Skocz do zawartości
Mibars

Umarły Dwie Płyty, Niech żyją Nowe Płyty!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Traf chciał, że już drugi raz padła mi płyta główna w komputerze...

 

Pierwsza była jakaś EVGA, już nie pamiętam modelu, po prostu po 6 miesiącach nagle "znikneło" USB

 

Sklep (Ulubiony.pl hehe) nie miał już jej w ofercie dlatego też miałem sobie wybrać inny model - Wybór padł na Foxconna P35A-S, czyli jakby nie patrzeć darmowy upgrade po pół roku :) Nawret lepiej, bo dostałem zwrot chyba 4zł :)

 

Póltora roku nacieszyłęm się Foxconnem i ten nagle odmówił posłuszeństwa... Komputer po prostu przestał wstawać... Po naciśnieciu "power" odpala na ułamek sekundy, parę sekund przerwy i znowu... I tak w kółko próbuje wystartować. Wymuszanie startu zasilaczem "na krótko" także nie działa, płyta zachowuje się tak samo niezależnie od tego, co jest do niej podłączone - wyjątek - procesor - bez niego uruchamia się, ale bez procesora płyta to takie warzywo, nie ejst w stanie nawet błędu zakomunikować :) Za to, żeby było ciekawiej - raz na któreś uruchomienie "zaskakuje" i nagle ożywa - lepiej, działa jakby nigdy nic...

 

Dobra, ale do rzeczy. Ulubiony.pl padł, tak wiec szans na "drugi darmowy upgrade" nie ma, ba, nawrt zareklamować za barszo nie idzie, bo bez karty gwarancyjnej, to się mogę tylko do sprzedawcy zgłaszać... A sprzedawca od roku nie istnieje..

 

Tak wiec poszukuje płyty głównej o parametrach możliwie zbliżonych do Foxconna P35A-S

 

Musi mieć następujące cechy:

-Chipset P35 - oszczędzi mi to reinstalację systemu

- Podstawka 775

- DDR2 800mhz z możliwością zjechania do 667, bo procek podkręca się jak marzenie, ale moje OCZty powyżej 1000mhz nie banglają tak pięknie :)

- 8x USB to minimum, preferuje 10x, wtedy kabli nie muszę przekładać :)

-LPT i COM mile widziane

-Jak wynika z drugiego punktu - logiczne zdolności do podkręcania w tym odpowiednie zasilanie dla pamieci - Platinum Rev 2 czy jakoś tak się zwą...

-No i cena znośna, nie chcę do 2-letniego kompa wkładać mega wypaśnej płyty, podejzewam, że 2 lata zrobiły swoje i dzisiaj parametrami Foxconna moga pochwalić sie jakieś budżetówki... Mam taką nadzieję przynajmniej...

 

Może być używana! Najfajniej byłoby przygarnać drugiego Foxconna, bo fajny jest... tzn. był jak działał :)

Edytowane przez Mibars

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile możesz wydać na płytę?

Poszukaj może na allegro czegoś takiego jak EP35-DS3L/-DS4

 

Im mniej, tym lepiej, liczę na to, że w 200zł się zmieszczę. Nie ma co sadzić "zbyt dobrej" płyty do 2-letniego komputera, który pewnie w przyszłości wiele już zmieniać się nie będzie.

 

Już widze, że ten Gigabyte jest trochę ponad to, czego potrzebuje... Starczy mi jedno złącze PCIE x16, z jedno x1, zaś te 8 złącz na płycie to aż dziwne jest :) Nie po to mam 6 w obudowie... :)

 

Zaraz poszukam tematu z konfigiem komputera, żeby było wiadomo na czym stoję...

 

Oto i on:

http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Kolejny-K...ra-t236549.html

Edytowane przez Mibars

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za EP35, tyle że DS4.

 

Skoro jednak tak mała kwota jest do wydania... Proponuję coś takiego:

 

MSI P35 Platinum

 

Ewentualnie Neo2 - można dostać w podobnej cenie na allegro, choć oczywiście jest to trochę gorsza płyta od tej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, ta MSI wygląda całkiem przyzwoicie...

 

Mozecie mnie odnośnie jednego oświecić? Kolega mi tłumaczył, że aby obejść się bez reinstalacji Windowsa muszę zachować ten sam chipset... Teraz sprawdziłęm, że poprzednia płyta (Foxconn to już druga) miała inny - 650i od Nvidii... Jak to z tym jest, bo nie przypominam sobie, bym robił formata... Muszę sie ograniczać do jednego chipsetu aby nie renstalować systemu, czy też mam "wolny wybór"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT!

 

Przedziwny zbieg okoliczności, ale sąsiadowi również padła płyta głowna!

 

Jego specyfikacja (ceny z maja 2008 :) )

 

Płyta Główna - ABIT IP35 Pro Intel P35 S775 (PCX/DZ/GL/SA/RA) 439.51 PLN <--Kończy swój żywot...

Ram - CORSAIR DDR2-1066 4GB (4x1GB) PC8500 5-5-5-15 DOMI 367.28 PLN

Nagrywarka - DVD-REC LG GH20NS10 SATA OEM CZARNY 89.37 PLN

Grafika - EVGA GF 9800GTX 512MB DDR3/256b TV/DV PCI-E KO 928.73 PLN

Dysk - SEAGATE 320GB ST3320620NS SATA II 16MB 3+2 LAT 202.00 PLN

OBUDOWA - CoolerMaster - CENTURION 534 LIGHT (RC-534-SKNA-GP) Srebrna 150.94 PLN

PROCESOR - CORE 2 DUO E8400 3.0GHz LGA775 BOX 656.21 PLN

ZASILACZ - BeQuiet DarkPower PRO 550W (BN072) 361.16 PLN

 

Nowy wybór: MSI P45 Neo2-FR MOA - 339 zł

 

Czy to dobry wybór? Mi się wydaje, że ta płyta jest trochę droga do takiego sprzętu - Ponad rok minął a raptem 1/4 ceny mniej od poprzedniej płyty?

 

 

W poniedziałek prawdopodobnie razem pojedziemy szukać płyty, możliwe, że nie wszystko będzie, dlatego też wolałbym się za wczasu "ubezpieczyć" i wytypować potencjalnych kandydatów. Przypomnę moją specyfikacje, bo chyba nie wklejałem:

 

Płyta Główna:EVGA 122-CK-NF66-T1 n650i potem Foxconn P35A-S, teraz... nic... :(

Procesor:Intel Core 2 Duo E6750, 2.66GHz

Karta Graficzna:PALIT GeForce 8800GTS 320MB

RAM:OCz Technology 2x 1GB DDR2 800MHz Platinium Rev2 CL4-4-4

Dysk:SAMSUNG 320GB HD321KJ 7200 SATAII

Obudowa :OBUDOWA I-BOX EXTREME 969TST (najtańsza nowa )

Zasilacz:ZASILACZ BeQuiet StraightPower 450W

Klawiatura + myszka:KLAWIATURA LOGITECH OEM Internet 1500 Cordless Laser

Napęd DVD-RW: (mam, jakiśtam BenQ)

Monitor:BENQ LCD FP93GP

 

Zauwazyłem duży problem przy tej MSI co mi poleciliście - Max napiecie na RAM to 1,8V, ja mam RAM zdolny znieść 2,1V... Dlatego szukam dalej! Tym razem wśród nowych, bo jedziemy do sklepu:

 

Przypomnę czego szukam:

-Taktowanie pamieci 667 i 800mhz (przy dużym podkręcaniu i tak dochodzi się do ~1000mhz i pamieci zaczynają mnie ograniczać

-LGA 775

-DDR2

-8x USB minimum

-1x FireWire

-"podkręcalna"

Edytowane przez Mibars

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do systemu to zależy. Nie wiem jak jest na Intelu, wiem za to, że u mnie XP nie przeżył zmiany mobo (inny chipset). Vista przeżyła 3 zmiany mobo, zmianę procka i 2 zmiany karty (gf>radek>gf). Więc to chyba zależy od systemu.

 

Ta MSI P45 MOA to bardzo dobra płyta, do zestawu z E8400 będzie idealna.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że sam muszę sobie odpowiedzieć...

 

Chyba... Było warto, bo za 230 mam płytę, RAM o mało mówiacej nazwie "VRAM" (Goodram, ale czemu pod inną marką?) i WiFi :)

 

Wrażenia są takie:

 

-SpeedStep nie chce działać! EIST w Biosie włączyłem, system to XP... A CPU-Z pokazuje, ze ciagle mnożnik jest x8...

-OC "na żywo" poprzez "MSI Dual Core Center" - Fajnie, że dopasowuje FSB na bierzaco (prawie jak Speedstep), tylko czemu do cholery co chwile wiesza/restartuje mi komputer? Przy FSB 333 ruszenie powyżej 15% jest już delikatnie mówiąc restartogenne... Jak po bożemu ustawilem sobie FSB 400 w BIOSie to działa bez zarzutu.... A tylko odpale ten program (teraz widzi FSB 400 i... 4.0GHZ procka xD) i zechce mu się ruszyć FSB w którakolwiek strone... BSOD...

-Ale sprytnie te zworki do OC kryją sie za kartą graficzną :P Na szczęście nie będe musial ich ruszać, bo i tak mam fabrycznie FSB 333 :)

Edytowane przez Mibars

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...