Skocz do zawartości
ryba

[artykuł] Zapowiedź Płyt Głównych Lga1156 - Intel P55

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafikaZ niecierpliwością wyczekujesz nowej platformy Intela z socketem LGA1156? U nas już dzisiaj możesz dowiedzieć się trochę na temat tego, co pojawi się w sklepach już w niedalekiej przyszłości. Na razie nie możemy zaprezentować żadnych bliższych informacji o procesorach i ich wydajności, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pokazać wstępne możliwości nowych płyt głównych. W dzisiejszej publikacji przyjrzymy się bliżej konstrukcjom płyt firm Asus oraz MSI. Jeśli jesteś ciekaw co przygotowali producenci na zbliżającą się premierę nowych procesorów, zapraszamy do dalszej części naszego artykułu.




Czytaj dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie ma drugiej strony arta z MSI jak i reszty tresci. Zostaje pierwsza strona...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko działa. A co do artykułu to interesuje mnie kwestia grzania chipsetu. Ciekawe jest, że nawet w high-endach pokroju Maximus III zastosowano płaski radiator nie połączony żadnymi HP. To ze będzie on gorący to jest raczej pewne(vide ICH), ale może taka specyfikacja jego pracy(ile Watów? kilka/naście?)... Imo kwestie chłodzenia najlepiej rozwiązał Gigabyte, który w wyższych modelach montuje chipset "po staremu" na środku płyty głównej, więc odpada ewentualne wyrzucanie pieniędzy w błoto na thermalright'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O płycie MSI:

"Poniżej slotów dla kart rozszerzeń umiejscowiono przyciski Power oraz Reset, a zaraz obok nich, dwa przyciski do zmiany taktowania BLCK oraz OC GENIE o których napiszemy trochę później." a później nie widać rozwinięcia o tym... :unsure:

 

Faktycznie jakieś małe te radiatorki NB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jakie znowu radiatorki NB? Tam nie ma NB, tam jest chipset będący odpowiednikiem mostka południowego. Mostek północny jest zintegrowany w procesorze.

Główna różnica między P55 a ICH10R to fakt że P55 posiada 8 linii PCI-E 2.0 dla kart rozszerzeń (nie graficznych). Ten fakt na pewno podniesie lekko TDP (pewnie do 10-12 W) jako że reszta specyfikacji jest praktycznie taka sama.

Do ICH10R wystarczają małe radiatorki, więc czemu tu miało by być inaczej

 

Ten ASUS zapowiada się świetnie, nawet ciekawiej niż Maximus III Formula, ze względu na brak kosmicznego chłodzenia i idealny układ slotów.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6-sty akapit na 3-ej stronie:

"Sloty pamięci DDR3 pozostały w niezmienionej formie, ale to jednak nie przeszkadza w żaden sposób, górny slot karty graficznej jest oddalony od nich na tyle, że uniemożliwia to wymiany pamięci z włożoną kartą."

 

powinno być raczej "że nie uniemożliwia to wymiany".

 

A poza tym to arcik fajny, tylko nie wiem czemu autor przyczepił się w asusie do położenia pinów od COM-a. Nawet jeśli port jest przestarzały to nikomu nie przeszkadza, fakt że miejsce dość niefortunne ale cóż zrobić. Dziwi mnie trochę fakt, iż np. w MIIF asus nie dał żadnej szeregówki, a w nowszych konstrukcjach do niego powraca, ale w Maximusie właśnie mi brakuje tego portu. Używałem go, a raczej potrzebna mi była jego obecność, w jednym celu, mianowicie do grania w Settlersów II, którzy bez włączonego COM (nawet jeśli był niewykorzystany) nie chcieli się uruchamiać. Widać przy P55 będzie można powrócić do tej cudownej gry i położenie portu szeregowego w tym wypadku mnie mało obchodzi. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne płytki ciekaw jestem tylko wydajności nowych procków. Myślę ze ona będzie praktycznie taka samo bo np: takie HT nic w grach nie daje, a zintegrowanie wszystkiego w jednym układzie też trochę przyśpiesza wymianę danych (dobrym przykładem jest nadchodząca Tegra do urządzeń mobilnych). Mało grzejący się P55 oraz duze radiatoru na sekcji zasilania+ ilość faz może sprawić że nie będzie potrzebna dobra wentylacja do umiarkowanego OC. Procki z racji architektury i "niższego segmentu" mogą się dobrze kręcić do tego dochodzi proce technologiczny. @Ryba nie wiem czy to możesz powiedzieć ale czy już masz/ miałeś i5? Coraz więcej słychać że sample już się rozeszło po świecie. Fotki płyt twoje czy z sieci?

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobota - jak już coś, to po świecie rozeszły się sample. I nie sądzę, żeby ryba był chętny opowiadać o tym, skoro NDA jest.

NDA jest ale ja nie nie wiem przecież co dokładnie wlicza się w złamanie tajemnicy. Ale myślę że złamaniem NDA nie jest powiedzenie czy ryba sam robił sam te zdjęcia. Co do procka nie wiem. Ale jak pisze mogę się mylić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...