Skocz do zawartości
hardy99

Gigabyte Ma770t-ud3p

Rekomendowane odpowiedzi

Dyski mają zasilanie? Nie wypięła się wtyczka z zasilacza?

Komputer nie wykrywa tego dysku na którym był system nawet gdy jest podłączony jako jedyny?

 

Wszystko jest podpięte dobrze, maja zasilanie plus slychć i czuc wibracje jak pracuje ... sęk w tym, ze ich nie wykrywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clear cmos robiłeś?

 

Tak, zaraz zrobie update bios'a.

 

EDIT: update biosa i efekt taki sami, czyli nadal nie wykrywa. Bo raczej kontroler sata nie mógł się uszkodzić...

 

Może potrzeba jakis sterowników SATA? bo juz całkowicie zgłupiałem.

Edytowane przez pho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

del, tak kanały są widoczne.

 

EDIT: Jednak kontroler powiedział "żegnaj", więc problem rozwiązany.

Edytowane przez pho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam płytkę z tematu rev1 i pojawił mi się problem z biosem to znaczy nie może przejść postowania wyświetla tylko komunikat

 

"CMOS checksum error - Defaults loaded"

 

i pod tym mam niebieskie okienko

 

"POST error occurs"

 

są tam pola wyboru ale niestety nie działa klawiatura.

 

Jest jakaś możliwość wgrania biosu bez klawiatury i możliwości wejścia do biosa?

 

Wyjmowałem baterie i robiłem przywracanie ustawień domyślnych nic nie pomaga.

 

Trzeba wgrać nowy bios na mój gust tylko jak?

 

Mam chyba jeszcze na nią gwarancje ale wolałbym nie wysyłać bo czas oczekiwania by mnie dobił da to się jakoś zrobić w domowym zaciszu czy jestem skazany na serwis?

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klawiatura na ps2 wiec raczej nie powinno być problemu <_<

bateria jest sprawna sprawdzałem miernikiem chyba że miernik oszukuje albo nie wiem co mogło by się z nią stać

 

jakieś inne pomysły

Edytowane przez szary_11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś się gryzie, padło. Spróbuj minimalną konfigurację. Mobo, zasilacz, cpu, vga, jedna kość ram (kolejna próba z inną kością jeśli masz ich więcej). Całą resztę (hdd, napędy optyczne, wszystko na usb, czytniki kart flash, karty rozszerzeń) odłącz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompa startuje bez dysków, wszystkie peryferia odłączone

zaraz sprawdzę co z tą pamięcią wyjmę jedną kostkę niestety posiadam tylko 2 kości i nie mam od kogo pożyczyć

 

do tej pory wszystko śmigało około roku a teraz nagle ni z gruszki ni z pietruszki padł :angry:

 

 

sprawdzałem te pamięci po jednej i nic to nie dało

 

 

jest jakas możliwość wgrania biosa z automatu? tzn pen, dyskietka, cd obojętnie tylko żeby nie była klawiatura potrzebna

Edytowane przez szary_11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wersje z sekcją 4+1. Czy to normalne, że po 10 minutach w occt sekcja parzy? Po dotknięciu palcem po 3 s. czuć ból. Procek athlon x4 3.66GHz 1.4V NB 1950MHz, czy to bezpiecznie dla płyty głównej mieć takie ustawienia na codzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to normalne. Zresztą wersja UD3P też przy takich ustawieniach miałaby gorącą sekcję zasilającą.

Skoro jesteś w stanie utrzymać palec przez 3 sekundy, to i tak pewnie elementy sekcji zasilającej nie mają więcej niż jakieś ~70 *C. A są w stanie wytrzymać sporo więcej. ;)

Jeśli przeszkadzają ci tak bardzo temperatury, to możesz dać jakiś nadmuch na sekcję (jakiś mały wentylator puszczony na 5 V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem:

Sprzęt z podpisu i miałem procek podkręcony na 3328MHz (FSB 256), RAM 1364MHz (mnożnik 5.33) około 1 rok czasu bez problemu. Dzisiaj kupiłem sobie nowy ram Kingston HyperX 2x2GB 1600MHz i chciałem zmienić mnożnik RAM na 6.66 oraz musiałem obniżyć FSB na 250 żeby ram miało 1665MHz ale okazało się, że Ram nie daje rady :( NB cały czas i HT miałem auto na 2000MHz. Teraz mam problem bo chcę mieć RAM jak najbliżej 1600MHz oraz procek w okolocach 3.2-3.3GHz ale niestety zmniejszając FSB 'sypie' mi się reszta ustawień i komp cały czas niestabilny. Mam popularną płytę Gigabyte gdyby ktoś mi mógł napisać jak ustawić wszystkie mnożniki żeby jakoś osiągnąć cel bo narazie mam lepszy Ram ale w sumie procek muszę mieć na standard 2,6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw odpowiednie napięcie na pamięci, timingi ręcznie. Wcale nie jest powiedziane, że pamięci 1600MHz będa chciały łatwo zrobić 1666MHz. Możesz ustawić mniejszy mnożnik pamięci, mniejszy mnożnik cpu i podnieść FSB aby osiągnąć upragnione 1600MHz na pamięciach.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może dlaczego od grudnia zeszłego roku nie jest wydawany sterownik do mostka północnego? Co miesiąc instaluję nowe stery, żeby mieć aktualne i zauważyłem, że wersja 11.11 czyli z listopada poprzedniego roku jako ostatnia ma ten sterownik - nowsze wersje mają jedynie stery do AHCI oraz USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość glasser

Wiecie może dlaczego od grudnia zeszłego roku nie jest wydawany sterownik do mostka północnego?

 

Dołączam się do pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...