Skocz do zawartości
Kwazor

Uszkodzone Sektory, Błędy Odczytu, Naprawa Dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Grzechuk : Zrób SCAN ( 2xF4 ) w mhdd , Zobacz który sektor ma problemy z odczytem.

Później zrób erase waits w podblizu tych sektorów  ( jest opcja w MHDD by sprawdził tylko określony zakres puli sektorów )

Ogólnie jak dysk pod filmy to bym nie panikował bo to "śmieciowe" dane.

 

KGHM : Niestety ale wygląda to na uszkodzenie SA i albo kopia po sektorowa na 2 dysk ( o ile DMDE go zobaczy) jak nie to niestety kredyt bierz ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zdjecia smart..

2 popraw wtyczkę zasilania / daj inną..

 

Pomogło :) chociaż nie sądziłem że to mogło być to.Wtyczkę zasilania SATA podłączyłem bezpośrednio od zasilacza.Wcześniej zasilanie miałem podłączone przez Molexa  tzn taka przejściówka MOLEX-SATA i ona była winna.

 

Dzięki za pomoc :)

Pzdr

Edytowane przez kainan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam następujący problem, samsung HD103SJ 1TB przestał działać. System mam na SSD, a HDD służył jako magazyn danych.

Wczoraj wieczorem komputer prawidłowo wyłączony, na noc odłączony od prądu, listwa zabezpieczająca, rano przy próbie uruchomienia zaczęły się problem.

Najpierw ekran z menu biosu wyświetlało się długo, ok 1 minuty, później sam windows ładował się znacznie dłużej, tzn, nie trwało to kilka sekund jak wcześniej, po uruchomieniu zauważyłem że nie mam ustawień pulpitu, folder Deckop był przeniesiony na HDD.

po otworzeniu obudowy nie było słychać startu HDD, jedynie takie 5s ciche buczenia, jakby silniczek nie mógł ruszyć, tak kilka razy a później cisza.

podłączane pod różnie porty SATA nic nie daje. Dane SMART nie wskazywały na uszkodzenie dysku, wszystkie wartości w normie.

 

Czy istnieje możliwość uruchomienia/odzyskania dysku. Część danych mam w kopi, ale nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

na innym komputerze nie sprawdzałem, ale podłączałem dysk pod kabel i port SATA pod który podpięty jest SSD, te same objawy

 

jaki koszt takiej operacji może być w profesjonalnym serwisie, sądzę że taki serwis jedynie odzyska dane, nie reanimuje dysku.

 

 

EDIT:

w jednym z cenników znalazłem że odzyskanie danych z dysków uszkodzonych mechanicznie

Odzyskiwanie danych z dysków uszkodzonych fizycznie: od 1200 zł do 1800 zł
- Uszkodzeniu uległ zespół głowic czytająco-zapisujących
- Uszkodzeniu uległa elektronika wewnętrzna (przedwzmacniacz)
- Głowice zaparkowały na powierzchni talerza (przykleiły się do talerza)
- Uszkodzeniu uległ silnik krokowy (przełożenie talerzy na sprawny silnik)

 

hmm, to ja podziękuję za taką naprawę takie odzyskiwanie danych, aż tak cenne nie były.

Edytowane przez Kluska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KGHM Zagłębie Lubin

Witam

 

na innym komputerze nie sprawdzałem, ale podłączałem dysk pod kabel i port SATA pod który podpięty jest SSD, te same objawy

 

jaki koszt takiej operacji może być w profesjonalnym serwisie, sądzę że taki serwis jedynie odzyska dane, nie reanimuje dysku.

 

 

EDIT:

w jednym z cenników znalazłem że odzyskanie danych z dysków uszkodzonych mechanicznie

hmm, to ja podziękuję za taką naprawę takie odzyskiwanie danych, aż tak cenne nie były.

No ja chyba tez sobie daruje.

Szkoda bo zalezalo mi na filmie gdzie dziecko wyzywa sie na plastikowym bujanym koniku.

He he he.

Chyba jutro przewierce tego HDD wiertarka, polamie tlerze i wywale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewaliście - że serwis zrobi to w zasadzie za darmo czy za przysłowiową flaszkę .

 

Sprzęt , soft czy pracownicy kosztują - serwis musi więc zarabiać , stąd takie a nie inne ceny .

 

Jak padła elektronika dysku to można to spróbować naprawić w domu - wystarczy mieć lutownicę , trochę zdolności manualnych ( albo kolegę który ma odpiedni sprzęt i zdolności ) oraz inny dysk ( taki sam model i seria ) który będzie dawcą elektroniki .

 

Gorzej jak problem jest z mechaniką czy elektroniką która siedzi wewnątrz dysku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

nie spodziewałem się że za przysłowiową flaszkę odzyskają mi dane, ale tak do 500 zł byłbym wstanie dać.

a nie sądzę że osoby które mają projekty nad którymi pracowały ok 6 m-c nie mają kopi w jakiejś chmurze, lub domowym serwerze NAS.

 

1200 zł za to że odzyskają dane, uruchomienie dysku to jedna sprawa,ale ta elektronika której użyli do reanimacji dysku to pewnie zostaje u nich, powiedzą że dysk nie nadaje się do codziennego użytkowania, czas na odzyskanie danych to inna prawa z takiego 1TB pewnie około kilkunastu/kilkudziesięciu godzin, być może dostajemy na innym dysku, ale sądzę że jest to na płytach DVD. Nie sądzę że taki serwis który odzyskuje dane ma taki nawał pracy że zatrudnia kilkanaście osób, obstawiam ze sprzęt do reanimacji dysku kosztuje i stąd biorą się te koszty.

Na takie odzyskiwanie danych decydują się firmy które nie sporządzają systematycznie kopi bezpieczeństwa.

Edytowane przez Kluska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodziewaliście - że serwis zrobi to w zasadzie za darmo czy za przysłowiową flaszkę .

 

Sprzęt , soft czy pracownicy kosztują - serwis musi więc zarabiać , stąd takie a nie inne ceny .

 

Jak padła elektronika dysku to można to spróbować naprawić w domu - wystarczy mieć lutownicę , trochę zdolności manualnych ( albo kolegę który ma odpiedni sprzęt i zdolności ) oraz inny dysk ( taki sam model i seria ) który będzie dawcą elektroniki .

 

Gorzej jak problem jest z mechaniką czy elektroniką która siedzi wewnątrz dysku .

 

 

Padła elektronika : To wydobądź ROM z maski procesora :D powodzenia..

Padnie Preamp = otworzenie dysku i koszta kosmos..

 

I niech ktoś zobaczy ceny komór laminarnych o czystości 100 to zrozumie skąd się takie ceny biorą. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KGHM Zagłębie Lubin

Ja nie mam nic do tych ludzi. Wiem doskonale ile kosztuje osprzet. Oprogramowanie. Godziny pracy. Jednakze ta cena a korzysci sa dla mnie niewspolmierne. Dobrze ze mam milion innnych zdjec i filmow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dyskiem WD My Passport.

Podłączyłem dzisiaj do usb. Zawartość się pokazała ale nie mogłem wejść w żaden folder. Odłączyłem i podłączyłem ponownie. Teraz słychać tylko takie jak by cykanie z dysku i nie mogę go zainicjować w windowsie. Na w10 w ogóle go nie widzi, natomiast na w7 w Zarządzaniu dyskami jest ale nie mogę zainicjować partycji.

Pomóżcie co robić bo miałem tam wszystkie zdjęcia rodzinne, a w tym dziecka od pierwszych chwil.

Dysk praktycznie nie używany bo robiłem tam tylko co jakiś czas archiwum. Jest już na pewno po gwarancji.

Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wchodzeniu do działu HDD powinien być jakiś automatyczny pop up informujący o tym, że należy zrobić backup. Wtedy nie byłoby przykrych sytuacji jak padnięty dysk ze zdjęciami rodzinnymi. Jest tyle chmurek do wyboru, dyski na magazyn też nie są sporo drogie i wiele osób uniknęłoby stresu. I straty danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

proszę o Waszą pomoc, sprawa wygląda następująco:

Dysk zewnętrzny 2,5 Toshiba 750GB, podłączony do dekodera NC+ celem bieżącej obsługi multimediów z poziomu menu dekodera. Pierwszy komunikat ze strony menu dekodera, to ten o konieczności sformatowania, co zostało nieopatrznie przeze mnie potwierdzone, chociaż zawsze wciskałem "NIE". Po akceptacji sprint do dekodera celem odłączenia od niego dysku. Niestety, po ponownym podłączeniu do dekodera lub tv dysk już nie odpowiada. Sprawdzenie na lapku przynosi komunikat o konieczności sformatowania dysku.

Sprawdziłem zawartość dysku programem DiskGenius, wszystko jest na swoim miejscu. Jeśli będzie trzeba kupię licencję umożliwiającą kopiowanie zawartości z zachowaniem struktury folderów, zastanawiam się jednak, czy istnieje jakaś opcja "naprawienia" tego dysku, żeby znowu był dostępny dla Eksploratora Windows bez uprzedniego formatowania. 

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł będę wdzięczny. Mam tam sporo danych, które chciałbym odzyskać.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, 

Mam problem z dyskiem na ktorym mialem swoj backup...

Seagate ST1000DM003, 1000 GB. 

Mam tam zdjecia, muzyke, rzeczy wazne z ktorych korzystam niezbyt czesto. 

Caly czas myslalem, ze wszystko jest Ok, bo dysk po podpieciu pokazywal pliki i foldery. Problem pojawil sie kiedy chcialem cos stamtad ruszyc. 

Po puszczeniu Chkdiska pojawily mi sie takie cuda jak nizej. 

Czy mozecie podpowiedziec jak moge sie z tego wyplatac?

 Informacje ze S.M.A.R.T

Device: /dev/sdd [SAT], opened Device: /dev/sdd [SAT], ST1000DM003-1CH162, S/N:Z1D564ZF, WWN:5-000c50-063eada43, FW:CC47, 1.00 TB

Device: /dev/sdd [SAT], found in smartd database: Seagate Barracuda 7200.14 (AF)

Device: /dev/sdd [SAT], opened ATA device Device: /dev/sdd [SAT], 20864 Currently unreadable (pending) sectors (changed +16)

Device: /dev/sdd [SAT], 20864 Offline uncorrectable sectors (changed +16)

Device: /dev/sdd [SAT], SMART Usage Attribute: 190 Airflow_Temperature_Cel changed from 72 to 71

Device: /dev/sdd [SAT], SMART Usage Attribute: 194 Temperature_Celsius changed from 28 to 29

Device: /dev/sdd [SAT], previous self-test completed without error

dysk4.JPG.d3cb4ca8299a085b4f1475cd6280fc72.JPGdysk.JPG.a72f6bd0a16c6aa27f1bbf1b91a6dab1.JPG

 

Edytowane przez deamian_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z dyskiem zewnętrznym. Ma już parę ładnych lat, jest to SEAGATE 1TB SRD0SP0. Podzielony na dwie partycje, jedna z nich działa bez zarzutu zaś druga wywala błąd "Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny".

HD Tune w zakładce Health pokazuje to:

gzywf38bakis.jpg

Podpowiecie mi co mogę zrobić żeby odzyskać dostęp do partycji nie tracąc danych ?

Dodatkowo SMART z CristalDisk:

g1ofla9sypi7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...