Skocz do zawartości
pavel54

Wd Caviar Blue 500gb / Talerz

Rekomendowane odpowiedzi

WD daje 5 lat, ale teraz sklepy robią wszystko aby skrócić okres odpowiedzialności za sprzedawany sprzęt :wink:

Jeśli nie przechowasz dowodu zakupu to WD daje 5 lat ale od daty produkcji i datę końca gwarancji można ustalić

na podstawie numeru seryjnego na stronie WD (nie w każdym przypadku bo mam stary dysk WD którego numer seryjny

nie pozwala określić na stronie WD kiedy zakończyła się jego gwarancja)

W praktyce ta data jest mniej więcej zgodna z datą widniejącą na nalepce dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem juz w kilku duzych sklepach i nik nic nie wie czy dyski sa jednotalerzowe :angry: wiec zapytam sie jeszcze raz gdzie kupiliscie swoje dyski ?

Spytaj czy mają dysk z dokładnym oznaczeniem "WD5001AALS-00L3B2"(BLACK) ""WD5000AAKS-00M9A0"(BLUE)

U mnie w sklepie w Warszawie tak się spytałem i mają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytaj czy mają dysk z dokładnym oznaczeniem "WD5001AALS-00L3B2"(BLACK) ""WD5000AAKS-00M9A0"(BLUE)

U mnie w sklepie w Warszawie tak się spytałem i mają :)

pytałem wskazujac na serie w proline,emarket,morele i nikt nic nie wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze razapytam - nic nie słychać o wersji 1tb /2talerze ?

To chyba szybko nie nastąpi, w 500 GB były talerze 250 GB a w 1TB są 333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o brak zaufania do WD tylko jak ktoś chce kupic szybki dysk to chce kupić pewniaka a nie taki który będzie miał parametry jak dyski z przed dwóch lat.

Przecież sam napisałeś o loterii...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czemu odważnych? Ja tam z doświadczenia o WD mam bardzo dobre zdanie, stąd mój pęd do tych dysków.

Kupujac 640 masz pewniaka, kupujac 500 bierzesz udzial w loterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o brak zaufania do WD tylko jak ktoś chce kupic szybki dysk to chce kupić pewniaka a nie taki który będzie miał parametry jak dyski z przed dwóch lat.

Przecież sam napisałeś o loterii...

Kupujac 640 masz pewniaka, kupujac 500 bierzesz udzial w loterii.

No więc o to właśnie pytałem ;)

 

W takim razie warto 640 brać czy F3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

W takim razie warto 640 brać czy F3?

U mnie F3 kosztuja 165-175, AAKS 640 kosztuje 195. Za 20 zl wiecej mam "140GB", a transfety od 90 do 104MB/S. Ja wybieram WD i tyle, wole wieksza pojemnosc niz 30MB/S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś przywędrował do mnie właśnie AAKS 640. Wypowiem się po weekendzie bo dziś zdążyłem tylko postawić sys i walnąć hdd tune (88 Mb/s), sprawdzanie pod kątem bad sectorów przerwałem na 60% : mobo tak mi piszczało, że test przerwałem. Nie mam pojęcia o co chodzi - hdd praktycznie nie wydaje dźwięków a mobo szaleje pod bardzo mocnym obciążeniem. Na samsungu działo się tak baaaardzo rzadko na WD zdecydowanie więcej czy to jest jakiś większy strumień danych/napięcie, że mobo piszczy jak poj***** czy co?

 

ps. dysk mocno się grzeje; poza obudową widziałem dziś 41 stopni, samsung f1 miał 30 w porywach w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo cos kiedy W KONCU pojawia sie wersje Caviar Blue/Black (poza 4 talerzowym 2TB za gruba kase) z 500GB na talerz na rynku? Ilez mozna czekac - czyzby WD mialo jakies problemy produkcyjne/jakosciowe czy cos? Traca najlepszy okres w roku (gwiazdka) nie wypuszczajac nowej serii (moze maja to gdzies, bo i tak jest teraz kryzys ;)).

 

Cos mi sie wydaje, ze nowe dyski pojawia sie gdzies w Q1 2010 (pewnie luty/marzec *). Ogolnie obsuwa jest potezna, Nvidia ze swoim Fermi to nic przy tym.

 

 

A tak w ogole to juz chyba wiem, czemu WD nie eksponuje wersji/numerkow sprzetu w swoich oznaczeniach modeli (jak Seagate z kolejnymi Barkami 10, 11, 12 ... czy Samsung z F1, F2, F3...) - tylko ciagle AAKS i AAKS.

 

 

*) tyle, ze konkurencja bedzie juz pewnie miala w tym czasie talerze 750 GB lub wieksze..

 

 

ma ktos w ogole jakis kontakt z WD, co jest grane?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie samsung tez potrafil w F1 wpakowac 250gb talerze....

Moze nie obsuwa tylko chęć wypchniecia starych zapasów ?

 

Bo w to ze jeszcze testuja jakosc talerzy w 500/platter to mi się wierzyć nie chce.. ale lepiej niech to testuja powoli a nie na szybkiego i huraaa mamy bady ...

 

A jak ktos nie chce czekac to prosze : SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Traca najlepszy okres w roku (gwiazdka) nie wypuszczajac nowej serii (moze maja to gdzies, bo i tak jest teraz kryzys)...

A może dlatego że są pewni że mają świetne dyski 640GB i 1TB bo mimo że sa troszkę wolniejsze w odczycie liniowym to i tak potrafią byc szybsze pod system i wielu operacjach z plikami?

Jak na razie konkurencja poza większa gęstością danych nie pokazała niczego więcej. To tak jak pierwsze dyski Seagate z zapisem prostopadłym - poza tym że go miały niczego odczuwalnego dla użytkownika nie wniosły.

A jak nie ma specjalnie konkurencji to nie ma potrzeby wypuszczania nowych modeli.

Ludzie szczerzą zęby do wielkich gęstości upakowania danych na talerzu a nie widzą że ani system się dzięki temu nie uruchamia szybciej ani aplikacje. Za to mogą sobie szybciej przemieszczać swój film w HD w te i we wte po partycjach...wow!!! tez mi postęp

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście tą akcje w Komputroniku z dyskiem WD Caviar Black 2TB WD2001FASS w cenie 439zł !! :lol: ?

Tak tak za tyle był ten dysk do kupienia, osobiście wypatrzyłem go i dałem link koledze on z miejsca zamówił 4sztuki ja zamówiłem tez troszkę później i niestety juz mi zamówienie anulowano ze względu na brak dostępności, ale kolega jedną sztukę otrzymał w tej cenie :) 3 mu tez anulowali, następnego dnia cena wskoczyła na 1149zł.

Oby więcej takich kwiatków :lol2:

 

post-115019-1259304524_thumb.jpg post-115019-1259305158_thumb.jpg

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu nasępcy 6400 AAKS, czyli Caviar Blue 1TB WD10EALS 32MB cache(talerze 2x500GB). Dysk wyszedł już jakiś czas temu, jest w wielu sklepach, czy ktoś ten dysk już posiada ? Jak się sprawuje ?

 

Dysk będzie służył jako magazyn danych, obok 6400 AAKS który sprawuje sie bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD 5000AAKS-00A7B2 z dnia na dzień zmarł - nie włącza się w ogóle. Jak to bywa przy bezawaryjnej pracy, wszystkie ważne dane nie mają kopii zapasowej. Elektronika wygląda na spaloną - luty są zaśniedziałe (?), ale nie śmierdzi.

 

Zasilacz to Chieftec GPS-400.

 

Ktoś ma na sprzedaż uszkodzony/niepotrzebny? Ew. czy jest jakiś sposób na przeniesienie danych z tego trupa na działający?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

WD 5000AAKS-00A7B2 z dnia na dzień zmarł - nie włącza się w ogóle. Jak to bywa przy bezawaryjnej pracy, wszystkie ważne dane nie mają kopii zapasowej. Elektronika wygląda na spaloną - luty są zaśniedziałe (?), ale nie śmierdzi.

 

Zasilacz to Chieftec GPS-400.

Bardzo prawdopodobne jest uszkodzenie zabezpieczeń nadnapięciowych i/lub zwarcie któregoś z nich. To relatywnie częste uszkodzenia hdd - naprawa banalna i niezbyt droga - bez utraty danych.

Oczywiście mogłeś mieć pecha i elektronika jest do wymiany...

 

W pierwszym przypadku do zgrania danych wystarczy usunąć zwarcie/naprawić spalone ścierzki/podlutować zasilanie bezpośrednio do pcb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...