Skocz do zawartości
cinek100

Komputer Za 6 Tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam problem ponieważ chciałem kupić laptopa który miałby być przeznaczony do gier głównie ale Koledzy z forum odradzili mi to na żecz kupna komputera stacjonarnego tak więc proszęjeszcze raz o pomoc w złożeniu dobrego komputera za 6 tys. który mi na troche czasu wystarczy ponieważ nie oriętuje sie co teraz jest dobrego na rynku .Czy za tę cene da sięzłożyć coś dobrego?

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym się czepiać, ale ten zestaw jest kulawy.

 

osobiście brałbym coś takiego:

mobo gd-65 - 540pln

cpu - i7-860 - 1050pln

hdd - samsung f3 500gb - 180pln

g.skill trident/ripjaws 2kmhz cl9 - 400pln

hd 5850 - 1000pln

psu OCZ ModXStream Pro 500W - 300pln

buda jakiś tam lancool np k58 - 300pln

cooler thermalright ultra 120 - 200pln

3x120mm - 120 pln

 

+ monitor 24" na IPS za 2k jakiś hp/dell/philips

 

i jesteś młodym bogiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym się czepiać, ale ten zestaw jest kulawy.

 

osobiście brałbym coś takiego:

mobo gd-65 - 540pln

cpu - i7-860 - 1050pln

hdd - samsung f3 500gb - 180pln

g.skill trident/ripjaws 2kmhz cl9 - 400pln

hd 5850 - 1000pln

psu OCZ ModXStream Pro 500W - 300pln

buda jakiś tam lancool np k58 - 300pln

cooler thermalright ultra 120 - 200pln

3x120mm - 120 pln

 

+ monitor 24" na IPS za 2k jakiś hp/dell/philips

 

i jesteś młodym bogiem

Masz racje, kulawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś Stary niesamowity, szkoda tylko, że Twój post wniósł niedodatnią wartość do wątku.

 

Powodzenia w kupowaniu 24" na ipesie za 1400 pln (no chyba, że wciskamy autorowi padakę na TN-ie, bo monitora najwyraźniej nie ma i równiez trzeba go uwzględnić), przy założeniu, że wchodzisz w 5870, bo tyle właśnie zostanie . Btw chętnie poznam Twój typ na lepszy dysk 500gb.

 

no i oczywiście do 860 i nawet tego hd 5870 jest poptrzebny signature 850, jakże się mogłem tak pomylić. niezła kpina, proponuję zapoznac się z rynkiem, a potem powrócić do wątku. Idąc Twoim tokiem rozumowania, mogłeś zaznaczyć mobo, cpu i ram i mniej więcej tyle samo sensu by w tym było. gl & miłego dnia.

Edytowane przez Loth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś Stary niesamowity, szkoda tylko, że Twój post wniósł niedodatnią wartość do wątku.

 

Powodzenia w kupowaniu 24" na ipesie za 1400 pln (no chyba, że wciskamy autorowi padakę na TN-ie, bo monitora najwyraźniej nie ma i równiez trzeba go uwzględnić), przy założeniu, że wchodzisz w 5870, bo tyle właśnie zostanie . Btw chętnie poznam Twój typ na lepszy dysk 500gb.

 

no i oczywiście do 860 i nawet tego hd 5870 jest poptrzebny signature 850, jakże się mogłem tak pomylić. niezła kpina, proponuję zapoznac się z rynkiem, a potem powrócić do wątku. Idąc Twoim tokiem rozumowania, mogłeś zaznaczyć mobo, cpu i ram i mniej więcej tyle samo sensu by w tym było. gl & miłego dnia.

Myslenie boli oj boli.

 

Zaznaczylem dysk bo uznales ze zestaw ktory podal reyden jest kulawy, a ty wymieniles 1tb na 0.5tb... skoro ma to byc komp do gier to miejsce skonczy mu sie dosc szybko na takiej 500, wiem to z doswiadczenia, a sam mam ta 500 ktora poleciles wiec nie chodzi mi tu o model, ale o pojemnosc.

 

Zasilacz malo przyszlosciowy, jesli sie juz pakujemy w kompa za 6tys i i7 to wypada miec jakis zapas, a nie za rok-dwa gdy zechcemy dolozyc druga grafike bedziemy musieli wymienic i zasilacz.

 

Monitor - kwestia gustu lub swiadomego wyboru, imho wystarczy 22", ewentualnie 23" full hd, no chyba ze na sile musimy miec super matryce i przeplacic 1000zl ktore mozemy dolozyc do grafiki, zasilacza, dysku i jeszcze nam zostanie na skrzynke zimnego browara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być komputer tylko i wyłącznie do gier, bez najmniejszych aspiracji zabawy z grafiką itd. to najlepiej się sprawdzi monitor Samsung 2233RZ (marne TN ale za to 120 Hz = mniejsze opóźnienie (sync on) i ostrzejszy ruchomy obraz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loth przykro mi ale nie masz racji :( Po pierwsze , za słaby zasilacz! Jeżeli uważasz że taki zasilacz uciągnie i7 i radka 5850/5870 po OC to powodzenia ! Po drugie dysk jaki jest podany w zestawach na listopad 2009 to model SJ , jest on aktualnie wydajniejszy od Twojego hj(chyba że chodziło ci również o hj ale oczywiście tego nie napisałeś ; p nie mówiąc już o pojemności...). Do zestawu z listopada dodany jest również dysk ssd co da dużego kopa systemowi, ale nie ty pewnie wiesz lepiej ; p

 

Co jest tak kulawego w zestawie proponowanym przez Miguel'a ?

Edytowane przez duzii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez monitora (nie wiem czy dysk opłacalny, doradzcie inny) :

Procesor:Intel Core i7-860 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 1039 zł

Wentylator:Scythe Mugen II 165 zł

Pamięć RAM:Corsair 6GB (3x2GB) 1600MHz CL9 XMS3 539 zł

Płyta główna:Asus Maximus III Formula /intel P55/ 865 zł

Dysk twardy:Western Digital VelociRaptor 300GB 10000rpm 16MB cache SATAII 859 zł

Karta graficzna:Asus Radeon HD5870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP 1599 zł

Nagrywarka DVD:LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black) 105 zł

Obudowa:Antec Gamer Nine Hundred (bez zasilacza) 449 zł*

Zasilacz:Antec EarthWatts 650W 349 zł

Suma: 5969 zł brutto

4892.62 zł netto

 

 

Z monitorem (nie wiem, nie znam sie na monitorach) :

Procesor:Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 715 zł

Wentylator:Scythe Mugen II 165 zł

Pamięć RAM:Corsair 6GB (3x2GB) 1600MHz CL9 XMS3 539 zł

Płyta główna:Asus P7P55D /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394/ 520 zł

Karta graficzna:Asus Radeon HD5870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP 1599 zł

Nagrywarka DVD:LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black) 105 zł

Obudowa:Antec Gamer Nine Hundred (bez zasilacza) 449 zł*

Zasilacz:Antec EarthWatts 650W 349 zł

Monitor:Samsung P2450H (2ms, DVI, HDMI) 899 zł

Dysk twardy: ??

 

Suma: 5340 zł brutto

4377.05 zł netto

 

*Obudowe wybrałem przypadkowo.

Edytowane przez Baracudek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulawe jest wchodzenie w socket 1366, przy założeniu, że nie planuje się zadnego sli-cf, co w tym przyadku jest prawdą. i proszę nie argumentujcie tego procami jakie wyjdą na ten socket lub nie wyjdą, bo kiedy to nastąpi i jaka będzie wtedy cena nowych cpu to odmienna historia.

Według mnie cała platforma na p55 i 1156 jest nowsza, bardziej zoptymalizowana do wymagań kowalskiego, pobiera mniej prądu, jest chłodniejsza, przy jednym gpu wydajniejsza, jedynie przy syntetykach, ktore i tak nie obchodzą nikogo poza mała garstką miłośników benchów

porównywalna/minimalnie gorsza przez dual, a nie tri w patykach. Poza tym nie ma ani jednego arguemntu przemawiającego za zakupem 1366 w chwili obecnej. I jestem pewien, że autor wątku jak i jak sam oraz 90% ludzi na forum, chociaż wydaje im się, że jest inaczej, nie wynajdzie korzyści w przepłacaniu za całą platformę x58.

 

 

Co do zuzycia energii ozwolę sie podeprzeć testami z ppc, żeby nie było, że wyciągam dane z kapelusza.

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_...d_5870?page=0,7

 

jeśli chodzi o zużycie energii, załóżmy, że będzie nie jakieś hardkorowe OC - powyżej 420W nie wyjdzie na i7-860. Zauważyłem ostatnio skłonność do popadania w paranoje w wielu dziedzinach, zwłaszcza jak opasłe psu jest mi potrzebne. Teraz proponowanie 500W do zestawu, który ten psu rzeczywiście pociągnie bez bólu to jak widać jakieś samobójstwo na forach.

 

Poza tym nie każdy ciśnie ekstremalne OC, żeby były mu niezbędne topowe zasilacze za 450+. mierzycie wszystkich swoją miarą i może tu jest błąd, bo nie sądzę, żeby autor nagle zakładał WC i gonił z 860 do 4.5ghz.

 

Jeśli chodzi o monitor - Kyle, pewnie masz rację, akurat w tym temacie nie będę się sprzeczał, aczkolwiek mało kto kupuje monitor tylko do grania, ostatecznie i tak jest to bardziej all - around, a do tego celu moim zdaniem ips.

ssd na system - spoko pomysł, ale 600pln można ulokować obecnie dużo lepiej, bo to tak naprawdę bardziej snobizm, niż coś co rzeczywiście jest potrzebne.

A jeśli chodzi o 500 gb - sprawa względna, ja się mieszczę ze wszystkim w takiej właśnie pojemności, też sporo gram, mam na masę muzyki w bezstranych formatach, gdzie album to 500mb i naprawdę mam problemy z zapełnieniem. Może dlatego, że nie lubię w nieskończoność wszystkiego kisić.

 

Mam nadzieję, że nieco kolegom rozjaśniłem temat i uda nam się dojść do konsensusu, bo ostatecznie nie chodzi tu o to, żeby się naparzać, tylko dobrać optymalny zestaw dla cinka.

 

@Powerslave, - według mnie rozsądniejszą rzeczą jest po prostu wymiana grafy na nowszą, a nie pakowanie kolejnej, ale co kto lubi, ja osobiście preferuję opcję z 1 ale dobrym gpu na pokładzie. A jeśli chodzi o rozwojowe psu, to w tej chwili nie wypada polecać niczego innego niż x-650 seasonica, ale jednak nie każdy potrzebuje taki sprzęt. Może z tym oczem rzeczywiście brzmi to jako dziadyzm, jednak ten konkretny model zebrał naprawdę spoko recenjze w sieci i jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, dla normalnych użytkowników, a nie wariatów OC moim zdaneim jest bdb.

Edytowane przez Loth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Loth przykro mi ale nie masz racji icon_sad2.gif Po pierwsze , za słaby zasilacz! Jeżeli uważasz że taki zasilacz uciągnie i7 i radka 5850/5870 po OC to powodzenia !"

 

tak tylko dodam ze dobra 500 uciagnie ten zestaw po oc , koledzy z i7 robili pomiary i przy podobnych konfiguracjach komp ciagnal kolo 450-480W ale oczywiscie zapas zawsze sie przyda i lepiej od razu kupic cos mocniejszego dobra 650 wystarczy w zupelnosci :)

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Loth przykro mi ale nie masz racji icon_sad2.gif Po pierwsze , za słaby zasilacz! Jeżeli uważasz że taki zasilacz uciągnie i7 i radka 5850/5870 po OC to powodzenia !"

 

tak tylko dodam ze dobra 500 uciagnie ten zestaw po oc , koledzy z i7 robili pomiary i przy podobnych konfiguracjach komp ciagnal kolo 450-480W ale oczywiscie zapas zawsze sie przyda i lepiej od razu kupic cos mocniejszego dobra 650 wystarczy w zupelnosci :)

Uciągnąć uciągnie ale ile czasu będzie tak chodził? I jak głośno będzie chodził , chyba że uważacie że warto jest kupić zasilacz do kompa który na dzień dobry będzie cały czas jechał w 90% obciążony ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug testow zestaw na i7 podkreconym z 5870 pobiera ok 330 wat wiec z palcem w [gluteus maximus] ten ocz sobie poradzi ;) :lol2:

wszystko to co mam w sygu mierzone na gniazdku ~ 650-700 W przy max obciążeniu do tego jeszcze router i lampka

sam komp na pewno tyle nie ciagnie , chyba ze liczysz tez monitor i inne ustrojstwa ;)

 

no i dochodzi do tego sprawnosc jeszcze ;) np. gdy zasilacz pobiera z gniazdka 400 W to tak w rzeczywisctosci jest tylko obciazony w 320 watach czyli pikus dla takiej 500 W . Nie trzeba miec 2 razy wiecej mocy niz pobiera komp by miec cisze

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisalem mierzylem ze wszystkim co mam w sygnaturze przy max obciazeniu ( wlaczone glosniki kamerka dysk procek na linxie chodzil i jeszcze potem 3dmark )+ router i lampka i razem kolo 650- 700w

sam komp to pewnie jakis 450-500 W ciagnie bo radek ktorego mam lubi sobie pojesc a 5870 jest o wiele bardziej energooszczędny

wiec tak jak napisalem wczesniej zasilacz 500 w poradzi sobie bez problemu z i7 oc i 5870 ale warto zaopatrzyć sie w jaka dobra 650 i miec spokoj na dlugo

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak juz to bym wolal wzgledem ocz 500 dolozyc te 50 zł do 600 W niz dolozyc te 200 pln do tego anteca 650 . Ta 600 W od ocz sobie ze sli / crossfire poradzi , nawet ta 500 W da rade ale juz powinna byc dosc glosna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...