Skocz do zawartości
hardy99

Gigabyte Ma770t-ud3p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem płytę GB MA-770T-UD3P i mam pytanie. Jaką wartość pokazuje wam SpeedFan przy Temp3 i co to jest(AMD Overdrive oznaczają ja jako TMPIN3, a Everest jako Procesor). U mnie pokazuje 80-81'C nieważne co bym nie robił. Po prostu raz jest 80, a raz 81'C.

 

Moim zdaniem to uszkodzony czujnik temperatury, no chyba, że rzeczywiście coś ma tyle stopni. Ma ktoś taką płytę i może to wyjaśnić ?

post-19644-1249081030_thumb.jpg

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że też mam tą płyte ... i na speedfanie przy temp3 mam 80 stopni nawet po włączeniu ..dziwne.. to pierwsze to chyba karta 2 to proc ale to 3 to nie wiem :mellow:

Edytowane przez Ake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp1 to na 100% nie jest karta graficzna. Temperatura karty w sterownikach i Everescie jest inna niż Temp1. Mógłby to być chipset, ale chipset na moje oko to ma więcej niż 40'C. Więc musi to byc jakiś czujnik gdzieś na płycie głównej.

 

Temp2 tez mi pasuje na proca, z tym, że jest ona o ok. 10' C wyższa niż temperatura rdzeni. Ale podczas obciążenia szybko rośnie więc najbardziej pasuje na proca. No chyba, żeby to były układy zasilania proca, też niby powinny się rozgrzewać szybko w czasie obciążenia proca.

 

Temp3 pasowałoby na układy zasilania, z tym, ze 80'C to one nie mają. Czujnik musi być walnięty. Bo jeśli byłby sprawny to ta temperatura by się zmieniała. A nie stała w miejscu na 80-81'C niezależnie od tego co się robi.

 

Core to temperatura rdzeni proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to chipset. Otworz bude wlacz kompa i dotknij radiator (moj az parzy). Wiec raczej jest to chipset. SB tak samo sie grzeje ale ponoc dla tej plytki to typowe i nie ma czym sie martwic :) (u mnie tak samo temp3 wynosi okolo 80stopni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Sprawdzę w domu.

A żeby nie tworzyć nowego wątku o tej płycie:

1) Strasznie długo (kilka dobrych sekund) trwa zanim płyta "zaskoczy" po uruchomieniu. Wciskam power, czas leci a ta dopiero zamierza wyświetlić informacje z karty graficznej. A co dopiero BIOS i reszta...

2) AMD DMI data change. Update new data to DMI. Przy każdym bootowaniu mam taki komunikat. Nawet jeśli nic nie gmeram w BIOSie.

Macie tak samo czy to u mnie tylko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset jest gorący i u mnie, ale 80 'C to on nie ma. To jest niemożliwe. Jak moja karta graficzna dobija do 75'C to normalnie z niej paruje, a radiator jest nie do dotknięcia.

 

Chipset może mieć max. 60'C, więcej moim zdaniem nie ma. Nawet jeśli by przyjąć, że ma 80'C , to nie możliwym byłoby, że ta temperatura się nie zmienia pod obciążeniem.

 

Już prędzej waliłbym, ze to sekcja zasilania, bo ona w czasie obciążenia rzeczywiście dobija do bardzo wysokich temperatur, z tym tylko, że jak się nic nie robi to jest ledwie ciepła. Więc w te 80'C na układach zasilnia bym uwierzył, ale jedynie pod naprawdę dużym obciążeniem.

 

@ roman

 

1. U mnie płyta włącza się bardzo szybko, nie ma żadnych opóźnień. Niezależnie czy się proca kręci, czy też nie.

 

2. Też tak mam, dlaczego nie wiem. Myślałem, ze coś tam może sama w BIOSie zmienia, ale nic z tych rzeczy, więc się tym nie przejmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Sprawdzę w domu.

A żeby nie tworzyć nowego wątku o tej płycie:

1) Strasznie długo (kilka dobrych sekund) trwa zanim płyta "zaskoczy" po uruchomieniu. Wciskam power, czas leci a ta dopiero zamierza wyświetlić informacje z karty graficznej. A co dopiero BIOS i reszta...

2) AMD DMI data change. Update new data to DMI. Przy każdym bootowaniu mam taki komunikat. Nawet jeśli nic nie gmeram w BIOSie.

Macie tak samo czy to u mnie tylko?

Jaką masz wersję biosu jeśli F1 to zrób update do F2 przez @BIOS

http://www.gigabyte.pl/products/mb/bios/ga...0t-ud3p_10.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tą płytę zamówiłem.Także u mnie sprawdzę jak to chodzi.Mnie się wydaje że to może być jakiś błąd wyświetlania w porgramie,ale najlepiej sprawdzić to w biosie jak teneo wyżej wymienił.Te mobo ma podobno dobrą sekcję zasilania.Jeśli ten problem nie przeszkadza w pracy to raczej się chyba niema czym przejmować :wink:

Edytowane przez chris87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedl wlasnie nowy Bios F3.

Z tego co zauważyłem to poprawił współpracę z pamięciami.

Mogę teraz mieć dokładnie takie ustawienia jak zapisane w SPD i nie wyskakują błędy w memtescie.

 

Obniżeniu uległa też prędkość wentylatora na procesorze przy automatycznej kontroli.

 

Jeżeli ktoś ma jakieś dodatkowe informacje to prosze o podzielenie sie spostrzezeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Buduję komputer na tej płycie i nie mogę się zdecydować co do pamięci. Znalazłem informacje że płyta źle toleruje ramy z napięciem wyższym niż 1,65V - objawia się zawiechami i brakiem stabilności przy 1600MHz.

Podobno jedyny sensowny wybór to Patrioty czy OCZ, oba amd edition. Czy to prawda? Baardzo proszę o opinie i porady bo chyba nigdy się nie zdecyduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Buduję komputer na tej płycie i nie mogę się zdecydować co do pamięci. Znalazłem informacje że płyta źle toleruje ramy z napięciem wyższym niż 1,65V - objawia się zawiechami i brakiem stabilności przy 1600MHz.

Podobno jedyny sensowny wybór to Patrioty czy OCZ, oba amd edition. Czy to prawda? Baardzo proszę o opinie i porady bo chyba nigdy się nie zdecyduję.

Mam do tej plyty zestaw Patriot ktory wymaga napieca 1,9V. Nie ma zwiech i wszystko dziala stabilnie.

(link do pamieci http://www.proline.pl/sklep.php?p=PATRIOT+DDR3+4GB+D16)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wróciła do mnie płytka z serwisu, rzekomo coś tam zrobili, ale ja nie widzę różnic.

 

Temp3 jak było 80-81 'C tak jest nadal, ale już najnowsza wersja Everesta (5.02) tej temperatury nie odczytuje, więc to po prostu walnięty czujnik.

 

Ponadto płyta nie zawyża napięć dawanych dla proca. W teście na egiełdzie Daron pisał, iż jak ustawimy np. 1.40 V to otrzymujemy 1.45 V, czyli o 0.05 V więcej. U mnie nic takiego jednak nie występuje. Sprawdzałem w ten sam sposób co Daron (dzięki wielkie raz jeszcze za pokazanie gdzie są punkty pomiaru napięcia proca) i u mnie jak ustawie 1.40 V w BIOSie to otrzymuje ok. 1.385 V bez obciążenia i ok. 1.395 V podczas obciążenia, tak więc płyta dość dokładnie podaje napięcie dla proca. Może mam jakąś nową wersje, choć to nadal rev. 1.0, ale na mojej napięcia są prawidłowo podawane.

 

PS. Można z tego tematu zrobić zbiorczy temat tej o płycie, jakiś FAQ złożyć , bo widzę, że trochę ludzi posiada tą płytę.

 

PS2: Czy to normalne, że temp2, która z tego co wiem oznacza temperaturę proca ma więcej niż temperatura rdzeni ? Temp2 ma w spoczynku ok 35'C, a pod obciążeniem ponad 50'C, core w spoczynku pokazuje 30'C a pod obciążeniem ponad 40'C. To ok 10'C różnicy, wcześniej na Intelu temperaturę proca z płyty miałem sporo niższą niż temperaturę rdzeni.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo jest 79/81 C ale przedtem też miałem MOBO z gigabyte i w temp3 było tak samo.To raczej niema się czym przejmować.Jak to powiadają te typy tak mają :wink:

A upgrade BIOSA zrobiłeś ?

Edytowane przez chris87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS2: Czy to normalne, że temp2, która z tego co wiem oznacza temperaturę proca ma więcej niż temperatura rdzeni ? Temp2 ma w spoczynku ok 35'C, a pod obciążeniem ponad 50'C, core w spoczynku pokazuje 30'C a pod obciążeniem ponad 40'C. To ok 10'C różnicy, wcześniej na Intelu temperaturę proca z płyty miałem sporo niższą niż temperaturę rdzeni.

To jest normalne. Temperatura Core to temperatura rdzeni, a temp procka to temperatura całego procesora. Czy jakoś tak. Kiedyś też się tym interesowałem i znalazłem takie info. Na asrocku jest to samo, pewne na każdej mobo tak jest bo to jest zalezne od procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie wiem jak te wyżej wymienione, ale ja korzystam z Xigmateka HDT-SD964 i były spore problemy by go zamontować. Zacisku z zestawu nie dało się założyć, bo był za ciasny, a zacisk od boxowego wentylatora był za lużny :damage_wall: . Poradziłem sobie w ten sposób, że na stopę radiatora nałożyłem pewną warstwę dość mocnego materiału, założyłem zacisk od boxa i radiator się trzyma :razz: . To nawet ciekawy sposób dla kogoś kto chcę regulować siłę nacisku radiatora, wystarczy, że położy grubszą warstwę i będzie większy nacisk :razz: .

 

Ale też dołączam się do pytania jak na tej płycie wygląda montaż AC Freezer Xtreme ? Nie są potrzebne takie kombinacje jak w przypadku Xigmateka, który też oficjalnie wspiera AM3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...