisz do Microsoftu i prosisz o aktywacje systemu bo ci plyta padla i dostales zamiennik z serwisu.

 

Tylko pamietaj o takiej formule- zadne tlumaczenia ze nowy sprzet itp. bo cie pani konsultantka grzecznie poprosi o zakup kolejnej licencji OEM.

 

Zainstalowales system OEM, padla plyta, dostales nowa plyte, system domaga sie aktywacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy się na windows seven uwzięli? w tej chwili jest rewia buildów 7, co chwile coś nowego, a problemy też są. Nie wszystkie gry chcą się instalować, grafika działała mi dobrze, ale już audigy stroił fochy. Laptopy też cudownie pod nim nie działały. Już lepiej vista z optymalizacją chodziła.

Osobiście bym polecał viste ultimate x64 do tego sprzętu, ewentualnie jeżeli jesteś studentem to tutaj możesz dostać darmowy klucz do windowsa server'a 2008, trzeba trochę nad nim popracować, gry potrzebują czasem dogrania bibliotek .dll. Ale za to system jest stabilny i bardzo przyjemny ;] kernel ten sam co vista więc ze sterownikami nie ma problemów. Na początku wygląda ma spartański wygląd, ale to jest do poprawienia :) a nauczysz się na pewno dużo więcej niż używając vista ultimate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden legalnie dostepny build: 7100, czyli RC1. Cala reszta to jakies dziwne wymysly niewiadomego pochodzenia.

 

A uparli sie wszyscy, bo ten system jest po prostu lepszy od Visty, a do tego darmowy przez ladny kawalek czasu.

 

Najlepiej sprobuj, w koncu jest za darmo - jak Ci nie podejdzie, to wymienisz na cos innego.

 

Swoja droga, badzmy konkretni: jakie to gry sie nie instaluja i jakie laptopy zle chodza? Konkretnie tytuly i modele, a nie takie pitu-pitu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden legalnie dostepny build: 7100, czyli RC1.

Z tego co pamiętam z tematu o RC, to większość dziwnych problemów ujawniała się ludziom na dziwnych buildach wyciągniętych z torrentów. Postawiłem dwa RC i jestem odpowiedzialny za kolejne 5 i poza jednym problemem po instalacji programu u mnie, nie ma żadnych problemów - najnowsza wersja każdego programu załatwia sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczepie sie pod temat

 

NIedlugo bede mial podobny sprzet:

AMD Phenom II X3 710

F2EG 500GB

Kingston DDR3 2x2048MB 1333MHz CL9

 

zamierzam postawic dwa systemy Winsows 7

i teraz tak sie zastanawiam czy wybrac 64 bity czy 32bity

tak myslalem zeby zrobic glowny system pod 64bity a drugi 32bitowy pod gry tylko

 

i takie pytanie o ram dysk

przyrost wydajnosciowy jest spory, takze mam pytanie przy 4GB ramu jaka wielkosci powinien miec taki plik wymiany ?

w 32bitowym systemie chyba normlanie 3072 i 1024 ram dysk ? a w 64bitach nie ma sensu tego robic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...