Skocz do zawartości
andriu

MSI K7N2 - złote rady, etc.....

Rekomendowane odpowiedzi

Jest prosba czy ktos na płycie MSi K7N2 Delta 2 FSR ustawiam magistrale powyżej 200 Mhz??? Mozecie podajć konkretne ustawienia z biosu "CELL"??

 

Nie mam juz siły do tej płyty. Pamiątki napewno by poszły powyżej 200 także jak ktoś kręcił na tym modelu płytki to byłoby miło jak by jakies dane zapodał.

 

Ta płyta ma zablokowane PCI i AGP. Pytam dla pewnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie czy ktos potrafi mi odpowiedziec na moje pytaie moj problem??

Please

1379074[/snapback]

1. Słaby proc

2. Wszystkie nowe stery są optymalizowane pod nowsze, marketingowe marki -2k1 już nie jest w obszarze zainteresowan nikogo, procz maniaków czy posiadaczy starszych kart.

 

Mam nadzieje ze naświetliłem problem dostatecznie?

Jakby proc był rzędu 2.5ghz real amd power, to wynik mógłby oscylować kolo 25k

 

 

DR.Zepsu

 

Ta płyta to szajs i wymiana pamieci nic nie pomoże. Ona nie zadziała w dualu stabilnie z jednego powodu, CPC (commadn per cycle) - ustawienie pamieci w biosie. NF2, z niemodowanym biosem jak w przypadku tej MSI, nie będzie i nie ma prawa działać z FSB powyżej rzeczonego 202Mhz stabilnie. Nie pozwala mu na to chipset, lub bios.

Nic nie zrobisz.

Wiem bo sam próbowałem

 

jak widać teraz jade na abicie, jeszcze tym sprzed ich zepsucia przez producenta.

I 240-260 w dualu nie jest na nim problemem dla zadnych pamięci, o ile to wytrzymują. A że moje wytrzymują stabilnie tylko 245, przy cl 2.5, to tyle max moge se zapuścić.

 

Na MSI nigdy nie pojechałem więcej niż 202. W dodatku nawet to czasem wywalało.

 

Oczywiście zawsze zakładaj, że mogę sie mylić:)

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ogromna kupa jakiej świat nie widział. Może jest jakis zmodowany biosik??

 

W mody to ja się bawić nie bede napewno. Bez duala pójdzie na wyższej szynie??

 

Jeszcze spróbuje włączyc DOT może tym roche szyne podciagne co o tym myslicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz jest 12.5x202 i magistrala nawet o 1 Mhz nie chce drgnąć nawet włączyłem DOT nawet wtedy nie jest dobrze restarty przed wejściem do Wina. Podbijanie napięcia nic nie daje. Szlak mnie trafia że zmieniłem pamieci a tu niemoge wycisnąć z nich 150% :D

 

 

Ktoś podkrecał magistrale powyżej 202 w Dual??

 

Czy da rade wyłączyc Dual w biosie??? czy trzeba pamieci poprzekładać??

Edytowane przez DR.Zepsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da rade wyłączyc Dual w biosie??? czy trzeba pamieci poprzekładać??

1384908[/snapback]

Dual'a nie da się wyłączyć w biosie. Musisz poprzekładać pamiątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ktos nie ma d.o.t to co :> ?

1389038[/snapback]

Słuchaj a może to proc nie daje rady? Zmniejsz mnożnik i zobacz. Ja jak miałem MSI (to co Ty masz zresztą) to szło do ok 220MHz a niektórym (lepsze pamięci mieli) szło do ok 230MHz. A jak chcesz czegoś więcej to zmień płytę na Abita/DFI i po problemie (za to pojawią się inne problemy).

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i klops. Ustwiłem D.O.T. na Private i zaczałem konfiguracje manual tak jak brzmiała rada.

 

mnoznik poszedł na 10 , magistrala na 210 , dzielnik 1:1 , luźne timingi, Core 1.675 i na pamiatki 2.8 na wszelki wypadek

 

no i komp sie nie uruchamia

 

ale wczoraj jak mu zopodałem 210x11.5 przy 1.70 to odpalił wszedł do Wina tylko ze w 3dmarku jakis błąd systemu wyskoczył i zablokował myszke i cześciowo klawiature. Dzisiaj już wogóle nie chce odpalic na szynie powyżej 202

 

czy trafiłem na jakąś felerną płyte czy coś źle robie??

 

 

czekam na dwa wentyle 120 do budy może cos na płycie przegrzewa??

aktualnie buda jest otwarta

Edytowane przez DR.Zepsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde narazie strasznie slabo stoje finansowo i troche jeszcze potrwa zanim kupie cooler , ale jak juz to nastapi to wezme sie ostro za ta plyte i wtedy zobaczymy

 

@ zepsu normalnie jaja w jeden dzien ci wstala a na drugi dzien juz nie :/ jak kupowalem ta plyte bylem totalny laik z OC dlatego padl na nia wybor a teraz juz bezsensu zmieniac , zobacze za jakis czas co bedzie u mnie . mozliwe ze ten caly d.o.t. stwarza problemy , choc niewiem niechce polemizowac .

Edytowane przez KEILTNH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Athlona 2500+ (nie mobile) barton oczywiscie zablokowany mnoznik i nie mam problemu z FSB 209 w dualu 2*512 Twinmos przy 8-3-3-2 D.O.T na private to podstawa. Ja tam bym nie wymieniał na Abita, MSI jest super stabilne a czy 200-300 mhz w zegarze to az tak wiele. Lepiej powalczcie z timingami :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybkiej porady !!!!

 

Mam płytę MSI K7N2 Delta2-FSR i zmieniłem w niej recznie magistralę i zrobiłem reset kompa. komp wisi i nie wiem co teraz zrobic?????

a nie ma tam czegos takiego jak w innych plytach safe mode 100mhz.

 

Co teraz?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybkiej porady !!!!

 

Mam płytę MSI K7N2 Delta2-FSR i zmieniłem w niej recznie magistralę i zrobiłem reset kompa. komp wisi i nie wiem co teraz zrobic?????

a nie ma tam czegos takiego jak w innych plytach safe mode 100mhz.

 

Co teraz?????

1403637[/snapback]

1.wez w dlon instrukcje i znajdz w niej oraz pozniej na plycie zworke "clear CMOS" zrob reseta biosu i po problemie.

2.jest tez cos takiego jak "safe mode" wszystko znajdziesz w instrukcji.

 

P.s. przynajmniej u mnie tak jest wiec sadze ze u ciebie tez bo wkoncu dosc podobne plyty :)

 

@ Kobrowisko nie zrozumialem wogule o co ci chodzi , jakos tak chaotycznie napisales :/.

Edytowane przez KEILTNH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam płytke K7N2 Delta-L i chec kupna procka Athlon XP-M 2500+ Z tego co sie doczytalem to nie da sie ustawic na tej plycie mnoznika wiekszego niz 12,5 (na 13 podobno sie sypie...) Z sytuacji tej mozna wybrnac poprzez zmiane FSB ale mnie interesuje czy jest jaka kolwiek mozliwosc aby uzyskac na tym procku i plycie mnoznik 14 x ? Drut-mod albo moze jakas inna mozliwosc?

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba wymieniam tego MSi na Abita NF7 2.0 . Ta MSi jest rev. 1.0 to tragedia

1394822[/snapback]

ten abit jest lepszy do o/c ,ale są awaryjne kondensatorki puchną

DR.Zepsu- jak ci chodzi ten pentagram głosny jest np. na high ,powiedz mi jak z tymi temperaturami jest bo u mnie w biosie na idle jest ok.47* a w pcalert 41* w mbm winbond 3 41* a everest czy sandra pokazuje to co w biosie 47 z kad te temperatury?, v-core najniższe (niby1.6v) mój procek to mobile 1.45v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie chodzi na 11.5x202 1.6 V przy otwartej obudowie podczas Prime temp. 42 a podczas pracy w Winie ok. 36-38. Wszystkie programy pokazuja taka sama temp jak w biosie. Właśnie przyjechały do mnie wentyle Tt 120 to napewno temp. troche spadnie tylko musze je zamontować odpowiednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie chodzi na 11.5x202 1.6 V przy otwartej obudowie podczas Prime temp. 42 a podczas pracy w Winie ok. 36-38. Wszystkie programy pokazuja taka sama temp jak w biosie. Właśnie przyjechały do mnie wentyle Tt 120 to napewno temp. troche spadnie tylko musze je zamontować odpowiednio.

no i to jest wlasnie Pentagram power u mnie na boxie po wlaczeniu do wina + internet , gg , winamp , glupoty na 11x200 1,65 V (stock) procek ma 42-44C po dluzszym graniu jest tak okolo 52 :(

Edytowane przez KEILTNH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie pozbylem sie tego szrotu (K7N2 DELTA-L), ta plyta byla dla mnie niczym koszmar senny :] Jest tak zabugowana, ze nie powinna wogole opuscic fabryki i kazdemu kto ja kupil powinni oddac kase.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie pozbylem sie tego szrotu (K7N2 DELTA-L), ta plyta byla dla mnie niczym koszmar senny :] Jest tak zabugowana, ze nie powinna wogole opuscic fabryki i kazdemu kto ja kupil powinni oddac kase.

1422884[/snapback]

Etam mi działała dobrze, nigdy nie było z nią żadnych problemów...Zresztą widać po początkowych stronach tematu,że poza średnimi wynikami w OC to nikt nie miał z nimi problemów....

No ale jak widać zawsze trafić można w jakiś bubel.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, obserwuję ten temat od czasu jak mam płytę MSI K7N2 Delta2-FSR, ale nie znalazłem odpowiedzi na to co mnie nurtuje.

 

Wcześniej miałem asrocka k7v88 (kt880). Do tej pory zmiana płyty głównej była dla mnie bezproblemowa,a tu taka niespodzianka:

Do tej pory używałem zasilacza chieftec 350BB-101L i przy ówczesnym configu było OK. Teraz jak zmieniłem płytę, to zasilacz kłócił się z grafiką. Przy moim ati wogóle nie chciał ruszyć.

 

Dlatego musiałem zmienić na jakiś tajemniczy iBox (350W) za 70zl, który działa dobrze ale jest pieronsko głośny.

 

Jak mozna wytłumaczyć to, że teoretycznie lepszy (i droższy) zasilacz nie działa (choć jak podłączyłem do komputera inną grafikę to też bylo OK), a to za polowę ceny chieftka działa. Być może w złym miejscu zadaję to pytanie, bo dotyczy zasilacza, ale spowodował to MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że wiekszość płyt na nForsie2 ma już swój przyklejony wątek, a dziwnym trafem kilka dni temu stałem się posiadaczem płyty MSI K7N2-L, szukając informacji o tej płycie na forum, natrafiłem na kilkanaście różnych wątków mówiących praktycznie o tym samym.

Dlatego wydaje mi się że założenie i przyklejenie wątku o tej płycie będzie dobrym posunięciem i tak tez robię.

Proszę wszystkich userów posiadających ową płytę o nie zakładanie nowych wątków tylko pisanie tutaj.

kilka uwag ode mnie o płycie:

-Płyta działa wporządku, rev 1.0, ciekaw jestem czy jakiś update biosu pozwoli na "oficjalne"  fsb 200MHz

-magistrala fsb 0d 100 do 200 co 1 (podobno ma wyjść bios pozwalający ustawić fsb na 220)

-mnożnik do 13 (również w nowym biosie ma byc lepiej)

-płyta z biosem v3.2 ma skopane coś z pomiarem temperatury, mianowicie zawyża o jakieś 20 st.

-napiecie vcore tylko do 1.8V (również nowy bios ma to poprawić)

372741[/snapback]

ja mam pytanie czy plyta msi 6712 (kt400) tez sie zalicza do tej plyty czy do czego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...