Skocz do zawartości
ogien000

Potoki Pikseli

Rekomendowane odpowiedzi

Potoki Pikseli są wmontowane/wlutowane w gpu czy pcb karty?

Mój GF ma 4 potoki pikseli i są na nim 4 kondensatory 6.3 V 1000 yF.Czy coś to ma wspólnego?

Na niektórych radkach są dodatkowe miejsca na kondensatory (np.model 9250)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU przetwarza na potokach, więcej potoków to zazwyczaj większa wydajność. Potok ma swoją długość, jeśli gdzieś wystąp błąd w obliczaniach musi zostać cały oczyszczony i obliczenia zaczynane są od nowa. W któryś Radeonach dało się odblokować potoki tak samo u jakieś karty NVidi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytłumaczyliście mu głównego pytania...

Architektura kart jest potokowa, po prostu GPU przetwarza dane równolegle, czym więcej potoków tym więcej na raz danych przetworzy. Są one podstawowym składnikiem GPU, i nie mają związku z żadnymi elementami zewnętrznymi. Także twoje kondensatory to tylko jakieś filtry/elementy pomocnicze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.To znaczy, że tylko przez zwiększenie MHz na GPU i MEM będę miał wyższą wydajność.

2.A czy można u mojego GF podmienić bios od np. fx5700 ?

3.A podwyżanie voltów na gpu można robić przez bios?

Edytowane przez ogien000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie mozna ;] ale karta przestanie dzialac

 

Bios jest "programem" ktory steruje konkretnym urzadzeniem, wiec ajkim cudem mialoby to dzialac z kilka lat starsza karta

Kolejne pytanie: po co bios od innej karty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogień nad interpretuje pojęcia dotyczące fizycznych modyfikacji elektroniki. Nie dolutujesz, wymienisz, przeprogramujesz rzeczy których fizycznie nie ma. Nie zrobisz w warunkach domowych tego co robione jest przy użyciu zaawansowanego sprzętu w rękach doświadczonych profesorów. Potoków sobie nie rozmnożysz.

 

@jonathan: Jeszcze daleko do pclola. Dzięki dobrej moderacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ten bios się pytałem, bo mój kuzyn jak byłem nad morzem zflashował mojego GF5200 na GF5700 LE [myślał że z bratem zagra w wyścigówki które potrzebują min.GF57XX] i karta ześwirowała (biało-czarne paski) i teraz mam WINFASTA.

Tamten GF ze rzadnym biosem niechce wstać.

Można ją jakoś naprawić.

Co mogło się spalić (jak jest bios np.od GF5200 to są kolorowe paski)?

 

Dziękuje Hubisowi za odpowiedż.

Edytowane przez ogien000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ten bios się pytałem, bo mój kuzyn jak byłem nad morzem zflashował mojego GF5200 na GF5700 LE [myślał że z bratem zagra w wyścigówki które potrzebują min.GF57XX] i karta ześwirowała (biało-czarne paski) i teraz mam WINFASTA.

Tamten GF ze rzadnym biosem niechce wstać.

Można ją jakoś naprawić.

Co mogło się spalić (jak jest bios np.od GF5200 to są kolorowe paski)?

 

Dziękuje Hubisowi za odpowiedż.

 

 

O ten bios się pytałem, bo mój kuzyn jak byłem nad morzem zflashował mojego GF5200 na GF5700 LE [myślał że z bratem zagra w wyścigówki które potrzebują min.GF57XX] i karta ześwirowała (biało-czarne paski) i teraz mam WINFASTA.

Tamten GF ze rzadnym biosem niechce wstać.

Można ją jakoś naprawić.

Co mogło się spalić (jak jest bios np.od GF5200 to są kolorowe paski)?

 

Dziękuje Hubisowi za odpowiedż.

Można spróbować ponownie wgrać (ale tym razem odpowiedni) BIOS. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywałem na ślepo około 10 razy bios od GF 5200 (fabryczne zegary) ale był od innej karty (z mojej nie mogłem fabrycznego biosu skopjować).

Diody od klawiatury migały.Bios był akceptowany.

A po resecie nic.Bym musiał kupić kartę pod PCI i spróbować wgrać do GF BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J/w.

 

Załatw sobie kartę na PCI , z niej odpal kompa i w DOSIE flasciach!esz zdechłego FX-a .

 

Tutaj masz trochę wyjaśnione jak to zrobić :

link 1

 

Link 2 .

 

Ostatecznie to wyjęcie tego FX-a i udanie się do jakiegoś serwisu komputerowego lub RTV , wgrają tam nowy bios za pomocą programatora .

 

Musisz mieć plik rom z oryginalnym biosem karty ( ze strony producenta ) i trochę kasy .

 

Wgrywanie biosu od innej karty niż masz działa może w 10 % przypadków - np. 7900GS/GTO@7900GTX , z reguły karty były tego samego producenta .

 

A co do samego sedna tematu - aby coś odblokować to coś musi najpierw być w karcie .

 

Potoki renderujace i shadery są grupowane w bloki zawierające pewną ilość ROP ( potoki r. ) , TMU , shaderów itp.

 

Zaś same karty są tworzone w ten sposób :

 

Karta słabsza powstaje albo przez cięcie karty mocniejszej ( np. 8800GS , 6800LE , 6200 , 9500 non pro ) albo przez zaprojektowanie całkowicie nowego chipu .

 

W pierwszym przypadku w zależności jak dane bloki zostały zablokowane ( programowo lub fizycznie odcięte np. laserem ) to da się je odblokować lub nie , w 2 przypadku nie masz możliwości odblokowania karty , bo nie ma czego odblokowywać .

 

Nie słyszałem o odblokowywaniu GF innych niż 6200/6800LE , w przypadku kart ATI to odblokować można było 9500/9800SE oraz któraś z kart typu GTO ( X800 ? ) .

 

Potem pojawiły się plotki o GF 9600GSO 768 MB od Galaxy które można było @ 8800GTS 512 Mb .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogień nad interpretuje pojęcia dotyczące fizycznych modyfikacji elektroniki. Nie dolutujesz, wymienisz, przeprogramujesz rzeczy których fizycznie nie ma. Nie zrobisz w warunkach domowych tego co robione jest przy użyciu zaawansowanego sprzętu w rękach doświadczonych profesorów. Potoków sobie nie rozmnożysz.

 

@jonathan: Jeszcze daleko do pclola. Dzięki dobrej moderacji ;)

Troszke naciagasz, fizycznie moga byc, ale uszkodzone i wylaczone...:)

Takie wlasnie GPU, zdegradowane wykorzystuje sie przy produkcji slabszych kart graficznych...

W histori kart (czasy GF 6xxx i ATi 9XXX) byla zabawa w odblokowowyanie potokow... bo zdazalo sie ze byly sprawne:)

Tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdechły FX to 5200 128Mb 64Bit.

Teraz pracuje na FX 5500 256Mb 128Bit.

Zdechły GF nie jest mi tak bardzo potrzebny.

Jak byłem u elektronika to mi powiedział ,że mój chip karty mógł zdechnąć ale nie wiem.

Dodam jeszcze, że jak odpale kompa ze zdechłego FX to chip karty graficznej jest wrzący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę offtopnę i poradzę ci żebyś sprzedał to 55fx, bo cała seria fx to raczej kupa.

nawet za 50zł masz coś lepszego - polecam radka 9550

 

EDIT:

za nówkami nie masz się co rozglądać. jeśli karty tego pokroju, to tylko używane ;)

Edytowane przez pastel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że FX to shity .

U mnie w mieście nie mogę kupić karty na agp.(kuzyn kupił mi na allegro)

Wtedy co kupowałem FX nie było nówki radka. (byłem napalony na 9800XT/9600XT ale były tylko używki)

 

Jaka naprawdę działa komenda żeby zmusić kartę do wssania biosu?

Jak wpisuje nvflash NV34.rom to się nie wgrywa.(jak podmienie bios od Jetwaya FX 5700LE na FX5200 [z jetwaya komędą wgrywa się i nic])

 

Raz jak jeszcze chodził zdechły FX flashowałem mu bios od innego FX5200 i weszedł za 1 razem.

 

Użytkownicy mam okazję złapać radka 9550 128Mb 128Bit Gigabite.Dobra jest ta karta ? Ugram na minimalnych w Landwirtschafts-Simulator 2009?

 

Czym się różni Radeon 9550 od Radeon 9600 ? Tylko taktowaniem czy 9600 całkiem jest wydajniejszy ?

Edytowane przez ogien000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Radeon 9500 (nie PRO) 64Mb 4potoki po odblokowaniu 8 była by lepsza od 9550/9600 128Mb?

A zasilacz do niej to jaki minimum 300Wat Markowy(Fartron) czy 350Wat (bomba-NONAME).

Oczywiście mój co teraz mam by wystarczył ale jutro oddaje go koledze i muszę kupić nowy .LC300Wat nie wystarczy.

Edytowane przez ogien000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być Fortron, w żadnym wypadku nie no-name! Taki zasilacz ma w porywach 1/2 swojej mocy z tabliczki, na dodatek jeszcze ci się spali i zabierze resztę, chyba tego nie chcesz?. 300W starczy na pewno, nic się nie martw, wiem co mówię ;). Ale czy karta będzie lepsza... myślę, że będzie trochę szybsza, ale pamięć może ją ograniczać, choć nie mam pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę Radka 9550 GIGABITE podkręcić gpu do 325MHz, a pamięci do 500MHz.

Ile będzie szybsza od mojego FX (200%,400% czy 500%) [na FX w grze Landwirtschafts-Simulator 2009 mam 8-12 klatek (nie da się grać)sąsiad na Radku 9600 GPU-324MHz MEM-394MHz ma 30-40 klatek(różnica około 4X).

Na 9550 nawet bez podkręcenia powinło być około 32 klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...