Skocz do zawartości
hardy99

Gigabyte Ma770t-ud3p

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tam kiedyś scali...

Wracając do tematu, to przeczytaj trochę forum, zanim zaczniesz zadawać milion podstawowych pytań w milionie oddzielnych tematów. Nie jest ważna moc zasilacza, ale marka. Jeśli się komp wyłącza z winy zasilacza, to nie dlatego że jest słaby, lecz zazwyczaj dlatego, że jest uszkodzony!

Odpowiedź na temat wyboru zasilacza znajdziesz w dziale "co kupić" - zobacz, co ludzie brali/co im polecali do konkretnych konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dodali zaawansowane opcje włacznia/wyłaczania poszczegolnych rdzeni, to tyle co widzę w pierwszych minutach po upgrejdzie

Wierze, że tam jest, ale... gdzie to widzisz? bo tego znaleźć nie mogę :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie dostałem poradę przywrócenie do standardowych taktów i ustawień biosu, tak też zrobiłem, zasilacz hmm.. postaram się od kogoś pożyczyć, czy mój zasilacz mogę dać koledze, a jego wsadzić do mojego pc? Jest jakiś inny sposób na sprawdzenie sprawności czy nie bardzo? Co do zasiłki to najprędzej mogę załatwić Chieftec 450W i Forton również 450 Wat, nadadzą się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w zakładce M.I.T.

No dobra... to która opcja za to odpowiada?

screen

 

W ACC mam tylko dwie opcje do odblokowania wszystkich rdzeni... a tak w ogóle to jak mam rozumieć te procentowe wartości? Obniżenie taktowania?

 

Dodam, że nie odblokowałem jeszcze ani jednego dodatkowego rdzenia...

I,tak, użyłem Ctrl+F1 w menu głównym biosu :wink:

Dla mnie prościej by było,gdyby to było nazwane po prostu Core1~4 On/Off :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wgrałem ten najnowszy F5. zrzuty są z niego.

 

Edit

Wgranie było przeprowadzone prawidłowo. Bios F5 na pewno teraz siedzi w mojej kości.

 

Możliwe jest że ta funkcja jest ukrywana przed...eee... prockami, w których w ogóle nie istnieje możliwość odblokowania rdzeni?

 

Edit2

Jak funkcja odblokowania 1 dodatkowego rdzenia się zwie?

Edytowane przez Maniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No okej...

Ustawiam EFS na "Hybrid", ACC na "per core", w takim razie pytanko: kiedy mam wiedzieć czy dany rdzeń jest wyłączony? Kiedy np Value(core 4) przestawię na 0%?

Pytam tak szczegółowo, ponieważ wszędzie gdzie nie zajrzę, to opisują, że można odblokować rdzeń, lecz nie piszą jak to zrobić. :rolleyes:

 

Masz złą nazwę płyty w sigu.

Poprawione :wink: Jeszcze jakieś błędy do poprawienia? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,poczekam. Na razie dziękuję za pomoc.

 

Jak odpalę kompa z ACC na Auto, to się resetuje dwa razy i powraca do poprzedniego stanu, a więc "Disabled".

Poprostu ciekawi mnie czy ktoś kto ma procek gdzie można teoretycznie odblokować 2 dodatkowe rdzenie, a ma uszkodzony jeden z nich, to czy funkcja Auto automatycznie załączy tylko ten jeden działający. I czy jeśli nie... to czy idzie to zrobić ręcznie i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ACC dasz na Auto to odblokowujesz wszystko co się da. Poszukaj takiej opcji jak CPU Core Control czy jakoś podobnie, będzie można ustawić, które rdzenie mają działać: 0, 0/1, 0/1/2, 0/1/2/3, 0/1/3. Ustaw 0/1/2 lub 0/1/3. W ASRocku tak jest, w GB z tego co wiem bardzo podobnie, więc poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś już na innym zasilaczu?? Możliwe, że podczas pierwszej awarii płyta została lekko uszkodzona a w serwisie jej nie naprawili i odesłali w tym samym stanie i teraz to uszkodzenie daje o sobie znać. Sprawdzaj po kolei co to może być żeby wykluczyć poszczególne podzespoły.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem, bo na razie nie mam skąd skombinować. Dobrym pomysłem jest odesłanie na gwarancje mobo i psu? Albo zawiozę na serwis niech zdiagnozują i potem będę myślał, bo widzę, że trzeba mase sprzętu by dać diagnozę, a mało kto ma na am3 kompa. || No i jaki sens jest przynoszenia zasiłki jak takie cyrki zdarzają się rzadko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na innym zasilaczu nie zdarzy się to ani razu to będziesz wiedział co zawiniło, najlepiej jakbyś mógł załatwić jakiś zastępczy zasilacz tak na 2 dni przynajmniej i jak najwięcej sprawdzać czy jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrób tak jk pisałem, załatw sobie jakiś inny zasilacz, byle markowy, na 2-3 dni i jak najczęściej uruchamiaj i wyłączaj komputer. W noc niech stoi wyłączony. Jeżeli problem się pojawi choć raz bdziesz mógł wykluczyć zasilacz i wysłać mobo na gwararancję. Warto opisać im problem i wspomnieć, że zdarza się bardzo rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak dodam pare nowych faktów, podczas użytku kompa nigdy, ale to przenigdy się nie zresetował czy wyłączyl, tylko podczas resetu, włączania.. Miałem drugiego kompa w mieszkaniu tam tez były lekkie cyrki, tylko, że sie w róznych momentach wyłączał... (zasilacz też nowy, kupiony ze 2 tyg. wcześniej niż mój aktualny pc), tak więc chyba coś z siecią jednak jest nie tak. Dodam jeszcze, że teraz komp resetuje się przy wkładaniu płyty cd(ten stary), więc wygląda na to, że tamten zasilacz nie wytrzymał tego czegoś. Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...