Skocz do zawartości
rafalwolek

Zestaw Do Oceny (3300) Do Gier

Rekomendowane odpowiedzi

Co sadzicie o tym zestawie??Mogę złożyć takiego kompka a ceny są dobre...tylko nie wiem czy jest sens inwestować w poszczególne części??czy możne zamiast tego... wybrać to...??

 

 

Płyty Główne Asus M4A77TD Pro (AM3) - 310zl

Procesory Phenom II 945 X4 QuadCore 3.0GHz AM2+/AM3 BOX - 610zl

Chłodzenie Procesora Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum - 100zl

Pasty Termoprzew. Arctic Silver 5 3.5g - 20zl

Pamięć RAM OCZ Dual 2x2GB 1600MHz Reaper - 460zl

Dyski Twarde Seagate Barracuda 7200.12 750GB 32MB Cache S-ATA 2 - 260zl

Karty Graficzne Sapphire Radeon 4890 Vapor-X 1GB DDR5 (256-bit) (PCI-E) - 720zl

Zasilacze Corsair HX520 520W - 350zl

Obudowy Modecom Midi Dragon black - 240zl

Wentylatory do Obudów NoiseBlocker Black Silent XL1 - 40zl

Nagrywarki DVD Lite-ON IHAS124-19 24x DVD +/-RW DL Black Oem - 90zl

Karty Sieciowe D-link DWL-G510 54Mbps WiFi PCI - 80zl

Edytowane przez rafalwolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamień tą barkę na Samsunga F3 albo WD Black/Blue (są szybsze, cichsze). Jak nie będziesz się bawił w OC to niepotrzebne Ci reapery, wystarczą zwykłe, tańsze goodramy. Za ok. 270zł będziesz miał budę Three Hundred od Anteca (o niebo lepsza od tej MC). Zostanie Ci trochę kasy więc możesz dołożyć do Geforce GTX 275 + chłodzonko AC Accelero Xtreme. Co do reszty zastrzeżeń nie mam.

 

PS: potrzebne Ci wi-fi czy to tylko chęć pozbycia się jednego kabla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak ramy mogę zmienić na:

OCZ Dual 2x2GB 1600MHz Platinum -380zl

dysk twardy na :

WD Caviar Black 640GB 32MB Cache S-ATA 2 -240zl

a chlodzenie moge zminic najwyzej na:

Arctic Cooling Freezer Extreme rev.2 -140zl

 

A z karte w koncu jaka wybrac??bo juz normalnie sam nie wiem,nie długo podobno randeony maja wychodzić wiec te obecne powinny spaść trochę z ceny, a kompa kupuje do 2miesiecy jak kaska będzie bo na weselisko zbieram....a wifi potrzebuje bo nie będę prowadził kabla jak dotychczas bo będę zmieniał zamieszkanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie komp niezły dałbym tylko płytę główna od gigabyte tą co ja mam w syngu lub MA770T-UD3P i grafike zmienił na GTX 275, dysk twardy od WD najlepiej Black Edition. Mam bardzo podobna konfiguracje do twojej i mogę ci powiedzieć z ręką na sercu że taki sprzęt cie nie zawiedzie wszystkie gry chodzą na full detalach nawet GTA IV bo dobraniu dobrych ustawień i sterowników osiąga u mnie do 80FPS. Tak więc polecam Phenom to bardzo dobry procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym spojzal na twoim miejscu na zestawy polecane :

 

Procesor : Intel Core i5 750 - 725 zł

Chłodzenie Procesora : AC Freezer Xtreme Rev. 2 - 135 zł

Płyta Główna : Gigabyte P55-UD3R - 469 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 300 zł

Karta Graficzna : XFX Radeon HD4890 1GB - 669 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W - 349 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

 

RAZEM : 2921 zł

 

+ buda antec Three Hundred ok 280

+ sieciowka

 

to bedzie jakies 3300 pln

a jakby nie bylo i5 jest lepsze od phenoma II oczywiscie grzechem jest go nie podkrecic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakby nie bylo i5 jest lepsze od phenoma II oczywiscie grzechem jest go nie podkrecic :)

Oj mylisz się mój kolego i5 nie jest lepsze ani też gorsze oscalował bym że są na równi raz Intel wyprzedza Amd a raz odwrotnie Amd Intela. I żeby nie było nie jestem fanboyem Amd lub Intela lubie obydwie marki ale AMD bardziej do mnie przemawia i dobrze zrobiłem że kupiłem Phenoma profesjonalna robota :razz:

http://pccentre.pl/article/show/Intel_Core...id=17283;page=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja wiem ze sa na podobnym poziomie i powiedzial bym ze na stoku to amd jest lepszy ale jezeli chodz troche podkreci tego i5 to bedzie juz dosc znacznie wydajniejszy . Jak by nie bylo i5 ma 2,66 GHz a Phenom II 965 3,4 GHz wiec roznica jest . A gostek chce kupic 945 ktory na starcie powinien byc gorszy od tego i5 bo ma o 400 MHz mniej od 965 . A co do samego AMD to jestem pelen podziwu dla nich bo w nizszym segmencie intel nie ma co do gadania :)

Jednym slowem jezeli bedziesz podkrecal to bierz i5 bo wtedy AMD nie ma szans , a jak nie bedziesz podkrecal to obojetnie co wybierzesz i tak bedziesz zadowolony B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem Intel i5 będzie lepszy po overclockingu ma większy potencjał na podkręcanie bo tak jak mówiłeś stock to 2,66Ghz i można go wykręcić na 4Ghz a co do Phenoma jeśli by autor tematu zdecydował by się nie kupować phenoma 945 tylko na 955 wtedy na starcie ma 3,2Ghz i przy pomocy dobrego chłodziwa Scythe Mugen II wyciśnie z niego 3,8Ghz spokojnie i co z tego wynika nie będzie wiele gorszy od Intela i5 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tych wszystkich postach jakich mogę wywnioskować najlepiej mnie wyjdzie złożyć:

 

 

Płyty Główne Asus M4A77TD Pro (AM3) - 310zl

Procesory Phenom II 955 X4 QuadCore 3.2GHz AM2+/AM3 Black BOX - 680zl

Chłodzenie Procesora Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum - 100zl

Pasty Termoprzew. Arctic Silver 5 3.5g - 20zl

Pamięć RAM OCZ Dual 2x2GB 1600MHz Platinum - 390zl

Dyski Twarde WD Caviar Black 640GB 32MB Cache S-ATA 2 - 240zl

Karty Graficzne Asus GeForce 275 GTX 896MB (448-bit) (PCI-E) - 780zl

Zasilacze Corsair HX520 520W - 350zl

Obudowy Antec Gamer Three Hundred - 260zl

Wentylatory do Obudów NoiseBlocker Black Silent XL1 - 40zl

Nagrywarki DVD LG 22NS40 22x SecureDisc DVD +/-RW DL Oem black - 100zl

Karty Sieciowe D-link DWL-G510 54Mbps WiFi PCI - 80zl

 

 

wyjdzie 3350...

 

Czy może jeszcze ktoś ma jakis pomysł??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, że największy wpływ na twoje wnioski miał Spider... który pisze bzdury - pomniejszając przewagę i5. Jak widzisz po sygnaturze - pisze to posiadacz tego proca, ale poprzednio miałem Q9400 (zmieniony z powodu awarii płyty). Gdyby Phenom był tylko trochę gorszy od i5, to miałbym go dziś w kompie zamiast i5, ale tak niestety nie jest. Inna sprawa, gdyby nie było Cię stać na i5, to wtedy Phenom byłby bardzo dobrym wyborem, ale Ciebie to nie dotyczy.

 

W dodatku Core i5 ma tryb Turbo, jak są wykorzystywane tylko 2 rdzenie lub jeden to procesor zwiększa taktowanie do 3.2GHz.

 

Na Twoim miejscu brałbym zestaw, który podał Maciem - najlepszy wybór w tej cenie, ale zrobisz, jak zechcesz.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...